Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2013., 07:58   #1291
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Meni nije jasno kako si uspio izlizati nožice za par sati i, ako je miš zbilja neispravan, što bi radio u daljnjoj prodaji?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 09:40   #1292
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
@rockodaddy

Imas račun i garanciju, odneses miš, kazes ne valja...ostaviš im ga i čekaš da oni vide što mu je i riješe reklamaciju. Trajati ce par dana i moras biti strpljiv, nitko ti nece odma dati novi miš, jer prvo sve mora ici na servis, da se utvrdi što mu je, a tek onda češ dobiti novi

A ti si do tada kupis neki obični po 20-30kn dok taj bolji ne dodje
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2013., 16:59   #1293
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Rezervirao nekidan ruter u Linksa, dobio kroz pola sata mail u kojem pise fino da je rezerviran do ponedjeljka, i reko idem danas po njega. U životu nisam doživio takav odnos između kupca-prodavača, koja pristojnost, jos pita jel trebate pomoc, čekao u redu na kasi i žurilo mi se, pitam ovog tko mi je dao ruter jel ima koga da dodje na drugu kasu da mi se žuri i frajer kaze idemo gore pa ćemo gore rijesit, pusta me da idem ispred njega. Bas ali bas nikad nisam doživio takvo poštovanje ni u jednoj trgovini. Jesu malo skuplji ali to nije strašno, jer vise vrijedi ovo poštovanje prema kupcima nego tih par kuna što bi uštedio. Links ftw
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 18:33   #1294
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Matična koja mi je bila kod njih na RMA, su riješili sve dobro u roku 3 tjedna tako da je sve oke
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2013., 10:52   #1295
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Po drugi puta mi riknuo miš MX518, opet jedna tipka otkazala poslušnost!?
Ostavio na RMA, rekli su da ću najverovatnije dobit G400 u zamjenu, jer MX518 više nije dostupan.
Nadam se pozitivnom ishodu...

Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Links je po meni dno dna šta se tiče zaštite samog kupca i želim podijelit svoje mišljenje na forumu.
Kupio sam novi logitech g9x koji je prvi dan radio kako treba a već drugi dan se pokvario. Brže bolje sam ga otišao zamjeniti ali to nije bilo moguće.
Kaže teta da su se nožice izlizale i da ona taj miš neće moći vratiti u prodaju i da miš treba na popravak u Zg. Nožice se jesu izlizale nakon par sati gaminga ali mene to apsolutno ne interesira jer mi je prodan defektan miš koji se pokvario sljedeći dan. Sad ja čulim doma bez novaca i bez miša .Koliko lihvarska firma moraš bit da se ideš lihvarit za jedan miš koji tebe u nabavi tko zna koliko košta a vjerovatno si u mogućnosti rještiti taj problem sa logitechom i pustiti kupca na miru . Sad će oni lihvarski pokušati popraviti taj defektni miš i vratiti mi taj defektni miš koji sam ja kupio prije dva dana.
Miš ću vjerojatno razlupat doli u dućanu kad mi dođe isti nazad popravljen od najlihvarskije firme na svitu koja bi prodala dušu za 600 kuna.
Eto svitu to je Links.
Hvala
Jel ovo riješeno?! Malo si prenaglio u reakciji, vjerovatno ćeš dobiti novi miš i svi sretni.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 09:34   #1296
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Dobit ce novi mis, ja sam 2 Roccat Konea kod njih reklamirao zbog scroll buga, na kraju sam trazio i dobio G700 jer ovo vise nisam htio. Meni je njihova usluga na vrhunskoj razini
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 10:22   #1297
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
Rezervirao nekidan ruter u Linksa, dobio kroz pola sata mail u kojem pise fino da je rezerviran do ponedjeljka, i reko idem danas po njega. U životu nisam doživio takav odnos između kupca-prodavača, koja pristojnost, jos pita jel trebate pomoc, čekao u redu na kasi i žurilo mi se, pitam ovog tko mi je dao ruter jel ima koga da dodje na drugu kasu da mi se žuri i frajer kaze idemo gore pa ćemo gore rijesit, pusta me da idem ispred njega. Bas ali bas nikad nisam doživio takvo poštovanje ni u jednoj trgovini. Jesu malo skuplji ali to nije strašno, jer vise vrijedi ovo poštovanje prema kupcima nego tih par kuna što bi uštedio. Links ftw

Upravo zato i mislim da je cijena opravdana...radije dat 20-30kn pa da mi netko kaže "Ugodan dan" i "Hvala i dođite nam opet" nego kad uđem u shop- lik mi kaže "Reci???". Kao da smo zajedno ovce čuvali.

Također dosad s njima samo ok iskustva. Prije par mj reklamirao VGA i dobio novu u roku 2 tjedna. Za razliku od HG-a gdje sam 50 dana čekao novi proc- koji je jako teško testirati dali je ispravan (doslovno kao žarulja- umetneš u soket i ili radi ili ne radi. TOČKA).

A HG fala bogu drži cijene ko da će mi i ručak pripremit dok čekam na kasi.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 11:36   #1298
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Uzimao opet ovaj tjedan kod njih, u prosjeku 1x mjesečno uzmem kod njih, uvijek vrhunska usluga, bez razmišljanja će mi ponuditi i nešto što manje košta od stvari koju ja želim, a radi istu stvar. Reklamacije za sada prošle sve dobro, i u Rijeci i u Puli.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 13:45   #1299
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Meni smeta to što se sve mora za ZG slati. Kad u Splitu nešto odnesem na servis ne računam da će biti gotovo za manje od 30 dana, a nikad i ne bude.
  Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 13:50   #1300
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Iako imam s linksom relativno pozitivna iskustva ovo moram podjeliti, jucer sam zbog nekih privatnih razloga skoknuo do vinkovaca sa kolegom i reko aj usput cemo naletit u vk links da vidim kak to izgleda, ono sto sam cuo je iduce : udjemo nas dva u links a vec su neka dva lika bila, i nije proslo par min oni izadju a cujes jednog od ove dvojice prodavaca kao e neki dan sam ovom klinji sastavio masinu od 12k kuna stari moj ubacio sam mu gtx 670 Ti al kao njegov stari je dosao se zalit posto ta grafa ima turbulentno hladenje i cuje ju u drugoj sobi, nakon jos par prosera nas dva se pokupili i izasli, reko zao mi je onih koji su vas tu zaposlili i onih koji ce tu nesto doc kupiti koliko ste dobro informirani.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2013., 13:52   #1301
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Iako imam s linksom relativno pozitivna iskustva ovo moram podjeliti, jucer sam zbog nekih privatnih razloga skoknuo do vinkovaca sa kolegom i reko aj usput cemo naletit u vk links da vidim kak to izgleda, ono sto sam cuo je iduce : udjemo nas dva u links a vec su neka dva lika bila, i nije proslo par min oni izadju a cujes jednog od ove dvojice prodavaca kao e neki dan sam ovom klinji sastavio masinu od 12k kuna stari moj ubacio sam mu gtx 670 Ti al kao njegov stari je dosao se zalit posto ta grafa ima turbulentno hladenje i cuje ju u drugoj sobi, nakon jos par prosera nas dva se pokupili i izasli, reko zao mi je onih koji su vas tu zaposlili i onih koji ce tu nesto doc kupiti koliko ste dobro informirani.

Welcome to the club
Dovoljno je reci da im automehanicari rade u servisu ( ST )...
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 14:02   #1302
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Welcome to the club
Dovoljno je reci da im automehanicari rade u servisu ( ST )...
Ja sam po zanimanju automehaničar,ne kužim kakve to veze ima?
Pa nije da ako završiš za automehaničara ili bilo koje drugo zanimanje da cijeli život ništa drugo nečeš naučiti raditi.
Koliko znam ,ne postoji srednja škola za servisera PC-a.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 14:11   #1303
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ima tečaj I doslovno ako te netko hoce zaposlit, moze i baba neka raditi tako da nema smisla usporedba. I kakve uopće to ima veze sa servisom što se toliko dugo čeka? Stvar je procedure njihove koju je netko interno propisao.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 14:13   #1304
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Ja sam po zanimanju automehaničar,ne kužim kakve to veze ima?
Pa nije da ako završiš za automehaničara ili bilo koje drugo zanimanje da cijeli život ništa drugo nečeš naučiti raditi.
Koliko znam ,ne postoji srednja škola za servisera PC-a.
Odmah na pocetku da se razumjemo, ne omalovazavam ja nikoga niti bilo koje zanimanje.

Kakve to veze ima, pa ima, ja sam dipl. ing. zasite na radu a znam jako puno o medicini pa to ne znaci da mogu dobit posao doktora i da operiram ljude
You get the point?




Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ima tečaj I doslovno ako te netko hoce zaposlit, moze i baba neka raditi tako da nema smisla usporedba. I kakve uopće to ima veze sa servisom što se toliko dugo čeka? Stvar je procedure njihove koju je netko interno propisao.
To je problem drzave, kod nas se moze sve, mi smo zemlja neogranicenih mogucnosti
( bilo da se radi o drzavnoj ili privatnoj firmi ).
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 14:21   #1305
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Znam da ima tečaj I znam lika koji je završio tečaj i dalje ne zna ništa raditi oko kompa.
Htio sam reči da je za "servisera PC-a" važno jedino iskustvo i stalno učenje jer stalno izlazi nešto novo.
To nije neka struka pa da ti treba neko školovanje,večina nas na PCE nije završila taj tečaj pa znamo popraviti PC,dijagnosticirati kvar,znamjeniti komponente itd..
Zbog toga mi je upalo u oko ono da je lik automehaničar,ne zato što sam za to završio.
Veki-os je offline   Reply With Quote