Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2010., 14:54   #61
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Jučer sam uzeo ICIDU Screen Cleaner( http://www.icidu.com/ProductDetail.aspx?pd=897709 ) u Hg Spota, cijena 35 kn.
Dosad sam koristio Pronto sprej i krpu od mikrovlakana.ICIDU dobro očisti ekran ,ali imam osjećaj da mi je slika sad malo tamnija kao da je ostao neki sloj od tog sredstva koji možda služi za zaštitu ili ne znam što već.Kakva su vaša iskustva sa ICIDU sredstvima?Mislio sam uzeti i Bandrige ,ali mi je bio preskup-100kn.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 15:50   #62
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Ja sam si ovo uzeo u konikomu za 27kn.

Stvar je odlična, sprej za čišćenje LCD-a i mikrofiber krpica u pakiranju.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2010., 15:59   #63
dobošar
Premium
Moj komp
 
dobošar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Trenutno koristim am Flat Screen cleaner Anti Run Gel uz koji se dobije i specijalna krpica koja ne ostavlja sitne čestice vlakana. Sredstvo je dosta skupo i dobro. Kupljeno je u computer shopu na Novoj Vesi pokraj centra Kaptol. Rezultati su dobri kao i sa Domestosom. Tehnika pranja sa Domestosom se sastoji od pranja LCD monitora sa mokrom spužvom natopljenom Domestosom, zatim ispiranje sa vlažnomspužvom bez Domestosa i brzi brisanjem površine sa krpom od mikrovlakana kupljenom u dm-u jer se dosta brzo površina suši. Monitori ne moraju uvijek zaprljati zbog diranja prstima, nego od vlage, masnoće i katrana iz dima cigarete koji se uhvati na monitor u hladnom stanju i nakon zagrijavanja monitora se zapeče na površini. Nisam primjetio da se skida tvornički matirani dio sloja.
dobošar je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 17:17   #64
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Moja preporuka ide za "Dr. Beckmann Flach-Bildschirm Reiniger", kaže TU(e)V-geprueft, ja kupio za 20-tak kuna u Mercatoru, a vjerovatno ima i u DM-u.
Radi odlično, jedino mi je ona krpica koja se dobije unutra malo kruta, ali takva valjda mora biti. Time čistim monitor, plazmu, ekran i objektiv na fotiću, i sve mi izgleda kul.
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 14:41   #65
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Pozdrav, s čime bi mogao obristati LCD LED ekran. Nedavno sam uzeo monitor i jučer su mi bili nećaci i izmuljali su mi ekran sa prstima... Imam nekakvu krpicu sto sam dobio uz folije za mobitel pa ne znam dali smijem s tim? I sto od ovih kucanskih sredstava se smije korsiti?
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 17:14   #66
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Pozdrav, s čime bi mogao obristati LCD LED ekran. Nedavno sam uzeo monitor i jučer su mi bili nećaci i izmuljali su mi ekran sa prstima... Imam nekakvu krpicu sto sam dobio uz folije za mobitel pa ne znam dali smijem s tim? I sto od ovih kucanskih sredstava se smije korsiti?
Ja koristim onaj Blink za staklo iz Muellera. Našpricam na papirnati ručnik i onda utrljam. Radim to već jako dugo i sve je ok. A prvo sam kupio onaj sbox sprej baš za čišćenje LCD-a i realno mislim da je to bacanje novaca.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 18:56   #67
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Pozdrav, s čime bi mogao obristati LCD LED ekran. Nedavno sam uzeo monitor i jučer su mi bili nećaci i izmuljali su mi ekran sa prstima... Imam nekakvu krpicu sto sam dobio uz folije za mobitel pa ne znam dali smijem s tim? I sto od ovih kucanskih sredstava se smije korsiti?
možeš i sa sredstvom za naočale,osim naočala može se koristit i za lcd,mobitel i druge ekrane,to su sve sprejevi...mislim da je bitno samo da sredstvo nema alkohola,tih sprejeva za ekrane ima za kupit u gotovo svim informatičkim dućanima,izbjegavat dodir sa očima i isprat ruke nakon korištenja...i obavezno brisat sa krpicama od mikrofibre(obično dolaze uz
sprejeve)...
mislim da za moj PLS ekran piše da se uopće nesmije močit sa nikakvim sredstvom nego samo prebrisat sa suhom krpom...neznam kakva je razlika između PLS i IPS ekrana i zašto se nebi smio močit
esc je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 20:09   #68
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Pozdrav, s čime bi mogao obristati LCD LED ekran. Nedavno sam uzeo monitor i jučer su mi bili nećaci i izmuljali su mi ekran sa prstima... Imam nekakvu krpicu sto sam dobio uz folije za mobitel pa ne znam dali smijem s tim? I sto od ovih kucanskih sredstava se smije korsiti?
Mekana pamučna krpa i malo ju smočiš pod pipom. Kružnim pokretima očitiš di je najmasnije. Po potrebi opet smočiš.
Nakon što si dobro sve očistio, ekran prebrišeš finom mekanom suhom krpom. Ekran je kao nov.

