Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2006., 15:57   #1
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Usporedni test grafičkih kartica - donja kategorija

Paljbu možete uputiti Gigiu.

Do slušanja...
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2006., 17:02   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Po meni jako dobro odradjen test.

Eto i sam imam 6600 i mogu reci da je x550 i 6600 najbolje dobiveno ulozeno jer se obje mogu klokati do bola al to je moje misljenje jel
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2006., 17:19   #3
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
I po meni je test jako dobro odradjen.

Dobro su odabrane postavke za testiranje, na bitne stvari se koncentrirala paznja i sve bitno je receno u clanku.

Gigi - good work : goood :
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2006., 19:28   #4
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
test je puno bolje odrađen nego ova zadnja dva,svaka čast
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2006., 19:36   #5
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Zašto to misliš?
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2006., 21:22   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Pa i meni je ovaj test nekako najbolje napravljen.


Vjerovatno radi onih indexa isplativosti ili ti ulozeno/dobiveno i tako nekako mi je bas dobro legao
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2006., 21:40   #7
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by Codiac-
Pa i meni je ovaj test nekako najbolje napravljen.


Vjerovatno radi onih indexa isplativosti ili ti ulozeno/dobiveno i tako nekako mi je bas dobro legao

Khm...to ima i tekst o high-end karticama.

Da ne bi bilo zabune, drago mi je što vam se sviđa Markov tekst, ali mi nije jasno zašto vam je tak super u odnosu na Torov i moj.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 02:05   #8
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
High-end test mi je isto OK (to je tvoj ako se ne varam), ali mi je mid-end nekako polovicno napravljen... nekako djeluje malo nabrzaka sklepan. Imam dojam da bi trebao biti slicniji high endu nego low endu.. ono, te grafulje kupuju entuzijasti bez para, pa je red da im se na isti nacin pristupi

Kod ovog low enda mi se svidja sta su odabrane reze 800x600 i 1024x768 za testiranje, sto je sasvim logicno s obzirom na klasu. Svidja mi se index isplativosti na kraju. I svidja mi se sto se u tekstu ni najmanje ne vidi pristranost odredjenom proizvodjacu chipova / kartica. Svi problemi koji su se eventualno pojavili su lijepo napisani, ali ne tako da se nekoga napadne nego jednostavno je spomenuto koji su problemi bili i na sto treba paziti (npr. kvaliteta slike na 6200TC). Lijepo lezero, neagresivno Clanak nije predug, ali je receno sve sto je trebalo bit receno. Reklo bi se da je nekako pogodjena bit problema

Eto , da ne zaboravim, na high endu mi se svidja stvarno velik broj igri na kojima je testirano i sto je stvarno opsezan. Dobije se dobar dojam kako se koja kartica ponasa u kojoj igri/zanru. U biti je tekst vrlo opsezan i detaljan, kakav u biti i treba biti za entuzijaste koji na takve grafe i ciljaju Da je low-end takav, ne bi bio dobar

Evo i jedna stvar koja mi se svidjela na mid-end testu - spominje se ostrija i cisca slika na X1600XT kartici u odnosu na druge grafe. Sad, mene zanima da li se to primjeti i na ostalima iz X1x00 serije?

OMG, previse pisem
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 02:20   #9
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Originally posted by Beren
Zašto to misliš?
Pa slažem se potpuno s JC Dentonom jer je naveo da je članak potpuno objektivan i nema priklanjanja atiju ili nvidiji.Sve je detaljno odrađeno i nekako mi je najbolje legao.Tvoji članci su isto dobri,sam mi se ne sviđa priklanjanje određenoj firmi(Nvidia) u tvom slučaju iako to nije bilo tako prije par godina.Samo malo da si objektivniji članci bi ti bili puno bolji.Nemoj ovo shvatit kao uvredu il tak šta,to je samo savjet s kojim bi se složila većina forumaša.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 02:49   #10
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Citiraj:
Originally posted by Rainmaker-Lihto
Tvoji članci su isto dobri,sam mi se ne sviđa priklanjanje određenoj firmi(Nvidia) u tvom slučaju iako to nije bilo tako prije par godina.
Hm...

