Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2014., 10:49   #7471
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
A jeste naspamali ... pa igra ko igra, netko je voli radi necega, ja mislim da je savrsena (opet to kazem) i sam sam puno stvari naucio citajuci komentare ovdje na forumu, hvala svima na tome, inace se sam takvih stvari nebih nikada sjetio, a ovo za jace od T3 da treba mozak ukljuciti je istina. Ja moj prebacio na OFF pa se presaltao bio na Normal i udri, kako je govorila moja baka: Svaki bedak ima svoje veselje.

Igra svakome nudi ono sto zeli od nje, blio na Normal ili T6. Bitno je da se igramo i uzivamo, a kad postane opsesija onda je vrijeme da se presaltamo na nesto drugo.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 11:06   #7472
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor ~Trt~ Pregled postova
Daklem nemogu izbacit svoje mišljenje bez da me buljo popljuje?

To što ste svi zabrijali jer blizz mijenja statse,nerfa iteme i slično je čista glupost i po meni nema veze sa zdravom pameću. Bio je D3 u qrcu pa je RoHS odličan MENI. Žišku? Igram ja sa ženom D3 bez brige
Slobodno reci svoje mišljenje ali pošto to mišljenje nema veze sa realnošću u rosu je drugi par rukava.
Kao što rekoh, igraj tetris ako ti je samo do klikanja.
Vidi se da ti nije jasno što ti nerfovi iliti po blizzardu fixevi rade ali u širem spektru od onog da item postane neupotrebljiv.
I btw. nisam imao shard of hate, nije mi blizz nerfao wiza jer koristim druge skillove ali se plašim u kojem smjeru to ide.


Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ajme meni, neći nikada "shvatiti što je nerf"
Da, ti nikad nećeš shvatit igru diablo a kamoli jednu kompleksnu riječ nerf.
Ni ti ni ostali koji misle da nerfanje jednog itema nema šire posljedice za kompletan gear koji u tom trenutku nosiš na sebi i posložen je tako da gear kao cjelina funkcionira.

A što se onog brisanja posta tiče, ti imaš sreće što ja nisam mod na ovom pdfu nego tvoj omiljeni mod, ja ne bi bio tako blag kao on
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 11:27   #7473
fedaykin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: BJ
Postovi: 57
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
kako je govorila moja baka: Svaki bedak ima svoje veselje.

Igra svakome nudi ono sto zeli od nje, blio na Normal ili T6. Bitno je da se igramo i uzivamo, a kad postane opsesija onda je vrijeme da se presaltamo na nesto drugo.
Baš tako ali onaj Trt je pretjerao kad je rekao da je ganjanje dpsa i buildova lagana retardacija prema igri.

Ako se ne varam, postoji ingame opcija da se poveća nivo težine. Tu je opciju Blizzard stavio, ergo, Blizzard potiče igranje na vežim težinama a time i razmišljanje i kreiranje buildova, pogotovo s itemima koji su sada build changeri.

S povećanjem težine samo povećanje dpsa ne znači baš puno ako nemaš ili pravi build ili balans svega, a takve stvari tog dečka ne zanimaju i sad on ostalima uskraćuje pravo da kukaju radi učestalih nerfova.

E sad se jedino može povest pitanje da li je Shard Of Hate nerfan ili fixan, po meni je uistinu bio prejak jer ga imam i sam (a i dalje neke stvari nisu složili na njemu) ali kao što kaže Blade, njima je lakše cijelu regiju nerfat nego uložit malo truda i posložit recimo drop iz chestova. To nije u red, nikako i tu je problem.

Ispada da im beta koju su imali podulje vrijeme je dobro došla samo za marketing ali ima stvari i dalje koji su nebalansirani a ljudi su na te stvari upozoravali još u beti.

