Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2004., 16:34   #1
modul1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: nowhere
Postovi: 25
Morrowind

Postoji li koji nacin da igru zaigram bez cd?
Cd je naravno orginal ali za igru moram imat cd.
Jel postoji kako rjesenje?
modul1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2004., 16:43   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Hm, ha.
Presumnjivo. Ne toliko zbog tebe nego zbog odgovora koji bi mogli uslijediti.
Zatvaram.
Edit: netko se je ponudio da ti odgovori, na legalan način pa da vidimo...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2004., 08:24   #3
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
: napravi image tog CDa pomoću Nera (morrowind.nrg)
: pokreni Nero Image Drive i inejblaj first drive
: u taj novi drive mountaj image ( morrowind.nrg)
: igraj morrowind bez CDa u driveu

nisam siguran jer se ne sjećam točno, no mislim da ti morrowind cd treba samo pri pokretanju igre te da ga kasnije možeš izvaditi. to je stara igra, a ja zaboravljam takve sitnice.


p.s. netko se zahvaljuje moderatoru što mu je omogućio da odgovori.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 12:06   #4
modul1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: nowhere
Postovi: 25
ok je
hvala lijepo radi sada
tnx i tor-u sto je oovo otvorio nazad i vidis da ne mora sve biti nezakonito
a da vamo odgovorim i onom drugom moderatoru,koji pita sta mi smeta ako je cd unutra,pa smeta mi zato jer korisitim stalno i cd i dvd rom a ta igra traje jako puuuno a neda mi se stalno s tim zafrkavat
gotova prica s ovim,,hvala svima koji su pomogli
modul1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 20:06   #5
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
no problem.

jedan savjet: morrowind obavezno igraj uz modove. na netu ih ima tone. ovaj tvoj thread me naveo da pokrenem mw i vidim koliko plugina imam. čitavih 66. kada ga igram, kao da igram potpuno drugu igru jer je izmjenjeno SVE. od tekstura interijera i eksterijera, fizike, do izgleda likova. data files folder mi je nešto manji od 2GB.

ako me sada opet uhvati manija igranja morrowinda, naći ću te i osveta će biti strašna. : bonker2

Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 20:19   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Cataphract
no problem. ako me sada opet uhvati manija igranja morrowinda, naći ću te i osveta će biti strašna. : bonker2
Jesam rekao da bude svašta i da će netko zažaliti
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 20:45   #7
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
morrowind je još okej. kada me uhvati igranje AoE2, onda znaš da je vrag odnio šalu.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 20:46   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam samo jedno pitanje. Zar NOCD patch nije legalan ako imas licenciranu i originalnu igru? Samo pitam jer mi glupo zvuci da je nelegalno napraviti to da SVOJU origigi igru vrtim bez cd-a.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 21:12   #9
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
mislim da jest. o tome se govori unatrag nekoliko godina. mišljenje je da jest legalan ukoliko posjeduješ original. ako ti želiš igrati kupljenu igru bez CDa kako bi mu produžio vijek trajanja i smanjio oštećenja - tvoje je pravo da koristiš noCDcrack. naravno, na vlastitu odgovornost, jer ti izdavač ne garantira da će igra raditi onako kako je zamišljeno. to je isto kad i izrada kopije originala. ja sam napravio CD kopije svih originala koje imam, a njihove imiđe sam naknadno spalio na dva DVDa. nitko ti ne može reći da ne smiješ napraviti pričuvnu kopiju onoga što si kupio.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 22:29   #10
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Originally posted by Cataphract
morrowind je još okej. kada me uhvati igranje AoE2, onda znaš da je vrag odnio šalu.
A mene je ulovilo igranje Diabla na P133 u nedostatku jačeg kompa Sorcerer rules : goood :
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2004., 22:29   #11
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Odlucio sam nabaviti morowin posto ga jos nisam igrao,ali sam nabavio krivi.Nabavio sam nastavak tako da ne mogu igrati bez prvog morovinda,pa cu sada nabaviti i taj prvi morovind pa me zanima vase preporuke o tim modovima i sta je uopce to i kamo da to skinem? jer viidm da vi o tome pricate a ja nemam pojma,a posto pocinjem igru ispocetka bilo bi pametno to skinuti s neta.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 22:59   #12
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
vjerovatno ću ispasti sitničav no : sve ovo o ćemu pričate je po hrvatskom zakonu NELEGALNO (koliko sam ja informiran)....ne vrijede američki zakoni kod nas i iz tog razloga je svako kopiranje autorskog dijela NELEGALNO (uključujući pravljenje image-a nerom , alkoholom, Deamon toolsima.....).....imao ti orginal ili ne

