Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2018., 17:19   #12001
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
naš tvekspert se toliko razumije u televizore da kad mu njegovi kažu da ugasi televizor on odmah hita po kantu vode.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 19:22   #12002
ISTINA
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Slovenija
Postovi: 2
Nemojte slušat što vam kaže ovaj fan od philipsa,smeče kinezko!Jedino ako trebate sijalice za novu godinu
ISTINA je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 19:54   #12003
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
nemoj ni sijalice Xiaomi Yee Light su skoro jednako dobre a 10 puta jeftinije ,

a što se tiče maby-a, majstora, garfilda, kako god, nek on sam, ili mu admini jednostavno stave ispod nicka, ili u potpis Phillips Ambasador i mirna bosna, onda znas s kim imas posla
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 09:41   #12004
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Posložen jučer 55XF9005 i sad prvi dojmov prema samsug plamzi PS51F5500:

- Veći ekran a manji tv- samsung je bio 51" a imao je veće bezele (okvir)- tražio sam nešto 58 ili 60" ali toga nema a 65" je prevelika

- Plazma je i dalje mila majka za sd signal, bolje podnosi loš signal, slika je glađa a prelazi precizniji.

- Sd sliku sam podesio i ajde to sad može proć, vjerovatno bi se izio da sam kupio neku jeftiniju misleći daje u skupljih lcdova to puuuno bolje

- Crna boja je ok vidi se na skinu od sat boxa ali slika mi je opet cijela nekako svjetlija - trebat ću se priviknut na ovo, (mana plazme je u tome što je slika tamnija pa onda loša po danu i uz refleksiju svjetla kroz vrata kod mene)

- Slika je dosta svjetlija pa mi malo "prži" oči - opet stvar privikavanja rekoh

- HD i UHD slika je normalno odlična

- Nema valova i kašnjenja po ekranu kao kod lošijih lcd matrica (kod kretanja kamere na nogometu npr.)

- Zbog nikakvih bezela i posljedično tome nemogućnosti smještaja većih zvučnika na staroj plazmi zvuk je bio "bogatiji"

- Tuner nije na razini plazme - na jednom muxu kocka mi sliku koja je na plazmi radila bez greške

- Iako je VA panel ne vidim probleme sa gledanjem iz kuta
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 10:05   #12005
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Kada je slika presvijetla treba istu smanjiti, pogotovo ako ces gledati u zatamnjenoj prostoriji a proporcionalno smanjenju bus dobil i bolju crnu. Oci se ne mogu privici na veliku svjetlinu u mraku, nemo se muciti. Zbog toga meni taj hdr nije nesto posebno u vecini slucajeva. Vise bi volio da su ostavili 3d. Jer čije oci mogu prezivjet svetlinu od 1000 niti u mraku.
Meni kod tih va panela smeta slab vidljivi kut (pogotovo kad usporedjujes sa televizorom koji sa kutom nema nikakvih problema-dakle sa plasmom).
Takodjer neke nijanse boja u mraku potpuno gube zasicenost (opet u usporedbi sa plasmom) Prikaz crne nije ni blizu kakav bi trebao biti.
To su moji dojmovi za va samsung 40mu6402. Ovaj tvoj sony je skuplji pa valjda i bolji i naravno ima fald
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 11:01   #12006
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Crna je ok - imam ovaj skin ispod na sat boxu i crno je crno

https://i.imgur.com/Br6peiQ.jpg

- nisam primjetio preveliku degradaciju kad gledam iskosa na ovom slonyu.

Također vezano uz svjetlinu vidio sam da ima opcija auto brightnessa i svi je u preporučenim postavkama isključuju ali neznam zašto ako može malo smanjiti prženje očiju ovisno o količini svjetla u prostoriji.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 11:19   #12007
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Kada je slika presvijetla treba istu smanjiti, pogotovo ako ces gledati u zatamnjenoj prostoriji a proporcionalno smanjenju bus dobil i bolju crnu. Oci se ne mogu privici na veliku svjetlinu u mraku, nemo se muciti. Zbog toga meni taj hdr nije nesto posebno u vecini slucajeva. Vise bi volio da su ostavili 3d. Jer čije oci mogu prezivjet svetlinu od 1000 niti u mraku.
Meni kod tih va panela smeta slab vidljivi kut (pogotovo kad usporedjujes sa televizorom koji sa kutom nema nikakvih problema-dakle sa plasmom).
Takodjer neke nijanse boja u mraku potpuno gube zasicenost (opet u usporedbi sa plasmom) Prikaz crne nije ni blizu kakav bi trebao biti.
To su moji dojmovi za va samsung 40mu6402. Ovaj tvoj sony je skuplji pa valjda i bolji i naravno ima fald
naravno da nije na jeftinim tv-ima.Pogledaj kako hdr ili dolby vision izgleda na oledu
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 11:20   #12008
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Lijepo je ako si dobio dobar primerak, bezz bleedinga. Treba vidjeti kak radi taj auto brightness ili eco ili ambi senzor. Ja ga obicno isključim. Va paneli su najslabiji u kutu po vertikali tj to mene najvise iritira. Savjet, nemoj tv postavljati nisko na neku policu, jer kad se diignes sa stolice ili iz trosjeda, sasvim drugačija slika.
Tascam@ naveo sam da je taj moj bio jeftiniji, medjutim nije bio niti najgori va kojeg sam vidio. Uvjerljivo najgori va kojeg sam isprobao je sony 43wd755. Vjerujem da je 55xf9005 puno bolji iz vise aspekata
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 21:33   #12009
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Samo bih upitao nešto za svoj Samsung UE58NU7102K. Danas sam primjetio da gornja ivica okvira nije savršeno ravna, već blago zakrivljena prema unutra.
To ne utječe na apsolutno ništa što se tiče funkcionalnosti tv-a, inače prezadovoljan sam s tv-om. Kad prstima lagano pritisnem okvir po sredini on se tada ispravi, ali naravno ne ostane u tom položaju kod ga pustim.

Zanima me da li je to normalno za televizije veće dijagonale s plastičnim okvirom, takva blaga uvijanja?

HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 22:20   #12010
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Kolega je na samsungu to imao na donjem rubu, i zbog toga je ima backlight bleed.
Kad je prešao sa stalka na wall mount to je nestalo.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 08:22   #12011
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Samo bih upitao nešto za svoj Samsung UE58NU7102K. Danas sam primjetio da gornja ivica okvira nije savršeno ravna, već blago zakrivljena prema unutra.
To ne utječe na apsolutno ništa što se tiče funkcionalnosti tv-a, inače prezadovoljan sam s tv-om. Kad prstima lagano pritisnem okvir po sredini on se tada ispravi, ali naravno ne ostane u tom položaju kod ga pustim.

Zanima me da li je to normalno za televizije veće dijagonale s plastičnim okvirom, takva blaga uvijanja?
Kakva ti je sd slika na njemu?
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 10:01   #12012
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Ja sam ubo UE58NU7102K u emmezeti. 4k youtube i netflix je super + brz buffer, HD kanali sa satelitske super, SD sa satelitske prihvatljivo, SD zemaljska naravno zrnata. Nema bluetooth. Zvuk je prihvatljiv. Imate i skriveni meni na INFO-SETINGS-MUTE-POWER ON (Tv off prije svega). Probao sam osposobit BT ali nazalost nema BT modul, te mac adresa ostane prazna. Ako stavljate TV na zid kupite si šarafe 50mm i jednu maticu (x4), te sa njihovom tube podloskom dobijete idealan space za ušarafit koliko treba. (preporuka je 43-45 mm ali takvih nema u prodaji a 40 je prekratak)
Tihomir111 je offline   Reply With Quote