Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2023., 22:34   #37621
Caldera
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 22
Ako ima neka preporuka gdje ima nešto dobro i/ili autohtono za pojesti u Dubrovniku i Stonu. Slano, slatko svejedno. Hvala.
Caldera je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:52   #37622
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 21:48   #37623
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Caldera Pregled postova
Ako ima neka preporuka gdje ima nešto dobro i/ili autohtono za pojesti u Dubrovniku i Stonu. Slano, slatko svejedno. Hvala.
Ston - Bakus - crni rizot, a i ostalo je ok. Imas jos Kapetanovu kucu i Sorgo od boljih.
Dubrovnik - trenutno malo toga radi unutar zidina. Pretpostavljam da si s autom, zaleti se do zupe dubrovacke u pizzeriu Kapo. Imaju odlicna jela. Malo su skuplji, ali je sve domace iz njihovog vrta i obiteljski je restoran. U tom dijelu je jos Flamingo dobar. Krajnji jug, Konavle - Domestico, Konoba Monković i seosko domaćinstvo Novaković.
Baš u Dubrovniku ne mogu preporučiti nešto što bi nadmašilo gore navedeno. Ovisi opet je li ideš sada ili za mjesec dana kada se većina toga i otvara.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 21:01   #37624
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Preporuka burger bara na zapadu ZGa?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 21:16   #37625
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Preporuka burger bara na zapadu ZGa?

Love at first bite u Španskom, dobar burger.

Mr. Jack ne preporučam, gumeno meeo imaju.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 21:29   #37626
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Preporuka burger bara na zapadu ZGa?
Submarine

Male i skupe porcije, ali ukusno.
Zaobiđi Mekpers preko puta osim ako ne ideš po Kraljicu Rudeša (nije burger)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 21:33   #37627
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
IMHO, submarine je jedan od lošijih burgera u gradu. Ne znam kad si ga jeo zadnji put, al već par godina su loši i kvaliteta varira jako.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 21:41   #37628
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Submarine

Male i skupe porcije, ali ukusno.
Zaobiđi Mekpers preko puta osim ako ne ideš po Kraljicu Rudeša (nije burger)

Taman sam htio mekpers pohodit jer nism bio sigurno par godina, a submarine mi je industrija ipak bi neke craft probao, znam da mekpers nije craft al opet🤣
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 21:45   #37629
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ma kakav mekpers, to je odavno jedno veliko pecivo i meso CD ga ja zovem
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 22:10   #37630
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
IMHO, submarine je jedan od lošijih burgera u gradu. Ne znam kad si ga jeo zadnji put, al već par godina su loši i kvaliteta varira jako.
Pričam o onom na ćošku Rudeške i Zagrebačke (hotel Vienna). Rekao je čovjek zapad grada.

Onaj na Radničkoj (green gold) nisam pohodio ima par godina, ali prije par mjeseci sam uzeo na kvartu i bio je ok.
Onaj u sklopu Garden Brewery mi nikad nije pasao.

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Taman sam htio mekpers pohodit jer nism bio sigurno par godina, a submarine mi je industrija ipak bi neke craft probao, znam da mekpers nije craft al opet��
Nisam siguran jel Brenner ima burgere. Nisam bio, ali sam samo pohvale dosad čuo za njihovu klopu. Brenner, Mekpers i Submarine su u radijusu 50m
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 10:21   #37631
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Radio bi čizburger ženi detetu i sebi, juneći flam mljeveni, odležan s malo soli i papra.
Jel to bolje zapeći na tavici s uljem i dodanim maslacem, ili možda staviti u pećnicu na nekih 180 poklopljeno (prihvaćam well done, blago roza unutrašnjost) na 20 min i onda naglo zapeći sa sirom jedno 5min na 230?
Pitam baš zbog toga jer u tavici uvijek ostane crven iznutra, osim ako ga natenfam da bude 1cm debeli ali onda se gubi taj šmek mesa i postaje pljeskavica.

Naravno, sir bi bio crveni cheddar, no ne znam koji umak... mora biti blagi ili blago pikantan, nikako ljut. Prihvaćam sve savjete. Samo da nije miks kečapa i majoneze.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 15:34   #37632
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Radio bi čizburger ženi detetu i sebi, juneći flam mljeveni, odležan s malo soli i papra.
Jel to bolje zapeći na tavici s uljem i dodanim maslacem, ili možda staviti u pećnicu na nekih 180 poklopljeno (prihvaćam well done, blago roza unutrašnjost) na 20 min i onda naglo zapeći sa sirom jedno 5min na 230?
Pitam baš zbog toga jer u tavici uvijek ostane crven iznutra, osim ako ga natenfam da bude 1cm debeli ali onda se gubi taj šmek mesa i postaje pljeskavica.