Citiraj:
Ako kupite Radeon, računajte na to da ćete najvjerojatnije biti prisiljeni investirati u novo hlađenje budući da je tvorničko vrlo loše. Aplikacija za kontrolu drivera je glomazna i spora, tako ćete se najvjerojatnije morati okrenuti ka alternativnim rješenjima koja pak nisu podržana službeno od strane ATI-ja. Uz to, suočit ćete se s lošijim performansama u OGL igrama u usporedbi s konkurentskim rješenjima. S druge strane, ATI-jeve kartice ponudit će vam osjetno bolje multimedijalne mogućnosti od nVidijinih GeForceova, barem kako stvari trenutno stoje (naravno, postoji mogućnost da se nVidia trgne, ali to je nešto na što ne treba računati). Performanse u novim igrama će generalno biti više, a nadolazeći naslovi bi još više mogli iskoristiti mogućnosti ovih kartica. Općenito gledajući, ako vas zanimaju izvrsne multimedijalne mogućnosti svakako izaberite ATI-jevu karticu. Ako vas interesiraju primarno performanse, najveći potencijal ima Radeon X1800XT, dok će GTX biti bolji odabir ako ponajviše ciljate na OGL naslove. Sukob u donjem "domu", ako uzimamo u obzir samo performanse i cijenu, dobija GeForce 7800 GT. Premda je kartica skuplja od XL-a, prema rezultatima ovog testa pokazuje konzistentnije rezultate u odnosu na ATI-jev XL.
Meni je ovo sasvim objektivan zaključak!
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2006., 04:09   #11
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Hvala na pohvalama.
Sto se tice samog clanka, smatram da je logicno da ce takav clanak biti laksi za citanje i pisanje posto se jednostavno ne obraca tolka pozornost na sam broj fps, dok je kod ostala dva(visoka/srednja klasa) svaki fps više-bitan.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 09:48   #12
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
yes...evo i pokoja rijec od mene.

u high end testu nisam niti primijetio da beren "vuche" ka nvidia karticama.
stovishe, procitao sam josh jednom test, i pohvalio je oba proizvodjacha u jednakoj mjeri.
na nacin koji to treba i raditi.
odabir kartica: odlican
high-end test: 5/5

kako su i drugi napomenuli, na mid-edu testu najvishe mi fali i taj index,
odnosno omjer izmedju dobivenog/ulozenog.
no, nije da je to i toliko presudno,
s obzirom da ima prilicno mnogo usporedbi i grafova u raznim igrama.
te sam zakljucak zvuci kao da je nevoljko napisan.
odabir kartica je takodjer odlican.
mid-end test: 4/5

low-end test je jako dobro ispao, takodjer mi se i pokazao jako zanimljivijim, (i sam nisam neki gamer)
jer su testirane kartice iz donjeg segmenta,
odosno za one koje vole igrati, ali to mogu samo u niskim rezolucijima i nesto nizim detaljima,
gdje je prikazano koja to uopce moze, i kako radi.
prije kupnje svoje 6600gt, pucao sam na x550 ili x700,
koje su vidim jako dobre sto se tice omjera perormansi i ulozenog novca.
best buy odnosno x550,
bash kako je i pred koju godinu odnije i 9550,
kartica na kojoj za male novce ipak mozete zavrtiti na kakvim-takvim detaljima pokoji od novih naslova.
odabir kartica odlican.
low-end test: 5/5

pohvale berenu, toru i gigi-u na odlicno obavljenim testovima, volji i strpljenu,
te kvalitetno predochenim rezultatima,
nadamo s da ce takvih te(k)stova biti josh.

ispricavam sa na poduzem postu,
ali barem sam svih pohvalio.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 10:47   #13
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Hvala, no moramo vam se još jedanput ispričati zbog kašnjenja ovog projekta budući da je on originalno bio planiran za sredinu prosinca 2005.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 10:48   #14
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
ma znamo, ali nema veze, testovi su tu,
najbitnije je da ste to napravili, sve 5.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 11:32   #15
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Originally posted by Rainmaker-Lihto
sam mi se ne sviđa priklanjanje određenoj firmi(Nvidia) u tvom slučaju iako to nije bilo tako prije par godina.Samo malo da si objektivniji članci bi ti bili puno bolji.
Ne bih ja rekao da je covjek neobjektivan, samo mi je bolje legao Gigi-jev stil pisanja. Beren je svaki i najmanji nedostatak napao "drvljem i kamenjem"

