Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2017., 15:25   #181
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Imam G29, ali prvi i jedini volan kojeg sam probao i koristio par tjedana je bio DFGT. Ako gledam samo FFB, ne znam, meni je to sve tu negdje, nista revolucionarno bolje. Tu sam ostao malo posran kad sam kupio volan. U nekim igrama se FFB da fino nastimati, a u nekim sluzi samo da drnda i vibrira. Definitivan plus naspram DFGT su mi vise botuna i pedale. Manjak mjenjaca gledam kao minus iako sekvenvijalni na volanu je meni bolji nego sekvencijalni rucni kao na DFGT.

Ne znam koliko je FFB bolji na T300 i ovisi li ta razlika vise o vrsti FFB-a ili o mogucnostima podesenja istog unutar igre/softvera...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 16:14   #182
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor realmadrid Pregled postova
Jel ima netko thrustmaster T300 rs pa da iz prve ruke moze reci da li je force feedback stvarno toliko bolji od onog na logitechovim volanima. Pricamo remenski prijenos vs zupcanici. Jos nazalost nisam nista ubo jer svaki put kad se novci skupe cijena g29 na mall-u ode sa 1.5 k na 2 k - tako je i sad
Ja imam T500 RS. Meni je odličan ,ali nisam nikada probao G29. Imao sam DFP i kod njega sam osjećao taj deadzone FFBa prvih par stupnjeva i naspram njega mi je T500 jako dobar upgrade bio.

Iako nemoj zaboravit da uz G29 dođu bolje pedale i mjenjač u odnosu na T300 rs, ali T300 uvijek kasnije možeš nadogradit sa boljim pedalama i mjenjačem no to košta
draksa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2017., 16:16   #183
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Imam G920 i jedina zamjerka mi je taj FFB deadcenter. Nikada nisam probao sa remenskim prijenosom tako da nemam pojma koliko je i jeli bolji ali na kraju mi se nije dalo gnjaviti sa vracanjem i zamjenom za T300RS jer je Logitech navodno bolji u svemu ostalome sto me zanima. Onako generalno me FFB razocarao. Bas osjetim da se borim sa motorima koji vuku u stranu i ne mogu se uziviti u simulaciju. U F1 je npr stalno taj osjecaj da je sami centar volana labav i onda silu osjetim kad krenem skretati. Bas se osjeti "notch" u ruci. Ili kad okrecem s jedne strane na drugu, nije smooth kao pravi volan nego se osjeti notch kada sila krene vuci na drugu stranu. Testirao sam jednom aplikacijom i taj deadzone je stvarno minimalan, prakticki na razini T300. Jedino da tog efekta uopce nema, odmah bih zamijenio ali izgleda da to moze samo direct drive. Osim toga G920 je vrhunski. Ljepsa verzija G29 u biti
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 16:28   #184
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Ljepsa bi bila da ima zutu traku preko onog plavog (ili sivog) markera na volanu Iako mi je color scheme ljepsi na G920, steta sto mu fali par botuna vise na volanu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 17:10   #185
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ja sam presao sa g25 na t300.
Razlika mi je veca bila sada nego sa DFP na g25.
Jedino su pedale na g25 puno bolje, na t300 moras uzeti bolje.
Ostalo sve koplje do dva bolje na t300. G29 nema sta traziti po redovnoj cijenu (2500kn) uz t300.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 11:13   #186
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Ekipa hvala na informacijama. Niste me bas rijesili dileme al ffb mi je na prvom mjestu stoga mislim da ce ic t300rs nakon mora. Pedale otom potom. Kako najvise igram f1 nije mi toliko potrebno kvacilo. Kad se skupi lova neka opet mozda padne upgrade pedala + mjenjac.
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 12:23   #187
KOveonline
Registered User
 
KOveonline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 47
Ekipa, pokušavam prodati G25 i klinac me pita ide li na PS4.
Pokušao sam googlati, ali ima svega pa me zanima ovako iz prve ruke da ne zeznem klinca...
Hvala!
KOveonline je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 12:30   #188
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
U pravilu ide na PS2 i PS3. Tek G29 je dobio nativnu PS4 podrsku. Postoje neki nacini da se stariji logi volani prilagode za PS4, al to je vec dirty hack:
http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1125782
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 18:40   #189
KOveonline
Registered User
 
KOveonline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 47
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
U pravilu ide na PS2 i PS3. Tek G29 je dobio nativnu PS4 podrsku. Postoje neki nacini da se stariji logi volani prilagode za PS4, al to je vec dirty hack:
http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1125782
Hvala!
KOveonline je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 14:33   #190
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
YOLO! Narucen T300RS + T3PA Pro set. Javim dojmove kad stigne roba
realmadrid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2017., 16:24   #191
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Volan stigao prošli tjedan, danas stigle i pedale. Do sad isprobao F1 2016, rFactor 2, Assetto Corsa, Forza Motorsport 6: Apex, Project: Cars i Forza Horizon 3. Volan ispunio sva očekivanja -FFB odličan, motor je dosta tih, kvalitetna izrada. Čitao sam po forumima da ljudi imaju problema sa FFB fadingom zbog pregrijavanja, najčešće u PCars - za sad nisam iskusio ništa takvoga, dok igram uvijek preventivno upalim Forced Cooling mod. Pedale koje dođu uz volan su srednja žalost, kao što su kolege naveli. Na mom setu je kočnica imala dosta velik deadzone ( kada pedalu mičem od neaktivnog u aktivan položaj). Mislim može se s tim pedalama fino voziti i napraviti dosta dobra vremena na stazama ali daju naspram volana nekvalitetan feel. T3PA-PRO set pedala sam montirao u GT položaj i koristim conical rubber mod (ISR ga preporuča nad spring modom). Postavio sam ga tako da daje maksimalan otpor (oko 30 kg pritiska na pedali). Treba mi još malo navikavanja na ovako tvrdu kočnicu no generalno mi u vožnji odgovara. Set je full metalan, izdržljiv i kvalitetno sklepan. Moja zamjerka je što su možda premali otpori na pedali gasa i kvačila, no na postolju postoje rupice gdje je moguće montirati modove ovakve kakav je na kočnici pa time povećati otpor. Od svih igara koje sam isprobao najviše uživam u vožnji Assetto Corsa. FFB odličan. Sljedeći po redu mi je rFactor 2 - u nekim situacijama ima po meni čak i bolji FFB od Assetto. Sve ostalo po meni ima više arkadni feel (FH3 se i deklarira kao arkada) nego nekog racing sim naslova. PCars je negdje između ova dva svijeta. Više sam očekivao od Apex-a no vidi se da je ipak igra razvijana za igranje gampeadom - nadam se da će situacija biti bolja kod FM7.
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 08:07   #192
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068