Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2019., 15:21   #36541
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
A viđao sam to, budem našao.

Dajte mi još recite kad to topite, stavit li još nešto u lonac osim sira ili?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 15:27   #36542
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo staviš na meso i eventualno poklopiš... dec it
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2019., 17:43   #36543
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Za hamburger meso imas dobar izbor u metrou:
Black angus
Irska odlezana govedina
Wagyu burger
Iberico svinjetina
Irska odlezana govedina sa guinessom
Boskarin
Teleci burgeri

Meni je za sada od gore navedenog favorit irska odlezana govedina.
Cijene su OK, jebeno je kad je nesto na akciji(wagyu burger 1,2kg za 74kn)

Ili radi sam svoje burgere, odes u mesnicu, kupis juneci flam, smeljes jednom, dodas sol i papar i to je to

Za umak
70g majoneze, 100 g ketchup (blag ili ljut), pola male zlice senfa. Pomijesas i imas ukusan umak za hambi. Tko voli moze ubaciti unutra i neki ljuti umak, ja stavljam volim ljuto alpinos

Druga varijanta je majoneza, wasabi, malo soli i papra

Sir chedar, poklopiti meso sa poklopcem da bi se sir otopio

Sto se peciva tice, jos nisam nasao idealno, mislim da cu ici raditi sam svoje pecivo za probu
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 17:49   #36544
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kolege žderonje, pravim za obitelj tu i tamo kad je okupljanje hamburgere.

Uzmem baš ono gotovo meso za hamburgere u Lidlu (tri komada u pakiranju) te peciva isto u Lidlu po komadu. Umak uzmem baš hambi umak u kauflandu ili konzumu ovisi gdje nađem jer baš taj koji kupujem nekad ne bude u kauflandu. Zelenu salatu i luk imam kod kuće tako da to ne kupujem. E sad, sir sam do sad uzimao one obične listiće kao za tost i pripremao tako da ispečem jednu stranu mesa i kad okrenem meso onda gore na ispečenu stranu stavim list sira i fino se otopi, ali mi nije to to. Sir se jedva osjeti. Radi li još netko hambije doma, a da topi sir u malom loncu ili džezvi i onda samo sir prelije po mesu kao što to rade oni kuhari u videima? Koji sir se za to kupuje, ide li još nešto osim sira u lonac?

Također ako netko ima još neku preporuku za neki drugi sir, meso, pecivo, umak.. bilo što, slobodno napišite.
Pošto ti zločesti trgovac ionako prodaje smeće od mesa u obličju zamamnog hamburgera, zašto se ne potrudiš pa napraviš nešto sam.
Ekipa pri roštilju će to jamačno više cijeniti.
Jednom faširana juneća vratina uz dodatak 1 % soli i dvije jušne žlice pačje/guščje masti na pola kile mesa. Mast možeš kupiti ovdje : https://pgorehovec.hr/hr/masti
Dobro promiješaj i ostavi by night u hladnjaku.
Razvuci kuhinjsku strech providnu foliju na radnu plohu, oblikuj rukama kugle mesa željene veličine te ih stisni između dva sloja namašćene folije uz pomoć kuhinjske daske. Nećeš baš dobiti savršene kružnice pa ako te to smeta možeš u foliji stisnuti više mesa do željene debljine.
Čašom tankog ruba izreži burgere a ostatak premijesi i ponovi postupak.
Uvijek treba raditi burgere bar 30 % većeg promjera od paciva jer se pri pečenju stisnu.

Burgere poslije pečenja treba još malo ososliti i po želji posipati biberom ili čilijem u prahu.

Za sirni preljev pokušaj mali otklon od uobičajenog.
Kupi komad sira 100 g. s plemenitom plijesni, natrgaj ga na komadiće, dodaj 0,5 dl bijelog vina, kavenu žličicu šećera i 0,5 dl slatkog vrhnja za kuhanje.
To treba lagano grijati i miješati dok se sav sir ne rastopi i umak zgusne do željene gustoće.
Možeš ga odložiti na rub roštilja da stalno bude topli.

Većina sireva u listićima su reciklaža neprodanih viškova pa se time ne bi trebao hraniti.
Cheddar koji ti Syss preporučuje je sasvim ok pa i njega možeš otopiti kao što napisah.

Dobar tek !
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 18:11   #36545
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Razvuci kuhinjsku strech providnu foliju na radnu plohu, oblikuj rukama kugle mesa željene veličine te ih stisni između dva sloja namašćene folije uz pomoć kuhinjske daske. Nećeš baš dobiti savršene kružnice pa ako te to smeta možeš u foliji stisnuti više mesa do željene debljine.
Čašom tankog ruba izreži burgere a ostatak premijesi i ponovi postupak.
Uvijek treba raditi burgere bar 30 % većeg promjera od paciva jer se pri pečenju stisnu.
https://www.ebay.com/itm/Kitchen-Ham...cAAOSwdW1Z7Y5a

najbolje uloženih 10kn ikad operem u suđerici i spremno čeka novu upotrebu. promjer je taman za ona mini okrugla peciva iz lidla po 0.99kn, a debljinu odrediš kak ti paše.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 18:30   #36546
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
InRainZg fini ti je izbor mesa za burgere..sto doruckujes?kavijar?
Kad sam prvi put na poslu probao wagyu,znas kaj sam pomislio?od ovog bi bili najbolji cevapi.

Panoramix probaj s 2% soli,ne bi trebalo dosoljavat nista..jel ti tvoji burgeri budu krti radi te masnoce unutra il ih peces medium+

Zadnje izmijenjeno od: danex. 20.05.2019. u 18:40.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 18:46   #36547
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
InRainZg fini ti je izbor mesa za burgere..sto doruckujes?kavijar?
Kad sam prvi put na poslu probao wagyu,znas kaj sam pomislio?od ovog bi bili najbolji cevapi.

Panoramix probaj s 2% soli,ne bi trebalo dosoljavat nista..jel.ti tvoji burgeri budu krti radi te masnoce unutra il ih peces medium+
Manje soli stavljam zbog bolje fermentacije mljevenog mesa a nije problem poslije da si svatko dosoli po želji, znaš i sam koliko se ljudi razlikuju po tome koliko smatraju da je nešto dovoljno slano.
No, u ukupnu slanost burgera treba uračunati i umake i preljeve.

Juneća vratina po defaultu ima dosta intramuskularne masnoće makar neki preporučuju da bi u smjesi trebalo biti od 20 pa do 30 % masnoće a to je u stvari juneći loj. Ako ramstek nije odveć obrezan od loja s vanjske strane, jednako tako mljeven, može poslužiti kao osnova za burger.
Nekome taj okus ako je izražen smeta pa zato treba staviti neutralnu pačju mast.

Ja sam stara garda pa burgere pečem medium kao i većina penzionera...

Da ne bi sve ostalo na burgerima, danas sam spravljao lijep komad rebara od divlje svinje, ženskog spola. Pacano u suhom pacu 4 dana i pečeno 2 sata na 170 s podlijevanjem.
Meko ko duša...

__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie

Zadnje izmijenjeno od: panoramix. 20.05.2019. u 18:51.
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 18:46   #36548
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
pa ne radite suhomesnate proizvode da je bitan postotak soli stavim soli po osjećaju, okrenem mlinac pošteno prilikom miješanja mesa i još par put dok su pečeni.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 18:48   #36549
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kolege žderonje, pravim za obitelj tu i tamo kad je okupljanje hamburgere.

Uzmem baš ono gotovo meso za hamburgere u Lidlu (tri komada u pakiranju) te peciva isto u Lidlu po komadu. Umak uzmem baš hambi umak u kauflandu ili konzumu ovisi gdje nađem jer baš taj koji kupujem nekad ne bude u kauflandu. Zelenu salatu i luk imam kod kuće tako da to ne kupujem. E sad, sir sam do sad uzimao one obične listiće kao za tost i pripremao tako da ispečem jednu stranu mesa i kad okrenem meso onda gore na ispečenu stranu stavim list sira i fino se otopi, ali mi nije to to. Sir se jedva osjeti. Radi li još netko hambije doma, a da topi sir u malom loncu ili džezvi i onda samo sir prelije po mesu kao što to rade oni kuhari u videima? Koji sir se za to kupuje, ide li još nešto osim sira u lonac?

Također ako netko ima još neku preporuku za neki drugi sir, meso, pecivo, umak.. bilo što, slobodno napišite.
Kupi taj cheddar iz lidla..nemas s ekaj mucit s tim sirom..sma ga poklopi s loncem ili necim i otopit ce ti se.

Kupi sam komad mesa i daj da ti samelju..junetinu.gledaj da ima.bar 20-25%masti.mast ce ti dat socnost i okus

Flam,plecka su meni najbolje kombinacije..meso 1 puta nek ti samelje.180g kuglice i oblikuj burgere..samo s i papar..i kreni pec na sobnoj temperaturi..probaj.
I neces visw nikad kupovnu pljeskavicu kupit

Ja znam vez sira i stavim kocku maslaca na kraju
  Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 19:33   #36550
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
InRainZg fini ti je izbor mesa za burgere..sto doruckujes?kavijar?
Kad sam prvi put na poslu probao wagyu,znas kaj sam pomislio?od ovog bi bili najbolji cevapi.

