Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2008., 12:48   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
udaljeni pristup

e ovakva je stvar... imam u firmi windows server 2003 i iza njega 15-ak racunala koja dhcp-om dobivaju adrese... jedno od njih je moje, i njemu bi ja htio od doma moci pistupiti preko ako nista drugo remote desktopa... obzirom da imam admin prava na serveru, jel mi mozete pokusati objasniti kako bi najjednostavnije mogao pristupiti tom svom racunalu? sto i trebao napraviti i podesiti? mozda da koristim neki poseban soft, ili je to moguce sa remote desktopom? sve interne adrese koje se dodjeljuju su tipa 192.168.*.*, a adresa servera e fixna koju smo dobili od iskona... bi li mi pomoglo da svom racunalu dodijelim fixnu adresu, jer to mogu ako treba napravit...

hvala
perich je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:16   #2
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Ukoliko nemate nekih posebnih zaštita i firewall-ova, instaliraš na svom računalu DNS client (http://www.no-ip.com/) pomoću kojega ćeš znati u svakom trenutku svoju IP adresu (internetsku) na poslu i nakon toga još instaliraš program za remote desktop UltraVNC (server) na tom računalu.... sve podesiš i od kuće pokreneš VNC Client, uneseš svoj DNS i password i upravljaš računalom. Ukoliko ti neki detalj nije jasan, reci pa ćemo razjasnit, to je ovako u grubo. No opet ponavaljam neznam kakvu strukturu mreže imaš na poslu (router), treba li slučajno otvorit port za VNC ili nešto... to ostavljam tebi.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2008., 02:18   #3
burner
Registered User
Moj komp
 
burner's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 43
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
e ovakva je stvar... imam u firmi windows server 2003 i iza njega 15-ak racunala koja dhcp-om dobivaju adrese... jedno od njih je moje, i njemu bi ja htio od doma moci pistupiti preko ako nista drugo remote desktopa... obzirom da imam admin prava na serveru, jel mi mozete pokusati objasniti kako bi najjednostavnije mogao pristupiti tom svom racunalu? sto i trebao napraviti i podesiti? mozda da koristim neki poseban soft, ili je to moguce sa remote desktopom? sve interne adrese koje se dodjeljuju su tipa 192.168.*.*, a adresa servera e fixna koju smo dobili od iskona... bi li mi pomoglo da svom racunalu dodijelim fixnu adresu, jer to mogu ako treba napravit...

hvala
Ja se (pod istim uslovima) spajam preko RDC-a na server, pa sa servera opet preko RDC-a na svoj računar. Mislim da ti je to najlakša metoda.
burner je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 13:33   #4
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor burner Pregled postova
Ja se (pod istim uslovima) spajam preko RDC-a na server, pa sa servera opet preko RDC-a na svoj računar. Mislim da ti je to najlakša metoda.
vidis, ovo cu sigurno isprobat, nije mi ni palo napamet ovakvo nekakvo rjesenje...

hvala
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 23:58   #5
robyhr
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb ili okolica Čakovca
Postovi: 30
da ne radis remote unutra remotea, mozes se direktno spojiti na komp koji trebas...

u routeru na poslu forwardas port 3389 na lokalnu IP adresu tvoj kompa, i onda se od doma spajas RDCom na IP internetsku adresu posla (koja je fiksna, pa ju znas, ne treba ti dyndns)... router ce zatim zbog forwardanog porta, taj zahtjev preusmjeriti na tvoj komp, i spojit ces se na njega...
robyhr je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 00:44   #6
burner
Registered User
Moj komp
 
burner's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 43
Citiraj:
Autor robyhr Pregled postova
da ne radis remote unutra remotea, mozes se direktno spojiti na komp koji trebas...

u routeru na poslu forwardas port 3389 na lokalnu IP adresu tvoj kompa, i onda se od doma spajas RDCom na IP internetsku adresu posla (koja je fiksna, pa ju znas, ne treba ti dyndns)... router ce zatim zbog forwardanog porta, taj zahtjev preusmjeriti na tvoj komp, i spojit ces se na njega...
Čekaj... To znači da neće moći pristupiti serveru RDC-om zbog tog forward-a?
I, ja recimo, nemam pristup router-u, tako da mi je ovo jedini način.
burner je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 01:08   #7
robyhr
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb ili okolica Čakovca
Postovi: 30
Citiraj:
Autor burner Pregled postova
Čekaj... To znači da neće moći pristupiti serveru RDC-om zbog tog forward-a?
I, ja recimo, nemam pristup router-u, tako da mi je ovo jedini način.
ako trebas i serveru pristup, onda forwardas neki drugi port, npr. forwardas 10000 sa interneta na 3389 na tvoj kompu, a 3389 sa interneta ti ostane za server... osim ako imate neki jaaako los router (a to sumnjam) ovo je lako napraviti...

onda se spajas na tvoj komp tako da upises u prozor RDCa:
ip.ad.re.sa:10000
robyhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na