Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2012., 16:09   #1
bizzzo
Premium
Moj komp
 
bizzzo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 67
Kako natjerati laptop da ne koristi uopće integriranu grafičku?

Prije par dana sam kupio laptop Asus K53SD-SX159, stavio na njega win7 64b. Kako sam shvatio laptop ima integriranu grafičku i dodatnu GeForce 610M(2gb). Međutim, nikako da ga postavim onako kako bih želio.

On mi u windowsima kao da stalno "vozi" sa Intelovom grafuljom, nVidia Control Panel mi daje opciju da nekim programima dam korištenje dodatne graf. kartice(uvjetno rečeno jer Windows Media Center ima opasku da ne može koristiti dodatni GPU jer nije kompatibilan)...i u Biosu mi nigdje nema opcije da NE koristim Intelovku...i cucla mi 250mb rama jer integrirana Intelovka je u pogonu.

Ne kužim sad...zašto uopće koristi integriranu grafiku i kako da to ugasim? Kako da ga natjeram da samo koristi GeForsicu?

Također, kad odem na Screen Resolution, mi ne dozvoljava upotrijebiti samo GeForsicu, nego u padajućem izborniku kaže:
1. Mobile PC display
2. Available display output on: nVidia GeForce 610M > No display connected, Try anyway on: VGA
3. Available display output on: Intel HD graphics Family > No display connected, Try anyway on: VGA, Try anyway on: Composite

Što da radim?
bizzzo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2012., 20:43   #2
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Jedno kratko pitanje: Jesi spojio laptop na punjac ili za to vrijeme radis na bateriji? Moguce da ti ne dozvoljava koristit nVidia-u dok si na bateriji.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G

Zadnje izmijenjeno od: nino. 07.10.2012. u 21:18. Razlog: Cemu quote?
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2012., 01:40   #3
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Sestra ima isti takav laptop, ni ja ne mogu rjesiti nikako taj "problem". Sve sam probao sta znam..
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 10:38   #4
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
I ja imam Asus i isti problem... To je valjda ta neka optimus tehnologija, i on sam radi switch između integrirane i nvidije (po potrebi).
Možeš dodati neke izuzetke u nvidia control panelu, ali to i nije neko rješenje
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 19:00   #5
bizzzo
Premium
Moj komp
 
bizzzo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 67
Citiraj:
Autor [Psyho]Cox Pregled postova
Jedno kratko pitanje: Jesi spojio laptop na punjac ili za to vrijeme radis na bateriji? Moguce da ti ne dozvoljava koristit nVidia-u dok si na bateriji.
Cijelo vrijeme je bio na punjaču...bateriju nisam ni ukopčavao otkako sam ga kupio prije nekoliko dana...hmmm

A postoji li kakav program koji će raditi "log file" o tome koji software je pokrenut i koji GPU je koristio za to vrijeme...jer onda bih instalirao to i neku 3D igricu, pa ako bi on prebacio na diskretnu recimo za vrijeme igranja, ne bi mi smetala ta situacija, ali bih bio mirniji da znam kako to ziher šljaka.
bizzzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na