Panoramix probaj s 2% soli,ne bi trebalo dosoljavat nista..jel ti tvoji burgeri budu krti radi te masnoce unutra il ih peces medium+

Obrati paznju na akcije u metrou, wagyu je kostao 74 kn za 6x200g sto je nista
Odlezana irska govedina je redovna cijena oko 130kn. Kupim paket i miran sam oko 2 mjeseca jer burgere ne radim cesto tako da to i nije neki iznos.


EDIT: Trenutno je akcija na iberico i na telece burgere
Iberico oko 70kn, teleci burgeri 25 kn
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2019., 19:49   #36551
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Obrati paznju na akcije u metrou, wagyu je kostao 74 kn za 6x200g sto je nista
Odlezana irska govedina je redovna cijena oko 130kn. Kupim paket i miran sam oko 2 mjeseca jer burgere ne radim cesto tako da to i nije neki iznos.


EDIT: Trenutno je akcija na iberico i na telece burgere
Iberico oko 70kn, teleci burgeri 25 kn
To je fkt dobra cijena z awagyu..drugi put kad ulovis akciju..napomeni
  Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 19:54   #36552
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
pa ne radite suhomesnate proizvode da je bitan postotak soli stavim soli po osjećaju, okrenem mlinac pošteno prilikom miješanja mesa i još par put dok su pečeni.
Upravo je u ovakvom načinju spremnaj burgera razlika od pljeskavice u koju nadrobiš soli i bibera, pa kad se još na grillu ocijedi masnoća i vlaga...

Poanta burgera je da se osjeti puni i specifičan okus junećeg/goveđeg mesa a umaci i preljevi su da kompletiraju gastronomski gušt.
Ni stejkovi se ne sole prije pečenja upravo iz tog razloga.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2019., 20:10   #36553
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
pa ne nadrobim soli i bibera bezveze, odnosno previše da ubijem okus mesa, nego obavezno kupim meso dan prije i na kilu mljevenog mesa stavim par grama soli i dobro zamijesim.

baš ću isprobati kolko grama nosi tih mojih par okreta mlinca za sol

Zadnje izmijenjeno od: adaksinjo. 20.05.2019. u 20:21.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 11:57   #36554
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
pa ne nadrobim soli i bibera bezveze, odnosno previše da ubijem okus mesa, nego obavezno kupim meso dan prije i na kilu mljevenog mesa stavim par grama soli i dobro zamijesim.

baš ću isprobati kolko grama nosi tih mojih par okreta mlinca za sol
ja spadam u one koji sole vrlo malo, i uglavnom solim kad se peče, ili neposredno nakon pečenja. Volim okus mesa osjetiti što izvornije.

Što se sira tiče, ja ga uglavnom stavim na pljeskavicu na tavi, kad je već pečen s te strane i više ga ne okrećem. također preporuka za taj crveni cheddar iz lidla.

Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Upravo je u ovakvom načinju spremnaj burgera razlika od pljeskavice u koju nadrobiš soli i bibera, pa kad se još na grillu ocijedi masnoća i vlaga...

Poanta burgera je da se osjeti puni i specifičan okus junećeg/goveđeg mesa a umaci i preljevi su da kompletiraju gastronomski gušt.
Ni stejkovi se ne sole prije pečenja upravo iz tog razloga.
kako rješavaš krtost ako je komad mesa slabije masnoće?? jel to pačja mast izbalansira?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 12:58   #36555
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
ja spadam u one koji sole vrlo malo, i uglavnom solim kad se peče, ili neposredno nakon pečenja. Volim okus mesa osjetiti što izvornije.

Što se sira tiče, ja ga uglavnom stavim na pljeskavicu na tavi, kad je već pečen s te strane i više ga ne okrećem. također preporuka za taj crveni cheddar iz lidla.



kako rješavaš krtost ako je komad mesa slabije masnoće?? jel to pačja mast izbalansira?
Ne odveć, jer se masnoće uopće ne upijaju u meso. To je još jedna od zabluda pri mariniranju komada mesa za roštilj.
Dodana pačja mast u burger može donekle smanjiti isušivanje ako je osnova npr. od buta.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 13:03   #36556
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ako je meso slabije masnoče tu ti samo pomaže da ga malo "olakšaš" s vodom.Masnoče poput masti i ulja dodatno isušuju meso iznutra.Uzmi si prhko tijesto za primjer,zašto je tako prhko?zbog velikog udjela masnoče,krekeri isto.Zato sam i pito gore jel budu krti?
Svatko ima svoj ukus,netko više voli krto(domače),netko sodasto(gumeno),netko leskovačko(66 puta mljeveno ),"vrhunski gurmani" jedu burger poput steaka,neznam meni se tako gadi jest faširano meso dok tatarski jedem bez problema.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 18:04   #36557
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Meni burger ide na medium rare
I nitko se jos nije bunio od ekipe koja ih je klopala kod mene
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 18:10   #36558
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Meni burger ide na medium rare
I nitko se jos nije bunio od ekipe koja ih je klopala kod mene
Ako si sam pripremaš meso i znaš što je unutra, nemam problema s medium rare burgerom. Ako je meso od ko zna gdje, onda ipak volim da je malo jače.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 10:20   #36559
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Netko je spomenuo peciva za burgere, pa da podijelim, neki dan sam za probu išao raditi svoja peciva i jako sam zadovoljan kako su ispala. Ovdje je recept. Ovako je ispalo. Pošto je bio eksperiment čak sam ih iz fore išao ispeći na roštilju (kako je napravio lik u videu) i ispalo je super. Za sljedeći put bi probao napraviti ringove od alu folije tako da sva peciva budu ista i možda dobe mrvicu na visini.
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 11:52   #36560
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor crocus Pregled postova
Netko je spomenuo peciva za burgere, pa da podijelim, neki dan sam za probu išao raditi svoja peciva i jako sam zadovoljan kako su ispala. Ovdje je recept. Ovako je ispalo. Pošto je bio eksperiment čak sam ih iz fore išao ispeći na roštilju (kako je napravio lik u videu) i ispalo je super. Za sljedeći put bi probao napraviti ringove od alu folije tako da sva peciva budu ista i možda dobe mrvicu na visini.
Za svaku pohvalu, odlični su !
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 17:43   #36561
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Žderonje, molio bi preporuke dobre klope u Umagu. Vjerujem da ima istarskih znalaca
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 21:32   #36562
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Gdje na klopu u siroj okolici sibenika, idem na neku svadbu kod Skradina pa da znam gdje cu u nedjelju na rucak
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 11:50   #36563
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Kupio jučer Iberico svinjetina - pljeskavice u Metro-u, 6 pljeskavica 140kn

Ali kakvo meso... Uzeo odmah neki BBQ umak, napravio takve hamburgere, takvi se ne mogu kupiti nigdje vani

Jedino mi fali roštilj u stanu da mogu malo peciva izgrilati sa svake strane.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 11:50   #36564
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
za sve ljubitelje zderonja, kuhinje i opreme... evo da se pohvalim s ovom ljepoticom, ima li tko iskustva, pogotovo vezano za ove nastavke, odnosno glavu miksera, vidim da se moze uzet 20-ak nastavaka, rezalica za povrce, mljevenje mesa, rezanci itd

nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 12:06   #36565
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nek te dugo služi. Čuo sam samo dobre stvari o njima, al nažalost meni su bili izvan budžeta.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 09:46   #36566
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
Molim savjet od žderonja, znam da neki imate iskustvo s tim...

Odvažio bi se i kupio Black Angus Steak u Lidlu sutra na akciji 100kn/kg, raspolažem grill tavom i zanima me da li ima to uopće smisla spremiti na grill tavi?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 09:48   #36567
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja sam ga tako spremao i ok je ispao.

Max temperatura tave, maslinovo ulje, kada se počne dimiti steak gore i peči po želji. Nije idealno ali je ok ispalo.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 29.05.2019. u 09:54.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 09:52   #36568
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam ga tako spremao i ok je ispao.

Max temperatura tave, maslinovo ulje, kada se počne dimiti stake gore i peči po želji. Nije idealno ali je ok ispalo.
Ne, ne i neeeee (u tvrdo č u peći neću ulaziti još, oporavljam se od ovog sad)
Screenshot-1
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 09:54   #36569
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja pečem stake

Greška, jbg.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 10:11   #36570
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Ako je to onaj chuckeye steak kupio sam ga zadnji put kada je bio na akciji i iskreno nisam zadovoljan sa tim komadom mesa. U teoriji to bi trebao biti početak mišića od kojeg se reže ribeye ali ima unutra dosta žilavog vezivnog tkiva (pretpostavljam da ako tu počinje mišić da ga to tkivo veže na neki drugi?) tako da je meni to bilo jedva jestivo. Da se razumijemo ima par zalogaja finog mesa ali ostalo je borba sa "žlundrama".
crocus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na