ne postoji kod nas pravo na jednu legalnu kopiju

iskreno se nadam da sam u krivu (btw NOCD exe nije ilegalan po američkom zakonu.....nelegalna je samo distribucija kopiranog softwarea)
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2004., 00:06   #13
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by MentalHarikiri
vjerovatno ću ispasti sitničav no : sve ovo o ćemu pričate je po hrvatskom zakonu NELEGALNO (koliko sam ja informiran)....ne vrijede američki zakoni kod nas i iz tog razloga je svako kopiranje autorskog dijela NELEGALNO (uključujući pravljenje image-a nerom , alkoholom, Deamon toolsima.....).....imao ti orginal ili ne

ne postoji kod nas pravo na jednu legalnu kopiju

iskreno se nadam da sam u krivu (btw NOCD exe nije ilegalan po američkom zakonu.....nelegalna je samo distribucija kopiranog softwarea)
Mental ajd pusti ekipu da naloži vatro pa da se smijemo kak su dobili po prstima.

Ja ne počnem igrat ni jednu igru bez da pogledam kaj se nudi od modova. Za bridge commander imam oko 3GB-a. Igra izgleda ko da je jučer izašla u prodaju. Nano FX rulez.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2004., 16:08   #14
modul1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: nowhere
Postovi: 25
što su zapravo ti pluginovi i gdje mogu nabaviti cd sa tim modvima i pluginovima za bolju grafiku i ostalo

Zadnje izmijenjeno od: modul1. 29.12.2004. u 18:19.
modul1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2004., 21:01   #15
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
1. cd: Morrowind
2. cd: Tribunal (prvi expansion)
3. cd: Bloodmoon (drugi expansion)

za sve informacije vam je najbolje posjetiti official stranice i forume.

modove i plugine ne možeš dobiti na CDu, već ih moraš skidati s neta. google u ruke i traži.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2004., 22:31   #16
modul1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: nowhere
Postovi: 25
ok sad sam sve sredio,radi bez cda,imam patch,sve legalno ,ali tehnicki problemi sada
imam i prejak komp za ovu igru a trza mi ::
kad setam vani igra mi stalno ucitva pa se to svodi na manje trzanje,ali to samo dok sam na otvorenom prostoru i to sam probo ovako rjesit:
tamo u morrowind.ini sam prepravio ThreadPriority=-1 u ThreadPriority=1 i malo se smanjilo ali opet trza ali malo manje(1 gb rama,gainward 6800 ultra,a64..)
jel se to vama događalo?
modul1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2004., 22:44   #17
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
To ti je normalno. To ti jerbo mora loadad dio mape jer su prostori ogromni, ili tak nekaj.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 01:30   #18
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Originally posted by modul1
...ali tehnicki problemi sada
imam i prejak komp za ovu igru a trza mi ::
kad setam vani igra mi stalno ucitva pa se to svodi na manje trzanje,ali to samo dok sam na otvorenom prostoru i to sam probo ovako rjesit:
tamo u morrowind.ini sam prepravio ThreadPriority=-1 u ThreadPriority=1 i malo se smanjilo ali opet trza ali malo manje(1 gb rama,gainward 6800 ultra,a64..)
jel se to vama događalo?
Da zalosno ali istinito. Igra je izasla pred jako puno vremena i navodno je trebala iskoristavati do kraja najjace DirectX 8 kartice -koristila je T&L i davala za to doba nevideno realnu vodu ponosnim vlasnicima navedenih kartica (i meni medu njima) koji su se doticnom folirali...ali ne samo da ih je iskoristavala do kraja nego je bila prejaka i za njih i ocito nedovoljno optimizirana za njihove nasljednike tako da se cesto smanjivao broj framova na nepodnosljive razine (trzala je). Meni nije pomoglo ni rezanje detalja makar moram naglasiti da unatoc tome sta postoji to povremeno trzanje igra je vrlo igriva, a jedan od razloga trzanja je i nevjerovatna velicina igre i svijeta Morrowinda u svakom slucaju odlican naslov cija se velicina ocituje i u tome da unatoc borama jos uvijek nudi uzitak-to je jedna od rijetkih igara za sva vremena-do nastavka(kao i HL ili Civ, CM...) koji jedva cekam...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 01:47   #19
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja sam tada imo 4200ti i bio sam faca. To su bila vremena. Meni je radila full glatko. Možda zato kaj sam tada imo 15'' monitor na 800x600.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 08:25   #20
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Samo isključi efekt vode i uživaj
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 10:32   #21
modul1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: nowhere
Postovi: 25
ISKLJUCIO SAM dx 8 zato jer se voda nemože posebno iskljuciti al ipak ja mislim da je to prije zbog hard diska zato jer kad uvijek dodem do tog manjeg ucitavnja hdd pocne grebat ii zastane na sekunde a onda sve opet leti
modul1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 19:39   #22
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 20:14   #23
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Originally posted by MentalHarikiri
vjerovatno ću ispasti sitničav no : sve ovo o ćemu pričate je po hrvatskom zakonu NELEGALNO (koliko sam ja informiran)....ne vrijede američki zakoni kod nas i iz tog razloga je svako kopiranje autorskog dijela NELEGALNO (uključujući pravljenje image-a nerom , alkoholom, Deamon toolsima.....).....imao ti orginal ili ne

