Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2007., 02:33   #1
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Topic za gitariste i ostale glazbenike

Eto topic za nas malo boljeg sluha i veselijeg duha,nadam se da nas ima ovdje glazbenika.

Eto ja ću započeti.

Gitarist,ugrubo nekih 5 godina,pretežito slušam metal.Od meni sve drage opreme najdraža mi je moja švapkinja Epiphone Explorerica Goth series.

http://img452.imageshack.us/img452/252/photo0137qd8.jpg

P.S.-molim osobe Lihto tipa da mi ne prigovaraju kao navedena ličnost o protusvjetlu,kontrastu,pokretima,slikanju i uf stvarima...još pogotovo što nisam ja slikao....

no lihto je jedinstvena vrsta biljke

Zadnje izmijenjeno od: Angelus. 08.12.2008. u 18:29.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 12:43   #2
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ja sam dosta dugo svirao ali se više ne bavim time kojih cca 3 godine! Također gitarista

Evo moja 4 ručna rada: - hobi od mog staroga! - slika je loša jerbo je slikana lošim mobitelom Ako želiš mogu slikati sa svojim mobom (K800i)!?

http://img341.imageshack.us/img341/1...6051052ej8.jpg

I od frenda koji je donio svoju gitaru na popravak kod mene... zahebao ju je jerbo je šarao po njoj, a gitara je prelijepa!

http://img341.imageshack.us/img341/6849/dsc00491km5.jpg

PS: Imaš istu gitaru ko moj frend... Explorer od Epiphone-a! Čak je i iste boje, jedino je on maknuo jedan od serijskih pickup-ova i stavio novog u lila boji (ne znam točno koj...)
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2007., 14:15   #3
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Eto...pridružujem se (nažalost bez ikakve kolekcije gitara),imam moje dvije Yamahe,,jedna klasična, a druga akustična...
Učio na našim standardima: jedina moja,krivo je more,pa preko fride,atomaca,...itd.došao do Claptona i njegovog Unplugged-a ,kojeg već preko godine dana viježbam.
Inače volim svirati za društvo,,recimo na kampiranju,vatra,vopi, klopa i fešta,,
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 15:24   #4
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Heh, evo i mene. Sviram nekih 15-ak godina (s pauzom od 2003-06, kad sam prodao svu opremu i popijo pare), omiljena tehnika shredding .
Trenutno imam modificirani Epiphone SG G-400 goth, magneti aktivni EMG 51 (neck) i EMG 58 (bridge), gotoh tuneri, pojačalo: Marshall valvestate, Efekti: procesor Zoom gfx-8, Boss od-2 turbooverdrive, kabeli: Klotz/Neutrik, Fender vintage voltage.
Nadam se u skorijoj budućnosti prinovi Ibanez prestige serije.

Naj volim slušat metal muziku sa artikuliranim vokalima. (inače nisam ograničen glazbenim žanrovima, ima kod mene svega; od klasike preko countryja pa do elektronske glazbe).

p.s. Ne sviram po tulumima - samo pijem.
technix je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 16:21   #5
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Evo i mene rekreativca...
Sviram gitaru prilično neaktivno nekih 7 godina. Prije toga sam u osnovnoj skoli svirao brač koji danas mogu jedino držati jer je sviranje istog isparilo iz moje glave.
Od igračaka imam: Washburn N2 elekktrična, Fender DG16 akustara, Marshall Valvestate 8040 pojačalo i Zoom 606 multiefekt.
Washburn je relikvija ovom technix-ovom trogodišnjem pijančenju.
Sviram ono sto mi se svidi, od akustične verzije "Hit me baby one more time" do "Enter sandman".
Još puno toga bi volio popraviti u svirci ali mi je nestrpljenje glavna prepreka.
Nemoguće mi je visednevno sjediti pred jednom pjesmom i skidati ju. Uvijek sam se divio takvim ljudima. Ja ako ne mogu skinuti jednu pjesmu za dan dalje ni ne pokusavam. Ima izuzetaka ali su jako rijetki. Živjeli Ramonesi, troakordne pjesme i solo na jednoj žici.
Jedino mi je drago sto me prosla bolest protiv koje nisu cjepljeni ni puno bolji gitaristi zvana mjenjanje instrumenata.
Skužio sam da mi niti jedan Pensa Shur ne moze pomoći da zvučim kao XY ako se nevježba dovoljno. Bijah slijeeep a saaada viiiidim!
Sviram za svoju dušu, za druge ako me potplate roštiljem i pićem, rekreativno tu i tamo nabacim koju tablaturu na 2akordi.net.
Od ovih "slabije znam svirati" instrumenata imam Hohner Pro harp usnu harmoniku i Casio klavijature. Čisto da odmorim od žica i trzalica.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 23.06.2007. u 16:49.
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 16:33   #6
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
sviram i ja , tj svirao sam, za raazliku od vas ja sviram bass ...imam Fender precision deluxe bass, 4 zice, skuplja prasinu trenutno, inace sam svirao vrhunski, bar su tako govorili, to je bilo ono 8. razred, 1. i 2. srednji djir, svirali smo po motopartyjima te jos po nekim proslavama, prvo je bila ekipa iz osnovne, ja i jos 2 frenda, ljeto `02 smo imali par nastupa po plazi, poslije na jesen ii na motopartyjima, skidali Green Day, Daleku, nesto od Metallice i sl

poslije sam upao u ozbiljniju ekipu, svirala sa Azra, Majke, Metallica, Atomsko, Divlje Jagode, uglavnom cili stari rock...

