Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2009., 22:34   #1
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
VX revolution mali review

Daklem, nakon 3 mjeseca korištenja svog glodavca, odlučio sam napraviti koliko toliko kratki review dotičnog, čisto radi preporuke drugima...
Radi se o Logitech VX Revolution™ glodavcu

pa malo o mišu:
Specifikacije
Bežični RF miš
Laser Technologija
2.4GHz Micro-Receiver
MicroGear™ Scroll Wheel
Hyper-fast Scrolling
AA baterija
Lampica - indikator stanja baterije
Dimenzije 105x62x41mm
težina 0.1kg


Zahtjevi:
- Windows® XP,
- Windows Vista™
- Mac® OSX 10.3.9 - 10.4.7*
- USB port
- CD-ROM drive


Sadržaj:
- Logitech® VX™ Revolution Cordless Laser Mouse Notebook,
- 2.4 GHz micro-receiver,
- Logitech® SetPoint™ software CD,
- AA Battery,
- User's guide

Jamstvo 36 mjeseci

Općenito o mišu (izgled, dojmovi itd)
Miš je ergonomski oblikovan što mu, osim dobrog ležanja u ruci, daje malo futuristički izgled. Nažalost, radi te iste ergonomije miš je limitiran da ga mogu koristiti samo dešnjaci - udubina za palac i back - forward tipke su tako smještene da ljevaci ne mogu ni normalno primiti miša, a kamoli raditi s njime (isprobano na sestri i frendu)
Miš se napaja preko 1 AA baterije (Logitech je dovoljno ljubazan da u paket ubaci i jednu Duracell bateriju), što je pozitivno jer omogućava mišonji da bude lakši od ostalih Logitech wireless modela... Reklamiraju ga kao čudo tehnike koje traje do 4 mjeseca na 1 bateriji, što, znajući ostale Logitech modele na kojima sam mijenjao baterije cce 2 puta mjesečno, nisam povjerovao, ali sam se ugodno iznenadio... Uz korištenje od barem 12h dnevno (prenosim ga s posla doma i obrnuto) baterija mi je izdržala 8 tjedana rada, što nije ni blizu reklamiranih 4 mjeseca, ali nije ni loše...
Makar je miš bio koncipiran kao miš za prijenosnike, relativno je velik, makar mene to nije smetalo prilikom prenošenja. Sam reciever se sprema u tijelo miša što olakšava prenošenje, a istovermeno gasi miša što mu produžuje vijek trajanja baterije.
Jedna zamjerka Logitech-u je što je VX revolution jedan od rijetkih notebook mišonja za koje Logitech nema predviđen carry bag, što bi meni bilo korisno
Samo puštanje miša u pogon je bilo izrazito lako - ušteka se USB reciever u komp, strpi se (ovisno o brzini kompa) par sekundi i miš radi, i to u paraleli sa Logitech Cordless optical mouse-om (mojoj boljoj polovici revolution izgleda prerevolucionarno i nikako joj se ne sviđa pa koristi stari miš ). Za napredne opcije čitaj dalje...
Tipke na mišu (3 standardne tipke (LMB, MMB i RMB) + 2 bočne (Back-Forward) + search + Zoom slider (+/-) + horizontal left-right scroll + vertical scroll) su tako pozicionirane da uz minimalni pomak prsta mogu izvršiti zadanu im funkciju (o kojima ću malo kasnije)
Miš je izrazito precizan i reagira na najmanji pokret, budući da je laserski a ne optički moguće ga je bez vidljivih promjena u radu koristiti na gotovo svim površinama (uključujući i prozirne površine tipa staklo, plastika, kutija od cd-a i slično - ne pitajte zašto sam pobogu isprobavao miša na kutiji od cd-a )
U svakom slučaju, prvi dojmovi su bili i više nego pozitivni...
A sad malo o mogućnostima miša unutar normalnog rada i malo naprednijeg rada na kompjuteru:
Normalan rad mišem na kompjuteru podrazumijeva korištenje njegovih osnovnih mogućnosti, odnosno 3 standardne tipke miša, Back - Forward tipke (korisno za surfanje po internetu, ali isto tako funkcioniraju u windows exploreru), Search tipka (korisno - selektira se text i pritiskom na search tipku pokreće se predefinirana internet tražilica (google, yahoo, wikipedia, answers.com itd...) Zoom +/- slider, horizontal scroll (guranjem scroll kotačića lijevo ili desno), te 2 moda vertikalnog scrolla: MicroGear Scroll Wheel ima opciju Click-to-Click scrolling i Hyper-fast Scrolling. Click-to-Click Scrolling: standardni scroll na većini Logitech miševa, sa karakterističnim zvukom (makar je dosta tiši i lakše za scrollati u usporedbi sa Cordless Desktop optical mišem).
Do Hyper-fast Scrolling dolazi se tako da se sa donje strane miša prebaci MicroGear Switch sa "nazubljenog" na "glatko" (slika 3). U tom modu kotačić se ponaša kao da nema gotovo nikakvih otpora i da se može vrtiti u nedogled. Taj mode je predviđen za listanje velikih dokumenata, dugih web stranica, nepreglednih komentara, AutoCAD-u za zoom in/out i slično, i moram priznati, dobro dodje...
Napredno podešavanje miša dobije se instalacijom Setpoint software-a, što u kombinaciji sa rlowens-ovim uberOptions-ima otvara (meni dosad) neviđene mogućnosti podešavanja jednog miša. (slika 4 i 5)
Uz činjenicu da ima gore nabrojanih 5 tipki, 1 slider i 2 scrolla, to se preko Setpointa pretvara u 8 različitih, u potpunosti programibilnih tipki. (LMB i RMB se ne mogu mijenjati)
Svaka tipka može imati drugačiju funkciju u određenom programu. Npr na slici 5 se vidi da sam za ProE postavio da mi forward tipka na mišu zamjenjuje Shift tipku na tipkovnici.
Podešavanje tipki na različite funkcije nije ništa novo u svijetu miševa, ali samo količina tipki na ovom mišu sa kombinacijom podešavanja za svaki program posebno daje mišu veliki i široki spektar mogućnosti, pogotovo u programima gdje se zahtjeva kombinacija rada miš+tipkovnica pa programibilne tipke na mišu mogu donekle zamijeniti tipkovnicu u najčešće korištenim komandama.
Zaključak:
Nakon 3 mjeseca korištenja i svakodnevnog seljakanja miša između 2 računala, još uvijek tražim neku veću zamjerku na miša. Ugodan je i na oko i na ruku, precizan, lagan, i nakon malo prilagodbe na raspored tipki i korištenje istih - nezamjenjiv. Naravno, to je samo moje skromno mišljenje.
Dajem mu
Može ga se nabaviti :
http://tinyurl.com/VXrevolution
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2236.1.0.jpg‎
Views:	370
Size:	71.8 kB
ID:	9355   Click image for larger version

