Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2010., 14:21   #121
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
al onda opet dolazimo na pitanje, di počet radit da skupiš radno iskustvo??

pa meo bi stubište, nosio kave, šta god treba u nekoj firmi, samo da imam godinu-dvije staža.. al eto, svi bi samo na gotovo.. a to je jako teško, skoro nemoguće..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 15:17   #122
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
al onda opet dolazimo na pitanje, di počet radit da skupiš radno iskustvo??
Bilo gdje, bilo kako. Stanje na tržištu rada u IT-u nije blistavo, s druge strane postoji poplava certifikata kao što su CCNA, MCxx i slično koji su praktički prestali biti prednost pred drugim kandidatima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2010., 08:26   #123
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
al onda opet dolazimo na pitanje, di počet radit da skupiš radno iskustvo??

pa meo bi stubište, nosio kave, šta god treba u nekoj firmi, samo da imam godinu-dvije staža.. al eto, svi bi samo na gotovo.. a to je jako teško, skoro nemoguće..
Iskustvo ti je kaj u fusu popravljas kompove susjedu, slazes ADSL i MAXtv. To isto mozes rec da radis na razgovoru za posao (znam iz prve ruke )

Sta kaze Iggy, kod nas je stanje u ITu katastrofa. Sam baci pogled na oglase za posao, ja sam naletio na jedan di traze sistem admina, a opis posla mu je bio da odrzava bazu, azurira web stranicu, odrzava mrezu, server, radi na dizajnu web stranica i sl. To je bio neka mala turisticka agencija, a oni su trazili jednu osobu da radi 2 posla, a bila bi placena pol place sam.

Kod nas jos direktori i ini ljudi ne znaju tocno kakvog zaposlenika trebaju i onda pisu nebuloze u oglasima za posao.

Jbga ja sam isto pred diplomom i krenuo sam gledat oglase i nije bas bajno, svuda traze programere, a ja sam vise hardweras tak da cu se namucit dok ne nadjem bilo kakav posao.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Bilo gdje, bilo kako. Stanje na tržištu rada u IT-u nije blistavo, s druge strane postoji poplava certifikata kao što su CCNA, MCxx i slično koji su praktički prestali biti prednost pred drugim kandidatima.
A kolko njih ima polozen certifikat? vecina takvih zavrsi sam tecaj i onda odustanu. Vise nikakav certifikat nije prednost, prednost je tvoje znanje koje skupis radeci, a ak jos i radis sa CISCO opremom onda ti je certifikat skoro pa u djepu
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 10:58   #124
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
A kolko njih ima polozen certifikat? vecina takvih zavrsi sam tecaj i onda odustanu. Vise nikakav certifikat nije prednost, prednost je tvoje znanje koje skupis radeci, a ak jos i radis sa CISCO opremom onda ti je certifikat skoro pa u djepu
Neki certifikati jesu prednost, problem je u tome što se svi orijentiraju prema dvije - tri grupe istih (Cisco, MS, možda linux, što bi još bilo u trendu ne pada mi sad na pamet) i nastane "poplava" ljudi s papirima koji u razgovorima za posao "pucaju" k'o kokice.
Dođe čovjek, ima certifikata više od mene (s par mjeseci iskustva), a nakon par pitanja (i to ne nekih posebnih) shvatiš da mu ne bi dao da vodi evidenciju ulaza i izlaza iz firme, kamoli da ga pustiš na teren.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:03   #125
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Iskustvo > certifikati, to je svima jasno

No ipak, nije loše nama koji dolazimo friško nakon faksa uz diplomu imati recimo CCNA i MCITP. Pa makar ti certifikati predstavljaji uvod u određeno područje tehnologije, a ne dokaz poznavanja iste.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:10   #126
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Neki certifikati jesu prednost, problem je u tome što se svi orijentiraju prema dvije - tri grupe istih (Cisco, MS, možda linux, što bi još bilo u trendu ne pada mi sad na pamet) i nastane "poplava" ljudi s papirima koji u razgovorima za posao "pucaju" k'o kokice.
Dođe čovjek, ima certifikata više od mene (s par mjeseci iskustva), a nakon par pitanja (i to ne nekih posebnih) shvatiš da mu ne bi dao da vodi evidenciju ulaza i izlaza iz firme, kamoli da ga pustiš na teren.
O tome misle ljudi koji to upisu, a da ih to niti ne zanima, al glavno da se on moze k*rcit da on ima CCNA po kvartu, a nema pojma kak se konfigurira router.

