Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2017., 18:27   #28831
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
nije krepaj, al ne kukaj sto drugi ima vise. uglavnom je svatko svoje sudbine gospodar...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 18:53   #28832
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Je li netko izračunao koliko je ekološki zdrobiti auto star 5 godina i napraviti novi, "ekološkiji"?

Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
nije krepaj, al ne kukaj sto drugi ima vise. uglavnom je svatko svoje sudbine gospodar...
Nitko nije kukao što netko ima više, nego ovi što imaju više kukaju što drugi imaju manje.

A o "uglavnom je svatko svoje sudbine gospodar" bolje da ne počinjemo u ovoj temi
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2017., 19:17   #28833
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Šta ste ga nadrobili.

Imao neko para ili nemao, u životu se gledaju prioriteti.

Ja imam para za auto koji podlijeze normama vaših nosova, ali i imam neke prioritetnije stvari na glavi tako da mi je i 3k eur puno dati sad, trenutno.

Eko test uredno prolazim, bez stotki u pepeljarama, bez propuvavanja. Nit znam jel ima katalizator,niti koja je Euro norma. Auto je tu da me odveze od A do B i da se ne kvari.
Svi checkpointi sa trenutnim vozilom su ispunjeni.
Minjat ću ga kad dodje 1. na listu prioriteta. Trenutno je 5.

A vi šta brojite da triba zabranit ljudima golf 1-2-3 itd, i ostale dizelare, lipo kupite im novog, pa ćeš vidit kako više neće vozit starog.

Vidjam čovika sa Golf 2, cilu noć skuplja boce i otpadni metal po gradu.
Taman mu još triba da mu se zabrani njegov Golf, može višat konop oko vrata i adio.
I to zašto? jer nekom smeta utjecaj dima na njegove nosnice.

Meni smeta utjecaj vaše gluposti na ovom podforumu, jel to znači da vas triba bannat?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 19:30   #28834
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Treba im banancinu stisnut jer prodaju svoje misljenje pod ultimativno a to ne postoji, pogotovo krepaj verzije, takvima se kad tad vrati bmk ko je sta je, krepaj ti jer si lignjoslav, ljudi se cupaju i kopaju po smecu a lignja iz auta brije na kapitalizam..
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 20:09   #28835
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
realnost je, nažalost, da je posjedovanje/održavanje vozila danas luksuz.
Nije, nego ekipa masovno kupuje aute a pojma nema kaj i kak bi se to trebalo održavati i redovito preko njihove platežne moći.

I onda ih ne održava i krpa kak uspije i rezultat je odron.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 20:29   #28836
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@iggy... ma gle možemo mi tu sada se natezati oko vjersko/moralno/etičkih razloga do prekosutra, ali činjenica je da po ovoj patvorevini od države automobilo kojo iz sebe pušta smrad za koji već unaprijed znam i stišćem recirkulaciju zraka se smatra tehničkim 100% ispravnim te ravnopravnim sudionika prometa je apsurd.

samo to stiskanje gumba je dodatna akcija koju ne želim raditi dok se vozikam jer imam na umu da je taj govnar dao manje pare za tehnički nego ja i smrdi naokolo bezbrižno i legalno.

zašto bi se ja prilagođavao tim i takvima kada iza mene nitko ne mora stiskat dotični gumb?
Tko te tjera da se ikome prilagođavaš?
Ako ti ne paše nečiji dim onda se vozi autobusom i riješio si sve probleme.
Čovjek je uredno prošao tehnički, platio je namete, zadovoljio je norme, a to što ti imaš osjetljiv nos je isključivo tvoj problem.

Baš kao što webstartm kaže, da ljudi imaju novaca vozili bi nove aute, pošto nemaju onda voze audie 80 i golf 2.
Nemaju svi para ko tvoj kolega da voze "skroz kulturne" (lol) Ferrari Californie.