Kad je Atha vec krenuo s ocjenjivanjem, ja bi rekao ovako:

low : 5/5
mid : 4/5
high: 4.5/5


I bitno je da su testovi tu, nema veze sto kasne mjesec dana. Kod nas i ovako kasnjenje od mjesec dana i nije bas neko kasnjenje... drugi poslovi kasne mjesecima i godinama...tako da je ovo prva liga

JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 13:27   #16
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Originally posted by JC Denton
Beren je svaki i najmanji nedostatak napao "drvljem i kamenjem"
E to je ono što sam ja htio reci, takve kartice tj. svaki njihov i najmanji nedostatak je bitan i mora se spomenuti, a iz toga proizlazi da je i sam članak agresivniji i malo teze probavljiv-ali to jednostavno mora biti tako napisano kod kartica visoke klase.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 13:32   #17
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Da se nadovezem Gigi mi ima nekako pristupacniji nacin pisanja neznam zasto al tako je

slazem se sa jc dentonom u vezi ocjena

low : 5/5
mid : 4/5
high: 4.5/5
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 14:21   #18
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
No.. nitko mi nije odgovorio na pitanje... da li se bolja kvaliteta slike (ostrina & stuff) vidi i na ostalim karticama X1x00 serije? Spomenuto je za X1600XT model, ali nisam vidio da je za ostale spomenuto?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 14:31   #19
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by JC Denton
No.. nitko mi nije odgovorio na pitanje... da li se bolja kvaliteta slike (ostrina & stuff) vidi i na ostalim karticama X1x00 serije? Spomenuto je za X1600XT model, ali nisam vidio da je za ostale spomenuto?
Monitor na kojem sam ja testirao nije meritoran za ocjenjivanje kvalitete slike budući da se radi o starom cjevašu Samsung SM 755DF.

Rado bi da PCE ima sredstava za nabavu kakvog boljeg monitora (npr. Dellovog 24" LCD monitora koji rabe dosta ljudi s inozemnih stranica), ali jednostavno ih nema i moramo radit s onim što imamo.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 14:44   #20
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Originally posted by Beren
Monitor na kojem sam ja testirao nije meritoran za ocjenjivanje kvalitete slike budući da se radi o starom cjevašu Samsung SM 755DF.

Rado bi da PCE ima sredstava za nabavu kakvog boljeg monitora (npr. Dellovog 24" LCD monitora koji rabe dosta ljudi s inozemnih stranica), ali jednostavno ih nema i moramo radit s onim što imamo.
Koliko sam ja primjetio, ljudi su na svim LCD monitorima sa DVI-jem primjetili razliku.

Ma sve 5, samo pitam da li ste primjetili upravo iz razloga jer sam primjetio da da se do sada spominjala kvaliteta 2D slike samo u kombinaciji sa LCD-ima.

Znaci na "nasim" starim cjevasima nema razlike... thx for the info
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 16:18   #21
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ja sam također na samsungovom 19 inchnom starom crt-u(sm950p+) tak da nisam primjetio.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2006., 18:38   #22
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Eto, da se i ja javim. Na svom LCD-u (IIyama E431S) probao sam redom sve kartice iz nove X1000 serije (X1300, X1600, X1800XT) i sve redom pokazuju bolju kavlitetu u odnosu na moju standardnu X800XL; ta razlika nije "za vola ubit" ali se vidi.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 02:02   #23
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Jel možeš opisat razliku? Jesu boje življe, bolji kontrast,... ili šta?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 09:34   #24
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Netko napravio test i ostao živ, ha,ha,ha

Dakle,
Dosta sa stosevima "jako dobar test", ili "bolji je od onog prije" itd. Ovaj test je bijeda nad bijedama. Autor testa nema iskustva i ne zamjeram njemu nego uredništvu što su to stavili uopće na stranicu.
Dakle postoje neke norme kako teorijske tako i u praksi kojih se valja držati kod testova tako da ljudi-potencijalni kupci kartica dobiju što realniji uvid u ono u što misle uložiti lovu.

