Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2007., 20:53   #1
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
server 2003 i RD

Dakle, remote desktop radi, uspijem se spojiti. Problem je što kad se spojim na server 2003 on mi se ne odlogira već normalno radi, tako da recimo ako pokrenem torrent sa posla i dođem doma on se ne vrti, već stoji ekran koji sam ostavio. Any idea?
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 09:15   #2
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
kod windowsa xp pa nadalje (ukjlučujući i serverske verzije) postoji terminal services server. To znači da svaki puta kada se preko RDP-a logiraš on ti otvori novi session. Dakle, isti user se može više puta (po defaultu) logirati na jedan server i svaki će imati svoj friški desktop.

Ako se želiš logirati u trenutno aktivni konzolni session (dakle u onaj session koji ti je na ekranu) moraš RDP pokrenuti sa -console switchem. Najjednostavnije ti je samo u shortcut za RDP staviti na kraju -console.

Ovako npr: %SystemRoot%\system32\mstsc.exe -console
shimpa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2007., 14:07   #3
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
kada pokušam sa ovim -console onda radi, ali morala bi negdje biti opcija kako se to da isključiti, jer mi je malo nezgodno stalno upisivati ovu putanju, tj. volio bi na normalni način ako se iakako da. imam još jedan problem. Kada se spojim remoteom nakon što određenog idlea mi se odlogira, može li se to ikako isključiti jer ja bi da mi veza bude uvijek aktivna
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na