Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2011., 23:06   #1
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
1 monitor + komp i Play Station 3 + zvučnici

ako sam stavio u krivu temu,isprika jer stvarno neznam gdje bi drugdje stavio....ovako... komp je spojen na LCD sa DVIem(ima svoje zvučnike),ps3 je spojen na isti LCD sa HDMI(nema zvuka)..monitor nema ugrađene zvučnike ali ima audio out ( znači može se na lcd zvučnici spojit )da li postoji mogućnost da nemoram imati dvoje zvučnike tj. jedne za komp,druge za ps3? da li jednostavno postoji i da li je moguće da normalno radi kabel ženski>2 muška tako da jedni zvučnici povremeno rade za komp a povremeno za ps3? da se nemora stalno preštekavat

nadam se da ste razumjeli o čemu se radi
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 23:20   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
pa najvjerovatnije - da. ali mogao si napisati koji je tocno monitor, ako je TSR izlaz (iliti 3.5mm za slusalice, kakav je na maticnih plocama), lako provjeris sam - ukopcaj slusalice i prebaci HDMI 1 (na kojeg je npr spojen komp pa pusti neki zvuk), isto tako sa HDMI 2 na koji je PS3.

ako je RCA konektor, onda malo teze. ali najvjerovatnije je napravljeno da LCD "pusta" zvuk ovisno koji je ulaz aktivan, HDMI 1 / HDMI 2 / itd. u suprotnom nema bas previse smisla...........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2011., 23:25   #3
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
http://www.adm.hr/product_info.php?c...e647dbca717b98

ima normalni jack od 3.5mm...ali kako će zvučnik puštat zvuk ak je spojen na monitor(komp varijanta)? to radi kod ps3 ali kod kompa nije radilo
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2011., 01:45   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
.........

sta ti tocno pitas? zvucnik, kakav sad zvucnik? ako mislis da monitor ima pojacalo pa mislis samo spojiti nekakav zvucnik, i to na 3.5mm jack, ne....... nikako.

no, to nije niti bilo pitanje u tvom prvom postu, niti ono sto sam ja pitao u svom prvom. dakle, slusalice nekakve imas, od mobitela, od bilo cega.

ubodi ih u 3.5mm izlaz, headphones sto pise. spoji prije toga i komp i ps3 na lcd. na input meniju pusti prvo komp pa probaj vidjeti da li ide kakav zvuk na slusalice, i isto to ponovi sa ps3.

ako daje zvuk na odvojenim inputima - to je odgovor na tvoje pitanje iz prvog posta, da ovisno sto trenutno imas prikazano - od toga ide zvuk na izlaz.

e sad se vracamo na zvucnike, ako i ovo gore sljaka, ti svakako trebas nekakvo pojacalo, pa tek onda zvucnike spajati na doticno. ako spajas zvucnike na lcd direkt bez ikakvog pojacala izmedu dobivas doslovce nista, jer to tako ne funkcionira i uopce se ne koristi tako. istina bog da se niti izlaz za slusalice ne koristi kao izvor za pojacalo, ali ako monitor nema pretpojacala - ne vidim nikakvog razloga zasto ne koristiti ovako kako sam gore napisao.


ali odgovori prije tocno sto tebe pati, i odgovori sto se dogada sa slusalicama sto sam takoder pitao .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2011., 11:55   #5
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
ja sam stavio zvučnike(2.0 neke šroteks) u ovaj izlaz za slušalice na lcd...što očito nije pametno...ovo sam inputima budem probao tj. spojit slušalice na lcd pa samo mjenjat...nisam probao slušalice nego samo 2 seta zvučnika

thx a lot
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2011., 13:17   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
2.0? nesto tipa logitech ls11? ako da, onda to uopce nije problem. problem je ako spajas zvucnike bez pojacala, kutije samo, pasivne zvucnike........ kvragu, ne znam kako bi se bolje izrazio, iako mislim da smo otisli skroz u suprotnim smjerovima, jer cisto sumnjam da si isao spajat neki zvucnik preko 3.5mm jacka u monitor . ali jebiga, ima svega, plus sto je bilo kasno.


