Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2019., 19:07   #5671
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ja imam mi band 2, mi band 3 koji sam kupio zeni stoji jer ga ne koristi, a dvojka mi i dalje iz nekog razloga ne prikazuje caller ID makar sam ga ukljucio u opcijama :/
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 20:46   #5672
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Buduci da nisam danas nasao crni Note 7 u Mi Storeu, htjedoh ga naruciti sa Honorbuya medjutim to ispada niti 100kn povoljnije? Sa dostavom je 232eura sto je nekih 1720kn. Izgleda da ga se stvarno ne isplati narucuvati iz vana.

Sent from my XT1039 using Tapatalk
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 20:55   #5673
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
S kojeg domaćeg webshopa naručiti RN7?
Imaju ga neutrino, smartus i wowshop, mislim. Naručivao sam za neku ekipu već sa wowshopa i nije bilo problema - tj. nisu se ni kvarili mobovi, a isporuka je bila brza i uredna.
Kakvi su ti naši shopovi ako dođe do potrebe za servisiranjem, ganjanjem garancije....?
Čudi me da ga nemaju ostale trgovine. Prošle modele Xiaomija su imali (zapravo još uvijek imaju) čak i HGSpot i Links.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 20:57   #5674
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Buduci da nisam danas nasao crni Note 7 u Mi Storeu, htjedoh ga naruciti sa Honorbuya medjutim to ispada niti 100kn povoljnije? Sa dostavom je 232eura sto je nekih 1720kn. Izgleda da ga se stvarno ne isplati narucuvati iz vana.

Sent from my XT1039 using Tapatalk
Što je s plavim da ga nisi htio uzeti? Toliko je ružan uživo?
Nemam ih gdje vidjeti uživo, a naručio bih ga.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 21:13   #5675
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Blixa Pregled postova
Što je s plavim da ga nisi htio uzeti? Toliko je ružan uživo?

Nemam ih gdje vidjeti uživo, a naručio bih ga.
Ako si u Zg pogledaj ga u Areni. Nije ruzan ali ne zelim plavi
Malo mi ta pozadina previse blijesti i izgleda djecje ali nekome ce se to svidjeti. Ukratko, ako nosis ove moderne roza, zelene, plave tenisice i imas svijetlecu tipkovnicu na kompu plavi ce ti se garantirano svidjeti. Ako volis klasican i decentan dizajn onda vjerojatno nece

Sent from my XT1039 using Tapatalk
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 21:23   #5676
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Ako si u Zg pogledaj ga u Areni. Nije ruzan ali ne zelim plavi
Malo mi ta pozadina previse blijesti i izgleda djecje ali nekome ce se to svidjeti. Ukratko, ako nosis ove moderne roza, zelene, plave tenisice i imas svijetlecu tipkovnicu na kompu plavi ce ti se garantirano svidjeti. Ako volis klasican i decentan dizajn onda vjerojatno nece
Hehe, ovo je dobro!
Ne nosim "šarene" tenisice, niti ove "hulahop" traperice, nemam ni svijetleću tipkovnicu (zapravo imam, po potrebi - na lapu, haha) i svo moji telefoni do sada bili su "decentni" - čitaj crni, najčešće.
No, i ako uzmem plavoga vjerojatno ću kupiti neku drugu masku tako da ovu prozirnu koja dođe uz njega neću niti trebati.

A, nisam iz ZG, vrapca mu.....Slavonija crna, daleka.....daleko od svega....tako da mi je online kupovina najbolje rješenje. Eventualno ako bi ga dobili Links ili HG-Spot onda bih se mogao zaletjeti do njih (Vinkovci najbliže) i vidjeti ih uživo.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 11:47   #5677
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Meni se jos uvijek gasi tipkovnica random dok tipkam na xiaomi mi max 3.....jel ima tko slican problem
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 13:22   #5678
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Pa jesi probao instalirati neku drugu tipkovnicu s Google play-a?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 13:31   #5679
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dajte malo help... koji flip case za redmi 6a sa jibeja da valja pod rukom, rađe neki jeans i sl. nego kožni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 22:04   #5680
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa jesi probao instalirati neku drugu tipkovnicu s Google play-a?
Jesam ...al ista stvar se dogadja
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 21:49   #5681
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Koji bi mi entry Xiaomi model preporucili za klinca? Mora biti novo jer ce biti rodjendanski poklon, cca 1200kn ako je moguce dobiti nesto pristojno za tu lovu. Da li je obican Redmi 7 (ne Note) ok? Ili bolje a2lite? Nesto trece?

Sent from my XT1039 using Tapatalk
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 21:56   #5682
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Koristimo žena i ja Mi band 3, ona svoj upravo na A2 Lite, ali ja sam flashao na oba custom ENG firmware što svakako preporučam pa je svejedno na kojem je mob jeziku (prognoza vremena je čak na hrvatskom jer vuče jezik s moba). Zadnji custom ENG je izvrstan, Fine font, a ne kineski, baterija mi dosta duže traje, a i povećali su broj notifikacija s 5 na 16. Postoji i stari HR firmware koji sam imao neko vrijeme no nije baš pouzdan.

Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk
eo meni danas stigla trojka international verzija i engleski je deafult jezik i pokazuje caller id bez problema.. doduse ja uz Mi Fit koristim i Mi Band Tools apk takoder..
nego koja je razlika izmedu custom i stock inter. fw na njima ako znas?

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 23:29   #5683
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Koji bi mi entry Xiaomi model preporucili za klinca? Mora biti novo jer ce biti rodjendanski poklon, cca 1200kn ako je moguce dobiti nesto pristojno za tu lovu. Da li je obican Redmi 7 (ne Note) ok? Ili bolje a2lite? Nesto trece?
Redmi 7 ima veći ekran lošije rezolucije, ali i nešto jači procesor od A2 lite. Možda Redmi 7 zbog MIUIa koji je meni daleko bolji od golog Androida, iako će netko reći da je i Android One prednost A2 Litea.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 23:48   #5684
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Koji bi mi entry Xiaomi model preporucili za klinca? Mora biti novo jer ce biti rodjendanski poklon, cca 1200kn ako je moguce dobiti nesto pristojno za tu lovu. Da li je obican Redmi 7 (ne Note) ok? Ili bolje a2lite? Nesto trece?

Sent from my XT1039 using Tapatalk

Između A2lite i Redmi 7, definitivno Redmi 7.

Mali će sigurno igrati igre na tome a dosta bolje će raditi na Redmi 7 zbog nešto jačeg čipa i manje reze ekrana.

A2lite je već dosta stari model, jedino ako je baš jako bitno da ima goli Android. No u tom slučaju je A2 puno bolji, a ima ga već za cca 1300.


P.S. sad vidim da sam odgovorio skoro pa isto kao redscro
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 08:22   #5685
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Ok, hvala! Znaci 7mica je definitivno bolja od a2lite? Za Note 7 znam (to sebi kupujem) ali mislio sam da obicna 7ica nije neka sreca. Radi se o curi, 10god, i ima neko smece od moba dobiveno za kunu na produzenju ugovora tako da ce joj ovo definitivno biti upgrade.

Sent from my XT1039 using Tapatalk
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 12:24   #5686
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Ekipa, stavljate li zaštitno staklo na Redmi Note 7 obzirom da je CGG5 gore?
Za obično svakodnevno korištenje i nema neke potrebe, eventualno zbog padova mogućih i takve stvari.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 12:59   #5687
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Ima li netko Mi9 SE ovdje da podijeli dojmove, pogotovo oko baterije?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:32   #5688
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
eo meni danas stigla trojka international verzija i engleski je deafult jezik i pokazuje caller id bez problema.. doduse ja uz Mi Fit koristim i Mi Band Tools apk takoder..
nego koja je razlika izmedu custom i stock inter. fw na njima ako znas?
Da, int. verzija ima ENG po defaultu, ja imam kinesku već skoro godinu dana pa je bilo potrebno staviti custom FW, no nemam pojma koje su razlike, vjerujem da custom ima neke dodatne opcije koje su ubacili developeri. Imaš stranicu GeekDoing sa custom FW i svim detaljima oko njih...


Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 19:04   #5689
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Da li netko ima obicni Redmi 7? Kakav je ekran? Pogotovo ako ste imali priliku usporediti sa Note 7

Sent from my XT1039 using Tapatalk
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 20:44   #5690
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Događa mi se u zadnje vrijeme da svako nekoliko kada zovem ne cujem drugu stranu, niti ona mene cuje, onda resetiram mob, opet nazovem pa bude ok.

Konkretno radi se o pocophoneu, jeli ko imao slican problem?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 21:04   #5691
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
dal se mozda radi o a1 mrezi?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 14:57   #5692
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Je li netko u posljednje vrijeme slao neki Xiaomi na servis i gdje? Poslao sam upite na nekoliko servisa u HR i SLO vezano za zamjenu baterije na Mi Max pa ću vidjeti tko će dati najpametniji odgovor.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 16:20   #5693
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dečki koje su posljedice kad verzija mobitela nije "globalna" osim što bi morao koristiti engleski jezik?


Naime mobitel (s3 neo) mi je vjerujem pred rikavanjem (gasi se sam od sebe, tu i tamo zaglavi), pa sam krenio malo istraživati. Ispada da je xiaomi redmi note 7 pro sa 6gb ram jebena kupovina (oko 2000kn), ali pro nije "globalna" verzija, nego samo za indiju i kinu...