Name:	2237.1.0.jpg‎
Views:	337
Size:	25.3 kB
ID:	9356   Click image for larger version

Name:	DNO.jpg‎
Views:	335
Size:	83.6 kB
ID:	9357   Click image for larger version

Name:	Setpoint1.jpg‎
Views:	310
Size:	70.0 kB
ID:	9358   Click image for larger version

Name:	Setpoint2.jpg‎
Views:	1352
Size:	94.4 kB
ID:	9359  

Click image for larger version

Name:	Setpoint3.jpg‎
Views:	250
Size:	86.7 kB
ID:	9360  

Zadnje izmijenjeno od: Mali. 22.02.2009. u 22:45.
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 11:03   #2
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Thx na reviewu, upravo si mi olaksao neke odluke i razrijesio dilemu
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2009., 10:49   #3
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Meni je ipak bolji Vx nano
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 11:29   #4
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
Thx na reviewu, upravo si mi olaksao neke odluke i razrijesio dilemu
No problem, drago mi je da sam mogao pomoć
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Meni je ipak bolji Vx nano
VX nano mi je bio u uzem izboru kod odabira misa, ali...
Prevelika zamjerka - nema srednju tipku na scrollu... Znam da se preko setpointa moze bilo koja tipka narihtati kao srednja tipka, ali radi CAD programa, navike i lakseg prelaska na drugi mis (jer ipak svojeg ne nosim stalno i s vremena na vrijeme sam prisiljen koristiti tudje miseve) mi je srednja tipka na scrollu vazna, pa je VX nano ispao iz igre
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 14:06   #5
vedo123
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
e,imam problem sa mx revolution,pa ako moze mala pomoć......
kad inastaliram setpoint (bilo koji) mis i tipkovnica(media 600) ne rade,a kad zbrisem soft sve proradi!! U setpointu bi si podesi mis jer mi lijevi kotacice ne radi i na gornjem ne mogu pomicati klizac lijevo/desno........di grijesim???
vedo123 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 18:51   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
No problem, drago mi je da sam mogao pomoć

VX nano mi je bio u uzem izboru kod odabira misa, ali...
Prevelika zamjerka - nema srednju tipku na scrollu... Znam da se preko setpointa moze bilo koja tipka narihtati kao srednja tipka, ali radi CAD programa, navike i lakseg prelaska na drugi mis (jer ipak svojeg ne nosim stalno i s vremena na vrijeme sam prisiljen koristiti tudje miseve) mi je srednja tipka na scrollu vazna, pa je VX nano ispao iz igre
meni je to zapravo plus.. nema slucajnog stiska scrolla u browseru o pomakom misa odlaska u pm

inace neznam jel to feature ili bug na mome ali ako stisnes scroll mjenja se tip okretanja scrolla.. naime moze ici full glatko kao da nema trenja a kad ga stisnes drugi put onda daje mali otpor.. kazem neznam jel to samo moj natrkeljio od padanja i nosenja uz laptop ))
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 19:07   #7
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Mis je samo za laptop,i nista vise,ako imate PC,ne razmisljati o njemu.
Ugl imo sam ga 2g i presao na MX1100,onak skoro je 3x veci od VX-a,samim time i puno udobniji.Ali VX je mrcina od misa,pogotovo ak se koristi uz lapac i svakako bi ga preporucio svima koji koriste laptop a zele dobar,pouzdan,reaktivan mis,koj nece laggat niti u igrama.
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 19:57   #8
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Mis je samo za laptop,i nista vise,ako imate PC,ne razmisljati o njemu.
Ugl imo sam ga 2g i presao na MX1100,onak skoro je 3x veci od VX-a,samim time i puno udobniji.Ali VX je mrcina od misa,pogotovo ak se koristi uz lapac i svakako bi ga preporucio svima koji koriste laptop a zele dobar,pouzdan,reaktivan mis,koj nece laggat niti u igrama.
gle meni je zao ko psu sto nemam financija da sve kompove na kojima radim opremim sa nanoom


disklejmer: neigram se pa mi velicina misa nije vazna
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 15:00   #9
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
evo slika koja puno govori

Nano vs. Revolution

http://www.slashgear.com/gallery/dat...no-compare.jpg

velikoruki ne moraju opće pomišljati na Nano
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 14:31   #10
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
evo slika koja puno govori

Nano vs. Revolution

http://www.slashgear.com/gallery/dat...no-compare.jpg

velikoruki ne moraju opće pomišljati na Nano
ja imam veliku ruku i imam nano, ono s obzirom da ga koristim samo uz laptop i s obzirom da mu je to prvenstvena namjena meni je prva liga, cak se i igre s njim daju igrat, je da ide malo teze, jer je mali, a i fali ti middle button al opet prezivis, za wormse dusu dao
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2009., 12:01   #11
babac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 65
Zašto je vx rev deklariran baš za laptope? Ja ga imam u užem izboru ali za desktop računalo, a najradije bi njega uzeo...

Jel radi na udaljenosti od recimo 3-4 metra od usba?
Na logitechovoj stranici ima oni reviewi i jedan veli da ima problem sa delayem u visti x64. To bi mogo bit veliki bed premda ja koristim win 7 x64
babac je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2009., 12:09   #12
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor babac Pregled postova
Zašto je vx rev deklariran baš za laptope?
prvenstveno zbog dimenzija
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na