nego, ako jest ovakav nekakav sistem, dakle zvucnici koji imaju svoje pojacalo, da - mozes ih spajati na izlaz za slusalice. i probaj vise sto sam napisao, da vidimo vise odgovor na prvopostavljeno pitanje...........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2011., 13:23   #7
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
ma da,takve neke...mislim da su ovi stari 7/8 godina...nisam mislio ove za liniju il tako nešt ...nema pojačala nigdje i sve je za pc...budem probao jer nije to kod mene,kod rođaka je
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 11:27   #8
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
ovako ,došao sam do zaključka

komp-dvi-lcd-zvučnici na lcdu=nema zvuka
komp-hdmi-lcd-zvučnici na lcdu=ima zvuka

a ps3 ima samo zvuka sa hdmiem jer se samo s njim spaja...e sad..smislio sam nešt,sad neznam da li je to moguće da kupim 2 konvertera dvi-hdmi i jedan na grafu i jedan na monitor i povežem ih sa hdmi,da li bi onda imalo zvuka,meni se čini da baš i ne?
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 12:22   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
moja greska, ja sam cijelo vrijeme uvjeren da imas dva HDMI ulaza, sada citam i ne vjerujem da sam preskocio da komp spajas preko DVI-ja...........


da, preko HDMI-ja sljaka 5/5 jer HDMI nosi i zvuk i sliku, dok DVI samo sliku. mislim da neces moci to zajedno natjerati da radi onako kako si mislio i kako sam ja napisao, jer nativno DVI ne podrzava zvuk. tako da ako i "gurnes" zvuk na DVI (mozda bi sljakalo preko SPDIF out-a sa ploce na graficku), pitanje je da li DVI na LCD-u bude uopce "kuzio" zvuk, tj najvjerovatnije - ne, jer za to DVI nije niti predviden. zato ima HDMI preko kojeg ide i zvuk..........

jos jednom moje isprike jer sam skroz krivo zabrijao da imas vise HDMI inputa. i jedino sto mi pada na pamet kako ovo rjesiti je HDMI switch, prakticki nesto ovakvo: Transmedia CS 1-2. koliko je ovaj kvalitetan i dobar to pojma nemam jer nisam potrebu za ovim, niti znam(o) koju tocnu graficku imas (pa da znamo da li ima HDMI ili samo DVI izlaz, jer bi onda morao spajati i SPDIF kabel i imati adapter DVI_HDMI).........

dalo bi se ovo iskemijati, samo je pitanje koliko tocno novaca i kakav ce biti krajnji rezultat u kvaliteti slike i zvuka.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 12:47   #10
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
ma sve ok...grafa je 5450,znači ima dvi,hdmi i vga...malo je debilno da imaš 2 seta svučnika radi ničega..pa pokušavam ovako nešto iskemijat
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2011., 13:27   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
preko DVI ulaza tesko da ces dobiti zvuk, jer DVI ne prenosi zvuk.........
jedino preko switcha, to bi trebalo sljakati.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 13:32   #12
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Pogledaj slučajno da li ti monitor ima kakav audio ulaz..ja npr. imam 3,5mm audio ulaz na svom monitoru..spoji se audio izlaz iz kompa na ulaz na LCD-u...PS3 spojen HDMI-om, i na audio izlazu iz LCD-a spojeni zvučnici..i tak može funkcionirat ako monitor ima audio ulaz...al obično monitori koji imaju audio ulaz imaju i svoje zvučnike, tako da vjerojatno nemaš audio ulaza...
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 13:47   #13
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
@skyman- pročitaj malo sve...ima audio na lcdu ali neradi kod dvi varijante i nema ugrađenje zvučnike

znači onda ta varijanta ili ona sa kabelom 2male>1female

Zadnje izmijenjeno od: SetH. 18.09.2011. u 13:52.
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 16:47   #14
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
@skyman- pročitaj malo sve...ima audio na lcdu ali neradi kod dvi varijante i nema ugrađenje zvučnike

znači onda ta varijanta ili ona sa kabelom 2male>1female
Pročitao sam ja sve, ti očito nisi pročitao moj post kako spada..rekao sam da pogledaš da li monitor slučajno ima audio ulaz, kad bi imao ulaz..spoji se s 3,5mm sa zvučne kartice na taj ulaz na LCD-u i onda se preko izlaza s monitora šalje na zvučnike...ti si napisao još u prvom postu da ima izlaz...da ima ulaz sve bi se to dalo lako riješit kao što sam i napisao u prvom postu...
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na