ne postoji kod nas pravo na jednu legalnu kopiju

iskreno se nadam da sam u krivu (btw NOCD exe nije ilegalan po američkom zakonu.....nelegalna je samo distribucija kopiranog softwarea)
Evo samo na nadodam da ne duljim previse. Imam frenda koji doma ima oko 300 audio cd-a originala i oko 130 snimanih. Uletila mu je policija doma jer je u vojsci imao brdo tih snimanih. Na kraju su otisli iz kuce i nije dobio nikakvu prijavu jer nije bilo niti jednog duplikata koji bi naveo na to da se pomisli da tip dila pirate.End of story sto se njega tice. To se desilo prije 2 godine.
A mi smo samo pricali o NOCD-patchu a ne kopiranju cijele igre niti o serijskim brojevima. Onda bi po tome i modovi bili nelegalni jer se dira izvorni kod (source)igre.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 20:24   #24
modul1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: nowhere
Postovi: 25
Lifo puno hvala na onom iscrpnom linku(sad barem znam sto mi je ciniti)

Bruno slazem se s tobom,ja takoder mislim da je nocd fix/patch legalan/trebao bi biti ako nije zato JER JA POSJEDUJEM orginal i nitko mi NECE naredivat sta da radim s njim(modovi,patchevi,fixevi) kad sam ga ja kupio
modul1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 00:27   #25
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
sto se tice nasih zakona.......
ukrades auto, ulove te i mogu ti *beeep* *beeeep* ako ti ne DOKAZU namjeru da prodas auto.....
sto se tice kopiranja cda nece ti nas zakon nista ako imas original i 1 kopiju iako je zakon mozda drugacije izrecen
ljudi mi zivimo na balkanu u jednoj krasnoj drzavi gdje zakoni postoje ali se ne provode i strahovito su nedoreceni (sjetite se pljacke s prvom pomoci za auto) stoga i jedni i drugi su u pravu i nitko ne biva kaznjen
s ceg mislite da sviraju radio stanice? originalnih cd-a?? mos mislit...
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 03:25   #26
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
Citiraj:
Originally posted by Chuby
s ceg mislite da sviraju radio stanice? originalnih cd-a?? mos mislit...
LOL istina...ovo i ja (provjereno) znam
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 08:40   #27
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
E...
Ajd sad ovako. Ili se vrnite na temu ili zatvaram ovo. Bez obzira koliko se slagao s nekima od vas glede ovoga nismo mi ti koji trebaju odlučivati i raspravljati o tome što je ili nije legalno. Niti je ovaj forum takvo mjesto. Postoje pravila i MORATE ih se pridržavati bez iznimke. To je sve od mene na ovo, natrag na temu ili...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 08:44   #28
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Da, ne bi bilo lijepo uci u 2005 sa banom na forumu
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 08:57   #29
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Moronvind je nekad bio legenda.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 11:09   #30
modul1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: nowhere
Postovi: 25
i dalje je

tor nemoj zatvoriti ovu temu zato kad budem zapeo postat cu ovdje
modul1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na