Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2004., 13:18   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Intel ipak ne jaše bežično

Meni ova vijest samo potvrdjuje ono na sto mi sve to lici: Intel ne zna sto da zapravo ucini s desktop linijom.

Centrino linija je odlicno definirala prijenosna racunala, njihova server/workstation linija je odlicna i dobro definirana, ali kao da zaista ne znaju sto da ucine s desktopom. Zapravo vec nekoliko godina oni nemaju desktop liniju, nego je to workstation linija koju pokusavaju progurati u desktop. Odlican proizvod koji je namjenjen za ozbiljnije zadace (podrska od strane proizvodjaca ozbiljnijeg softwarea), ali cijenom visi od konkurencije (AMDa).

Cini mi se da se u Intelu polako zapitkuju dali ovakva desktop linija koju oni imaju uopce ima smisla: grijanje procesora zahtjeva ogroman (srecom BOX) kuler, posebno kuciste (sto oboje rezultira bucnim desktop racunalom = worstation racunalo), visa cijena procesora i chipseta od konkurencije.

Za sada ne posluju lose, ali za dvije godine bi ih ovakva desktop serija mogla unazaditi. To sto brljaju sa WLANom u chipsetu za desktop racunalo smatram da niti sami ne znaju sto im je ciniti.

Zapravo, kao da u kompletnoj informatickoj industriji desktop racunala jedino Apple ima dobru viziju i proizvod: novi iMac je upravo ono o cemu razmisljam zadnjih godinu-dvije: nema vise nikakve posebne kutije za racunalo (pogotovo ne glomazne kakva je prisutna u kompletnom Intel/AMD PC svijetu).

Sama desktop racunala mogla bi biti osjetno manja od dosadasnjih, cak i ako se upotrijebi danasnja tehnologija: cak niti za igranje nikome nije potrebno vise od jednog utora za grafiku, i jos jednog za nesto drugo (eventualno bolja audio kartica).
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na