Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2010., 11:26   #481
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
jep po defaultu su latencije 5-5-5-15,njih ni neću dirati,nego bi samo takt povećo i to zato jer sam clocko proc a ako stavim omjer 1:1 onda će mi takt biti ispod defaulta,a ako djeljitelj stavim 2.40 onda dobijem clock za koji sam i postavio pitanje
a niš onda ću ostavit na normal voltaži i clock 854 i ostaviti u primeu da se testira danas(jer moram i proc još jednom testirati)...nego jel ok prime i za testiranje memorije(onaj blend test)?
znam da je memtest za memoriju ali ako mi se ne sruši za nekih 10 sati jel ok sve i s memorijom ili bi i memtest trebo?
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 11:30   #482
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
jep po defaultu su latencije 5-5-5-15,njih ni neću dirati,nego bi samo takt povećo i to zato jer sam clocko proc a ako stavim omjer 1:1 onda će mi takt biti ispod defaulta,a ako djeljitelj stavim 2.40 onda dobijem clock za koji sam i postavio pitanje
a niš onda ću ostavit na normal voltaži i clock 854 i ostaviti u primeu da se testira danas(jer moram i proc još jednom testirati)...nego jel ok prime i za testiranje memorije(onaj blend test)?
znam da je memtest za memoriju ali ako mi se ne sruši za nekih 10 sati jel ok sve i s memorijom ili bi i memtest trebo?
može "Blend" a može i Memtest. kaj god prođe nekoliko sati, bit će to dobro.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 11:42   #483
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
ok hvala,ostavim danas onda nek se testira nekih 10-ak sati pa da vidim kak će bit.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 00:14   #484
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
G.skill ddr2 800 mhz pk series oc

ovako, zanima me koliko je g.skill ddr2 800 mhz pk series dobar overkloker jer imam imam u kompu 4 gb memorije. dvije gige su od cruciala ballistix i taj mi savršeno stabilno radi na 900 mhz na 4-4-4-12 na 2.0 v. nedavno sam stavio g.skill pk ddr2 800 mhz koji radi na istoj voltaži i na istim latencijama i počeo mi bacat blue screen. e sad me zanima dal g.skill uzrokuje bsod jer mu ne paše oc na kojima radi?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 07:06   #485
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
ovako, zanima me koliko je g.skill ddr2 800 mhz pk series dobar overkloker jer imam imam u kompu 4 gb memorije. dvije gige su od cruciala ballistix i taj mi savršeno stabilno radi na 900 mhz na 4-4-4-12 na 2.0 v. nedavno sam stavio g.skill pk ddr2 800 mhz koji radi na istoj voltaži i na istim latencijama i počeo mi bacat blue screen. e sad me zanima dal g.skill uzrokuje bsod jer mu ne paše oc na kojima radi?
testiraj svaki keks posebno. nebi bilo ništa čudno da su Ballistixi počeli rikavati. Ima nas gro ovdje sa foruma kojima su ballistixi otegli papke.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 11:20   #486
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
evo nakon 12 sati primea sve stabilno,0 errors 0 warnings,ja zadovoljan
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 12:51   #487
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
testiraj svaki keks posebno. nebi bilo ništa čudno da su Ballistixi počeli rikavati. Ima nas gro ovdje sa foruma kojima su ballistixi otegli papke.
a jbt nisu stari ni godinu dana. tražio sam testove sa g.skillom pk series po netu i nigdje nema. čini se da ću se morati pozabaviti više malo s time
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 14:08   #488
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
evo nakon 12 sati primea sve stabilno,0 errors 0 warnings,ja zadovoljan
odlično. samo vozi dalje po defaultu.

Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
a jbt nisu stari ni godinu dana. tražio sam testove sa g.skillom pk series po netu i nigdje nema. čini se da ću se morati pozabaviti više malo s time
nema to veze, meni su krepali nakon par mjeseci. dobri su za OC, ali izdržljivost im nije jača strana.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 12:38   #489
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Pitat ću ovdje, koja je razlika između dvokanalne i trokanalne memorije? Jel u brzini, ili? Intel i 7 koristi trokanalnu, pa ne razumijem u čemu je ona drugačija pošto nisam korisnik intela.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 15:18   #490
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Bok, prijatelj ima AsRock 870 Extreme3 ploču i Dominatore 2x2gb ddr3, 1 keks radi u svim slotovima, dok drugi keks hoće bootat komp samo u 4. slotu.
Stavio sam voltažu 2 stepenice iznad i isto se događa sve...
Komp baca BSOD-ove testal sam u memtestu u dosu proslo sve testove...

Kaj bi to moglo bit?
Jeste li probali keks u nekoj drugoj ploči, ako se događa isto onda je taj keks problem.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 08:11   #491
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Bok, prijatelj ima AsRock 870 Extreme3 ploču i Dominatore 2x2gb ddr3, 1 keks radi u svim slotovima, dok drugi keks hoće bootat komp samo u 4. slotu.
Stavio sam voltažu 2 stepenice iznad i isto se događa sve...
Komp baca BSOD-ove testal sam u memtestu u dosu proslo sve testove...

Kaj bi to moglo bit?
Probaj posuditi negdje neku drugu memoriju (dva ista keksa) i vidi događa li se isto.
Ako da - onda je ploča
Ako ne - onda je memorija

Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Pitat ću ovdje, koja je razlika između dvokanalne i trokanalne memorije? Jel u brzini, ili? Intel i 7 koristi trokanalnu, pa ne razumijem u čemu je ona drugačija pošto nisam korisnik intela.
o tome je bilo govora po forumu, šta je tako teško koristiti tražilicu ?
razlika je marketinške prirode te se u sintetici vidi. u 99% slučajeva u kojima koristiš komp (igre, filmovi, čak i neke obrade nečega) neće patiti niti će imati neki veliki boost... uglav