Znači u ozbiljnim testovima nema:
1. Simuliranja XXX kartice tako da joj skinemo takt pa dobijemo otprilike YYY karticu. I tako za dvije kartice. Toga nema-zaboravite to.
2. 800x600 u 3DMarku05 (dajte se uozbiljite). Pa nisu valjda dečki u FutureMarku idioti pa po defaultu stavili 1024x768. U 800x600 rezi više ne igra nitko u svijetu. Svi znamo da su nove grafičke od prije 2 godine optimizirane za 1024x768. To znači da će na 800x600 neke imati lošiji rezultat, sve vam to piše na sajtu od Futuremarka, i zato su oni već godinama po defaultu na 1024x768. E sad se pojavi PCExpert koji testira njihov 3DMark05 i igre na 800x600. Dečki taj test je neupotrebljiv. Svi koji su pročitali test i hvale ga i podržavaju, nisu u životu testirali više od tri grafičke i nemaju iskustva u tome definitivno.
3. 64-bitne kartice se više ne testiraju (dinosauri). Po istoj cijeni ima 128-bitnih kartica u izobilju - a svi znamo razliku u performansama između 128 bita i 64 bita. Dakle 64 bita nikad više.
4. Smeće kartice se nesmije testirati ( x300 i 6200). Bez obzira što vam ih neka firma pokuša uvaliti morate biti svijesni da ljudi čitaju ovaj vaš test. To što su se neke kartice pojavile na tržištu i zabunom preživjele više od 1 dan nije vaš problem nego problem ATI-ja i nVidije. Vi morate uvijek biti na nekom nivou i smeće ne testirati - ni pod koju cijenu, jer će se zbog tog vašeg testa na kraju ipak netko zaje**ti i kupiti to smeće ako ne zbog drugog, a onda zbog niske cijene ( a vi u testu smeće nesmijete nazvati smećem-da se diler koji vam ga je ustupio ne naljuti). Tako da je puno bolje te kartice elegantno i pristojno izbjegavati.

Eto da ne duljim više test ima tisuću mana, ponovite ga i nek sve bude objektivno i realno.

Uf najviše su me dotukli ovi znalci koji su nafalili test (koji je baziran na 800x600 rezoluciji), a u nastavku su svima puna usta 19" inčnih monitora LCD-ova i ostalih velikih monitora. Prosto je za ne vjerovati koliko ljudi ima velike monitore a i dalje igra na 800x600, ha,ha,ha.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 09:52   #25
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
oooo, pa znalche, iskusni stvore, hvala sto si se javio i 12put u godinu dana prosvijetlivshi nas.

prije svega, podijeli sa nama koliko ti to testiranja obavljash da mozesh ovako nesto govoriti?!
kartice x300 i 6200 nisu smetje. zaboga, zasto bi bile?
stovishe, te kartice sluze svojoj svrsi,
za uredska racunala, i za one koji sa vremena na vrijeme vole pokrenuti kakvu nezahtjevnu igru.

i da, cak i u malim, vec zaboravljenim dinosaur rezolucijama 800x600.
ja koristim gf2 mx-icu, prastaru u svojem racunalu na poslu.
imam solidan procesor, dosta memorije, diskove prilicno velikog kapaciteta u raidu.
posao koji obavljam ne zahtjeva skupocjenu graficku.
drago mi je da postoje kartice tipa x300 i 6200 u dinosaur verzijama
da ih ja mogu za 300kn kupiti i ugraditi u svoje racunalo,
i sto manje ljudi poput tebe koji bi u moje racunalo ubacili karticu od 1500kn
kojoj bi iskoristio neshto vishe od 10% mogucnosti. svaki proizvod ima svoju namjenu i svoga kupca.
e to je ono sto treba shvatiti.