Zato i postoje razgovori za posao

Da se vratimo na temu.

CCNA se mora imati ako se zeli ici na CCNP, CCSP ili CCVP. Naravno ak se ide na vise se podrazumijeva da se ima nekoga radnoga iskustva di se moglo primjeniti znanje od CCNA certifikata, a tu se ponovo vracamo na temu o tome di se zaposlit.

Onaj ko ima CCNA i zna svoj posao ce posao i naci brzo jer takvih radnika ima malo, a onaj koji ima CCNA i ne zna posao ce naci teze posao.

Sve se to vidi na razgovoru za posao ko zna, a ko ne zna.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:32   #127
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni je ccna (bez položenog certifikata) pomogao u prvom poslu jer me zaposlio kolega iz klupe kod sebe u firmi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 12:52   #128
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 190
ma nema nista bez faxa, u slavoniji kad dodjes na razgovor poslodavac pita odmah kako to da nisi zavrsio fakultet!?

a i ako se i zaposlite negdje u tom sektoru bez faxa nemojte ocekivat da ce vam se placa u skorije vrjeme povecati! sve se gleda kroz zavrseni fakultet/strucnu spremu i ostalo, imam par primjera al nije svrsishodno da ih sad nabrajam, bitna je poanta!
u svakom slucaju cisco certifikati dobro dodju uz polozen fax!
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 14:22   #129
ZombieWhore
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
CISCO Akademija - pitanje

ovako, sljedeće školske godine ću pohađati CISCO Akademiju u svojoj srednjoj Elektrotehničkoj školi konavoska 2 i zanima me jel ja mogu te vježbe tamo slikat i sve zapisivat da napravim neki tutorial za CISCO, znam da bi ljudima pomoglo pogotovo onome koji se misli time baviti...

pa eto ako se neka dobra duša nađe neka mi se javi
poz.

Zadnje izmijenjeno od: ZombieWhore. 23.11.2010. u 17:40.
ZombieWhore je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 19:49   #130
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Mogao bi, zašto ne. Ali već sad ima tolika hrpa cisco materijala, tako da kog zanimaju mreže, već ih ima kod sebe.

Meni osobno su najbolji video materijali (za CCNA) s CBT Nuggets stranice od autora Jeremy Cioara.
ONeill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2010., 11:44   #131
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ja isto sad planiram upisati cisco u edunetu.
Definitvno su najpovoljniji.....5k ako se placa u kesu...algebra je preko 9k
pa me zanima ako neko ima iskustva sa njima?
Navodno imaju najbolje predavace.....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 12:34   #132
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pozdrav, kad je već tema otvorena (duze vrijeme :P ) imam par pitanja.

1. Dal se moze polagati samo CCNA ispit (mislim da se sjecam da se moze, ali bolje pitat). Ne dam novce za predavanja od kojih veliku većinu znam napamet.

1.1. Da li imaju fiksne termine ili mogu doći, platiti i polagati unutar recimo sljedećih mjesec dana. Tek toliko da se pripremim i to riješim (ako se može samo ispit).

1.2. Ako se moze, da li se cijene razlikuju ovisno o mjestu polaganja (ako ima vise mjesta za polagati). Ako da, gdje je najjeftinije ako netko zna.

2. Koliko traje CCNA. Odnosno. Pretpostavljam da ako se ide kasnije na CCNP da nakon polaganja CCNP, sam CCNA nema više nikakvu težinu (logično mi djeluje).

-----

0. Da li ima kaj novo osim trojca, linux, M$ i Cisco?. CCNA bi si čopio i sredio ispit, ali CCNP mi je pre skup i ne znam koliko realno ima smisla ići na njega (ako se dobro sjećam koštao je negdje 2-2.5K €). Pravo pitanje je, da li ima nešto bolje za tu cijenu. Osim naći posao i skupit iskustva (ne honorarno). Pošto je to lakše reći nego učiniti
  Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 14:15   #133
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
1. Dal se moze polagati samo CCNA ispit (mislim da se sjecam da se moze, ali bolje pitat). Ne dam novce za predavanja od kojih veliku većinu znam napamet.
Može.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
1.1. Da li imaju fiksne termine ili mogu doći, platiti i polagati unutar recimo sljedećih mjesec dana. Tek toliko da se pripremim i to riješim (ako se može samo ispit).
Termin si možeš sam zakazati u dogovoru s ispitnim centrom.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
1.2. Ako se moze, da li se cijene razlikuju ovisno o mjestu polaganja (ako ima vise mjesta za polagati). Ako da, gdje je najjeftinije ako netko zna.
Nema razlike. Jeftinije ćeš proći ako platiš direkt u Provue, nego da plaćaš ispitnom centru.
Neznam kolika je razlika, ali znam da je jeftinije.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
2. Koliko traje CCNA. Odnosno. Pretpostavljam da ako se ide kasnije na CCNP da nakon polaganja CCNP, sam CCNA nema više nikakvu težinu (logično mi djeluje).
CCNA traje 3 godine. Bilo koji CCNP ispit ga obnavlja i prouljuje za iduće tri godine.
Dakle položiš recimo samo 642-902 (ROUTE) i CCNA ti opet važi 3 godine.


Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
0. Da li ima kaj novo osim trojca, linux, M$ i Cisco?. CCNA bi si čopio i sredio ispit, ali CCNP mi je pre skup i ne znam koliko realno ima smisla ići na njega (ako se dobro sjećam koštao je negdje 2-2.5K €). Pravo pitanje je, da li ima nešto bolje za tu cijenu. Osim naći posao i skupit iskustva (ne honorarno). Pošto je to lakše reći nego učiniti
CCNP isto možeš samo na ispite (CCNA je preduvijet), dođu te 250$ svaki. Ne moraš na CCNP akademiju.
Postoje odlična predavanja od CBTNuggets prilagođena radu sa GNS3.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 03.12.2010. u 14:40.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 14:35   #134
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Hvala. To i ciljam na ispite. Jer predavanja su skupa, a kako god okrenem. Nemam para
  Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 16:50   #135
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
ali CCNP mi je pre skup i ne znam koliko realno ima smisla ići na njega
Ima smisla ići jedino ako već radiš u takvom poslu, kod kojeg si cijelo vrijeme okružen opremom. A ako jesi na takvom poslu, onda 'em već znaš dosta toga, 'em će ti firma platit CCNP da ideš.

Sam platiti CCNP a još k tome nigdje ne raditi s "takvim" mrežama i nema neke logike.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 17:01   #136
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Sam platiti CCNP a još k tome nigdje ne raditi s "takvim" mrežama i nema neke logike.
Yep. To je nekak i moj stav, ali rekao kad već pitam, da uključim i to.

Nekak više naginjem pokupiti još neki certificate za linux i M$ (ovisno ak će biti para kaj dobim od honorarnih, s servis i ostalih gluposti). Ali to je sve dalja budućnost. Ovaj CCNA mi čisto i jedino "CV wise" djeluje OK. Na prošli posao kaj sam se prijavljivao se prijavilo još valjda ~900 ljudi uz mene, a CV sa honorarnim poslovima se može samo do jedne mjere ulickati.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 15:10   #137
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Zanima me ako netko ima CCDA (Cisco Certified Design Associate), da li se isplati ići na to ako već imam CCNA u vlasništvu ?
Odnosno, koja je razlika u odnosu na CCNA, o čemu se zapravo radi na CCDA ?
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 15:35   #138
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 15:45   #139
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Toliko sam i sâm našao, hvala ipak.
Mislio sam iz pogleda nekog tko je to prošao, da mi kaže nešto.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 19:28   #140
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Ne kužim neke ljude ovdje koji kažu da CCNA ne vrijedi polagat jer ga ima svaki "kreten".
Koliki si ti onda "kreten" ako ga uopće nemaš? Po tome bi ispalo da je obvezan, zar ne?

Stvarno nisam pametan, a i sam razmišljam o polaganju. Najradije bi išao samo na ispit, pa me zanima jel ima na ispitu pitanja vezanih isključivo za ciscovu opremu? Nešto što ne bih prepoznao ako ne idem na tu njihovu akademiju.

I nek se javi netko ako je pao na ispitu (ne, nećemo te ismijavat, samo me zanima ima li takvih ), pohađao akademiju ili ne.
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 20:43   #141
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Najradije bi išao samo na ispit, pa me zanima jel ima na ispitu pitanja vezanih isključivo za ciscovu opremu? Nešto što ne bih prepoznao ako ne idem na tu njihovu akademiju.
Ne kužim, Cicko je vendor, točan odgovor na CCNA je CISCO odgovor (primjer, lab za access liste mi nije prošao jer sam ga spremio sa wr).
Dakle što točno misliš vezano za njihovu opremu?
Konfig cisco opreme je konfig cisco opreme, osnova je za sve vendore ista (protokoli, IP adrese), ali sintaksa cijele priče nije ista kao Juniper recimo.
Ne sjećam se da je trebalo fizički prepoznavat njihove routere ako na to misliš.

Za samostalno pripremanje ispita ti je dosta Packet tracer ili GNS3, CBTNuggets ICND 1 i 2 i kakva literatura koja ti već paše (dali Sybex knjiga ili Cisco akademija u flashu ili nešto treće).
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 21:14   #142
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Da, mislio sam na konfiguriranje i slične stvari, tj. koliko su one različite od ostalih, i koliko se zapravo nauči na toj akademiji.
Pomo, ako si išao na akademiju, daj reci da li se radi puno izvan osnovne literature? Ako će mi lik na predavanjima objašnjavat šta piše u knjizi i radit sa mnom vježbe onda mi to ne treba. I koliko zapravo imaš doticaja sa hardwareom (ako imaš uopće)? Imam znanja o mrežama, pa me zanima jel moguće sam to sve to proći da baš ne dajem toliku lovu (jer ju niti nemam).
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 21:32   #143
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Moguće je sam proći, zašto ne,ali to je i najteže.
Ovisno koliko poznaješ temu od ranije, nabavi materijale koje sam ti nabrojao pa probaj.
Išao sam na akademiju, pa me firma progurala kroz ICND (interna edukacija),
pa sam otezao, ulovio prakse jedno 3 godine, pa sam ulovio CBTNuggets (Jeremy je odličan predavač) i onda konačno položio , dakle što se učenja tiče nisam najsvjetliji primjer.
Sama akademija jako puno ovisi o predavaču, tako da je to prvo o čemu bi se raspitao.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 22:57   #144
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Da, mislio sam na konfiguriranje i slične stvari, tj. koliko su one različite od ostalih, i koliko se zapravo nauči na toj akademiji.
Pomo, ako si išao na akademiju, daj reci da li se radi puno izvan osnovne literature? Ako će mi lik na predavanjima objašnjavat šta piše u knjizi i radit sa mnom vježbe onda mi to ne treba. I koliko zapravo imaš doticaja sa hardwareom (ako imaš uopće)? Imam znanja o mrežama, pa me zanima jel moguće sam to sve to proći da baš ne dajem toliku lovu (jer ju niti nemam).
Akademija ti nemoze odmoci ali ako imas vec nekog znanja mozes to proci kroz ovu litzeraturu koju ti je dao Pomo, i nebi rekao da je najteze jer ucis kad hoces i kolko hoces. Ja sam prosao bez akademije, ali ti je velika prednost sto ces tamo upoznati ekipu koja je u istom poslu i mozda bas trebaju popuniti radno mjesto s kvalifikacijama koje ti imas
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 09:14   #145
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Ne kužim neke ljude ovdje koji kažu da CCNA ne vrijedi polagat jer ga ima svaki "kreten".
Koliki si ti onda "kreten" ako ga uopće nemaš? Po tome bi ispalo da je obvezan, zar ne?

......
Nemoj vjerovati ljudima koji pisu ovakve gluposti.....vrlo cesto je slucaj da ljudi zavrse akademiju a ne poloze certifikat pa onda okolo pricaju da ga imaju.... (uvjerio sam se i sam u puno slucajeva).Znam covjeka koji mi je tvrdio da ima polozen ccna i ccnp a kasnije sam skuzio da lik radi ko dostavljac po 12 sati dnevno...a zaposlio se kao prije krize.....(btw ccnp ima oko 50-ak ljudi u hrvatskoj) tako da cisto sumnjam da nije mogo naci posao s tim....ma lolcina
Isto sam se tako dvoumio prije par mjeseci i upisao sam akademiju....preporodio sam se....mislim da nikad to nebih sam polozio jer radim a kad dodjem doma nema sanse da bih se mogao sam natjerati na ucenje....tako da same pohvale za akademiju...ako imas kakvih pitanja pitaj....

E da, na ispitu su pitanja naravno vezana na njihovu opremu...i mozes znati mreže perfektno ako nisi nikad izkonfigurirao neki njihov router/switch tesko (gotovo nemoguce) ces proci.Mozes nabavit onaj njihov simulator ali ako kreces iz nule ce ti isto trebati neko vrijemea da se snadjes...

Sto se tice pada na ispitu ful lagano ti je pasti buduci da trebas za svaki prolaz imati 75 posto....znam par ljudi koji su pali..imali su nekih 70-ak posto kaj uopce nije lose ali nedovoljno jelte.....

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 18.05.2011. u 09:20.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 09:29   #146
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Moguće je sam proći, zašto ne,ali to je i najteže.
Ovisno koliko poznaješ temu od ranije, nabavi materijale koje sam ti nabrojao pa probaj.
Išao sam na akademiju, pa me firma progurala kroz ICND (interna edukacija),
pa sam otezao, ulovio prakse jedno 3 godine, pa sam ulovio CBTNuggets (Jeremy je odličan predavač) i onda konačno položio , dakle što se učenja tiče nisam najsvjetliji primjer.
Sama akademija jako puno ovisi o predavaču, tako da je to prvo o čemu bi se raspitao.
Ajde da nisam jedini. Solo šljakam i sve je to lijepo i krasno ali ni packet tracer ni gns3 mi ne daju ono kaj bi imao sa pristupom opremi a to je praksa sa sintaksom uz mogućnost da skačem po cijeloj mreži od uređaja do uređaja... Kako nisam imao para za platiti tečaj tako nemam para za pasti više od jednom ispit Talk about pressure hehe Negdje sam trenutno na drugoj polovici ICND2

Prije koliko si to prošao? Imaš neke savjete. Također prolazim uz nuggetse i slažem se. Ovaj Jeremy je zakon te ima lijepo zaokružene lekcije tako da sam mogao preskočiti stvari koje sam znao bez problema!
  Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 09:46   #147
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sto se tice pada na ispitu ful lagano ti je pasti buduci da trebas za svaki prolaz imati 75 posto....znam par ljudi koji su pali..imali su nekih 70-ak posto kaj uopce nije lose ali nedovoljno jelte.....
Nemoj krivo govoriti ljudima, pad je sve ispod 80 posto
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 06:20   #148
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Prije koliko si to prošao?
Pred cca godinu dana.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Imaš neke savjete.
Ne baš, imam puno prakse + Jeremy i to je to.
Malo više truda pred ispit sam si dao za stvari koje su mi štekale,
kao gore navedene access liste.
@Master_Hrc: U RH samo 50 CCNP-eva? Mislim da imaš krive podatke.
Ovako iz glave znam 3-4 CCIE u mojoj firmi. I valjda duplo više CCNP-eva.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 08:59   #149
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
....
@Master_Hrc: U RH samo 50 CCNP-eva? Mislim da imaš krive podatke.
Ovako iz glave znam 3-4 CCIE u mojoj firmi. I valjda duplo više CCNP-eva.
Tako vele u akademiji....pretpostavljam da radis u firmi koja se bavi mrezama..zato vas tako puno ima ccnp....iako u hrvatskoj ima svega par firmi koji se iskljucivo time bave.....


Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 09:28   #150
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Tako vele u akademiji...
Na ovo ti imam samo jednu poslovicu, od jednog kolege sa CCNA akademije (u ono vrijeme bio je voditelj jedne od informatičkih škola tu u Rijeci):
Citiraj:
Nisu se obogatili oni što su zlato kopali, nego oni što su krampove prodavali.
Akademija mora prodat tečaj, zar ne.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na