sad je sve to proslost, u 3. razredu sam poceo ucit i odyebo sve to , postao sam sminker, osisao se i eto me

u medjuvremenu su jos neki od ekipe iz osnovne poceli svirat pa sada digod odemo u vikendicu kod frenda, zabacimo stagod na gradela, vina i pive ko u prici naravno , i sviramo Magazin, Vucu, Thompsona, i ostale estradnjake, uglavnom gust totalni
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 18:36   #7
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Technix.. -.-' ...sad bi te ubio....znaš kolko si dugo hoću uzet EMG-a al uvjek me prepreći il komp il neš deseto...

eto kolega technix i ja smo ljubitelji goth serije očito ^^
inaće eto vidim da su svi stavljali i ostalu opremu,sviram na zoom-u g2.1u,koja je slovenka,briljantna multiefekt pedala za te pare,prekopčana na aria pojačalo koje nije baš nešto,

akustara i klasična su yamahini,s tim da je akustara perišina al on više ne svira pa mi uručio =)

EDIT-sad sam se sjetio jedne zgode sa aktivnim magnetima tj gore spomenutim I-EM-ĐI-jkama

svira frend kad odjednom,viju-viju neki čudni zvukovi,baterija riknula ^^
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 20:00   #8
Guly
Krasan Momak
 
Guly's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Tvornica "Jogobella", kotlovnica.
Postovi: 39
klavir (glazbena skola), trombon(2 orkestra) i bubnjeve(bend i privatno vjezbanje).
živjela glazba.
Guly je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 20:09   #9
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
Technix.. -.-' ...sad bi te ubio....znaš kolko si dugo hoću uzet EMG-a al uvjek me prepreći il komp il neš deseto...

eto kolega technix i ja smo ljubitelji goth serije očito...
har, har, kako bi rekao naš kolega forumaš Pop: "j...š komp bolje uloži u đitru". Mogu ti reći da me ugodno iznenadila goth serija, sasvim solidne gitarice. Nešto ne štima - ti panker sviraš explorera a ja metal na SG-u , ajde brzo da se zamjenimo za đitre
technix je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 04:36   #10
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
^^,da stvarno smo potrefili....
a čuj,meni je glavno da sam ja zadovoljan,nisam čovjek koji se pali na stereotipe =)
Angelus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2007., 09:08   #11
Grunf st
profesionalni pijanac
 
Grunf st's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 78
sviram sve skupa 3 godine,prtljam po pacifici 612V - predobra gitara za cijenu, fenomenalni pupovi,stoji u štimu, leži u ruci....
osim toga nađe se i koja akustara po kući
sviram od bluza do metala, ali mi je najdraže domaće
tu i tamo svira se za pare,ako se nađe koja budala da nas uzme
__________________

Barton 3000+ @ 2.2ghz @1.625v
Soltek sl-75-frn2-rl golden edition
2x256 ddr samsung
cod2 vrti: ati radeon 9800 @ 380/650 + AC silencer rev 2
jedino šta vrijedi: samsung 971p )

Grunf st je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 13:34   #12
Marklar
Premium
Moj komp
 
Marklar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Igrane - Split
Postovi: 75
evo da se i ja javin u klub..
sviran amo rec 2 godine al to je samo max 1 put tjedno kad mi je jako dosadno pa malo prckan po gitari za vlastiti gust..
trenutacno iman bc rich beast platinum pro (da, da vec vas cujen
nezgrapna i bodljikava gitara, al sta cete meni je zakon) i super pase za grim
i frostbitten bljek metl imiđ
__________________
------------------------------------
TCP / IP - tri crne pive, i pelinkovac
------------------------------------

Zadnje izmijenjeno od: Marklar. 25.06.2007. u 16:13.
Marklar je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 13:40   #13
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..sviram 4-5 godina s prekidima..čitaj: "drkeljam po kući" na yamahi EG112

(hehe..BC Rich)..tako komercjalna al isto toliko dobra gitara..imao sam cast drkeljati na jednom warlocku s EMG-ima..jaooo..jako brodo..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 00:37   #14
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
napokon imamo i mi svoj topic ovdje. divno
ja sviram gitaru nesto vise od 2 god, aktivno akustara i samo akustara, idem na satove.
preferiram fingerpicking, klasicne stvari, prvo to teze srediti a onda cemo ostalo s vremenom. palim se na tommya emmanuela, my idol
for all. danas mi je rodendan, nadam se da ce pasti nova djitra bas mi treba
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 00:39   #15
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
onda happy b day
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 01:23   #16
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Zanimljivo je kako su svi dali podatak o točnom modelu instrumenta koji posjeduju. Šta ćeš, tehničari...

Nije bitno šta se svira, samo nek' se svira!
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 08:52   #17
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Oho...

