Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2017., 08:30   #271
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Protip: amazon.de se moze prebaciti na engleski, gore u headeru desktop stranice je izbornik jezika. Molim
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 08:37   #272
Blatobran
Premium
Moj komp
 
Blatobran's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagorje / Texas
Postovi: 64
Znam, znam, al pisal sam kak je po defoltu

I isto se dobije s translate page u kromu
__________________
boom
Blatobran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2017., 18:02   #273
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Citiraj:
Autor Blatobran Pregled postova
Znaci ovak, imas kod svakog proizvoda slika u ovom slucaju ti salje direktno amazon i slanje je 100% iz EU, sad ovisi di imaju na stanju/koje je blize HR iz tog skladista ti salju i sigurno nema ni PDV-a ni postarine.
Jos ti moze pisat "Verkauf durch *ime ducana* und Versand durch Amazon." U ovom slucaju je isto slanje iz EU i nema PDV-a i carine.
Treca verzija je "Verkauf und Versand durch *ime ducana*" e tu moras pogledat info od ducana i pogledat di se nalaze i od kud salju. Znaci kliknes plavo ime ducana i otvori ti info sekciju na kojoj pise adresa ducana, broj zvijezdica, rivjuovi i sve to.

Ja uvijek preferiram uzimat direktno od Amazona, najlakse ti je vidjet od kud salju kad kliknes na plavo pokraj cijene (ispod versand i verkauf dijela), obicno ti pise "20 neu" ili neki broj i onda ti se otvori ovakav prozor slika na kojem ti pokraj pise od kud se salje.
Super, puno hvala na objašnjenju
Zellenny je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 18:09   #274
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
Trebam pomoć.
Bio sam brzoplet i naručio nešto sa amazona, što je bilo jeftino a dobro.
I naravno ispalo je predobro, tip je stavio da šalje i vrlo brzo nakon toga otkazao narudžbu. Meni je naplaćeno sa kartice ali proizvod naravno neću dobiti.

Ima li načina i kako to riješiti?
Čitao sam o onom A-Z garanciji ali nisam baš sve pohvatao, pa ako netko ima volje da mi kaže.
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 18:39   #275
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Zasto nebi dobija? Ja sam jednom naisao na nekakvu promociju. Smjesno niska cijena. Preko poruka pitao jel to ta cijena, jel original,...
Sve u redu. Narucio vise komada. E onda poceli problemi. Da su stavili krivu cijenu, da ce poslat al ne znaju kad, pa da nece poslat jer je greska,....
Kontaktira amazon objasnio sve kako je, ubrzo nakon toga paket uredno poslan, sve sta je trebalo je doslo. I jos me amazon kontaktira jel sve bilo ok. Tako ti savjetujem pisi amazonu i reci sta je bilo. Mozda urodi plodom
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 03:31   #276
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel zna netko dali se na španjolskom amazonu može promjeniti jezik? Ako može kako i gdje? Njemački mi je uredno na engleskom
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 06:03   #277
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Afaik samo amazon.de ima sluzbeni engleski prijevod, na es i fr sam do sada koristio google translate.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 22:31   #278
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Imam više pohvala za amazon.co.uk

Uzeo iphone 7plus sve stiglo ok

Uzeo temered glass za 7plus stiglo mi za 7, vratii novce ovo mi ostavili

Narucio ponovo za 7plus, stiglo mi tocno, ja sam ga sje*ao kod postavljanja i opet su mi poslali novo..

Narucio JBL charge 3 BT zvucnik (Ovog puta ne direkno od amazona ali od provjerenog sellera), poceo zujat nakon nepunih mjesec dana. Amazon kontaktirao sellera u moje ime da napravi return label da mu vracam i da mi posalje novi proizvod zbog A-Z guarantee pravila.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 13:19   #279
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Naručio frendici autosjedalicu za klinca. S dostavom 50€ jeftinije nego kod nas. Naručio na Amazon.de u subotu popodne. Sjedalica došla iz Amazonovog skladišta u IT u srijedu prijepodne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 09:31   #280
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
imam problem sa amazon.de, tražili dodatne podatke da bi se narudzba/placanje ostvarilo.(skinuli 1 kn sa kartice, valjda kao predbiljezba na sredstva) i onda mi poslali sljedeci mail di traže dodatne podatke i privremeno blokirali account na amazon.de