I sama rasprava o "zagađenjima auta" je toliko deplasirana da je komično pričati o istoj.
Netko možda ima Golf 2 ali prijeđe s njime mjesečno 100 km, a netko u svom novijem autu prijeđe 2000 km, tko je tu više zagadio cestu i okoliš?
Ili oni što voze ko manijaci moderne aute, koliko oni spale goriva, ulja i guma i zagade cestu drugima?
Nemoj pričati o nečemu što ne razumiješ.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 20:41   #28837
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ne bi svi vozili nove aute. isto kao sto se skvadra i dalje sverca iako je karta 4 kune

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 20:42   #28838
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Da, upravu si, ne bi vozili, ljudi voze starudije od auta iz užitka. :facepalm:
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 20:48   #28839
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Da, upravu si, ne bi vozili, ljudi voze starudije od auta iz užitka. :facepalm:
ne svercaju se ni svi u tramvaju

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 21:12   #28840
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,321
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Malo sarkazma ne škodi.
Da, dizli mirišiju, posebno od ovih boyracera koji su počepili EGR-e, skinuli i ugasili DPF-e i skinuli katalizatore.
Dobro podešen plin na autu s katalizatorom nema mirisa iza njega, ak tko želi probati, može moga ponjušiti, mislim na auspuh

Fanatik, zvučiš ko da te Merc plaća da ih braniš, meni je to bilo smiješno, čemu kupuje takav auto, oštetit će si ga negdje od nesigurnosti.

Novi Švabo u 2014.oj od 50+ 000 ojra da nema u seriji najobičnije stražnje parking senzore, i pazi niti svjetlo u preticu suvozača, cd player koji ne podržava mp3, sorry, to je smiješno

Ne znam, sudari su mi fah, većinom švabi i francuzi, već dugo ne vidjeh Fijata.
Ne pratiš, ostao si u 90tima, onda se uvozili Fijata ko danas švaba, u zadnje vrijeme najviše uvezenih po statistici BMW-a e90, Golfova šestica i Renola Meganea 3
Lažem ja, laže selo cccc....
Bolje zvuči kad lažeš. Sam si tražio. Od četvoke već svira MP3 i već ima svjetlu u pretincu vozača.



Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Šta ste ga nadrobili.

Imao neko para ili nemao, u životu se gledaju prioriteti.

Ja imam para za auto koji podlijeze normama vaših nosova, ali i imam neke prioritetnije stvari na glavi tako da mi je i 3k eur puno dati sad, trenutno.

Eko test uredno prolazim, bez stotki u pepeljarama, bez propuvavanja. Nit znam jel ima katalizator,niti koja je Euro norma. Auto je tu da me odveze od A do B i da se ne kvari.
Svi checkpointi sa trenutnim vozilom su ispunjeni.
Minjat ću ga kad dodje 1. na listu prioriteta. Trenutno je 5.

A vi šta brojite da triba zabranit ljudima golf 1-2-3 itd, i ostale dizelare, lipo kupite im novog, pa ćeš vidit kako više neće vozit starog.

Vidjam čovika sa Golf 2, cilu noć skuplja boce i otpadni metal po gradu.
Taman mu još triba da mu se zabrani njegov Golf, može višat konop oko vrata i adio.
I to zašto? jer nekom smeta utjecaj dima na njegove nosnice.

Meni smeta utjecaj vaše gluposti na ovom podforumu, jel to znači da vas triba bannat?
Kolega sa posla ima Pežo 206 lubeničar, nije mogao prevesti "par" vrećice cementa jer su pukli dva zadnja amortizera (naravno, neće priznati koliko natovario i veli da trošak ispao 950kn ). A već gledam dvojke kako prevezu mješalicu , i komotno janjetine i odojke. Nije čudno da su na glasu čvrste i omljena građevinarima.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2017., 21:40   #28841
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Sad si samo zamislite ove dušebrižnike kako bi reagirali da im se zaleti jedan s neodržavanom kramom u dupe, jel su kočnice otkazale, jel nije nikad mijenjao diskove a pločice samo dok je auto dočekao univerzijadu. Ili je imao čelave gume. O tome se pisalo više nego o nekom dedeku koji održava svoju 2ku dizel i jadan nema love za novi. Kod takvih bi slučajeva fakat država trebala malo pomoći. A opet s druge strane moja socijalna osjetljjivost nestane kad se sjetim da država nikako ne pomaže nas mlade roditelje čiaj će djeca jedan dan plaćati poreze. Nemam popusta ni manjeg pdva na dječju opremu niti su mi pomagali da plaćam jebeni stan zbog kojeg ni nemrem kupit novi auto iako imam debelo nadprosječnu plaću i spadam među 5% najobrazovanijeg stanovništva u HR. Dapače, još su bankama dopustili da me kradu na kamatama i kreditima. Pa ako ja od vas nemam simpatije za to(i plaćam veliki porez i prirez jel sam prijavljen sa realnom plaćom) zašto bi imao neki tip s osnovnom školom koji vozi kramu staru 20 godina? Ja sam se jebao po faxu i srao tekuće prije ispita a danas radim i po 10-12 h, radim često pod stresom i rokovima neke dane da bi imao kolko tolko....
Postoji i druga perspektiva priče.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 21:51   #28842
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Znači sad više nije problem eko standard nego neodržavana krama? Realno, viđam svaki dan na cesti aute koji zadovoljavaju tuđe nosne šupljine, ali zato o ostalom da ne pričamo. I opet mi nije jasno zašto stalno spominješ kakve si muke prošao da bi došao do tog što imaš? Kakve to veze ima s ovom temom? Misliš da si jedini koji je krenuo od nule?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 21:52   #28843
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Sad si samo zamislite ove dušebrižnike kako bi reagirali da im se zaleti jedan s neodržavanom kramom u dupe, jel su kočnice otkazale, jel nije nikad mijenjao diskove a pločice samo dok je auto dočekao univerzijadu. Ili je imao čelave gume.
Isto kako bi i reagirali da im se zaleti neki tip s autom od 50k eura, neki pijanac, neki klinjo ili bilo koji drugi loš vozač.
Tvoja poanta je što točno? Da nesreće rade samo oni s lošijim autima?
Ja bi rekao baš suprotno, onaj koji vozi lošiji auto svjestan je njegovih (ne)mogućnosti pa vozi normalno, dok je crna kronika puna BMW-ova.
Ne generaliziraj bezveze.

Citiraj:
A opet s druge strane moja socijalna osjetljjivost nestane kad se sjetim da država nikako ne pomaže nas mlade roditelje čiaj će djeca jedan dan plaćati poreze. Nemam popusta ni manjeg pdva na dječju opremu niti su mi pomagali da plaćam jebeni stan zbog kojeg ni nemrem kupit novi auto iako imam debelo nadprosječnu plaću i spadam među 5% najobrazovanijeg stanovništva u HR. Dapače, još su bankama dopustili da me kradu na kamatama i kreditima. Pa ako ja od vas nemam simpatije za to(i plaćam veliki porez i prirez jel sam prijavljen sa realnom plaćom) zašto bi imao neki tip s osnovnom školom koji vozi kramu staru 20 godina? Ja sam se jebao po faxu i srao tekuće prije ispita a danas radim i po 10-12 h, radim često pod stresom i rokovima neke dane da bi imao kolko tolko....
Postoji i druga perspektiva priče.
Otvori si blog, to sve nema veze s automobilima.
Poanta je da svaki vozač treba svake godine registrirati auto i proći tehnički, ako je prošao tehnički onda ti nemaš šta komentirati kakav auto on vozi, to nije tvoja stvar niti se trebaš petljati u to niti itko traži tvoju "socijalnu osjetljivost".
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 22:06   #28844
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Sad si samo zamislite ove dušebrižnike kako bi reagirali da im se zaleti jedan s neodržavanom kramom u dupe, jel su kočnice otkazale, jel nije nikad mijenjao diskove a pločice samo dok je auto dočekao univerzijadu. Ili je imao čelave gume. O tome se pisalo više nego o nekom dedeku koji održava svoju 2ku dizel i jadan nema love za novi. Kod takvih bi slučajeva fakat država trebala malo pomoći. A opet s druge strane moja socijalna osjetljjivost nestane kad se sjetim da država nikako ne pomaže nas mlade roditelje čiaj će djeca jedan dan plaćati poreze. Nemam popusta ni manjeg pdva na dječju opremu niti su mi pomagali da plaćam jebeni stan zbog kojeg ni nemrem kupit novi auto iako imam debelo nadprosječnu plaću i spadam među 5% najobrazovanijeg stanovništva u HR. Dapače, još su bankama dopustili da me kradu na kamatama i kreditima. Pa ako ja od vas nemam simpatije za to(i plaćam veliki porez i prirez jel sam prijavljen sa realnom plaćom) zašto bi imao neki tip s osnovnom školom koji vozi kramu staru 20 godina? Ja sam se jebao po faxu i srao tekuće prije ispita a danas radim i po 10-12 h, radim često pod stresom i rokovima neke dane da bi imao kolko tolko....
Postoji i druga perspektiva priče.
Na čemu si ti? Kakve sad veze ima neodržavani auto s lošim kočnicama i ćelavim gumama s dizlom starim 15 godina koji vrijeđa tvoje mirisne stanice nosa? I auto 5 godina star može imat ćelave gume i loše kočnice. Što se države i njene pomoći tiče, isto je i meni i tebi i nekom trećem. Svi smo u istim g.....a. Neko bolje pliva, neko ne. Ne kužim zašto tražiš da te simpatiziramo jerbo imaš veliku plaću i visoke škole? S čim to ima veze u ovoj cijeloj priči? Ja sam samo komentirao tvoj nastup s visine; ak nemaš para za auto koji "ne" zagađuje, ko te jebe, nemoj vozit auto. Nit su svi isto sposobni, nit su svi isto pametni, nit su se svi rodili bogati. Ti nemaš simpatije za ljude zato što nemaju novaca, ja nemam simpatiju za tebe zato što cijeniš ljude po količini novaca koje imaju. I ja solidno zarađujem za hrvatske pojmove, al nit to nikom nabijam na nos nit je to uopće bitno u cijeloj ovoj priči. Tebi svaka čast jer si uspio, radiš i dobro zarađuješ, al izgubio si dodir sa stvarnosti.

Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Isto kako bi i reagirali da im se zaleti neki tip s autom od 50k eura, neki pijanac, neki klinjo ili bilo koji drugi loš vozač.
Drito to.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 01:08   #28845
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Baš to,kakve veze imaju ćelave gume,neispravne kočnice itd sa starim autima?
Ja imam stari auto, gume mijenjam redovno, svako 2 godine, i to debelo ispod prijeđene kilometraže, svake godine je auto u servisu, na kompletnom pregledu.

A evo ispred zgrade mi dva Audija i jedna Mečka sa ćelavim gumama skroz, nevide se ripne.
Prije ce takvi imati ćelave gume i neispravne kočnice, jer im je guma 1k kn, a servis xxxx.
Dok je meni odlična guma 350kn i servis sa dijelovima 700kn.
A i vidi se po crnoj kronici ko se više sudara,ubija i gine na našim cestama.
Hint: nije golf 2 i ini auti.


Pričate gluposti gospon Tvrdi, a i još neki. A to oko života,škole,posla itd, nisi jedini, nemoraš se hvalit, ili taj dio ostavi za neki blog.
Il misliš da cilom PCE teče med i mlijeko, jedino tebi teško u ovoj državi.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 01:24   #28846
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Tko se više sudara, ubija i gine na našim cestama?


http://www.24sata.hr/crna-kronika-news


Evo pa surfaj... Ne vidim te silne Audije A6, A8, BMW 5, 7, Merceve E i S i njihove vozače koji ginu i rade gluposti.

Uglavnom su, po mojem iskustvu s ljudima na cesti, najživčaniji oni u autima starima 20+ godina. Ne znam kako ili zašto, nemam ni na koga pik niti mi smeta bilo koji auto ili čovjek (osim Fiata Punto, ti vozači pak stalno rade neke gluposti ).

Pogotovo ako se ujutro putuje iz Zagorja u Zagreb, to je nevjerojatno kaj vidim, a idem samo jednom tjedno. U sat vremena vožnje si želim barem deset puta počupat kosu koliko idiota ima.