Ja koristim one jeftine majce sa placa, 3 komada za 15kn. I monitor ie čist i sretan.

Sa raznim kemikalijama i krpicama možeš skinuti antiglare premaz sa ekrana. U bivšoj firmi je nekoliko monitora tako nastradalo jer su se kupovala nekakva srectva za ekrane po lidlima, kauflandima i to
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 23:16   #69
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Ja kupila u Harvey N neki screen cleaner, tekucina dobis i krpicu i cetkcu za tastaturu
  Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 00:37   #70
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mekana pamučna krpa i malo ju smočiš pod pipom. Kružnim pokretima očitiš di je najmasnije. Po potrebi opet smočiš.
Nakon što si dobro sve očistio, ekran prebrišeš finom mekanom suhom krpom. Ekran je kao nov.

Ja koristim one jeftine majce sa placa, 3 komada za 15kn. I monitor ie čist i sretan.

Sa raznim kemikalijama i krpicama možeš skinuti antiglare premaz sa ekrana. U bivšoj firmi je nekoliko monitora tako nastradalo jer su se kupovala nekakva srectva za ekrane po lidlima, kauflandima i to

Potpis.

Spomenom metodom preko 6 godina cistim TV plazmu i LCD monitore.


Mislim da nam netreba jos jedna kemikalija - otrov vise u kucanstvu, vjerujem da ih imamo i previse.


Citiraj:
"Sve su tvari otrov i ništa nije bez otrova; samo doza određuje da nešto ne bude otrovno"
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 02.11.2015. u 00:42.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2015., 16:50   #71
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Hvala svima na savjetima, probat ću onda tu najeftiniju i kemikalije free metodu što je Drug Brko napisao
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2016., 20:23   #72
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
pozz, evo opet mene. One mrlje sam uspio koliko-toliko skinuti "prirodnom" metodom (malo nakvasena krpica pa onda suha9 ali niej skinulo sve. Sada sam kupio neki sprej za čišćenje, dakle navedeno ej svasta, od ekrana, do stakla skenera i slično. Iza na bocici pise TFT screen, laptops and scenner screens, suitable for use on PDA and LCD. Ostatak pise na slikama. Sad ne znam dali moze stetiti psoto je kod mene LCD LED sa IPS matricom? Piše da je bez alkohola, i da je completly free of Butylglycal and Methanol, te da sadrži antisticum.

http://www.bug.hr/_cache/8a89e054ca9...rand=335577317

http://www.bug.hr/_cache/34c594b7018...?rand=92888871

http://www.bug.hr/_cache/8e35ac02450...rand=916991377
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2016., 23:33   #73
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Dobra ti je tekucna,bitno je da nije na bazi alkohola tako da ne pojede plastiku na ekranu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na