Nadalje, drop rate, eh, kud tu krenuti, pada i pada ali za dalje od t3 mogu ja biti i najveći matematičar i kemičar ali ako ne padne ostajem samo teoretičar.
Ja ću priznati da sam online full time, igram sve, bountije, riftove, solo, party, Kadala ali nemam baš sreće dok ima ekipe za manje od 100h imaju full zuni s Kukrijem i Jeramom i tako i to je super za one koji igraju malo, dođu fino s posla, udare 5 runova i odu ženi...a kod ovih "retardiranih" za to vrijeme onda nastupa depresija

Generalno, lijepo je branit' igru/gameplay ali kad je razumiješ u potpunosti i fino s argumentima, mišljenje uvijek možeš samo napisati, ne trebaš eseje tipkat ali tu ima nekih koji bace pljuc po drugima za bezveze a ni ne igraju u toj mjeri, to je problem i na službenim forumima: nerfajte Wiza, prejak je iako ja ne igram s njim igra susjed i on brže ubija od mene, nerfajte DHa, gazi sve živo, nerfajte barba jer ima Shard of hate a ja nemam..i tak to..
fedaykin je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 11:37   #7474
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor fedaykin Pregled postova
Baš tako ali onaj Trt je pretjerao kad je rekao da je ganjanje dpsa i buildova lagana retardacija prema igri.

Ako se ne varam, postoji ingame opcija da se poveća nivo težine. Tu je opciju Blizzard stavio, ergo, Blizzard potiče igranje na vežim težinama a time i razmišljanje i kreiranje buildova, pogotovo s itemima koji su sada build changeri.

S povećanjem težine samo povećanje dpsa ne znači baš puno ako nemaš ili pravi build ili balans svega, a takve stvari tog dečka ne zanimaju i sad on ostalima uskraćuje pravo da kukaju radi učestalih nerfova.

E sad se jedino može povest pitanje da li je Shard Of Hate nerfan ili fixan, po meni je uistinu bio prejak jer ga imam i sam (a i dalje neke stvari nisu složili na njemu) ali kao što kaže Blade, njima je lakše cijelu regiju nerfat nego uložit malo truda i posložit recimo drop iz chestova. To nije u red, nikako i tu je problem.

Ispada da im beta koju su imali podulje vrijeme je dobro došla samo za marketing ali ima stvari i dalje koji su nebalansirani a ljudi su na te stvari upozoravali još u beti.

Nadalje, drop rate, eh, kud tu krenuti, pada i pada ali za dalje od t3 mogu ja biti i najveći matematičar i kemičar ali ako ne padne ostajem samo teoretičar.
Ja ću priznati da sam online full time, igram sve, bountije, riftove, solo, party, Kadala ali nemam baš sreće dok ima ekipe za manje od 100h imaju full zuni s Kukrijem i Jeramom i tako i to je super za one koji igraju malo, dođu fino s posla, udare 5 runova i odu ženi...a kod ovih "retardiranih" za to vrijeme onda nastupa depresija

Generalno, lijepo je branit' igru/gameplay ali kad je razumiješ u potpunosti i fino s argumentima, mišljenje uvijek možeš samo napisati, ne trebaš eseje tipkat ali tu ima nekih koji bace pljuc po drugima za bezveze a ni ne igraju u toj mjeri, to je problem i na službenim forumima: nerfajte Wiza, prejak je iako ja ne igram s njim igra susjed i on brže ubija od mene, nerfajte DHa, gazi sve živo, nerfajte barba jer ima Shard of hate a ja nemam..i tak to..


Napokon da još netko osim nas par razumije problematiku...

I da, veći torment si mogao do sad samo sa sohom i odgovarajučim gearom, sad pak malo teže, al evo hint (znam da neće svi razumjet jer je njima ovo samo klikanje).
Igraj solo, i imaj 2 unityja (čitaj special na njemu) sa još jednim zanimljivim legendarnim
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 11:48   #7475
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Autor virty
@trt
Slazem se sa svime.

Ništa drugo osim običnog flejma i konformiranja, ovim postom nisi ništa postigao.

Zar sam tribao nesta postici?
Citaj sa razumijevanjem, slazem se sa koleginim postom i to je to.
Nisi prozvan, mir s tobom!
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 12:19   #7476
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Zar sam tribao nesta postici?
Citaj sa razumijevanjem, slazem se sa koleginim postom i to je to.
Nisi prozvan, mir s tobom!
Nisam se našao prozvanim niti u jednom postu već nastojim ekipi koja nema razumijevanja za ovaj drugi pogled objasniti u čemu je kvaka, no zatvorenih umova to nećete baš lako shvatiti.