Također gdje ga kupiti u EU (da mi ne opale carinu) sa shippingom do hr ako se odlučim za kupovinu?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 16:44   #5694
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ak se ne varam kad sam istrazivao prije kupovine A2 receno je da sa aliexpressa nema carine. neka fora/muljaza, nemam pojma. potrazi tu i na onoj temi kupovina moba.
ja sam isto sa S3 na A2. koji preporod. mislio sam da ce mi bit prevelik, ali taman mi je. ugodno surfam na njemu. sta ce ti 6gb RAM-a? meni nikad nije preslo valjda 3gb usage. jedino ako igras...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 17:05   #5695
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja se za sve nove bojim da će mi biti preveliki, no s druge strane većina inča je dobivena prelaskom na više wide ekrane i veći body to screen ratio


Što se tiče rama - igre na mobitelima me ne zanimaju, jednostavno nije velika razlika u cijeni pa zašto ne? Koliko vidim rami su veliki faktor na mobitelima tj. s vremenom "nadođu", a vidio sam i ovo:


https://youtu.be/Y0-AxW4k-Dc?t=600


4gb vs 3gb rama... Sa 6gb se osiguram jer mobitele guram dok ne krepaju (prethodni sam imao 13 godina, iako sam kući imao gro boljih "napuštenih" mobitela ). Mada ovi smartphonei ne mogu ni blizu toliko potrajat...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 17:06   #5696
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Također gdje ga kupiti u EU (da mi ne opale carinu) sa shippingom do hr ako se odlučim za kupovinu?
Ako je namijenjen isključivo kineskom i indijskom tržištu sumnjam da ćeš ga pronaći igdje u EU.

Što se davanja tiče, s Goldway HK shopa (Ali) ako naručiš DHL-om (27usd) stiže bez ikakvih dodatnih davanja. Meni je početkom godine mob stigao 12 dana nakon narudžbe. Ima još trgovina koje nude takvu uslugu, škicni si malo po Aliju.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 17:08   #5697
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
@manuel, 3gb mob nebi uzeo nikako, ali 4gb, kao sto imam mislim da je taman. a2 32/4 ti je oko 1450kn za cash ako se ne varam. 500ak kn usteda.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 17:15   #5698
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
Ako je namijenjen isključivo kineskom i indijskom tržištu sumnjam da ćeš ga pronaći igdje u EU.

Što se davanja tiče, s Goldway HK shopa (Ali) ako naručiš DHL-om (27usd) stiže bez ikakvih dodatnih davanja. Meni je početkom godine mob stigao 12 dana nakon narudžbe. Ima još trgovina koje nude takvu uslugu, škicni si malo po Aliju.
Našao sam u ovom nekom "honorbuy" sa "EU stock"

https://www.honorbuy.com/1631-redmi-...ion-black.html

Valja li što taj shop?

Ako se budem morao upuštati u dostave od 30$ i neka kemijanja sa carinom (hoće-neće fore) rađe onda uzmem ovdje non-pro "globalnu" verziju sa 4gb ram...

No razmislit ću još, nisam pred kupovinu, tek proučavam mobitele (što nisam radio još od.... nikad )

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
@manuel, 3gb mob nebi uzeo nikako, ali 4gb, kao sto imam mislim da je taman. a2 32/4 ti je oko 1450kn za cash ako se ne varam. 500ak kn usteda.
Mi A2 sam prekrižio jer nema 3.5mm, nikakav dongle ne dolazi u obzir, samo mi treba još sranja za nosit po jaknama i džepovima, a i tražit po kući


IMO izbacivanja 3.5mm su epic fail fore, vidim da ih sad opet imaju svi flagshipi...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 17:19   #5699
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
a da, al koristim BT sluske pa mi ne fali.
baci oko na neutrino.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 18:26   #5700
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Našao sam u ovom nekom "honorbuy" sa "EU stock"

https://www.honorbuy.com/1631-redmi-...ion-black.html

Valja li što taj shop?

Ako se budem morao upuštati u dostave od 30$ i neka kemijanja sa carinom (hoće-neće fore) rađe onda uzmem ovdje non-pro "globalnu" verziju sa 4gb ram...

Honorbuy je dobra trgovina, mobitel ti iz EU skladišta dođe u roku par dana samo. Vidim da je Note 7 4/64 nekih 250 kn jeftiniji nego da uzmeš u Neutrinu (oko 1550 kn).


Osobno se ne bi maltretirao sa note 7 pro jer nema globalne verzije pa OTA upgradei nisu zajamčeni, nemaš lte band 20 (problem za područja slabijeg signala ako nisi na Tele2) i osjetljive aplikacije znaju zezati (npr. netbanking). Naravno, možda će sve raditi super, ali možda i neće
Osobno ne bih uopće gledao nešto što nije globalna verzija.



Ako kupuješ na duže staze možda najbolje da odeš na Note 7 sa 128GB memorije i gotovo.


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
IMO izbacivanja 3.5mm su epic fail fore, vidim da ih sad opet imaju svi flagshipi...

Da, sad je to feature
Iako moram priznati da nakon što sam probao true wireless slušalice, nema nikakve šanse, ali nikakve, da bih se vratio na žice oko vrata, žice u džepu, žice oko ušiju i bilo kakve žice.

Smrt žicama
Exy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na