Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2009., 10:27   #1
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Pukao držač cooler-a

Pozdrav!
Eto, kao sto naslov kaze, pukao mi je držač coolera na Gigabyte MA69VM-S2 matičnoj ploči, sam od sebe (zadnje prčkanje po procesoru i hladnjaku je bilo kad sam stavljao novi proc u sistem u 2. mjesecu).
Eh sad, trenutno je gore stock cooler od AMD-a i njega na ovo ne mogu ponovno nakačiti, pa bi mi trebao savjet kako to najlakse/najjeftinije srediti.
jel mozda ima neki dobar a povoljan cooler (do 200kn) koji dolazi sa svojim nosacem kojeg se pricvrsti na maticnu ili jel zna netko servis u kojem bi mogao nazicati/kupiti nosac za socket am2 coolere.
Hvala
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 11:01   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Pa držač za instalisat na ploču dolazi sa svakim novim coolerom u paketu, probaj pitat malo u Linksu ili Ve-milu u servisima ako slučajno imaju od coolera koji ti treba (koji ti treba uopće?) ako ne nađeš uzmeš si nešto tipa ovo:

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.903.168
ili
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.903.091
pa si na miru, živio

EDIT: Imaš i ovdje jeftinije http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=152244
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2009., 11:50   #3
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
pa trebao bi mi univerzalni nosač koji dolazi na matičnoj. Kažem, dosad sam imao gore cooler iz AMD-ovog box-a, pa se nadam da cu moci njega opet instalirati gore. Ako ne uvijek mi onda ostaje opcija kupovine novog coolera.
Jedino sto mi se cini da su mi ova 2 ponudjena mozda malo prevelika (nemam bas mjesta u kucistu)
U svakom slucaju, hvala na preporuci
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 11:53   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
pa trebao bi mi univerzalni nosač koji dolazi na matičnoj. Kažem, dosad sam imao gore cooler iz AMD-ovog box-a, pa se nadam da cu moci njega opet instalirati gore. Ako ne uvijek mi onda ostaje opcija kupovine novog coolera.
Jedino sto mi se cini da su mi ova 2 ponudjena mozda malo prevelika (nemam bas mjesta u kucistu)
U svakom slucaju, hvala na preporuci
Pa što ne vičeš da ti je gužva u caseu? Evo i par pigmejskih
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.903.169

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.903.094
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:00   #5
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Ma to je to
Hvala.
Naravno, prvo ću probati nažicati ako kojim čudom imaju "viška" koji standardni držač koji dolazi s pločom
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:36   #6
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ček malo.. Ako sam ja dobro skužio, čovjeku je pukao plastični nosač na ploči, a ti Doink mu preporučuješ nove hladnjake koji se bez tog nosača ne mogu namontirati..?


Potraži negdje neispravnu am2 ploču i probaj namontirati njezin držač.. Potraži u nekom servisu, obično imaju dosta krepalih ploča..
  Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:45   #7
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ček malo.. Ako sam ja dobro skužio, čovjeku je pukao plastični nosač na ploči, a ti Doink mu preporučuješ nove hladnjake koji se bez tog nosača ne mogu namontirati..?


Potraži negdje neispravnu am2 ploču i probaj namontirati njezin držač.. Potraži u nekom servisu, obično imaju dosta krepalih ploča..
Ono sto čovjek kaže je da sa novim coolerima dolaze u paketu nosaci za njih koji se namontiraju na matičnu. Ili sam ja isto krivo shvatio?
Ja sam ovako i onako htio se prvo raspitati po servisima za neki stari, ali ako mi to ne uspije onda rijesiti preko novog coolera...
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:47   #8
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
[quote=Nybelung;1378578]Ček malo.. Ako sam ja dobro skužio, čovjeku je pukao plastični nosač na ploči, a ti Doink mu preporučuješ nove hladnjake koji se bez tog nosača ne mogu namontirati..?quote]

Nije li to držač koji služi za stock hladnjak? Ja skužio da na to ide stock hladnjak, a pošto toga nema ili ako ne nabavi u nekom servisu čovjek u tom slučaju želi novi cooler s kojim ide i njegov držač?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:52   #9
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Doink The Clown Pregled postova
Nije li to držač koji služi za stock hladnjak? Ja skužio da na to ide stock hladnjak, a pošto toga nema ili ako ne nabavi u nekom servisu čovjek u tom slučaju želi novi cooler s kojim ide i njegov držač?
LOL. Jesi ti ikad montirao Freezera npr.? Zapravo, jesi ti ikad motirao hladnjak na am2 ploču?

Očito nisi.. a daješ savjete..
  Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:55   #10
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
LOL. Jesi ti ikad montirao Freezera npr.? Zapravo, jesi ti ikad motirao hladnjak na am2 ploču?

Očito nisi.. a daješ savjete..
Montirao jesam, Zalmana s kojim dođe držač
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2009., 12:56   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
I ti mu preporucis shuriken koji se spaja na tu istu plastiku koja mu je pukla?
Samo neka on potrazi krepanu am2 plocu i skine s nje.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:57   #12
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Doink The Clown Pregled postova
Montirao jesam, Zalmana s kojim dođe držač
Pa onda čovjeku preporuči tog zalmana.. A ne nešto što u životu nisi vidio..

Preporučio si mu gomilu coolera koji mu ne koriste.. FFS.. Kako me ovo naljuti..
  Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:59   #13
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa onda čovjeku preporuči tog zalmana.. A ne nešto što u životu nisi vidio..
A jbg, pretpostavio sam da su i drugi proizvođači toliko pametni da ubace taj hebeni držač u paket.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 13:26   #14
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Samo mala napomena:
Ja krećem od postavke da sam dovoljno pametan jos malo proguglati i raspitati se u samom dućanu/servisu (kao što sam napomenuo nekoliko puta) oko toga što mi treba i dal imaju starih AM2 stock nosača.
Dalje, od svih odgovora koje sam dobio na postavljeno pitanje, jedino je Doink The Clown ponudio odgovor na ovo pitanje
Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
jel mozda ima neki dobar a povoljan cooler (do 200kn) koji dolazi sa svojim nosacem kojeg se pricvrsti na maticnu
ostali samo ponavljaju da namontiram sa neke stare ploče. To i sam znam, a pitanje vezano uz to je bilo slijedece:
Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
jel zna netko servis u kojem bi mogao nazicati/kupiti nosac za socket am2 coolere.
Hvala
Jel ima netko odgovor na to pitanje?
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 13:31   #15
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
jel zna netko servis u kojem bi mogao nazicati/kupiti nosac za socket am2 coolere
Pa uzmi telefon i zovi po redu HGSpot, Vemil, Links, ADM, lokalne trgovine.. ili ih idi posjetit i pitat..

Jbte, očekuješ da će netko za tebe hodat po servisima?

I za tvoju informaciju, Doink ti je "preporučio" hladnjake koji nemaju svoj nosač već se montiraju na taj što ti je pukao..

A jeftin hladnjak koji tebi treba je neki Zalman iz CNPS7000 serije koji se može montirati na gomilu socketa.. npr. CNPS7700-AlCu..

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 06.07.2009. u 13:42.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 14:29   #16
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa uzmi telefon i zovi po redu HGSpot, Vemil, Links, ADM, lokalne trgovine.. ili ih idi posjetit i pitat..

Jbte, očekuješ da će netko za tebe hodat po servisima?
Nisam ni mislio da netko umjesto mene hoda okolo po servisima, nego sam postavio pitanje u nadi da je netko imao ovakav problem i da ga je uspjesno riješio, pa da nitko ne mora hodati po servisima, nego da se odmah uputim u onaj koji mi je potreban. Ima pun kufer servisa po Zagrebu. Zar nije pametnije da se raspitam prije nego krenem u šetnju?
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
I za tvoju informaciju, Doink ti je "preporučio" hladnjake koji nemaju svoj nosač već se montiraju na taj što ti je pukao...
znam čitati, hvala... ali zar si stvarno mislio da ću uletiti u dućan, tražit taj i taj hladnjak i onda kad mi frajer kaže da to nije za moje potrebe, zbunjeno ga pogledati i reći "ali tako mi je jedan forumaš preporučio"
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
A jeftin hladnjak koji tebi treba je neki Zalman iz CNPS7000 serije koji se može montirati na gomilu socketa.. npr. CNPS7700-AlCu..
OK:
CNPS7000-AlCu se može namontirati na iste sockete kao i Arctic-Cooling Alpine 7 znači da bi po nekoj logici oba trebala doći sa svojim nosačima. Ili sam nešto fulao?

Vidio sam što mi je preporučio, bez brige, provjerio bi još sve prije. Imam ovakav stav jer kao što tebe naljute KRIVI savjeti, mene naljute oni koji samo sole pamet bez da daju neki savjet

Zadnje izmijenjeno od: Mali. 06.07.2009. u 14:42. Razlog: Ispravak - krivi model
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 14:32   #17
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
CNPS7700-AlCu se može namontirati na iste sockete kao i Arctic-Cooling Alpine 7 znači da bi po nekoj logici oba trebala doći sa svojim nosačima. Ili sam nešto fulao?
Fulao si.

edit:

Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
Objasni.
Ne želim...

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 06.07.2009. u 15:29.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 14:36   #18
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Fulao si.
OK.
Objasni.

Isprika, gore sam naveo CNPS7700-AlCu model coolera, misleći na CNPS7000-AlCu.

Zadnje izmijenjeno od: Mali. 06.07.2009. u 14:48.
Mali je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 14:45   #19
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Mali Pregled postova
Vidio sam što mi je preporučio, bez brige, provjerio bi još sve prije. Imam ovakav stav jer kao što tebe naljute KRIVI savjeti, mene naljute oni koji samo sole pamet bez da daju neki savjet
A jbg kolega, povodio sam se i ja za logikom i zdravim razumom proizvođača ali nema od toga neke koristi, uzmi si tog Zalmana ako potraga ne urodi plodom ali mislim da su dosta dobre šanse da ubodeš to u nekom servisu
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 17:30   #20
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
To na koji socket cooler ide nije samo po sebi garancija kako se kopča...

Postoje cooleri koji se kvače na standardne nosače koje svaka matična ima u paketu (recimo ja sam sa svojom Abiticom dobio DVA ta plastična okvira i dao bi ti jedan al je krivi socket pa ti neće pomoć) takvi cooleri su BOX cooler od AMDa, pa Alpine, pa Freezer (i još poneki) njih prepoznaješ po tome što imaju onu crnu ručicu sa strane i kopčicu sličnu ili istu onoj koju ti ima BOX cooler na ebi i koja se kopča za taj plastični okvir, najčešće su to tipski cooleri samo za taj socket odnosno neki mogu biti u tvom slulčaju AM2/s939 kompatibilni...

Onda postoje "univerzalni" cooleri mahom highend kao npr Sonic Tower ili TRUE ili zalmani koji imaju vlastiti "lafet" koji s njima dolazi i eventualno ti treba "backplate" od ploče (ona crna plastika koja ide sa zadnje strane ploče i u koju se šarafi onaj okvir) iako često imaju i to sa sobom, e oni imaju vlastiti mehanizam montiranja sa raznim metalnim okvirima, kopčama i sl i njima netreba taj okvir za ništa i mora se skinut prije nego ih uopće i možeš montirati...

Najlakše ti je pitati u nekom servisu ili tu na forumu postati pa možda neko ima viška okvir, ako nema i ne uspiješ naći - kupi si neki cooler koji ima vlastiti sistem za kopčanje, njih prepoznaš po tome da imaju sa sobom set za montažu i obično idu na puno socketa npr s775/s754/s939/sAM2 ali u konačnici ti je najbolje otić u dućan ili vidit na netu kako se točno montira cooler koji te zanima pa ćeš vidjet dal ti treba frame ili ne za njega...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 07:27   #21
Mali
B'zugda-hiara
Moj komp
 
Mali's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
... njih prepoznaš po tome da imaju sa sobom set za montažu i obično idu na puno socketa npr s775/s754/s939/sAM2 ali u konačnici ti je najbolje otić u dućan ili vidit na netu kako se točno montira cooler koji te zanima pa ćeš vidjet dal ti treba frame ili ne za njega...
Hvala na objašnjenju!

Mene su na kraju ove oznake zbunile, jer oba coolera koja sam naveo imaju iste oznake, a isto tako sam računao da oznaka socketa označava i tip nosača.
I stand corrected
U svakom slučaju, kolega VARAN sa foruma mi se javio da ima nosač koji mi treba i komp mi je opet upogonjen, tako da bi mu i ovim putem htio zahvaliti!
Mali je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na