Kako se i ti slažeš s trtovim postom, a zbog moje prethodne elaboracije o takvom razmišljanju, ti si također krivog razmišljanja. Dokle god nećete razumjeti što je nas par htjelo reći, s vašim implikacijama da ne razumijete što neki očekuju od obične i bedaste igre samo sebe uvjeravate da ste u pravu, a evidentno je da niste.


Evo u nastavku dva primjera.

--


Buljator: ona rasprava jučer s TS-a, epilog: nije bolje da imam glass cannon u odnosu na elemental exposure, dva su razloga: prvi je da je bonus moguće dobiti do 20%, a stacka se sve živo, ne samo vrste spellova već i bonusi na elemental damage sa weapona ili npr. sad mi pada napamet zuni legacy bootsa +% poison dmg. Kako na oružju uvijek postoji base black dmg, to funkcionira.

Nadalje, taj passive je debuff što će reći da SVI u partyu dobivaju bonus dmg, što će pak reć da svi radimo 20% bonus dmg, ne samo ja. Problem je što se čini da nije odrađena implementacija tog passivea kako treba pa se ne aktivira dovoljno često ili tako nešto, to moram još vidjeti in game.


Nadalje, +% to X skill je brutalno dobra stvar, mehanika je vrlo jednostavna:

uzet ću za primjer DH cluster arrow s runeom loaded for bear što daje 770% dmg as fire.

Uzmeš magefist 20% skill fire bonus, ammy skill fire 15%, bracei skill 15%, onda tome dodaj da se na cipelama i shoulderima (nisam sto posto, ali mislim da je na ta dva itema) može zarollat 15% na cluster...

U konačnici je računica s takvim max rollovima sljedeća:

OPĆENITO:
% skill dmg x zbroj_elemental_skill bonus x zbroj_dmg_skill_bonus = % ukupan skill dmg

CLUSTER ARROW + LOADED FOR BEAR:

770% x 1.45 x 1.3 = 1451% dmg, što je gotovo duplo!

Da napravimo konkretne brojčice uz pomoć DPS-a koji igra pokazuje (da sad ne krećem od računanja dmg od pojedinih itema i bonusa main stata itd.): recimo imaš 500k dps, pola milje. Attacks per second ti je 2.00, znači da efektivno po udarcu prosječno lupaš 250k.

Znači da efektivno po udarcu cluster arrowa (da ga možeš non stop spamat) radiš 3 627 500, 3.6275 mil dmg.

Možda postoji još koji item koji službeno dodaje ekstra još na neki skill (pada mi napamet sash of knives +30% to skill dmg) i build koncipiran oko toga, ali previše sam igrao DH pa mi druge klase ne padaju previše napamet. OSIM monka i thundergod belta koji daje +% lightning skill dmg i brutalnih 200 lightning resista koji se pretvaraju u 200 all resista sa odgovarajućim passiveom.

Daklem, na cipelišima se isplati umjesto movement speeda (s dovoljno paragon pointsa na movement speed) roknuti skill dmg. A uzevši u obzir da je skok sa imperial emeralda na sljedeći preko 100 main stata, isplati se scraftat dva jača gema, maknut paragoni iz main stata i stavit u movement speed.

Ajmo, uposlite svoje digitrone

EDIT: fulao sam, bonus od +% to elemental skills ide do 50%. Ko što rekoh, imate kalkulatore pa vidite koliko tih 5% radi "malu" razliku
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 12:33   #7477
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nisam se našao prozvanim niti u jednom postu već nastojim ekipi koja nema razumijevanja za ovaj drugi pogled objasniti u čemu je kvaka, no zatvorenih umova to nećete baš lako shvatiti.

Kako se i ti slažeš s trtovim postom, a zbog moje prethodne elaboracije o takvom razmišljanju, ti si također krivog razmišljanja. Dokle god nećete razumjeti što je nas par htjelo reći, s vašim implikacijama da ne razumijete što neki očekuju od obične i bedaste igre samo sebe uvjeravate da ste u pravu, a evidentno je da niste.
Jel se dobro osjecas kad nekog vrijeđas?
Gustaj u igri.
__________________
virty je offline   Reply With Quote