Eto, kak nemrem spavat, na jednom ekranu se vrti Sabor, a na drugom crna konika. Odscrollao sam unazad jedan mjesec i 90% autiju u nesrećama je 1990.-2005. godišta. Ljudi u tim autima divljaju, slete s ceste, pogode još nekog ili još najgore pogode nekog na zebri jer niti imaju dobre gume, niti su auti tehnički ispravni, a voze ih kao da im je pod rukama nova S klasa.

Nemam niš protiv tebe, vjerujem da održavaš auto, ali samo velim onako kako je i kako ja to svaki dan doživim.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 04.05.2017. u 01:44.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 06:33   #28847
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Vidiš, moje je iskustvo baš suprotno. Po mom, najviše nekulture u prometu vidim od vozača skupljih vozila. Bmw na prvom mjestu (da ne bi bilo da flejmam protiv nekog, i sam vozim jednog). Nakon toga idu balavaci za volanom pa onda tablice vozila gradova blizu Zagreba (ne navodim koje da se netko ne uvrijedi). Naravno, ni ZG tablice nisu med i mlijeko, no barem znaju kaj je semafor i žmigavac. Manje više. Starost vozila mi ne upada u oči toliko. Ako si idiot, bit ćeš idiot i u novoj trici i u prastaroj duji.
EDIT; zaboravih spomenut prvo bicikliste pa onda motoriste. Pogotovo biciklisti, to su čuda kaj izvode u prometu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 04.05.2017. u 06:50.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 07:55   #28848
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Kažem, ako ja ne tražim nit dobivam popust za bilo što..zašto bi neko čiji auto zagađuje 10x više. Spika s teslom je smiješna tih auta ima 2 kod nas. Btw da se omasove konzumer auti sa strujom i ja bi kupio jednog. Nema servisa nit benge a ekološko je ok. Ali onda ne bi tako dobro trpao državni proračun.
Sjećam se da je ne tako davno Prius bio i skuplji nego drugdje umjesto da država subvencionira.. kasnije su to donekle ispravili...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 07:59   #28849
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Vidiš, moje je iskustvo baš suprotno. Po mom, najviše nekulture u prometu vidim od vozača skupljih vozila. Bmw na prvom mjestu (da ne bi bilo da flejmam protiv nekog, i sam vozim jednog). Nakon toga idu balavaci za volanom pa onda tablice vozila gradova blizu Zagreba (ne navodim koje da se netko ne uvrijedi). Naravno, ni ZG tablice nisu med i mlijeko, no barem znaju kaj je semafor i žmigavac. Manje više. Starost vozila mi ne upada u oči toliko. Ako si idiot, bit ćeš idiot i u novoj trici i u prastaroj duji.
EDIT; zaboravih spomenut prvo bicikliste pa onda motoriste. Pogotovo biciklisti, to su čuda kaj izvode u prometu.
Slažem se. Po mojem iskustvu također, iako dobro prednjače vozači olimpijaca. Za klasu.

No za mene su posebna klasa idiota-vizionara oni koji sjeku zavoje na otvorenoj cesti van grada. Skoro imao sudar prošli vikend kada je kreten u audiju cijelim kotačem rezao blagi brzi i dugi zavoj, na mojoj strani ceste. Srećom većinu vremena vozim tako da očekujem takve jazavce pa nije bilo opasnosti.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 08:40   #28850
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Gdje se jos uz MUP na Heinzelovoj moze potvrdit prometna?

Znam da su otvorili jos 3 nove lokacije i sad to ne mogu nac na netu.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 08:44   #28851
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Črnomerec, Dubrava i još jedno mjesto je bilo spominjano u smislu upravnih poslova - osobna, vozačka etc. Mislim da je prometna ostala u Heinzlovoj.

I te nove PP sa upravnim poslovima su pušiona. Išao ja po vozačku, pa eto na Črnomercu možeš samo onu najsporiju izvaditi (redovni postupak). Ubrzani (3 dana) i žurni (24h) moraš ići u Heinzlovu. Naravno da to ne piše na sajtu, već na zidu u Črnomercu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 09:12   #28852
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Gdje se jos uz MUP na Heinzelovoj moze potvrdit prometna?

