Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2019., 20:51   #631
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Smećad, na prvom ekranu pitaju nešto u stilu "želite li da vam mi skinemo eure i napravimo konverziju po našem tečaju" i kad kažeš da ne želiš, onda te još pitaju u stilu "jeste li sigurni da želite nastaviti s NEPOZNATIM TEČAJEM, pa jeste li vi NORMALNI!". Malo karikiram, ali takav dojam dobiješ. Treba pažljivo čitati što pitaju.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 21:30   #632
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
I RBA radi tako s Curveom, ali to je sasvim u redu, imas izbor, naspram PBZa koji afaik skida naknadu bez pitanja (rev visa).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 08:49   #633
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Dečkovi, razmišljam o Revolutu, jer je Erste odyebala karijeru kod mene, i zamjenjena je sa KABa. Kako kod potonjih još nijesu izumili Paypal, jel mi Revolut izgledna opcija internet plaćanja putem Paypala ili nije?
To jel' dobim Visa ili Master/Maestro me ne yebe pol posto.
Također bi Revolut koristio prilikom povremenih izleta u inozemstvo.
E sad, meni iz ove rasprave nije jasno, jel ja moram sam prebacit iz kuna u neku domaću valutu, obzirom na inostranstvo u kojem se trenutno nalazim, ili to ide automacki za recimo POS plaćanja ukoliko ima kuna na Revolutu.
I također mi nije jasno jel imaju ograničenja za POS plaćanja.
E, i ako može hint kako do čabe kartice.
Ko ovo sve objasni, nek hiti referal, pa ću preko njega uzmem.
Ili prepaid Visa kod HPB za moje potrebe?
Fala
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 08:58   #634
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Dečkovi, razmišljam o Revolutu, jer je Erste odyebala karijeru kod mene, i zamjenjena je sa KABa. Kako kod potonjih još nijesu izumili Paypal, jel mi Revolut izgledna opcija internet plaćanja putem Paypala ili nije?
To jel' dobim Visa ili Master/Maestro me ne yebe pol posto.
Također bi Revolut koristio prilikom povremenih izleta u inozemstvo.
E sad, meni iz ove rasprave nije jasno, jel ja moram sam prebacit iz kuna u neku domaću valutu, obzirom na inostranstvo u kojem se trenutno nalazim, ili to ide automacki za recimo POS plaćanja ukoliko ima kuna na Revolutu.
I također mi nije jasno jel imaju ograničenja za POS plaćanja.
E, i ako može hint kako do čabe kartice.
Ko ovo sve objasni, nek hiti referal, pa ću preko njega uzmem.
Ili prepaid Visa kod HPB za moje potrebe?
Fala
Trosit ce ri prvo valutu u kojoj poa uredjaj naplacuje, a ako tamo nema dosta radit ce auto konverziju.

Za starije karticez izdane od Wirepaya, bio je limit 5,000€ mjesecno i 33,000€ godisnje, ali navodno za nove kartice (kakvu bi ti dobio), vise nema limita na POS uredjadjima, samo za dizanje kesa.

Edit
Ako si zadovoljan odgovorom, moj referal za free card: https://revolut.com/referral/zoranlvy
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 09:05   #635
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Trosit ce ri prvo valutu u kojoj poa uredjaj naplacuje, a ako tamo nema dosta radit ce auto konverziju.

Za starije karticez izdane od Wirepaya, bio je limit 5,000€ mjesecno i 33,000€ godisnje, ali navodno za nove kartice (kakvu bi ti dobio), vise nema limita na POS uredjadjima, samo za dizanje kesa.

Edit
Ako si zadovoljan odgovorom, moj referal za free card: https://revolut.com/referral/zoranlvy
Jel to skuplje ako rade auto konverziju?
I jel čabe podizanje na podržanim bankomatima izvan EU zone, do onih 200€.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 09:53   #636
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
1. ne, jer je kurs bolji nego kod naših banaka tj. koristi se međubankovni kurs
2. da, ali to ovisi od banke, a ne od države. Imaš spisak banaka po državama na njihovom forumu, a i na ovoj je temi spomenut nekoliko puta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 09:58   #637
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Jel to skuplje ako rade auto konverziju?
I jel čabe podizanje na podržanim bankomatima izvan EU zone, do onih 200€.
Na standard planu ti je limit za free konverzije 42,000kn mjesecno, nakon toga 0,5%

Za atm si dobio ogovor vec
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 14:21   #638
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Zadnje vrijeme mi ne prolazi revolut visa sa gpay na pos-evima. Samo javi nesto kao da sam prebrzo pomaknuo uređaj. Ima jos tko takvih problema?
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 16:25   #639
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Danas mi stigla kartica, išao baš testirati, prošla je u DM-u preko GPay bez problema. Restartaj mobitel, obično mi to riješi mušice s NFC-om
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.12.2019. u 16:37.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 20:26   #640
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Jel to skuplje ako rade auto konverziju?.
Imaj na umu da je vikendom tecaj dosta nepovoljan (losiji i od tecaja banke) pa ako planiras trositi neku valutu preko vikenda onda ju kupi u petak.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2019., 13:57   #641
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Prije par mjeseci mi je prijatelj poslao referral link putem kojeg sam se prijavio. Nakon toga nisam odmah naručio free karticu i neki dan mi je došao mail:
Citiraj:
Simply head on over to the cards tab in the app to order your free Revolut card. Hurry though, this offer ends on the . 2019-12-18
Pošto nisam bio u mogućnosti do danas pristupiti aplikaciji, izguglam na njihovom službenom blogu:
Citiraj:
Update Monday, December 3rd: Since our Free Card Campaign has proven popular with so many of you, we thought we’d spread the joy and extend the promotion until Christmas Day! Our way of saying Merry Christmas to you all! ��
Kada idem naručit karticu piše mi "order card for 44,99kn".

Je li se nakon klika na order dobije neka poruka da je džabe ili će skinuti navedeni iznos?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2019., 14:09   #642
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Pricekaj jos malo, poslat ce ti info da ti opet nude free karticu. Do tad mozes koristiti virtualnu bilo na netu ili kroz placanje mobom. Pros'o ti je voz za narudzbu free kartice, ali salju svako par tjedana nove