decki ovdje rade testove sa onime sto im se ponudi,
a oni sami najbolje znaju kako je to kada se treba izboriti da dobijesh par grafickih kartica ili BILO KOJI komad hardware-a na testiranje,
i to podijeliti sa svima nama ovdje koji sve to rado citamo.

uz tvoje izjave "test ima tisucu mana", "ponovite test" i "toga nema-zaboravite to"
vidim da si nimalo kompetentan i niti najmanje relevantan za bilokakvu raspravu u vezi ovoga,
stoga odustajem od daljnjih prica sa tobom, i posvecujem se radu i uzgoju dinosaura.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10

Zadnje izmijenjeno od: atha. 17.01.2006. u 10:03.
atha je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 10:11   #26
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Da se nadovežem na Athu:
LOL LOL LOL Odakle ti to da su igre bolje optimizirane za 1024 x 768 nego za 800 x 600??? Upotrijebi malo svoje klikere u glavi (ako ih uopće imaš) i izračunaj kolko mjesta zauzima slika rezolucije 800 x 600 i 1024 x 768 i sve će ti bit jasno. Naravno, osim toga ima još stvari, al o tome nećemo jer ti ni ovo gore ne kužiš.
Niko živ ne igra na 800 x 600??? Ubij se... Nemaju svi par tisuća kn za kupnju jedne obične grafičke kako bi igrali na 1280 x 1024, 8 x FSAA, 16 AF, ultra jebačkim high visokim ogromnim super detaljima i kojekakvim điđi miđama.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 11:52   #27
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Citiraj:
Originally posted by atha
oooo, pa znalche, iskusni stvore, hvala sto si se javio i 12put u godinu dana prosvijetlivshi nas.

prije svega, podijeli sa nama koliko ti to testiranja obavljash da mozesh ovako nesto govoriti?!
kartice x300 i 6200 nisu smetje. zaboga, zasto bi bile?
stovishe, te kartice sluze svojoj svrsi,
za uredska racunala, i za one koji sa vremena na vrijeme vole pokrenuti kakvu nezahtjevnu igru.

i da, cak i u malim, vec zaboravljenim dinosaur rezolucijama 800x600.
ja koristim gf2 mx-icu, prastaru u svojem racunalu na poslu.
imam solidan procesor, dosta memorije, diskove prilicno velikog kapaciteta u raidu.
posao koji obavljam ne zahtjeva skupocjenu graficku.
drago mi je da postoje kartice tipa x300 i 6200 u dinosaur verzijama
da ih ja mogu za 300kn kupiti i ugraditi u svoje racunalo,
i sto manje ljudi poput tebe koji bi u moje racunalo ubacili karticu od 1500kn
kojoj bi iskoristio neshto vishe od 10% mogucnosti. svaki proizvod ima svoju namjenu i svoga kupca.
e to je ono sto treba shvatiti.

decki ovdje rade testove sa onime sto im se ponudi,
a oni sami najbolje znaju kako je to kada se treba izboriti da dobijesh par grafickih kartica ili BILO KOJI komad hardware-a na testiranje,
i to podijeliti sa svima nama ovdje koji sve to rado citamo.

uz tvoje izjave "test ima tisucu mana", "ponovite test" i "toga nema-zaboravite to"
vidim da si nimalo kompetentan i niti najmanje relevantan za bilokakvu raspravu u vezi ovoga,
stoga odustajem od daljnjih prica sa tobom, i posvecujem se radu i uzgoju dinosaura.

Nije stvar koliko puta na godinu se javiš, već kad se javiš da to bude nešto pametno, nije velika stvar svaki dan trabunjati gluposti na forumu i biti "jako aktivan" na forumu.
Nigdje nisam spomenuo karticu od 1500 kn koju bih ubacio u tvoje računalo, već pričam o smeću zvanom X300 koje bi ti preporučio svakom za normalan rad, a nisi svijestan da ako na cijenu tog smeća dodaš još paknu cigareta dobiješ Radeon 9600 Pro. Dali uopće kužiš koja je razlika između te dvije kartice za tako mizernu razliku u cijeni. Da ti ne nabrajam dalje. Dnevno ispitam 5-6 grafičkih na raznim konfiguracijama tek toliko. Ako Radeon 9600 Pro danas košta 500 KN onda X300 za ono što nudi mora koštati 100 KN toliko o tome iz moga iskustva. A oni je i dalje prodaju od 350-400 KN. Pa zaboga to je DOS grafička.