Naravno, sir bi bio crveni cheddar, no ne znam koji umak... mora biti blagi ili blago pikantan, nikako ljut. Prihvaćam sve savjete. Samo da nije miks kečapa i majoneze.

Prvo pljeske zapeci na tavi, a onda u pećnicu na 20-30min na 150 ako ne želiš da bude rozi rozi.
Za umak napravi chimichuri ili neki na bazi paradjz sosa + začini po želji i malo mljevenog čilija koliko želiš da bude ljut.


Moj izbor za umak bi bio - na masnoći od pečenja pljeske poprži luk pa deglaziraj s bijelim vinom, dodaj malo paradajz sosa i začina po želji, i reduciraj do željene gustoće. Možeš naravno i bez luka, luk pak možeš posebno karamelizirati, meni to fino paše u burger.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 15:44   #37633
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Radio bi čizburger ženi detetu i sebi, juneći flam mljeveni, odležan s malo soli i papra.
Jel to bolje zapeći na tavici s uljem i dodanim maslacem, ili možda staviti u pećnicu na nekih 180 poklopljeno (prihvaćam well done, blago roza unutrašnjost) na 20 min i onda naglo zapeći sa sirom jedno 5min na 230?
Pitam baš zbog toga jer u tavici uvijek ostane crven iznutra, osim ako ga natenfam da bude 1cm debeli ali onda se gubi taj šmek mesa i postaje pljeskavica.

Naravno, sir bi bio crveni cheddar, no ne znam koji umak... mora biti blagi ili blago pikantan, nikako ljut. Prihvaćam sve savjete. Samo da nije miks kečapa i majoneze.
Imaš jako dobrih bbq umaka u Metrou za kupiit.

Ja radim mix kečapa, majozene, malo senfa i jakooo sitno narezani kiseli krastavac na donji dio peciva, gore stavljam taj bbq umak. U ovaj mix možeš dodati malo "volim ljuto" proizvoda ili iskoristiš ljuti kečap.

Ja pljeskavice radim bez pećnice, radim veće kuglice, pa ih stišćem nekim utegom (dnom tanjura), oblikujem, sol i papar i pečenje.

Bolje ne ide.

Eventualno stavim poklopac gore da se sir rastopi zadnjih 2 min kada okrenem i to je to. Dobra tava je važna kod ove pripreme.

Ili napravim cheddar umak i prelijem po hamburgeru na kraju.

Karamelizirani luk s smeđim šećerom daje jedan nedostižan nivo hamburgerima, ni ne radim bez toga više.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 16:06   #37634
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Radio bi čizburger ženi detetu i sebi, juneći flam mljeveni, odležan s malo soli i papra.
Jel to bolje zapeći na tavici s uljem i dodanim maslacem, ili možda staviti u pećnicu na nekih 180 poklopljeno (prihvaćam well done, blago roza unutrašnjost) na 20 min i onda naglo zapeći sa sirom jedno 5min na 230?
Pitam baš zbog toga jer u tavici uvijek ostane crven iznutra, osim ako ga natenfam da bude 1cm debeli ali onda se gubi taj šmek mesa i postaje pljeskavica.

Naravno, sir bi bio crveni cheddar, no ne znam koji umak... mora biti blagi ili blago pikantan, nikako ljut. Prihvaćam sve savjete. Samo da nije miks kečapa i majoneze.
Develey burger umak kupi, ima ga u svim ovim većim marketima.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 10:46   #37635
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Dobio sam loše komentare na Plimu, kao pokvarilo se dosta u ovoj novoj godini,
jučer bio provjeriti jesu li točni... nažalost jesu, :-((
pizza velika je veličinom ista, doduše mala (koja je ko zagrebačka velika) je malo manja,
no sastojcima sve siromašnija (počelo se štedit na siru) i nekvalitetnija (užasno loša šunka),
znači sad je na razini čak i nižoj nego kako je Špiro prije bio (ili ostao, nisam u njemu bio 7,8 godina, što mi je bitno jer tam nisam ni išao kad mi je plima bolja bila, a blizu lokacija. možda će se stvar preokrenut da u Šp. počnem ić ak je bolje)
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 12:02   #37636