Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2007., 23:02   #1
MDT
Premium
 
MDT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
WLAN problem sa Thomson Speedtouch 780WL

Na dotični router se bežično spajam preko laptopa i do jučer je wlan funkcionirao kako treba, no sada mi veza sa lokalnom mrežom i internetom crkne nakon nekoliko sekundi od početnog spajanja (kad upalim komp) iako je prethodno signal strength bio excellent (100%). Nakon toga više nije moguće uspostaviti bežičnu vezu sa routerom. Na samom routeru indikator za wlan je stalno upaljen. Sad sam spojen ethernet kabelom te mreža i net funkcioniraju bez problema već duže vrijeme, iz čega mogu zaključiti da nešto ne valja sa wirelessom, ali ne sa onim adapterom na laptopu. To kažem zbog toga što se na ostale wlanove bez problema spajam, stavljeni su najnoviji driveri za wireless adapter, OS je Windows Vista Ultimate x64. Zanimljivo je što se taj wlan čas vidi, čas ne vidi na Vistinom popisu dostupnih wireless networka, a u onom periodu dok je vidljiv, signal bude odličan i kad se probam spojit - ne može. Probao sam nekoliko puta restartati router, promjeniti mu lokaciju u sobi, očistio prašinu s njega , isključio pa ponovo uključio wlan interface i ništa nije pomoglo. Možda glupo pitanje, ali zanima me da li mogu zbog ovog wlan problema Iskonu reklamirati router da mi ga zamjene, iako internet (preko etherneta) i voip telefonija funkcionira?
MDT je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 23:24   #2
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
pa reklamiraj...prodali su ti wlan ruter kojem wlan ne radi kak se spada...
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2007., 00:07   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Kako je već rečeno, probaj zamjeniti router. U međuvremenu isprobaj opcije podešavanja Wlan - a. Najprije bez zaštite, a onda sa rezličitim zaštitama (WEP,WPA, . . .).
Kao ne baš jaku zaštitu a veza radi kad je bez zaštite, naštimaj bar MAC filter.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2007., 10:46   #4
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
probaj promijeniti wlan kanal na routeru
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2009., 12:49   #5
senior_citizen
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Zna li netko postoji li način da se na ovom routeru isključi WLAN ?
senior_citizen je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2009., 12:54   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Postoji. Uđeš u postavke routera i makneš kvačicu sa wlan postavke. Mislim da postoji i način tako da pritisneš i držiš par sekundi ono veliko okruglo dugme na sredini prednje strane routera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na