Dečkima savjetujem da ne uzimaju sve što im se ponudi, jer to na kraju izgleda smiješno kao i taj odrađeni test.

Što se tiče moje kompetencije nisam se njom razbacivao, a po tebi bi nam i obične PCI kartice bile sasvim zadovoljavajuće za normalne svakodnevne radove i za zaigrati tu i tamo pokoju igricu.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:04   #28
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Citiraj:
Originally posted by domy_os
Da se nadovežem na Athu:
LOL LOL LOL Odakle ti to da su igre bolje optimizirane za 1024 x 768 nego za 800 x 600??? Upotrijebi malo svoje klikere u glavi (ako ih uopće imaš) i izračunaj kolko mjesta zauzima slika rezolucije 800 x 600 i 1024 x 768 i sve će ti bit jasno. Naravno, osim toga ima još stvari, al o tome nećemo jer ti ni ovo gore ne kužiš.
Niko živ ne igra na 800 x 600??? Ubij se... Nemaju svi par tisuća kn za kupnju jedne obične grafičke kako bi igrali na 1280 x 1024, 8 x FSAA, 16 AF, ultra jebačkim high visokim ogromnim super detaljima i kojekakvim điđi miđama.
Eto, čovjek tvog nivoa znanja uvjeren je da za sve preko 800x600 moramo izdvojiti par tisuća kuna. O čemu da sad ja i ti raspravljamo dalje.

Dakle nek mu netko sa foruma pokuša objasniti što su to kartice:

Radeon 9550 128 bit 450 KN
Radeon 9600 Pro 128 bit 550 KN
Geforce FX 5500 128 bit 450 KN

pokušajte čovjeku objasniti da svaka od navedenih kartica "može pristojno" ganjati igre na 1024x768 a ne koštaju par tisuća kuna.

Tebi samo jedan prijateljski savjet: nemoj gubiti vrijeme na forumu u premetanju nesuvislih rečenica, već se posveti ozbiljnom proučavanju hardvera (na raspolaganju ti je Internet), a vjerojatno i kod kuće imaš mogućnosti testirati i isprobavati razne kartice. Vidjeti ćeš u vrlo kratkom roku što je smeće a što zavrijeđuje pažnju obzirom na performance/cijena faktor.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:06   #29
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
9600 Pro ne postoji u PCI-E izdanju, a najeftinij X600 Pro košta 560 kn, a prosječna cijena je 700-750 kn (po nabava.net).

I imaj na umu da razlika od 100-150 kn igra veliku ulogu ako govorimo o karticama najniže klase.

Sve u svemu, komentari ti nisu na mjestu.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2006., 12:11   #30
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by rprivrat
Eto, čovjek tvog nivoa znanja uvjeren je da za sve preko 800x600 moramo izdvojiti par tisuća kuna. O čemu da sad ja i ti raspravljamo dalje.

Dakle nek mu netko sa foruma pokuša objasniti što su to kartice:

Radeon 9550 128 bit 450 KN
Radeon 9600 Pro 128 bit 550 KN
Geforce FX 5500 128 bit 450 KN

pokušajte čovjeku objasniti da svaka od navedenih kartica "može pristojno" ganjati igre na 1024x768 a ne koštaju par tisuća kuna.

Tebi samo jedan prijateljski savjet: nemoj gubiti vrijeme na forumu u premetanju nesuvislih rečenica, već se posveti ozbiljnom proučavanju hardvera (na raspolaganju ti je Internet), a vjerojatno i kod kuće imaš mogućnosti testirati i isprobavati razne kartice. Vidjeti ćeš u vrlo kratkom roku što je smeće a što zavrijeđuje pažnju obzirom na performance/cijena faktor.

Primjeti, riječ je AGP karticama dok smo mi testirali isključivo PCI-E kartice.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na