Znam da su otvorili jos 3 nove lokacije i sad to ne mogu nac na netu.
Kaj ne mogu više sve to riješiti ovi iz AR?

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Črnomerec, Dubrava i još jedno mjesto je bilo spominjano u smislu upravnih poslova - osobna, vozačka etc.
.. i Novi Zagreb.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim da je prometna ostala u Heinzlovoj.
Točno.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
I te nove PP sa upravnim poslovima su pušiona. Išao ja po vozačku, pa eto na Črnomercu možeš samo onu najsporiju izvaditi (redovni postupak). Ubrzani (3 dana) i žurni (24h) moraš ići u Heinzlovu. Naravno da to ne piše na sajtu, već na zidu u Črnomercu.
Ma izbjegavajte te Casanovine (koji je ionako otperjao, a trebao je i prije) umotvorine jer da je htio napraviti dobro, te upravne poslove je trebao dati općinama, registracije vozila dati stanicama za TP i maknuti sve to iz MUP-a (eventualno ostaviti putne isprave) jer je ovo po tim novim ispostavama UP-a je kaos i gužva veća nego u Petrinjskoj/Heinzelovoj.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 10:00   #28853
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Bolje zvuči kad lažeš. Sam si tražio. Od četvoke već svira MP3 i već ima svjetlu u pretincu vozača.
.
Znam da bi ti htio da to nemačkO autO to ima, al nema moš ga......
Možda nije dolazilo sa 3.0 motorom i quattro pogonom, da ne bude preskup

Kako uostalom nemačkO autO može imati oznaku na talijanskom, ko da na Alfi umjesto oznake Q4, za kojom ovi iz Audija čupaju kosu, ima Allradantrieb
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 10:01   #28854
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
. Pogotovo biciklisti, to su čuda kaj izvode u prometu.
Ovo se lažem. Uredno prolaze na crvena svjetla, dok se voze po kolniku, uredno preletavaju pješačke prijelaze gdje nije označen prijelaz biciklističke trake itd
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 10:24   #28855
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
@Thor - pls provjeri ono s centralnim dijelom kokpita. Ja se već lagano navikavam ali vidim da brdo novih auta ima tak širok "most" (Focus, sve mazde, neki audi itd.) tak da brijem da je bolje se odmah naviknut
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 11:23   #28856
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@iggy... ma gle možemo mi tu sada se natezati oko vjersko/moralno/etičkih razloga do prekosutra, ali činjenica je da po ovoj patvorevini od države automobilo kojo iz sebe pušta smrad za koji već unaprijed znam i stišćem recirkulaciju zraka se smatra tehničkim 100% ispravnim te ravnopravnim sudionika prometa je apsurd.?
Ako netko dimi naftu/ulje i slično, sumnjam da prolazi tehnički. I stara vozila imaju norme koje moraju zadovoljiti.
Ono o lovi u pepeljari ne želim ni spominjati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 11:28   #28857
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako netko dimi naftu/ulje i slično, sumnjam da prolazi tehnički. I stara vozila imaju norme koje moraju zadovoljiti.
Ono o lovi u pepeljari ne želim ni spominjati.
U prosjeku jednom tjedno vidim auto koji suklja crni dim. Ne stari kamion već auto. Dakle jel su to ovi koji se voze ilegalno ili?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 11:30   #28858
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@iggy... jedne godine na svoje oči sam vidio kako frajer kenja babi tipa oko zadnjeg brisača i nakon toga bez problema pušta dilbose u kockastom civicu sa plavim led pozicijama.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 11:42   #28859
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
U prosjeku jednom tjedno vidim auto koji suklja crni dim. Ne stari kamion već auto. Dakle jel su to ovi koji se voze ilegalno ili?
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@iggy... jedne godine na svoje oči sam vidio kako frajer kenja babi tipa oko zadnjeg brisača i nakon toga bez problema pušta dilbose u kockastom civicu sa plavim led pozicijama.
Da se ponovim: "Ono o lovi u pepeljari ne želim ni spominjati."
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2017., 11:50   #28860
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to stoji, ali čak mislim da ni to nije bilo u igri.

čekao sam na red i baš pratio situaciju.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na