Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2016., 19:58   #1
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Antenski razdjelnik

Pozdrav,
Spojio sam antenu na ovakav razdjelnik:



Znači, kabel antene s krova ide na IN ulaz, a na ove OUT ulaze idu 2 TV-a.
Međutim, imam problema sa signalom, najčešće su smetnje na programima DomaTV, RTL2, NOVA, često su ti programi negledljivi.

Sad sad probao maknuti taj razdjelnik i priključiti antenski kabel na samo jedan TV izravno, signal se odmah pojačao i nema smetnji.

Zanima me postoji li neka solucija ovakvog razdjelnika ali s nekakvim pojačalom ili što već jer ovaj razdjelnik sa slike očito nije dovoljan.
Treba mi dobar signal na oba TV-a, a ne bih htjeo kupiti nešto što ne znam hoće li valjati.

Hvala
elance je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 20:07   #2
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Jeftina roba izgleda.Idi kod stričeka koji prodaje satelitsku opremu,antene, itd itd,pojasni mu koja ti je dužina kabela,reći će ti trebaš li pojačalo na anteni itd.Bude ti prodao kvalitetni splitter sa F konektorima.
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 07.09.2016. u 20:13.
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2016., 20:14   #3
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
Dobro si skužija, signala imaš dovoljno samo za jedan TV, barem za taj kanal na kojem su doma, rtl...
Imaš dvije opcije za pojačat signal: sa nekim pojačalom ili možda sa boljom antenom (pitanje je kakvu već koristiš).
Boljih razjeljnika od ovog na slici ima, ali taj 1 do 2 dB razlike ne vjerujem da bi ti pomoglo u ovom slučaju.
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 20:30   #4
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Mislio sam ovako nešto kupiti:
http://www.chipoteka.hr/artikl/11912...hz-amp25-konig

Otići ću još do lokalne trgovine sa antenskom opremom pa vidjeti što se nudi.

P.S. Antena na krovu je dobra jer ta ista napaja još 2 TV-a na katu kuće (znači ukupno 4) i na svim TV-ovima je dobra slika.
Problem se javlja samo u prizemlju gdje koristim ovaj razdjelnik jer mi je tako bilo najjednostavnije povezati oba tv-a.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 20:50   #5
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
E pa da, vec od prije imaš razdjeljnik i sad još jedan, bilo kakvo pojačalo će ti tu pomoći.
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 21:47   #6
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Lokalni meštri već znaju po lokaciji šta treba i kako.Najbolje se sa njima porazgovarati...što više razdjelnika,lošiji signal.
Probaj sa ovim.
Koliko je star kabel?Koliko ti je dugačak kabel od antene do prizemlja? Kažu da je 15m neka granica kad treba ići pojačalo...ali opet ovisi od slučaja do slučaja.Meni recimo radi i 20m kabel bez pojačala.
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 07.09.2016. u 21:56.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 20:56   #7
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Ne znam koliko je star kabel, a i teško mi je procjeniti duljinu, ali mislim da nema više od 15 m.
Radi se o tome da sam kupio novi LCD koji ima ugrađen dvb-t tuner, prije toga sam imao tv koji je bio priključen na samostalan dvb-t uređaj, tada je sve bilo ok.
Taj ugrađen tuner je očito preslab da bi dijelio signal s još jednim tv-om i sad ovaj razdjelnik više ne pomaže.

Znači, kabeli, antena i to sve bi trebalo štimati, probat ću s nekim boljim razdjelnikom pa ću vidjeti rezultate.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 21:21   #8
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
i na kraju, kvaliteta tunera i TVu je oduvijek bila presudna...još ako signal zakolješ lošim kablom i spliterom...eto snijega!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 22:39   #9
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Moje iskustvo ti je ovako.Jedna riblja kost antena i pojačalo tipa tvog(znači razumne cijene za kućnu upotrebu) je dovoljno za tri Tv-a.E sad možeš uzimati jače pojačalo i bolji spliter da bi dobio četvrti Tv, ali jeftinije je da se uzme još jedna antena i isto takvo buget pojačalo i obični jeftini spliter, pa dobiješ još jednu vertikalu u kući za nova tri Tv-a.A da ideš s pojačalom na pojačalo mislim da ti to nije pametno(pretpostavljam da već ima pojačalo za ona dva Tv-a na katu).Znači kod mene su dvije antene i radi mi šest Tv-a.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na