Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2012., 17:26   #1
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
HP-ovi punjači

ovako,kako frendicama servisiram laptope punjači im krepavaju nenormalno, znači svakih 3mj. jedan. Uzimao sam preko ebaya i preko njuškala, isto je. Rečeno mi je da uzmem orginal ali kako znati koji je orginal kad i na ovim piše da je hp bla bla,znači sve isto...neki pametan savjet? jer je punjač počeo i topit utor na laptopu
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 17:29   #2
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Možda jednostavno previše savijaju kod konektora pa dođe do kratkog spoja, to bi objasnilo i topljenje kod utora.

Inače u trgovini sam prodao preko 80kom HP-a možda 5kom je došlo sa reklamacijom na punjač.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2012., 17:34   #3
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
neki link za punjač,cijena?
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 22:50   #4
Hrvoje104
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 6
vidio sam negdje davno oglas na njuskalu... ugl punjaci su bili 400 kn ako posaljes stari (crknuti) onda su bili 300 ili tako nesto. Ti punjaci od Hp-a su jedno veliko sra*je. Meni ih je dosad 7-8 crklo, crkle su mi dvije baterije... HP kao HP je po tom pitanju zivo sran*je bar u mom slucaju. Za ne falit su cak na jednom mi starijem hp-u, napravili utor za punjac odmah do ventilatora... tako da su mi se topili svako malo no to je vec druga prica. Uglavnom po meni, original ili ne svakako ce im se na kraju opet iskriviti (najvjerojatnije, kao i mojoh 7-8 do sada) kao sto je receno post prije u samom kraju punjaca kabel , osim ako nebudu drzale ga uvjek u pravilnom polozaju (ravna ploha,stol...).

USPUT : Neka provjere dali je odgovarajuci punjac, ispod laptopa ili na bateriji procitaj voltazu isto kao i na punjacu.
Hrvoje104 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 23:14   #5
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
Do sada su mi ljudi uglavnom donosili krepane hp-e, od kvarova koji nisu izazvani rukom korisnika cesto sam vidio da nekakav cip kod utora za napajanje na ploci pregori, a napajanje ostane ispravno.
E sad, ja ljudima kojima krepaju punjaci kazem da kupe univerzalni ako nađu, laptop radi s tim sasvim normalno, a uglavnom nemaju problema sa njima.
Inace, prefamozno mi je kako moj hp radi 0-24 i nisam u 2 i pol godine mijenjo punjac, a naiso sam na laptope kojima je krepo u manje od godinu dana.
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 10:25   #6
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
U zadnjih 2-3 mjeseca popravio sam 5 HP-ovih punjača ali ne elektroniku nego jack koji se razlohao ili odlemili kontakti. Te jackove kupim na ebaji po 10-tak komada i zamjenim.
esad je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 10:43   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
@esad
Lako je za te konektore stare serije sa dva kontakta, zahebani su ovi noviji sa tri kontakta. Tada promjeniš cijeli DC kabel: http://www.ebay.com/itm/DC-Plug-7-4-...item46009ec5f5
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 13:53   #8
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Evo mojih zapažanja. Koristim zadnje vrijeme Compaq Evo N610c. Punjač je orginalni HP sa običnim džekom 18,5V i 2,7A. Taj punjač radi koliko i laptop, još se nije pokvario. Jedino što na njemu primjetim je da je prilično vruć. Prije par dana spojim ga na punjač od Toshibe koji ima 19V i 4,7A. Isto radi bez problema, ali je praktično mlak u radu. Dakle preporučam uvjek uzeti jači punjač kome nisu toliko bitne dimenzije istog, jer će raditi poluopterećen i vjerovatno duže trajati.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 19:05   #9
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo da se i ja javim. HP nikad vise ne kupujem. Preporuka svima koji kupuju Laptop da ne kupe HP. Zalosno ali istinito, ti punjaci su napravljeni da pregore jako brzo.

Ja sam zamjenio vec dva. Ovog drugog uopce nisam dirao, stajao je na mjestu nisam ga ni izskopcavao.

Katastrofa.

Kome se mogu odnjeti ti adapteri da ih popravi, koja je cijena? I dali se ispalti to popravljat. Jer novog se definitivno ne ispalti kupovat kad dodje 350 kuna a drzi godinu do dvije (odnosno drzi koliko drzi i garancija).

Zbog ovakve politike HP-a da stvavlja takav trash za punjaca svima toplo preporucujem da ne kupuju HP i daju 3000 kuna jer cesigurno morat potrosit 2000 na napajanje. (ovisi kak dugo zele imat laptop)
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 20:15   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kod svih je tako, vjeruj mi, danas je sve napravljeno tako da se pokvari nakon isteka garancije. Nije da se sad hvalim, ali moja dva HP-ova punjača rade već 5 godina bez greške, ne vide se ni tragovi pohabanosti, a svuda se nose.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2012., 21:13   #11
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da bilo je na tveu na provjereno0 da to tako rade. Ali zasto onda ljudi kupuju te firme. Recimo za HP je mislim vec provjereno da su to napravili tako i tako ocito i to na svima. Pa mogli su malo vise tih "dobrih" ostavit a ne da je 95% njih lose i da krepa nakon garancije.

A upravo sam rasturio jedan taj HPov, nakon sto sam ga s cekicem i nozem jedva otvorio da bi unutra nasao katastrofu, natiskano jedno na drugo. reko mozda vidim neku zicu koja se odpojila, ali nisam nista skuzio jer je 90% adaptera preliveno nekom bjelom masom. Kakva je to bjela masa? Jel to neki bug? Ili cemu to sluzi? Da ne krepaju mozda zbog toga brze?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 23:28   #12
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,252
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo da se i ja javim. HP nikad vise ne kupujem. Preporuka svima koji kupuju Laptop da ne kupe HP. Zalosno ali istinito, ti punjaci su napravljeni da pregore jako brzo.

Ja sam zamjenio vec dva. Ovog drugog uopce nisam dirao, stajao je na mjestu nisam ga ni izskopcavao.

Katastrofa.

Kome se mogu odnjeti ti adapteri da ih popravi, koja je cijena? I dali se ispalti to popravljat. Jer novog se definitivno ne ispalti kupovat kad dodje 350 kuna a drzi godinu do dvije (odnosno drzi koliko drzi i garancija).

Zbog ovakve politike HP-a da stvavlja takav trash za punjaca svima toplo preporucujem da ne kupuju HP i daju 3000 kuna jer cesigurno morat potrosit 2000 na napajanje. (ovisi kak dugo zele imat laptop)

ja imam polovnog hp-a,pavilion serija i7 procesor bla bla,znaci neznam kako ga je prijasnji vlasnik koristio,ja ga koristim jos malo pa ce biti godinu dana,svaki dan ga nosim na posao,punjac je non stop u istakavanju jer ga s posla drzim jos na dvije lokacije u kuci,tako da ga dnevno palim najmanje 3 puta i laptop i punjac koji kazem non stop razvlacim po podu i nakavih problema do sad...ja da kupujem uzeo bih opet ovako nesto bas od hp-a jer se pokazao ok,moja poanta : hp je kao i svaki drugi proizvodjac,kako koja serija se pokaze s tim da skuplje obicno i duze traju kao recimo ovaj kojeg ja koristim...isto tako koristim u firmi comaq od hp-a koji radi bez ikakvih problema vec preko dvije godine...eto
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 23:33   #13
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Imam dva HP_ova punjača, jedan ima oko 8 a drugi oko 5 godina i još rade, par puta sam popravljao kabal do laptopa ali kojoj klasi prijenosnika pripadaju dobro i da rade. Ta masa služi da eliminira zujanje. Potrošačka elektronika, ništa čudno.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 23:46   #14
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Moj lap radi ko urica. Problem je kao sto kazem u adapteru. Da sam malo vise paznje posvetio kod odabira laptopa tome vrlo vjerojatno nebi kupio HP. Jer bi bilo dovoljno da upisem u google HP Adapter problem i vidio bi masu ljudi s problemima. Kao sto je vec netko napisao, tako oni sloze da krepa. No neko slozi da 50% adaptera krepa, a netko 90%.

Ne kazem da su drugi adapteri/laptopi bolji od HP-a. Samo kazem da je ovo opce poznato jer sam zgooglao i vidim da je to nesto sto se znade... Za druge laptope nisam googlao... tak da neznam.

Ali je interesantno sto laptop koji je prije 4 godine kostao 6000kn ima ovakjve probleme s adapterom.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 00:25   #15
KarloB
Jedem skoro svaki dan.
Moj komp
 
KarloB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: LV426
Postovi: 272
Meni se na adapteru nakon 2 i pol godine konstantnog ištekavanja i nosanja, navlačenja po kući, stanu autu potrgala utičnica do laptopa, HP4515s. I dalje radi, ali samo u određenim položajima i ne smije ga se micat haha.
Kupio preko ebaya adapter za 10$ koji je totalni crap naspram originalnog. Grije se i stvara katastrofalne smetnje zvučnicima, originalni nije imao takvih problema. Ne kužim čemu takvo generaliziranje
__________________

KarloB je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 10:27   #16
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nazalost ovo nije generalitiranje. Generačlitziranje bi bilo "meni se pokvario HPov punjac i sad ja kazem da HP adapter ne valja."

Nego ja govorim, sto me nitko nije upozorio kao sto sada ja upozoravam, odite na google, utipkajte HP Adapter Problem. Pogledajte koliko topica, diskusija ima na ovu temu. 30 milojona, napravite to isto s Acer Adapter Problem vidite 3x manje tema. A sad ako idete citat te teme u nekolicini cete samo naci reply ljudi s identicnim problemima i to zacudo bas kad istekne garancija.

Mislim da su ovo dokazi, a ne generaliziranje. Nisam ovdje dosao da sad ja serem kako se meni pokvario adapter nego da upozorim jer sam i sam tvrdoglav mislio da je HP najbolji laptop, a istina je da je najbolji, ali adapteri su im sranje i jos su k tome skupi. Pa da ljudi mogu znati sto mogu ocekivati od svog laptopa. Istina mogu biti sretni kao nekolicina vas ili nesretni kao milijuni njih diljem svijeta.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 11:23   #17
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
ovako,kako frendicama servisiram laptope punjači im krepavaju nenormalno, znači svakih 3mj. jedan. Uzimao sam preko ebaya i preko njuškala, isto je. Rečeno mi je da uzmem orginal ali kako znati koji je orginal kad i na ovim piše da je hp bla bla,znači sve isto...neki pametan savjet? jer je punjač počeo i topit utor na laptopu
Ako je punjač sa 2 pina najbolje je uzeti neki univerzalni, po mogućnosti za 90 ili 120 wati snage. Ovi orginalni su poddimenzionirani, izgledaju lijepo, ali se griju i krepavaju. Ja već 10 godina koristim univerzalni od Trust-a od 120 wati, samo mu mijenjam džekove i napon za različite laptope i nema mu smrti. Pošto nije zaliven kao ovi novi već ima vijke, otvorio sam, iz radoznalosti, i vidio da u oscilatoru ima 2 jaka tranzistora a zavojnica na toroidu ima duplo deblju žicu nego ovi novi, onda je jasno što toliko traje. Očito je da HP (a i drugi proizvođači) štede na materijalu pa nije ni čudo da tako brzo krepavaju. Ako je džek sa tri pina imaš problem jer moraš kupiti originalni.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 12:26   #18
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Super, pa sad otvori nov zamjenski punjač pa napiši kvalitetu izrade.
Brzo ćeš na "Edit post":-)
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 12:44   #19
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ne možeš se ravnati ni po Googleu zato što je HP-ova paleta proizvoda puno veća nego Acerova.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 13:07   #20
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Osim ovog gore nadodao bih da će punjač ako je dobar, krepat(što je slučaj s svim orginal punjačima) u slučaju neke veće greške s strane mreže
To nije slučaj s zamjenskim punjačima a onda imaš trošak nove ploče ili popravak postojeće koji je višestruko veći nego zamjena samog punjača.
Kako god, ako već postoji postoji problem evo imam nekoliko acerovih neispravnih i Hp-ovih pa čim stignem usporedim ih.
Od punjača jedino bih istaknuo Deltu(preferirani punjač toshibe) po kvaliteti.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 13:41   #21
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo da se i ja javim. HP nikad vise ne kupujem. Preporuka svima koji kupuju Laptop da ne kupe HP. Zalosno ali istinito, ti punjaci su napravljeni da pregore jako brzo.

...

Zbog ovakve politike HP-a da stvavlja takav trash za punjaca svima toplo preporucujem da ne kupuju HP i daju 3000 kuna jer cesigurno morat potrosit 2000 na napajanje. (ovisi kak dugo zele imat laptop)

Meni je originalni punjač umro nakon godinu dana, nakon toga kupio preko njuskala (i opet ću ponoviti, kao što sam i u drugom topicu napisao) kod nekog lika u Zg i traje mi već 2 i po godine bez ikakvih problema. Uzeo sam i za staru toshibu kod njega nakon toga i isto već godinu dana radi bez problema. Punjače sam platio 150-200 kn.

Original punjač im je koma, i tu se svi slažemo. Ali to nije razlog da se ne kupuje taj laptop.

Kad se izuzme punjač iz jednadžbe, meni je moj HP odličan, i kad se uzme u obzir i cijena (moj je bio 5K kuna), radije ću opet njega uzeti nego bilo koji drugi (inače bi Toshiba bila na prvom mjestu ali ipak je za konfiguraciju koju ja želim razlika u cijeni preko 1000 kn).