To ensure your fax is handled in a timely manner, please send the following information:

A copy of your bank or card statement for the card used, including billing address
The last 4 digits of the payment card
Your name, e-mail address, phone number and order number (#xxx-xxxxxxxxxxx)

poslao im sve navedeno faxom u posti 21.6., fax prosao, account mi je jos uvijek blokiran, na tel se ne javljaju, a na mail ne odgovaraju....ima li netko ovakvo iskustvo?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2017., 09:34   #281
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
imam problem sa amazon.de, tražili dodatne podatke da bi se narudzba/placanje ostvarilo.(skinuli 1 kn sa kartice, valjda kao predbiljezba na sredstva) i onda mi poslali sljedeci mail di traže dodatne podatke i privremeno blokirali account na amazon.de

To ensure your fax is handled in a timely manner, please send the following information:

A copy of your bank or card statement for the card used, including billing address
The last 4 digits of the payment card
Your name, e-mail address, phone number and order number (#xxx-xxxxxxxxxxx)

poslao im sve navedeno faxom u posti 21.6., fax prosao, account mi je jos uvijek blokiran, na tel se ne javljaju, a na mail ne odgovaraju....ima li netko ovakvo iskustvo?

smiri se boze dragi , to je najnormalnije...rijesit ce se, pa nije amazonu u interesu da ti ukradu kunu, pogotovo ako si slao postom/faxom, treba vremena da se procesuira...

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 26.06.2017. u 09:42.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 11:53   #282
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nije stvar u kuni, zaboli me kifla za kunu, problem je sto su mi naknadno opet poslali mail na njem. gdje opet traze da im faxiram iste podatke, koje sam im vec faxirao dva dana raniije, a u prvom mailu su naveli da imam 3 dana da im posaljem faxom
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 14:21   #283
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo, ja prošli tjedan naručio slušalice s Amazona, piše da su u ZG, sutra su kod mene. Ekspresno. Samo da vidim kakav će proizvod biti
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 14:41   #284
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Vracam item nazad amazonu i sljedeca je situacija. Dobio sam 2 invoicea - 1 zalijepim na vanjsku stranu packaginga, a drugi moram dati kuriru radi carine jer bez njega nece moci vratiti paket amazonu (sve ovo citiram iz pdfa kojeg sam dobio).
Dobio sam i mailing label gdje pisu podaci o primatelju (amazon) i barkod.

Ako dodjem u postu i kazem da zelim ovo poslati u UK i spomenem one racune itd. zene ce me cudno gledati.

Ima netko iskustva ili da saljem nekim kuririma?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 15:04   #285
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
DHL po meni najbolje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 15:14   #286
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
...pogotovo ako oni plaćaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 15:23   #287
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
"Affix the appropriate postage to your package. Please note that the return postage will be added to your refund if the return is a result of our error. See our Returns Policy for details."

Vracam item unutar 30 dana jer mi ne odgovara, znaci na moj je trosak :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 16:29   #288
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vracam item nazad amazonu i sljedeca je situacija. Dobio sam 2 invoicea - 1 zalijepim na vanjsku stranu packaginga, a drugi moram dati kuriru radi carine jer bez njega nece moci vratiti paket amazonu
Ne znam šta su ti napisali ali ne vidim potrebe za nekim duplim papirima, šalješ u UK i tu nema carine.
To im je možda generički odgovor koji šalju svima, mi smo u EU i to je nepotrebno.
Bitno je nalijepiti adresu amazona i barkod na paket, a u paket staviti račun (invoice), barem sam ja tako radio s nekim drugim UK shopovima.
Odeš s time u poštu i šalješ obavezno s tracking brojem.

Kažem, nisam vraćao amazonu ali ne bi tu trebalo biti previše filozofije.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 17:09   #289
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Upravo to je slikom objašnjeno na linku (vidi preko desktopa, na mobu se ne vidi):
https://www.amazon.co.uk/returns

Ok, tako ću i napraviti. Malo sam se raspitivao kod frendova i sve se svodi na ovakve zaključke koje ste pisali. I'll keep you posted.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 09:02   #290
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Stigle G930 s Amazona. Stigle iz Francuske za 8 dana, zapakirane kako treba, spojio ih, konektale se za 2 sekunde, rade za sada kako treba.

Ja zadovoljan za 400kn.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 16:44   #291
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Stigle G930 s Amazona. Stigle iz Francuske za 8 dana, zapakirane kako treba, spojio ih, konektale se za 2 sekunde, rade za sada kako treba.

Ja zadovoljan za 400kn.
Moje stigle iz Italije za 4 dana. Imao sam softwareskih problema jer nije htjelo radit s najnovijim LGS na win7 pa sam stavio neku stariju verziju i sad šljaka fantastično.

Također mogu reći money well spent!
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 15:40   #292
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vracam item nazad amazonu...
Vezano za ovaj moj slucaj, vracanje nekih sd kartica na amazon.co.uk:

-vracao ih u roku 30 dana od primitka pa sam iskoristio to pravo, napisao da su faulty iako razlog povrata nije bio obavezan
-na paket zalijepiti papir s barkodom, a u paket ubaciti dobiveni invoice. To je dovoljno za nas u EU.
-zapakirao i poslao postom (preporuceno, prioritetno, tracking), tezina jako mala i cijena 27kn
-imajte na umu da ovaj tracking NE RADI kad paket dodje u UK. Ako zelite pratiti paket do kraja treba slati hpekpresom (ems tracking) ili kurirskim sluzbama. Cijena je onda visa.
-poslano 26.6., stiglo danas 6.7 (10 dana)
-amazon pokriva moj shipping po nekoj automatskoj proceduri bez da su me ista pitali. Dodali su mi 8 funti na refundirani iznos narudzbe. Not bad.

Budem editirao post koliko treba da sjedne iznos na racun (oni tvrde 5-7 radnih dana). Sve u svemu, jako pozitivno iskustvo zasada.

Edit: pare sjele sljedeci dan.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 09.07.2017. u 12:55.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:50   #293
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Naručio item sa Amazona na onaj Prime Day. Prekjučer krenuo iz Salzburga, jučer popodne je bio kod mene. Došao u kutiji kojoj na sve strane piše Prime iako nisam Prime korisnik.
btw, kako provjeriti jesam li Prime korisnik? Gledao sam svoj profil i to nigdje ne piše. Mislim da nisam jer mi na par mjesta nudi da ga isprobam.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:31   #294
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nisam ni ja pa je i meni dosla kutija zamatana u tu traku di pise prime.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 23:17   #295
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ljudi, ima li itko iskustva s preusmjeravanje narudzbe s amazon.de koja putuje UPS-om?
Dosad su mi slali stvari obicnom postom pa sam se malo iznenadio.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 06:35   #296
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ne znam kako je s UPS-om, ali kod Overseasa možeš preusmjeriti pošiljku na drugu adresu ili OEX shop (čitaj: poslovnicu Auro Domusa). Dobiješ SMS da ti stiže pošiljka tada i tada, spojiš se na net i promijeniš adresu dostave.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 07:25   #297
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Caka je sto bih ja trebao preusmjeriti posiljku u drugi grad.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 11:53   #298
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nisam išao toliko daleko, ali ne vidim razloga zašto se i to ne bi moglo učiniti. Ponavljam, govorim o Overseasu. Da li UPS omogućava takvo nešto, zaista ne znam.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 13:22   #299
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
meni sve dolazi s prime trakom koja je uzgred budi rečeno zakujac - preko nekoliko puta se poluodlijepi s tih li-la kutija i samo cekam da mi dodje jednog dana poluotvoreno s manjkom predmeta
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 21:25   #300
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Ljudi, ima li itko iskustva s preusmjeravanje narudzbe s amazon.de koja putuje UPS-om?
Dosad su mi slali stvari obicnom postom pa sam se malo iznenadio.
UPS pošiljke dostavlja Overseas.
Samo koliko se sjećam Overseas uopće ne šalje najavu za UPS pošiljku, tako da treba pratiti po originalnom trackingu kad pošiljka dođe u Hr. Leskovac i odmah ih kontaktirati telefonom/mailom.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na