Sviram bas gitaru trenutno, inace sviram zadnjih 14-15 godina aktivno. Za sada samo za guste i zabavu u nekim poznatijim? rijeckim demo bendovima.

Oprema: Ibanez SR400 limited edition, 4 zice, droppane. Zice - fender, presvucene crnim najlonom, majka za slap i fino soliranje.
Pojacalo Yamaha Bass Stage 120W...i to je vise manje to.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 10:47   #18
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Evo uljeza(iliti ejlijena ) -svira(o) sam klarinet od 10g.(od osnovne glazb. i srednje g. do kraja 3.raz. kad sam flisno solfeggio aka pjevanje za neuke )a na fucksu prestao,kao i mnogo drugih stvari .Sad ga svako toliko otvorim sastavim puhnem i zaklopim.tec it.
OT:Zna itko od rijecana kako se zvao/zove bend kvadrat nopl ili nodl,slushao sam ih na jednoj pulskoj gitarijadi ili slichnom i totalno su me iznenadili...ako ima ko shta od njih ...
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 12:52   #19
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
ovaj topic uopće nisam skužil...pa i ja sviram klavijature i trubu...za sad sviram na tritonu, sd1 i kurzwellu 2000VP,...malo reklame...http://www.alfa-band.bloger.hr
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 19:08   #20
Pikavac
junior
Moj komp
 
Pikavac's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
ucim svirat, imam nekakvu klasicnu, cije ni sam bog ne zna podrijetlo, a starija je od mog djeda(75 god).
Pikavac je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 19:49   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sviram gitaru kojih 4-5 godina izrazito loše, ali za pijanke oke... neki dan sam otkrio guitar pro 5, pa imam ponovne satove učenja

svirao sam par mjeseci bubnjeve, sad stoje na tavanu zbog nedostatka prostora.

gitare imao ibanez grx70, zoom 505ii pa sam prodao, sad imam easy-rider ibanez talman, a na tavanu tama swingstar (posuđeni) sa nešto dodatno kupljenih paiste i zildjian činela + stalaka.

easy-rider - http://free-zg.t-com.hr/matija/room/4.jpg
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 21:03   #22
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Evo da se i ja pridružim glazbenicima, sviram alt saxofon, učio 3 godine i sad već 2 godine sviram u orkestru Trsatske glazbe. Saxofon je neki stari Amati, kojega je već lagano nagrizao zub vremena , ali još uvijek ima lijepi zvuk. Nadam se možda novome instrumentu a na jesen prelazim na tenor sax, watch out John Coltrane Moram poraditi još dosta na tehnici i čitanju nota, a za ton mislim da imam dosta dobar...
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 21:04   #23
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Bubnjeve kakvih 7 godina

Prvo trkeljao po Ludwigu, onda sam prešao na german made Sonore, pa kupio 2001, sad na Phonic Hi-Techu lupam itd.
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 21:44   #24
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Citiraj:
Autor Babaloo Pregled postova
2 godine sviram u orkestru Trsatske glazbe.
aaa kolega,ja sam u Puh.orkestru grada Pule .3.klarinet=zabushanti iz zadnjeg reda
edit:Pozdrav Shpickovini!ljeva-desna-ljeva..
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 21:48   #25
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Ovca Pregled postova
aaa kolega,ja sam u Puh.orkestru grada Pule .3.klarinet=zabushanti iz zadnjeg reda
1.truba...Puh.orkestar Špickovina...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 00:47   #26
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Evo još jedan. Prvo sam svirao sax godinu dana, to mi je dojadilo. Sad sviram gitaru de electrica (2 mjeseca ) i upisao sam se u glazbenu za udaraljkaša.
LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2007., 21:32   #27
kike_og
Mrcina
 
kike_og's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Ogulin
Postovi: 51
Sviram el gitaru. vamahu pacificu 112J, sviram neke 3 godine. Slusam i sviram od Bob Dylana pa do Claptona, veliki fan Led Zeppelina (ukljucujuci AC/DC, Gunse, Metallicu, Pink Floyd, Black Sabbath, Judas Priest, nezaobilazni Doorsi itd.).
Gitaru sam upiknuo u polulampasa Marshalla AVT 50, koje me dosta pristojno sluzi. Sviram za sebe (to znaci za komade ),i sviram u lokalnom bendu solo gitaru (mozete mislit kako onda zvucimo )...glazba me pokrece.
__________________
...Jailbreak...

Zadnje izmijenjeno od: kike_og. 19.08.2007. u 21:55.
kike_og je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2007., 21:34   #28
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Ja sviram bas gitaru ibanez srx300 i imam pojacalo laney hard core max. Sviram 1.5 godinu
smartmaster je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2007., 21:40   #29
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Bilo bi lijepo da se malo pretraži forum prije otvaranja novog threada.
Jelda da bi?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2007., 21:43   #30
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Dobro ajd evo jedna moja slika s opremom malo sam retard ispo ,a tak i izgledam sala ,joj, joj

http://www.imagesforme.com/images/516714-02-22_0105.jpg

http://www.imagesforme.com/images/474202-02-22_0050.jpg
smartmaster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na