Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2014., 17:00   #301
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Pročitao sam kompletnu temu i sva vaša iskustva i sada sam zbunjeniji nego ikad

Može li mi netko od vas koji imaju iskustva s ebay LED-icama preporučiti neki LED model (koji svijetli omnidirekcionalno, a ne samo prema dolje) koji bi zamijenio žarulju od 75W, a da mu nije krepao unutar godinu dana? Znači neka jakost tipa 15-20 W, ali da je ok i naravno da ne košta kao suho zlato. Po mojoj računici nekako mi nema smisla platiti ledicu skuplje od štedne žarulje, a mijenjati je dva puta godišnje. Više novca bih potrošio na žarulje nego što bi mi one uštedjele struje. Treba mi nešto što može raditi pouzdano na duže staze. Ebay linkovi su poželjni, hvala.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 21:48   #302
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Pročitao sam kompletnu temu i sva vaša iskustva i sada sam zbunjeniji nego ikad

Može li mi netko od vas koji imaju iskustva s ebay LED-icama preporučiti neki LED model (koji svijetli omnidirekcionalno, a ne samo prema dolje) koji bi zamijenio žarulju od 75W, a da mu nije krepao unutar godinu dana? Znači neka jakost tipa 15-20 W, ali da je ok i naravno da ne košta kao suho zlato. Po mojoj računici nekako mi nema smisla platiti ledicu skuplje od štedne žarulje, a mijenjati je dva puta godišnje. Više novca bih potrošio na žarulje nego što bi mi one uštedjele struje. Treba mi nešto što može raditi pouzdano na duže staze. Ebay linkovi su poželjni, hvala.
Takoder trebam preporuku "stednih zarulja" koje su best buy a za ekvivalent 60-75 i 100w obicnih.

Znači kao i kolega trazim nesto sto je dugotrajno, boja svijetlosti "neka ok" po vama.

Ebay linkovi isto tako pozeljni
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2014., 16:07   #303
Lumiman
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Imam u rukama 7W žarulju koja svjetli toplo i u sve strane, odnosno 300 stupnjeva. Ne vidim takav tip na ebay-u, kupljena kod nas za 78 Kuna.
Mjereno instrumentom, daje jednako luxa na dva metra kao i 75W obična.
Lumiman je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 16:15   #304
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Citiraj:
Autor Lumiman Pregled postova
Imam u rukama 7W žarulju koja svjetli toplo i u sve strane, odnosno 300 stupnjeva. Ne vidim takav tip na ebay-u, kupljena kod nas za 78 Kuna.
Mjereno instrumentom, daje jednako luxa na dva metra kao i 75W obična.
Dobro, dao si nam dobre informacije, sad napisi gdje si to kupio ili gdje radis

Mene zanima jel te ledice mogu radit ilumination jer imam takav prekidac.
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 18:22   #305
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Jel netko kupovao LED COB iz Kine? Imam želju preraditi svoje plafonjere sa LED chipovima i driverima jer bi stvar tako trebala dulje šljakat nego ove jeftilen sijalice koje se prodaju...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 18:42   #306
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Lumiman Pregled postova
Imam u rukama 7W žarulju koja svjetli toplo i u sve strane, odnosno 300 stupnjeva. Ne vidim takav tip na ebay-u, kupljena kod nas za 78 Kuna.
Mjereno instrumentom, daje jednako luxa na dva metra kao i 75W obična.
Daj sliku. Trebaju mi warm white zarulje koje ce jako,jako osvjetliti izloge ducana,pa sam htio nesto probati prije nego kupim kolicinu
Moze 12V jer su u ducanu vec istalirane 12V halogenke koje trose po 30-50W po komadu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 10:11   #307
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Posudio sam od frenda jednu kinesku LED žarulju, mislim da je 5W. Čisto da vidim kako se ponaša. Oblik je kukuruza (znači teoretsko svijetljenje u svim smjerovima). Nakon 5 minuta ugasila se jedna strana s LED-icama, a nakon pola sata ugasila se cijela žarulja. Mislim da ovo dovoljno govori o kvaliteti, pa vjerujem da postoji razlog što su philips žarulje s jamstvom ipak višestruko skuplje od ovih. Tko se voli igrati, neka si naruči nešto ovakvo i vidi kako mu radi, ali neka bude spreman na vjerojatnost da postoji mnogo škartnih primjeraka koji će prestati raditi u vrlo kratkom roku. Ja za sada odustajem od LED upgrade-a. Čisto radi napomene, utor u kojem je radila LED-ica se koristi za klasičnu štednu žarulju koja radi već podugo i s njime je sve u redu.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 13.01.2014. u 11:55.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 12:30   #308
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 105
Mene kod LEDica smeta boja svjetlosti. Pure white mi je suviše plava, a warm white ima neugodan zeleno-žuti tint. Evo primjer, pred koji dan stigla je 5W 24x5730SMD 450LM Warm White iz Kine, 2 komada u kartonskim kutijicama pa u bubble kuverti. Vanjski izgled korektan. Prva radi, druga ne radi. Na drmanje prva tiha, u drugoj se tiho čuje sitnica tik-tik. Uz našto napora rastavio sam je iznad navoja, ispala je kuglica lema. Nažalost po sastavljanju i dalje ne radi.

