Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2008., 19:34   #1
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Problem pri umrežavanju

imam wireless router Netgear spojen na mrežnu karticu na jednom compu a na drugo canyon wireless usb stick.postavkee na compovima:Na obadva je workgroup stavljen :WORKGROUP
Na prvom compu su postavke mrežne slijedeće:
IP adress: 192.168.0.10
subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway 192.168.0.1
i na dnu su stavljeni dns od t-coma

a na drugom compu su od canyona postavke ovakve
192.168.0.20
255.255.255.0
192.168.0.1
Sa oba compa se normalno spajam na net,ali nikako da se oni međusobno skuže,imam shareane foldere na oba i kad idem na my network places ništa,nkako ne kuže jedan drugog,a to mi treba.Tj Najvažnije mi je da mogu dijeliti printer koji je spojen na prvi comp, a to mi baš i ne polazi za rukom.Ima li ko kakvu ideju?Gdje griješim?
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 19:52   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Je li ukljucen simple file sharing? Start>Control Panel>Folder options>tab wiew>i dole na kraju "Use simple file sharing"..A za printer ako je spojen i instalirani drajveri na taj glavni komp,onda samo s ovoga drugog kompa povuci printer s mreze:Start>Control Panel>Printers and faxes>i tu odaberes opciju s ljeve strane "Add a printer" i dalje ces vidit lako je
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2008., 19:55   #3
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
Je li ukljucen simple file sharing? Start>Control Panel>Folder options>tab wiew>i dole na kraju "Use simple file sharing"..A za printer ako je spojen i instalirani drajveri na taj glavni komp,onda samo s ovoga drugog kompa povuci printer s mreze:Start>Control Panel>Printers and faxes>i tu odaberes opciju s ljeve strane "Add a printer" i dalje ces vidit lako je
za simple file sharing neznam jel uključen,pokushat ću sutra,to mi je na poslu pa javim ujutro fercera li.
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 08:26   #4
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Na glavnom compu imam win xp i tamo je simple fille sharing uključen,a na drugom imam winxp home i tamo nemam opciju simple file sharing.
Ima li lijeka za to?
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 08:57   #5
moonshadow
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 98
pokreni s glavnoga kompa my network connections=>pa onda s lijeve strane set uo home or small network jer ja sam imao isti problmei nisam vidio share foldere dok nisam tu podesio i nesmiju ti obadva imati ime workgrup jer se neprepoznaju tako da jedan stavi MShome a drugi WORKGRUP i proradit ce
moonshadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 14:55   #6
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Citiraj:
Autor moonshadow Pregled postova
pokreni s glavnoga kompa my network connections=>pa onda s lijeve strane set uo home or small network jer ja sam imao isti problmei nisam vidio share foldere dok nisam tu podesio i nesmiju ti obadva imati ime workgrup jer se neprepoznaju tako da jedan stavi MShome a drugi WORKGRUP i proradit ce
Evo stavio sam na prvi grupu Workgroup a na drugi MSHOME i kada idem pokrenuti network setup wizard u prozorčiću mi pokaže da network conections listed bilow are disconected i u tom dolje prozoru stoji mrežna kartica.Iako je netgear router spojen na nju i mogu normalno na net.Ako kliknem next onda mi izbaci poruku da su neki dijelovi hardwara još diskonektami i da ako želim nastaviti moram označiti da ih ignorira.Pošto mi neda nastaviti dalje,moram označiti na ignore disconected devices.Zatim slijedim wizard ono označim način na koji se spajam,sve štome pita do kraja i na kraju kad mi traži restart, nakon restarta sve isto ko prije.Obadva mogu na net a nijedan nekuži drugoga.Počinju me boliti živci.
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 00:40   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ajde baci oko na ova dva linka i vidi jesi sve tako postavio..
Link 1
Link 2
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 02:38   #8
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ovako ja sam ti spojen sa 2 kompa u lanu a samo vidim 1 (nije uvijek tako nego ga nekada i vidim), a da bi drugi vidio moram otici u My Network Places i okinuti F3 i traziti ga ili po IP-u ili po imenu kompa pa probaj tako.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 11:15   #9
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
Ajde baci oko na ova dva linka i vidi jesi sve tako postavio..
Link 1
Link 2
Pregledao sam i moslim da sam sve postavio kako treba,osim što neradi.Kada na glavnom compu idem na my network places i view workgroup computers tu mi prikazuje samo taj (glavni comp)
A kad na drugom compu idem na view workgroup... dobijem prazan prozor iako imam na njemu sheran disk.
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 20:40   #10
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Opet problem
Pošto sam odustao od wirelessa jer nikako da proradi ,odlučuio sam probati žično i opet smeće.Ovako modem je D-Link 584T
Na lan 1 ja spojen glavni comp a na lan 2 drugi.
ip adrese su 192.168.1.20 a na drugom 192.168.1.30 default gateway je 192.168.1.1 simple file sharring je uključen.Obadva compa mogu na net.pokrenuo sam small office & home network wizard na prvom snimio na stick i pokrenuo na drugom,firewall je isključen na oba compa.Uglavnom kad kliknem na wiew workgroup computers na drugom compu nema ništa,a na glavnom mi prikaže samo sebe.
Pokušao sam pingati sa jednog i drugog i sve prolazi.Gdje griješim??
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2008., 22:46   #11
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Hm isti workgroup na oba kompa?Rade IP adrese na prvi neka bude 192.168.1.2 a na drugi 192.168.1.3..PS.Imam isti router 584-T i na glavnom komp. mi je windows server 2003 a na drugome je XP i sharin radi savrseno oba imaju net i nema nikakvih problema...
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 10:03   #12
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
Hm isti workgroup na oba kompa?Rade IP adrese na prvi neka bude 192.168.1.2 a na drugi 192.168.1.3..PS.Imam isti router 584-T i na glavnom komp. mi je windows server 2003 a na drugome je XP i sharin radi savrseno oba imaju net i nema nikakvih problema...
Pokušao sam i to ali no luck.
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 21:36   #13
Homerovich
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Da ne otvaram bezveze novu temu, a moje pitanje je na neki način povezano s naslovom ove, postat ću ovdje. Ovako, na laptopu sam si stvorio normalno novu vezu ( create a new connection wizzard, next bla bla bla... ), prištekao kabel normalno u prijenosno računalo, al' kada se želim spojiti na net, ne spaja me... Ne razumijem gdje je problem, a što je najbolje od svega, čak niti ne znam gdje bi eventualno mogao biti problem. Na stolnom računalu mi ova 'veza' normalno funkcionira, al' na prijenosnom neće... Bi li mi tko mogao pomoći?
Homerovich je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 18:02   #14
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Evo došao sam do riješenja,pa ako još kome može pomoći.Našao na netu ovo:

Start -> Run -> CMD to open a command prompt.

Reset WINSOCK entries to installation defaults: netsh winsock reset catalog
Reset TCP/IP stack to installation defaults: netsh int ip reset c:/resettcp.log
Reboot the machine.

i sve proradilo
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na