I zato ne bi išao u toliko krajnost da nekome preporučim da ne kupuje cijeli jedan brand laptopa zbog jedne mane od 200 kn.
Gericoma sam platio 9 i to je završilo sa istekom garancije, umrlo sve, frendu još Gericom radi nakon 9 godina
Acera sam platio 6500 i vratio ga dan nakon kupovine.
Toshibu jednu 5000 i još radi nakon 6 godina, drugu 7000 i mijenjao joj grafičku i punjač (opet našao preko oglasa za 200kn) nakon 4 godine, rođaku je nakon 5 godina Toshiba umrla skroz.
HPa platio 5000 i mijenjao mu samo punjač (oko 200kn) u 3 ipo godine, rođaku mi je na HPu umrla matična nakon godinu i nešto, a sestrin muž istog HPa sa originalnim punjačem ima već 6 godina.
ASUSa mi imaju 2 frenda, ali obojica su pljunuli 2-3 tisuće dolara u americi za njih tako da su to ipak strojevi izvan ove kategorije o kojoj ja pričam, ovi unutar iste cjenovne kategorije se drže isto kao i toshibe i hp-i, manji problemi sa punjačima i grijanjem, ali ne znam toliko u detalje.
Dakle nikakvog pravila nema. Jedino za Toshibu mogu reći da se skoro pa svima drži odlično, i HPa mogu smjestit odma iza njih zbog boljeg odnosa uloženo/dobiveno. Kad tad ćeš morat pljunut neke pare za održavanje laptopa kojeg god da kupiš, meni je osobno draže da je to punjač od 200kn nego bilo što unutar samog laptopa.

A ako koga zanima, mogu mu na PM javit gdje sam uzeo moje punjače jer stvarno rade već dugo, a nije baš da ih se mazi i pazi.
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 12:42   #22
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Moze meni na PM. Mozda sam malo bio preostar prema HP-u jer sam malo isfrustriran. No ipak ovdje je tema HP punjaci za koje se treba nagalsit da su sranje. Da ne valjaju da i morate ocekivat da ce krepat nakon godinu dve, a mozda i prije.

MOJ HP:
Istina star je vec 4 godine platio sma ga nesto manje od 6k. I nema nikakvih problema osim ti punjaci. Nista nisam mjenajo sve radi kak treba osim punjaca.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 17:14   #23
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Kupi sa Ebay punjac za taj HP i sve ok.Meni je nakon 1 godine na Aceru otisao punjac, kupio zamjenski na Ebayu za neku sitnu lovu i sve ok vec 1,5 godina.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 13:39   #24
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Prošlo mi je recimo nekih 20ak hp-ova i kroz ruke i u usporedbi sa ostalim markama laptopa nema neke razlike u neispravnosti punjača.
U novije doba punjači sa smart pinom nadživljuju same laptope i to u dosta slučajeva.
Usput ako kome treba hp smart pin punjača nek mi se javi na pm
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 18:24   #25
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ja bi trebo isto punjač za HP DV6838nr, nije crko ali je konektor koji se uštekava u lap potrgan i labavo se utiče.. i zalijepljen je izolirkom kod cigle jer prekida.. oznaka punjača je 380467-001.. di bi se to dalo nabavit osim na ebayu ili izvana?
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 14:48   #26
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
odgovara ti bilo koji hp punjač da je sa istom voltažom i isto ili više ampera
vidim da je to onaj sa žutim konektorom i 18.5v 65W, ima ih na njuškalu brdo a možda i na tržnici
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 14:59   #27
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
je, to je taj.. da, danas sam prolisto malo njuškalo i našo hrpu punjača i dijelova za dv6000 seriju.. našo sam i one ribbone koje tražim u drugoj temi..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 15:06   #28
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja sam negdjeprije imao čudnu situaciju s jednim laptopom, krepao punjač i pošto je gazdi bilo hitno, reko aj dobro, odem u trgovinu i kupim zamjenski. Vratim se kući, uštekam kad ono kifla. Nema šanse da počne punit, ni da se javi. Odem u trgovinu nazad, zamjenim za original HP punjač, nadodam još maltene toliko para za njega, dođem kući radi. Ko je tu lud?


S tim da je taj zamjenski isproban na HP laptopu u trgovini i njega je uredno punio. I bili su isto deklarirani, tako da je sve štimalo, al nije htio punit taj stariji laptop, mislim da je serija 6730 il 35.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na