Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2008., 00:58   #91
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
A možda su neki koji gore govore kontra viste koristili vistu pa zato i imaju svoje mišljenje, možda su neki gore u pravu kada vele da vista nije donjela ništa novoga osim da je sporija(mislim na grega SE). A MS u 5 godina nije razvio ništa osim aera i izdao poluproizvod samo da zaradi lovu.
Evo primjera, vista je odbačena od strane svih škola u Europi, pa koja vlada mi trošila milijarde samo da nadogradi kompove u školama da na njih stavi vistu u svrhu da dobije aero?

A dal si ti ikad otvori shell na linuxu? Tamo imaš potpunu kontrolu nad računalom, možeš upravljati baš svime, a u task manageru možeš ubijati procese koji su viška i to je sve.
ejSid je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 00:59   #92
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Vermon Pregled postova
ps nemogu virovat da nitko nije napisa jednu cinjenicu za Vistu 64 ... aj vi sa Xp-om imajte ovoliko rama ( nije da se q-cim )
Ti bi mogao na tu svoju Visticu poinstalirat sve potrebne drivere kad ti već tako dobro radi. I inače postoji i 64-bit XP, na koji ide toliko rama, nije da se qrčim ali tako je.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 01:26   #93
Vermon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 4
Slazem se da bi samo idiot kupio 100000000 ili neznam koliko primjeraka Viste za skole !
Jer istina , koliko su nam punili glavu da ce biti revolucionarna i nije bas ...
Ima svojih prednosti i mana kao i svaki drugi novi OS ( to sam tia reci ) , meni je vise nego dobra ( upravo mi je skinia zadnji update i sve radi kao urica ) , sve mi radi i ne rusi se .

Ma poanta svega ... s vremenom ce izlaziti zakrpe (a svakim danom ih ima sve vise , sta nije bas utjesno , ali eto) i bit ce kao kad smo sa 98 presli na XP . navika i potriba , nista drugo
Vermon je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 10:01   #94
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja bi radije školama kupio XPe ako već moraju biti windowsi, iako IMHO da se djecu od starta uči Open Source rješenjima onda ih neke stvari nebi mučile kasnije, naravno to bi prvo zahtjevalo da "profesori" informatike znaju koristiti ta rješenja...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 10:07   #95
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Vermon Pregled postova
citam temu i umirem od smija ... mogu se kladit da 90% ovih sta govore kontra viste ili je nisu nikad imali na komp , ili neznaju otvorit task manager.
Cak ni MS interno ne preporucuje koristiti Vistu, jos.

K tome, to je jedini OS do sada koji mi je "po svojoj preporuci" preporucio da ubije samog sebe, tj. ntoskrnl.

Vista jos profesionalcima nece biti interesantna barem godinu dana, ako ne i vise. K tome joj fale naprednije opcije da zamijeni XP na radnim stanicama.

Evo zgodan link.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 11:16   #96
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Cak ni MS interno ne preporucuje koristiti Vistu, jos.

K tome, to je jedini OS do sada koji mi je "po svojoj preporuci" preporucio da ubije samog sebe, tj. ntoskrnl.

Vista jos profesionalcima nece biti interesantna barem godinu dana, ako ne i vise. K tome joj fale naprednije opcije da zamijeni XP na radnim stanicama.

Evo zgodan link.
ma ne pusti njega..ima 4gb rama pa mu nije žao što mi vista sa osnovnim sofwareom u pozadini guta 1gb rama

ja jedini i prvi u svojoj "firmi" imam Win Vista i to isključivo kaj moram testirati specifične stvari na njoj..tj. instalacije koje idu klijentima koji su masovno pobjegli na Vistu (budu se brzo vratili na XP )

btw: dobar članak
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 11:32   #97
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Misliš da nisam ja to čistil i svašta, ali slušaj, nemre VISTA biti gora od XP i gotovo.
Moze biti, a da li je ili nije je diskutabilno.
Citiraj:
Pa isprobaj vistu na novom kompu sa DX10 i videl budeš razliku.
Kakvu razliku?!
Citiraj:
Al normalno da sa starim hardverom koji ne podržavaju vistu 100% da se javljaju errori i slične gluposti,čist normalno. A kad dođe final SP1 RC to bude luudilo. I da, ovisi i koju verziju viste imaš. Mene je čak xp više zezal na ovom kompu neg sad vista, tj. sa vistom još nisam imal problema, ni jednom nije zablokirala, ni jednom se nije restartala ma zbilja super radi, jedino je iritantno ono kopiranje i kalkuliranje...jooj!
Dakle.. Vistu imam vec poprilicno na kompu, kao i XP (dual boot).
Sto se stabilnosti tice, Vista je stvarno stabilna i nisam imao nikakvih problema s te strane.
Issue sa sporijim kopiranjem, pogotovo mreznim je rijesen sa SP1 RC.
Iskreno, sad kao glavni OS koristim Vistu. Dobro radi, i ja zadovoljan.
Ali, bez obzira na sve, igre su u 95% slucajeva osjetno brze u XP-u.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 11:36   #98
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
ma ne pusti njega..ima 4gb rama pa mu nije žao što mi vista sa osnovnim sofwareom u pozadini guta 1gb rama

ja jedini i prvi u svojoj "firmi" imam Win Vista i to isključivo kaj moram testirati specifične stvari na njoj..tj. instalacije koje idu klijentima koji su masovno pobjegli na Vistu (budu se brzo vratili na XP )

btw: dobar članak
Ma lako i za memoriju (jeftina je, ali mi je s druge strane nebulozno imati na piceku isto koliko i na poprilicno opterecenim serverima), lako mi je i za testne korisnike, ali ovaj clanak je zgodan gledajuci iz druge perspektive...

Volio bih naci nekog da mi objasni zasto trositi pare na upgrade? Naravno, sluzbeni, ne "skinuo sam s neta".

Jedna od standardnih stvari kod velikih sustava jest migracija na novi OS tek nakon nastanka ozbiljne potrebe za tim (na stranu i to sto veliki sustavi znaju nekad "preskakati" jednu verziju OS-a), a Vista jos nema nista interesantno poslovnim korisnicima da bi se "morala" instalirati. Volio bih da me netko demantira...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 11:45   #99
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ma lako i za memoriju (jeftina je, ali mi je s druge strane nebulozno imati na piceku isto koliko i na poprilicno opterecenim serverima)
uf trenutno dižem/testiram/uglađujem jednu aplikaciju na serverima 2k3 a konfa je predobra;
PIII 993mhz
512ram
dva diska od 20gb

na to će se spajati cca 60ak usera..tako da tvoj zaključak o ramima stoji

restart gore navedenog servera se radi recimo jednom u godinu..dvije

I da Vista trenutno ne nudi ništa pametnog za job barem u mom slučaju..donijela mi je samo probleme
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 11:49   #100
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
uf trenutno dižem/testiram/uglađujem jednu aplikaciju na serverima 2k3 a konfa je predobra;
PIII 993mhz
512ram
dva diska od 20gb
I, jel radi? Radi.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
na to će se spajati cca 60ak usera..tako da tvoj zaključak o ramima stoji

restart gore navedenog servera se radi recimo jednom u godinu..dvije

I da Vista trenutno ne nudi ništa pametnog za job barem u mom slučaju..donijela mi je samo probleme
Nije samo tebi, a vecina profesionalaca tako i gleda. Na sto MS nije bas racunao. XP je puno bolje prosao inicijalno, iako je i on bio dosta polako ukljucivan u igru.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote