Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2020., 14:40   #14371
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Zar nije receno vec stoput da je sapunasta slika na tim filipsima i da se svaki drugi kvari elektronika
I stoput je rečeno da se kvare i Sonyi i Samsunzi.. ne postoje danas kvalitetni televizori u smislu da ga kupiš i očekuješ da će raditi 10+ godina. Koliko preživi nakon garancije preživi.

Sapunasta slika? Ako je to neki kolokvijalni naziv za "soap opera effect" to je sve do postavki. Philips ima sasvim solidnu i interpolaciju i motion handling, i na jeftinijim modelima (ovi 2019. možda imaju i P5 2. generacije, što bi bila bomba za taj rang TV-a).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 14:57   #14372
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
@nick

Soap opera efekat nema veze sa ekranom.
Ako ti ne pase, Ili ga smanji ili ugasi kroz postavke.
Meni osobno je podnošljivo na minimalnom zaglađivanju, a netko ne može podnijeti niti malo ... Treći opet niti ne konataju da se ista dešava 🥴😁😃
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:12   #14373
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Zar nije receno vec stoput da je sapunasta slika na tim filipsima i da se svaki drugi kvari elektronika
Totalna glupost i neistina (bar za soap efect za kvarove ćemo vidjeti) uključiš ili isključiš kao što je pretpostavljam i na svim ostalim markama i da 2019 modeli imaju P5-2. GEN proc.

https://imgur.com/F7TKT5K
Evo ovo je slikano s 50PUS7304 plaćenom 3700kn, ako tu ima kakvih efekata koji ne bi trebali biti onda sam ja totalni nuub i baš me briga ako je tako i ako je to ne vidim jel za te pare.... Slikano s P20 lite.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 19.04.2020. u 15:28.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:36   #14374
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Zna netko kako naštimati da Plex na LG C9, WebOS, prikazuje naša slova normalno? Sada jedino što rješava problem je da konvertam titl u notepad i spremim ga kao "UTF", ali naravno to mi se ne radi za svaki titl.
Svakom titlu editiraj ime na nacin da dodas hr u ime. Npr:
Odbjegla.nevjesta.hr.srt

Nakon toga plex zna da je to hr titl i nemas problema s enkodiranjem.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:41   #14375
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Philips je davno prestao bit top klasa.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:47   #14376
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Zar nije receno vec stoput da je sapunasta slika na tim filipsima i da se svaki drugi kvari elektronika

Dečko, malo budi realniji.. Pošto se bavim televizorima nešto više od 20 godina, mislim, da znam koliko se koji televizor kvari.. I to što ti pišeš za Philips nije nikako istina..! Philips ima kvarova oko 2% unutar 2 godine jamstva, i oko 4,7 % unutra 5 godine jamstva. A recimo kod nas, se prodaje ljetno nešto više od 100.000 televizora.. Pa jel to sada stvarno svaki drugi televizor..? A što se tiče kvarova, ima ovdje tabela.



https://i.imgur.com/xWJFKJI.jpg
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 15:55   #14377
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
i da 2019 modeli imaju P5-2. GEN proc.

Što to konkretno znači? Bolji u odnosu na konkurenciju u upscaleu?



Za model 50PUS6754.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 16:03   #14378
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Što to konkretno znači? Bolji u odnosu na konkurenciju u upscaleu?



Za model 50PUS6754.
Vjerovatno znači da je bolji od 1.generacije a za konkurenciju ne znam. A ako ćeš baš u tehničke detalje našao sam bio na Philips stranicama negdje šta je sve upgrejdano naspram 1. generacije.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 16:07   #14379
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Što to konkretno znači? Bolji u odnosu na konkurenciju u upscaleu?



Za model 50PUS6754.

Svi Philips modeli serije 6 ti imaju Pixel Precise Ultra HD procesor. A svi modeli serije 7 imaju nadogradnju P5 procesora 1 generacije. To znači, da su algoritmi bolje odrađeni nego na prvoj generaciji..
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 16:30   #14380
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ne znam zašto ljudi toliko osobno napadaju Philips i šta im se zamjerio.. kužim zašto im se slovenski agent Željko zamjerio, ali to nema veze s Philipsom, nego s njegovim lošim marketingom (kojeg je sad ipak sveo na jednu puno mirniju mjeru).

7304 Phili:
"While we need to see its price before we can be certain, the PUS7304 is shaping up to be a superior mid-range TV in a market where quality options are getting harder to find"
https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-pus7304
- cijena mu je jako povoljna (op.a.)

"While it’s impossible to draw firm conclusions from a brief demo, our first impressions of The One are very good indeed. On the picture front, this appears to be a real step forward and could well be the new benchmark for mid-range TVs."
https://www.whathifi.com/reviews/philips-the-one-7304

U doba Googlea, brzog Interneta, karantene... stvarno nije teško upisati par riječi u Google i vidjeti što drugi misle o tom TV-u, prije nego ih se počne tretirati ko Philipse od prije 4-5 godina, koji su valjda bili prvi pokušaji izvlačenja para iz šrotnih proizvoda, na temelju dobrog imena.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 16:38   #14381
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Iz istog razloga zašto određeni stručnjaci po pitanju tv-a pljuju po androidu i koriste značajke 5.0 androida i pripisuju ih 9.0 verziji kao da se ništa nije dogodilo u tih 4-5g. Al đaba se trudiš da objasniš. Valjda je ljudima lakše ako sami sebe uvjeravaju da je tuđe lošije a njihovo najbolje.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:02   #14383
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Zamolio bih moderatore da budu malo više na ovdje zato jer ćemo opet na temi imati 10% onih koju su tu zato jer ih zanima tehnologija, 50% postova slovenca (antezg, željkozg) koji je profesionalac, a nije profesionalac i koji nije profesionalac ali je ipak profesionalac, 10% postova onih koji brane Philipsa kojeg su kupili na nagovor dotičnog i koji svoju kupnju brane zato da nebi ispalo da su televizor kupili na temelju reklamnih pamfleta (ma čuj ti njih - 22 generacija P5 turbo procesora) koje im je isti lik poslao (a ne na temelju da su pročitali barem 15 prethodnih stranica ovdje ili na bilo kojem našem forumu, na AVS forumu, na Amazonu ili bilo gdje drugdje), 10% onih koji zapravo nešto pitaju, 10% onih koji će uhvatiti vremena za odgovoriti im i 10% onih koji će pokušati objasniti nekima da je slovenac jednostavnim jezikom internet prevarant i ništa više i ništa manje.

Nakon što mu je prije dva-tri mjeseca bila izbrisana gomila korisničkih računa tu na forumu (iako svi tu znaju da je on i dalje gerilski radio preko privatnih poruka kao i ranije, čak i više zato jer je imao više vremena) i nakon što je forum sasvim normalno tako funkcionirao opet se vraćamo na početak.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:08   #14384
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Zamolio bih moderatore da budu malo više na ovdje zato jer ćemo opet na temi imati 10% onih koju su tu zato jer ih zanima tehnologija, 50% postova slovenca (antezg, željkozg) koji je profesionalac, a nije profesionalac i koji nije profesionalac ali je ipak profesionalac, 10% postova onih koji brane Philipsa kojeg su kupili na nagovor dotičnog i koji svoju kupnju brane zato da nebi ispalo da su televizor kupili na temelju reklamnih pamfleta (ma čuj ti njih - 22 generacija P5 turbo procesora) koje im je isti lik poslao (a ne na temelju da su pročitali barem 15 prethodnih stranica ovdje ili na bilo kojem našem forumu, na AVS forumu, na Amazonu ili bilo gdje drugdje), 10% onih koji zapravo nešto pitaju, 10% onih koji će uhvatiti vremena za odgovoriti im i 10% onih koji će pokušati objasniti nekima da je slovenac jednostavnim jezikom internet prevarant i ništa više i ništa manje.

Nakon što mu je prije dva-tri mjeseca bila izbrisana gomila korisničkih računa tu na forumu (iako svi tu znaju da je on i dalje gerilski radio preko privatnih poruka kao i ranije, čak i više zato jer je imao više vremena) i nakon što je forum sasvim normalno tako funkcionirao opet se vraćamo na početak.

Molim te ljepo nemoj samo plakati.. I ti možeš davati ljudima savjete i preporuke, niko ti ne brani..! A inače je forum za sve, ne samo za tebe.. Pogledaj samo šta ste napravili sa bug forumom.. Jedni te isti ste glavni..! Kao da je forum samo od vas trojice četvorice.. Čim neko nešto napiše, a da se vama ne sviđa odmah linč.!

Zadnje izmijenjeno od: željkozg. 19.04.2020. u 17:15.
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:13   #14385
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Svakom titlu editiraj ime na nacin da dodas hr u ime. Npr:
Odbjegla.nevjesta.hr.srt