Ovako svijetli klasična matirana žarulja 25W u hodniku


Ovako svijetli dotična LEDica 5W


Ledica je svjetlija za 1/3 blende, zanemarivo, ali posve pokvari boju zida i bukovih vrata. Kad stanem ispod dobijem bolesnu zelenu zombi boju u licu.
Žarulja je za sada završila u dvorišnoj lampi.

Zadnje izmijenjeno od: sivonja. 13.01.2014. u 12:36.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 12:47   #309
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
ja u sobi imam GU10 3x5W LED, prije bilo 3x50w halogenke. Razlika 135W. Žarulje sam kupio u lidl-u na akciji četvrtkom

Meni zadovoljava uvjete, i zadovoljan sam. Sad krecem u izradu svojeg stana i nutra ce imat sve LED.

Ima tko na forumu da je probao zamijenit cijelu klasicnu rasvjetu sa LED pa da veli ako se poznala razlika na racunu?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 04:25   #310
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
kak sam skoro sve žarulje promjenio u stanu i smanjio potrošnju za 4 puta, može non stop sve svijetlit i jos cu dobivat manji račun.. dakle isplati kako god okrenes ali pogotovo ako ti svijetli vise i duže svijetala.
bego2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2014., 14:56   #311
Lumiman
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Žarulja je E27 grlo (obična) i kupljena je u Zagrebačkoj, dućan s elektromaterijalom.
Lumiman je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 11:24   #312
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,324
LED žarulje podbacile na testovima trajanja
http://danas.net.hr/svijet/testovi-o...dnim-zaruljama
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 11:44   #313
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Što znaći 3godine garancije koje pišu na malo kvalitetnijim žaruljama tipa OSRAM koje sam gledao u Kauflandu, a cijena 45kn?

Ako kupim one od 20kn te rikavaju cca svaka 3-4mj otprilike pa mi se neda više zafrkavati s njima te bi kupio nešto malo kvalitetnije u snazi 75W normalne žarulje a da ipak cijene neleti u nebo

Može preporuka
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 23:20   #314
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 105
Napokon sam pronašao testove koji mene zanimaju, gdje su mjerili boju svjetlosti iz raznih žarulja. Za spektar pojedine žarulje treba kliknuti View Larger. Uglavnom baš kao što nam naše oči govore, ništa nije tako dobro kao klasična žarulja.
Ultimate Light Bulb Test: Incandescent vs. Compact Fluorescent vs. LED

Dopuna kasnije:
Led benchmark mjeri komercijalne (skuplje) led žarulje na američkom tržištu i daje pregled za svaku.

Youtube elektroničar mjeri, rastavlja i analizira komercijalne led žarulje, vrlo smireno, ugodno, poučno. Vidi se tko radi jeftino a tko (Philips) kvalitetno.

Zadnje izmijenjeno od: sivonja. 28.01.2014. u 16:16.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 09:05   #315
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Naravno.. Zna se da ništa ili gotovo ništa ne može zamjeniti žarulju sa žarnom niti. Jer upravo to žarenje žarne niti je najbliže Sunčevoj svjetlosti, gotovo 100%, što znači i najkvalitetnija svjetlost.

... ali je iskoristivost katastrofalna, svega oko 5% odlazi na svjetlost, dok preko 90% odlazi na toplinu, i zato se nažalost guraju štedne lampe ili pak LED rasvjeta koja se pokazuje preskupa, nekvalitetna (jeftiniji proizvođači), loših temp. svjetlosti, kratkog vijeka trajana u odnosu na deklarirano (iako je to opet puno dulje od žarulja, no prekratko ako gledamo da se deklarira na oko 20 000h ili puno puno više) i slično..

Eto, tako je to..

Očito i u ovome slučaju vrijedi ona stara: Ne može se imati i jare i pare..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 13:41   #316
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Mene više od toga traje li 6k, 10k ili 20k sati, živcira šta se cijeli spektar bija LED rasvjete sveo na cold/warm, a jedna baca skroz plavo, a druga isto naginje plavom/bijelom i nema veze sa warm-om, pa daj mi nešto žuče

Inače neka preporuka za LED E14 grlo/prodavača, da vam radi ok i da nema 15cm po mogućnosti? Većinu linkova koje san klika iz teme su mrtvi...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK