Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2009., 00:32   #61
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
eo p.s.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 19:06   #62
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ajmo ovako....

Gdje je najbolje u Zg upisati onda taj tecaj i koliko pocetni tecaj traje i dali upisujem oba ta smjera i iz oba pisem testove?
Dali mi se to pise u radnu knjizicu?
Nakon toga prvoga tecaja i prvoga certifikata, dali mogu neki posao dobiti i onda ici na ostale certifikate ili...?
Dali je nastava tamo gdje mi preporucite na Hrvatskom?

Tocnije, mislio sam ovdje otici pa sta kazete...dali se isplati i dali je Algebra ok...

http://www.algebra.hr/CISCO_Akademija.asp

Dali nakon toga pocetnoga tecaja i dobivenoga pocetnog certifikata kojega oni nude, mogu ici polagati kasnije kada budem u mogucnosti i za druge certifikate i dali moram onda opet ici iskljucivo u Algebru.
Isto tako me zanima mogucnost placanja. Naime, zarucnica me uvjerava da je moguce obrocno placanje opcom uplatnicom. Znaci, cijena tecaja na otplatu iznosi tocno 9.638,00 i ona kaze da bih mogao to placati obrocno opcim uplatnicama, recimo 10 mjeseci po 963,80 kn svaki mj.
Ili se placa iskljucivo gotovinom, karticama i cekovima?
Dali uopce postoji negdje mogucnost obrocnog placanja opcim uplatnicama? Pitam jer ja za to jos nisam nikada cuo.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 20.02.2009. u 20:04.
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2009., 20:28   #63
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
a da odeš do Algebre ili u najmanju ruku nazoveš i lijepo se raspitaš sve? vjerovatno je i tečaj u tijeku pa možeš odmah od instruktora dobit najviše korisnih informacija.

Slijedeći stupanj je CCNP, afaik u HR se jedino može polagati u carnetu. Preduvjet je CCNA.

To je već nešto jače, vjerovatno se može dobit solidan posao u nekom ISPu ili jačoj firmi.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 23:34   #64
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Da si dr. mr. sc. , nitko ti ne garantira posao. Ne pohađaš oba programa, nego se odlučiš samo za jedan. Što se tiče plaćanja, nazovi algebru. Nastava se vodi na hrvatskom , ali su materijali na engleskom, dakle, očekuje se osnovno poznavanje engleskog jezika. Nakon završenih 280 sati, ideš (ili ne ideš) na polaganje CCNA certifikata. Dodatno obrazovanje ti nitko ne priječi, i logičan je nastavak ako je to potrebno.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 17:07   #65
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
a da odeš do Algebre ili u najmanju ruku nazoveš i lijepo se raspitaš sve? vjerovatno je i tečaj u tijeku pa možeš odmah od instruktora dobit najviše korisnih informacija.

Slijedeći stupanj je CCNP, afaik u HR se jedino može polagati u carnetu. Preduvjet je CCNA.

To je već nešto jače, vjerovatno se može dobit solidan posao u nekom ISPu ili jačoj firmi.
Za sta sluzi forum ako ne mogu nesto pitati!? Po tvome odgovoru forumi ne bi ni postojali. Za sve odgovore utipkas "google" ili jednostavno......nazoves.

Inace, poslao sam mail u Algebru pa cu sutra nazvati posto sam bi u selidbama i nisam bas razmisljao o tome.

Uostalom...pogledaj naslov teme......i ako ti je bila "tlaka" jednostavno nisi morao nista odgovoriti.

Ipak, zahvaljujem na odgovoru.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 20:24   #66
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
najbolja iskustva imaju ljudi sa net akademijom
i plus je jos ako ides dalje na ccnp dobivas popust
dakle ako si kod njih isao na ccna za ccnp dobijes neki popust

ja idem na ccna na net akademiju i za sada samo pohvale odlicno je
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 20:03   #67
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
A kakva su im placanja...je moguce to putem opce uplatnice svaki mjesec ili...!?
U Algebri je izgleda moguce jer su mi se javili i rekli da ih nazovem (ili ce oni mene nazvati ako hocu) pa se sve dogovorimo oko placanja...znaci ipak je moguce na rate putem opcih uplatnica...hmm....cudno...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 11:22   #68
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
pošto imam hrpu free-time, a nije da mi je gušt mljet na msnu, surfat po facebooku/youtubeu tražim si neku zanimaciju - dio ubijem sa svojom stranicom/blogom, ali htio bih nešto ozbiljnije što će mi koristiti.

tako da sam sad zapeo za CISCO - CCNA. išao bi u NET akademiju/Algebru/nije previše bitno, nego zanima me kada je to najbolje polagati? sada sam 2 srednje, koliko "drži" taj certifikat, 3 godine?

Da se krene s time u 4-oj godini ili...?

Također, postoje knjige za CCNA/CISCO na hrvatskom jeziku ili english-only?

p.s. ili ako imate neki drugi (koristan) prijedlog za skraćivanje vremena?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 12:41   #69
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
Također, postoje knjige za CCNA/CISCO na hrvatskom jeziku ili english-only?[/I]
English only je topla preporuka, naši prijevodi su zaqrac.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 13:43   #70
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
pošto imam hrpu free-time, a nije da mi je gušt mljet na msnu, surfat po facebooku/youtubeu tražim si neku zanimaciju - dio ubijem sa svojom stranicom/blogom, ali htio bih nešto ozbiljnije što će mi koristiti.
Blago tebi... Iskoristi ga dok mozes, vjeruj mi.
Citiraj:
p.s. ili ako imate neki drugi (koristan) prijedlog za skraćivanje vremena?
Meni te akademije i akademijice nikada nisu bile nesto pretjerano inventivne i zanimljive, OTOH:

http://www.frankvh.com/
http://www.ladyada.net/make/minty/hardware.html
http://www.micro-examples.com/public...-examples.html (ja sam ovo svojoj bivsoj djevojci napravio za rodjendan kao cestitku)
http://www.pcs-electronics.com/guide_schematicsnew.php
http://members.vol.at/home.floery/electronix/picnic/
http://www.hhhh.org/wiml/proj/keyspan.html
http://www.ladyada.net/make/fuzebox/index.html
http://www.acm.uiuc.edu/sigops/roll_your_own/
http://www.jamesmolloy.co.uk/tutorial_html/
...

Zasto sam ti dao ove linkove?

Pokusat cu ti objasniti to na jedan vise epistolarni nego objektivni nacin, no to je IME i IMO. Cicko MCSE, (Minesweeper Consultant and Solitaire Expert) i ostala ekipa je lijepa, ali to u nacelu moze i trenirani majmun (da sad ne budem bezobrazan pa pitam - nisu li svi takvi?).

No poanta je slijedeca, obzirom da si vrlo mlad i imas pregrst vremena, uhvati se u kostac sa samom srzi problema - otkrijes li jednom kako radi OS (karikiram), tako ce ti biti svejedno na kojemu radis jer ga neces gledati ocima marketinskog eksperta nego s aspekta tehnoloskog erudita. Bude li ti jasno na koji nacin funkcioniraju socketi, mreze ce ti (barem na nizem nivou) postati savrseno jasne. Shvati kako funkcioniraju threadovi na najnizem nivou, i... You've got the point! Takav pogled na IT mozda inicijalno nije toliko cijenjen (sto ne znaci da je manje vrijedan, au contrair), ali je nemjerljivo kvalitetniji i pruza kud i kamo sire mogucnosti.

Lapidarno, pitanje je zelis li biti "specijalist" marketinskih naputaka i algoritama za konfiguraciju nekog proizvoda, ili te pak interesira atomarni nivo operacije nekog tehnoloskog seta, s kojim ces saznanjem lakocom odraditi i eventualni marketinski dio.

Da se razumijemo, niti u jednom trenutku ne dovodim u pitanje svrsishodnost ili kvalificiranost polagatelja nekog certifikata, da pace, ali mozda ti malo "iskrivljeni" pogled da uvid u nekom drugom smjeru...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2009., 18:46   #71
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Iskoristi ga dok mozes, vjeruj mi.
upravo pronalazim načina za to

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
..obzirom da si vrlo mlad i imas pregrst vremena, uhvati se u kostac sa samom srzi problema - otkrijes li jednom kako radi OS (karikiram), tako ce ti biti svejedno na kojemu radis jer ga neces gledati ocima marketinskog eksperta nego s aspekta...
ja mlad i neiskusan trebam neke smjernice od kuda krenuti? ovaj CISCO (tj. certifikati) je prilicno pravocrtan, ides na predavanja, ucis/strebas, radis na opremi, imas knjige, polozis ispit, ide drugi semestar itd. - polozis CCNA. ides na CCNP i tako dalje...i nema previse mudrovanja.

dok za shvatiti samu srz problema kako kazes, nema knjige (valjda ), vodiča ili ti tutoriala. znam da ne mogu dobiti upute tipa "pročitaj knjigu tu i tu, pogleda vodič taj i taj" ali nešto čime se početi baviti, kako krenuti? detaljno pročešljati navedene linkove?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 19:18   #72
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
upravo pronalazim načina za to
Barem je to najmanji problem, vjeruj mi...

Da imam slobodnog vremena kao prije 5 godina ali i jednako love kao i sada, ne znam gdje bi mi bio kraj.

Citiraj:
ja mlad i neiskusan trebam neke smjernice od kuda krenuti?
Steta sto nisi mlada i neiskusna...

Od kuda krenuti? To ovisi o tome sto za zanima. Koliko vidim, ti si tehnicar za racunalstvo? Ne znam kakav ti je program, no predpostavljam da ste vise usmjereni na arhitekturi racunala i softver?

Ako je tako a to te zanima (zato si valjda i upisao taj smjer?), tu barem nije problem. Pocni od najnizeg nivoa - prouci assembler za tvoju omiljnu arhitekturu; kreni malo specificnije, pa prouci x86 assembler i slozi vlastiti "OS", kreni malo dalje pa vidi kako te interesiraju visi programski jezici - prouci neki kompajlerski ili skriptni jezik...

U svakom slucaju, stogod radio, po meni, najbitnije je da imas ideju...

Citiraj:
ovaj CISCO (tj. certifikati) je prilicno pravocrtan, ides na predavanja, ucis/strebas, radis na opremi, imas knjige, polozis ispit, ide drugi semestar itd. - polozis CCNA. ides na CCNP i tako dalje...i nema previse mudrovanja.
..., pa da se nadovezem na prijasnje nedovrsenu recenicu - iii, sto onda?

Polozis CCNA, ides na CCNP, dodjes u CCCP pa postanes glavni u CK?

Ako planiras uciti nesto samo zato da bi "imao dobar posao", zato jer se to "dobro platja" ili jer je "jako trazeno", promasio si profesiju. Trazeni su i baustelci, posao je gotovo zagarantiran, mjesalica i lopata nisu bitno evoluirali u zadnjih 200 godina a platja je ista. Da ne spominjem friski zrak, seksi misice i slicno.

Ovo me podsjeca na pricu mojih kolega na faksu; svi ce oni zavrsiti faks, imati (nesumnjivo, obzirom na faks) dobar posao, i onda... I onda sto?

Da odem na totalno drugu stranu - pogledaj ovo.

Tip je slozio racunalo (CPU) od 200njak TTL chipova. Pogledaj linkove koje sam ti dao. Tamo ljudi rade MP3 playere (kojih ima za 100kn, vjerojatno boljih) i jos sto cuda. Zasto je to bolje od CNxyz? Zato sto ce tip takve osobe uzeti Cicko, M$ ili neku desetu dokumentaciju i napraviti od nje sto god treba...

Mozda si jos premlad da se opterecujes s takvim stvarima, ali ovakvo nesto mi se cini kao promasena investicija. Pogledaj linkove koje sam ti dao i mozda ces skuziti point - ako nisi poltron te si iole inventivan, ici bez cilja u poduhvate certifikacije bilo cega je suludo i promaseno. Pogotovo ako se baziras na IT-u, gdje se certificiraju osobe koje ne znaju ohmov zakon, osnovnu fiziku ili koliko bajt ima bitova. U praksi, posao koji oni obavljaju moze malo bolji trained monkey (bez uvrede). Nedavno mi je ispricana anegdota o FER-ovoj top studentici sa 5.0 prosjekom koja je jedan od vodecih M$ strucnjaka na ovom podruciju (bez zajebancije), a maltene ne zna upaliti kompijuktor.

Nebrojeno puta su me osudjivali zbog elitistickog pogleda prema modernom IT-u. Jos uvijek drzim da osoba koja nema osnovno tehnicko obrazovanje nema sto raditi za racunalom, osim u slucaju ekskluzivnog tipskog rada (navodno su stanovite sluzbenice krajem 70ih strikale tekst u emacsu brze nego inzenjeri koji su ga stvarali).

Citiraj:
dok za shvatiti samu srz problema kako kazes, nema knjige (valjda ), vodiča ili ti tutoriala. znam da ne mogu dobiti upute tipa "pročitaj knjigu tu i tu, pogleda vodič taj i taj" ali nešto čime se početi baviti, kako krenuti? detaljno pročešljati navedene linkove?
Kao sto rekoh - dok imas ideju, sve ostalo je pitanje izvedbe.

Ako si poltron - ides na tecajeve i nadas se da ce te neki milostivi poslodavac zaposliti.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2009., 00:00   #73
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Hvala ti Bubba, nakon pola godine faksa i pitanja samom sebi zašto sam ga upisao podsjetio si me zašto fer...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2009., 00:34   #74
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Hvala ti Bubba, nakon pola godine faksa i pitanja samom sebi zašto sam ga upisao podsjetio si me zašto fer...
...Zato sto si power user.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2009., 20:53   #75
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Hvala ti Bubba, nakon pola godine faksa i pitanja samom sebi zašto sam ga upisao podsjetio si me zašto fer...
Da te Ilko, Čupić i ostali mogu prcati u mozak , jer hej ti to moras sve znati
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2009., 22:45   #76
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
...Zato sto si power user.
Ma ne. Sam da se tebi mogu osmjehivat laganini

Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Da te Ilko, Čupić i ostali mogu prcati u mozak , jer hej ti to moras sve znati
Zakon su oni.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 11:48   #77
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Ako si mazohist onda da... Za normalne ljude ne ^^
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 12:50   #78
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
:-)
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju

Zadnje izmijenjeno od: Skorn. 28.04.2009. u 13:28.
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 15:24   #79
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Ako si mazohist onda da... Za normalne ljude ne ^^
Damn, busted now
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 19:50   #80
dakt
.code
 
dakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gornji dio registra
Postovi: 34
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Blago tebi... Iskoristi ga dok mozes, vjeruj mi.
Meni te akademije i akademijice nikada nisu bile nesto pretjerano inventivne i zanimljive, OTOH:

http://www.frankvh.com/
http://www.ladyada.net/make/minty/hardware.html
http://www.micro-examples.com/public...-examples.html (ja sam ovo svojoj bivsoj djevojci napravio za rodjendan kao cestitku)
http://www.pcs-electronics.com/guide_schematicsnew.php
http://members.vol.at/home.floery/electronix/picnic/
http://www.hhhh.org/wiml/proj/keyspan.html
http://www.ladyada.net/make/fuzebox/index.html
http://www.acm.uiuc.edu/sigops/roll_your_own/
http://www.jamesmolloy.co.uk/tutorial_html/
...

Zasto sam ti dao ove linkove?

Pokusat cu ti objasniti to na jedan vise epistolarni nego objektivni nacin, no to je IME i IMO. Cicko MCSE, (Minesweeper Consultant and Solitaire Expert) i ostala ekipa je lijepa, ali to u nacelu moze i trenirani majmun (da sad ne budem bezobrazan pa pitam - nisu li svi takvi?).

No poanta je slijedeca, obzirom da si vrlo mlad i imas pregrst vremena, uhvati se u kostac sa samom srzi problema - otkrijes li jednom kako radi OS (karikiram), tako ce ti biti svejedno na kojemu radis jer ga neces gledati ocima marketinskog eksperta nego s aspekta tehnoloskog erudita. Bude li ti jasno na koji nacin funkcioniraju socketi, mreze ce ti (barem na nizem nivou) postati savrseno jasne. Shvati kako funkcioniraju threadovi na najnizem nivou, i... You've got the point! Takav pogled na IT mozda inicijalno nije toliko cijenjen (sto ne znaci da je manje vrijedan, au contrair), ali je nemjerljivo kvalitetniji i pruza kud i kamo sire mogucnosti.

Lapidarno, pitanje je zelis li biti "specijalist" marketinskih naputaka i algoritama za konfiguraciju nekog proizvoda, ili te pak interesira atomarni nivo operacije nekog tehnoloskog seta, s kojim ces saznanjem lakocom odraditi i eventualni marketinski dio.

Da se razumijemo, niti u jednom trenutku ne dovodim u pitanje svrsishodnost ili kvalificiranost polagatelja nekog certifikata, da pace, ali mozda ti malo "iskrivljeni" pogled da uvid u nekom drugom smjeru...
Moram priznati da ne posjecujem cesto ovaj forum, no do sada ovo je jedan od postova koji najbolje opisuje ono sto bi svaki pravi inzinjer racunarstva trebao biti.
Ali zaista...vrlo je malo onih koji ce se baciti u kostac sa "osnovama" racunalstva. Vrlo je malo onih koje racunalo zanima kao stroj.
Uglavnom svi se bave vrlo uskim segmentima racunarstva i samim time su limitirani na nekakvo sire promisljanje.
Kolega je rekao da je sramota za informaticara da ne poznaje ohmov zakon...ja bi tu cak bio jos rigorozniji pa reko da je sramota da danas ljudi ne znaju sto je i kako radi CMOS tehnologija koja vec 30tak godina rula poluvodickom industrijom i zahvaljujuci kojoj uopce mozemo dostici ovakve stupnjeve integracije.

Sto se tice certifikata oni po meni takodjer nisu nikakvo mjerilo znanja...danas imate ekonomiste sa raznim CISCO, Microsoft, CompTIA certifikatima...samoprozvanim inzinjerima.
Ne znam da sam upoznao i jednu osobu koja je sposobna tocno opisati kako operacijski sutav rade, a kamo li da je pokusala izprogramirati isti.
Niti jednu koja bi napisala svoj kompajler.
Ne znam da je itko sa FER-a otisao u procavanje rada IC-a, te koristio VHDL, Verilog...za njihovo simuliranje.
Malo njih je uopce ikad ceprkalo po assemblyu (kaznu da je nepotreban), te neznaju razliku izmedju BIOSvih poziva i instrukcije. Da sad ne nabrajam...

Obicno kada pricamo o racunarstvu ljudima je to:
-Windows
-MySQL
-.NET, JVM
-Pokretanje raznih servisa
-account management itd...

U tome slucaju vi ste samo korisnici gotovih proizvoda, pa bio to i kvazi programski jezik kojih je hrpetina danas.
To je ono klasicno pitanje "zasto uciti C kada u drugim visim jezicima nemate memory management?". Pa onda navode upravo to svojstvo kao prednost nad C-om.
Ma kad se nauce takve stvari, sve ono iznad je doslovno pljuga...samo razlicita primjena. Tada mozete i umijete kritizirati istinske razlike u pojednim sofverskim i hardverskim tehnologija...
U tim fundamentalnim tehnologijama racunarstvo se ne razlikuje previse od onog prije 30, 40 ili 50 godina.
__________________

Downloading...
(57%)
__________________________________________________
█████████████████████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻

dakt je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 21:02   #81
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor dakt Pregled postova

U tome slucaju vi ste samo korisnici gotovih proizvoda
Slažem se sa ovim i sa Bubbinim, ali osobno idem na Ciscovu akademiju i mogu reći da sam puno naučio , a nisam ni na pola.. Teško je , puno se radi i uči..Govorim za one koji o mrežama misle da nešto znaju , a ne znaju kvazi ništa.
Po ovim spikama koje vi furate, nemojte niti auto voziti (vi ste isto korisnici gotovih proizvoda) izmislite neko "vaše" prevozno sredstvo.

Ako se gleda kroz posao je jedno , ali ako se ide nešto naučiti .. super je, tko zna možda se nekome i toliko svidi , pa ide i na CCNP,pa i dalje... Moj je savjet da se proba (ako se financijski može)...
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 21:40   #82
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Po ovim spikama koje vi furate, nemojte niti auto voziti (vi ste isto korisnici gotovih proizvoda) izmislite neko "vaše" prevozno sredstvo.
Aaa, ne ne ne ne ne... Tu sam te cekao!

Ja *vozim* automobil i on mi sluzi kao *alat*. Jedino sto znam je koje gorivo trebam tociti u koji, i that's about it. Niti me zanima kao radi, niti me pravim da znam ili nedaj Boze dijelim savijete i sudjelujem u zustrim raspravama po forumima. Takodjer, nisam ni u branski koja se ni na koji direktni nacin bavi bilo kojim tehnickim dijelom vezanim za automobile.

Tvoja analogija podrazumijeva da se ratar razumije u metalurgiju i kristalokemija jer mu je pijuk napravljen od čellika.

Moja analogija implicira da nemo's ici bez kurca u svatove. A vecina (samoprozvanih) "informaticara" ide...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 08:44   #83
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova


vecina (samoprozvanih) "informaticara"
U tome i je stvar.. smatram da svatko tko želi nešto naučiti , čini sebi dobru stvar.Ovaj put su to mreže, a sutra će to biti nešto drugo. A to da ljudi sami sebe prozivaju nečim što nisu > to je drugi par cipela...

Aaa, ne ne ne ne ne... Tu sam te cekao!

Ne trebaš ti mene čekati,, ja sebe nisam "samoprozvao" nikako,jednostavno me interesira (ovaj put) kako mreže funkcioniraju, a sutra će to možda biti ono što ti savjetuješ. I naučio sam cijeniti ljude koji imaju više iskustva (skidam kapu), i učiti od njih..
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 14:06   #84
dakt
.code
 
dakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gornji dio registra
Postovi: 34
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Ne trebaš ti mene čekati,, ja sebe nisam "samoprozvao" nikako,jednostavno me interesira (ovaj put) kako mreže funkcioniraju, a sutra će to možda biti ono što ti savjetuješ. I naučio sam cijeniti ljude koji imaju više iskustva (skidam kapu), i učiti od njih..

E da si ucio kako rade neki tipicni digitalni sklopovi poput kodera/dekodera/enkodera, automata, bistabila..., malo znanja elektrotehnike i elektronike i naravno programiranja na svim razinama....mreze bi ti bile pljuga. Pogotovo prva dva sloja OSI modela.
Sve ostalo je samo pitanje nacina implementacije hardvera(sklopovlja) ili softvera(programa) i ono sto najcesce radi problema danas i u povijesti industrije->standardizacija.
I nista se to u osnovi ne razlikuje previse od najprimitivnijeg mehanickog kalkulatora iz 18, 19. stoljeca, bez obzira koliko mi velicali Mooreov zakon i svaki novi tranzistor na Intelovoj silicijskoj plocici.

Pitaj predavaca na Cisco akademiji, zasto se danas industrija okrenula serijskom nacinu povezivanja sklpovlja tj. prijenosu podataka. Ne mislim samo na 802.3 vec na relativno mladje standarde. Mozda ce ti reci da to nije u njegovoj domeni, no ja ne vidim neke bitnije razlike izmedju etherneta i recimo USB-a ili pak PCI-E standarda. Naravno ovo je samo banalni primjer.

Koji je problem sprecavao prelazak sa 65nm na 45 nm proizvodni proces, a koji sada sprecava na 35nm? Sto je to parazitni kapacitet, curenje struje u tranzistoru? To bi overclockeri trebali znati. Sto je to high-k?
Itd.

Dobio si auto na odrzavanje? Ocekujem da poznajes rad motora, razliku izmedju aluminijskog i celicnog bloka te prednosti i mane istih. Rad turbine, getribe...
Dobio si racunalo(stroj) na odrzavanje? U get the picture...

Glupa analogija, no to je trenutno najbolje sto mogu izvuci iz glave.
__________________

Downloading...
(57%)
__________________________________________________
█████████████████████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻

dakt je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 16:42   #85
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor dakt Pregled postova
E da si ucio kako rade neki tipicni digitalni sklopovi poput kodera/dekodera/enkodera, automata, bistabila..., malo znanja elektrotehnike i elektronike i naravno programiranja na svim razinama....
Sto je to parazitni kapacitet, curenje struje u tranzistoru? Sto je to high-k? Itd...mreze bi ti bile pljuga.
E, pa.....što smo skromni ,a ako sve to što si nabrojao ne znam??? Razumijem ja da što je znanje više,opširnije,jače...itd, da je to ok, ali mi to izgleda malo previše za odluku dali da netko upiše CISCO ili ne.
Što ima loše u tome da se uči o mrežama, pa makar ne znajuči ništa o "programiranju na svim razinama""enkoderima,dekoderima...blabla...da.. i high-k...? Cijenim ja vaše opširno znanje , ali malo je rigorozno nekom tko te pita da li da upiše Ciscovu akademiju reći : nemoj, bolje prouči high-k,sve vrste programiranja, curenje struje u tranzistoru i enkoder ...

E , da... ne možete druge mjeriti po sebi, nema svatko vaše znanje i praksu , i od Bubbe naravno (poštovanje majstore ),,, ima tu i kuhara,konobara,kemičara,strojara...itd kojih zanimaju mreže..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: greenfly. 18.05.2009. u 16:56.
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 17:18   #86
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor dakt Pregled postova
E da si ucio kako rade neki tipicni digitalni sklopovi poput kodera/dekodera/enkodera, automata, bistabila..., malo znanja elektrotehnike i elektronike i naravno programiranja na svim razinama....mreze bi ti bile pljuga. Pogotovo prva dva sloja OSI modela.
Sve ostalo je samo pitanje nacina implementacije hardvera(sklopovlja) ili softvera(programa) i ono sto najcesce radi problema danas i u povijesti industrije->standardizacija.
i jel mi mozes objasniti kako radi bistabil?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 18:36   #87
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Onda se od svih vas očekuje da pojasnite pojam energije te kretanje elektrona, oboje su fundament za bilo koje znanje ovoga o čemu pričate. Današnje stanje u računalnim znanostima je toliko opširno, te je sve više okrenuto prema aplikativnoj razini, a sve manje prema fizičkoj razini. Samoprozvanim računalcima ostavite njihovo neznanje njima na dušu, a sebe razvijajte prema vašoj ideji.
CCNA tečaj u svakom slučaju preporučam bilo kome tko želi makar ući u taj sustav, a za onog tko se želi dalje razvijati, dobiti će dobar početak (ne fundament). Imajte samo na umu, CCNA je usmjeren na osnovno korištenje njihovih proizvoda, a ne na upoznavanje mrežnih tehnologija općenito.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 19:16   #88
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Imajte samo na umu, CCNA je usmjeren na osnovno korištenje njihovih proizvoda, a ne na upoznavanje mrežnih tehnologija općenito.
Točno i netočno , radi se na njihovim proizvodima,ali uči se mreža opčenito.
Da li ti administriraš mrežu sa BMW-om ili VW-om, svejedno je.. Prilagodiš se.
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 19:25   #89
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Točno i netočno , radi se na njihovim proizvodima,ali uči se mreža opčenito.
Da li ti administriraš mrežu sa BMW-om ili VW-om, svejedno je.. Prilagodiš se.
da me ubijes nevidim kakve veze ima auto sa administriranjem mreze ..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 19:26   #90
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Da li radiš na Ciscovom aparatu ili na nekom drugom... to sam mislio..
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na