Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2017., 16:17   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Savjet za kuću sa 4 etaže

Pozdrav ljudi,

dakle imam ovakvu situaciju.

- U kući je spojen T-com adsl. Router od T-coma je spojen na 1. katu i on uredno pokriva taj prvi kat sa wi fi signalom, a srednje do loše pokriva prizelje ispod. No to mi nije toliko bitno.
- Do 2. kata sam provukao lan kabel, tamo sam iskoristio stari siemens gigaset sx763 Konfigurirao sam ga da radi kao AP. Postavljen je na žalost u samom kutu etaže, jednostavno je tako moralo biti u datom trenutku.
- To radi sasvim ok za veći dio tog 2. kata, ali na rubnim dijelovima kata, a i na 3. katu, je signal solidno loš. Prekida mi se veza a i brzina je jako loša.

Koliko vidim imam 3 opcije.
1. je da zamjenim siemensa sa kvalitetnim APom sa više antena koji bi uredno pokrivao 2. i 3. kat
2. je da kupim srednje kvalitetni AP i kombiniram ga sa repeaterom na 3. katu . Repeater bi onda mogao pozicionirati negdje na sredini kata tako da mu je veza prema AP-u kvalitetna, a i opet da je on sam pozicioniran tako da kvalitetno pokriva cijeli 3. kat.
3. je da ostavim dotičnog siemensa i kombiniram ga sa neki jakim repeaterom koji bi bio točno iznad njega na 3. katu, s čime bi dobio kvalitetnu vezu između siemensa i repeatera, i onda se nadati da će (više manje) tako pozicioniran repeater uspjeti pokriti 3. kat do svih rubova.

Osobno najviše idem prema 1. opciji (ako ništa - zbog bržeg wi fi-a u odnosu na siemensa), ali sam otvoren za komentare i sugestije. Slobodno ponudite i 4. rješenje ako ima nešto još bolje.

U bilo kojem slučaju bih molio za sugestije za kupnju uređaja jer sam skroz izašao iz praćenja što je trenutno dobro na tržištu.
Budžet je do 2500kn, s tim da ako mogu proći i za 500kn bih radije prošao za dotičnih 500kn

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 16:41   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Prije nego ti nešto predložim reci jesu li sve etaže na zajedničkom mjerilu struje ili svaka etaža ima svoje mjerilo ?
Jeli trofazni priključak ili monofazni ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2017., 16:43   #3
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Odvojena je struja, prizemlje i 1. kat jedno mjerilo, 2. i 3. kat drugo mjerilo.
Prvih dvoje je na trofaznom, drugih 2 na monofaznom.

Mislio si preko struje da drmam kućnu mrežu?

Kad sam svojevremeno to gledao još uvijek je imalo svojih nekih nedostataka, zaboravio sam sad već što. Možda je u međuvremenu i riješeno.
No u svakom slučaju odvojena su prva 2 kata i druga 2 kata, tako da eventualno postoji mogućnost da pospajam 2. i 3. kat kao odvojenu cjelinu, ali ne i sve skupa (što i nije zapravo dealbreaker).
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 16:53   #4
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Mislim da je rješenje da upoznaš nekog t-com tehničara kojemu iz torbe vire modemi, razbacuju se njima pogotovo ih nitko ne pita za rabljene. Iz prvog kata di je server t-comov modem, repeator staviti jednan u prizemelj jedan na 2 a jedan na treći kat i trajno rješen problem, struja nema veze, treba znači npr 3 sx763 konfigurirati i to je to. Daš tehničaru 1000 za posao 1000 za 3 modema i rješen problem. Ako se ne možeš snaći javi se!
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 16:57   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da, na PowerLine sam mislio, aktualni uređaji su dovoljno napredovali i stabilno rade.
Spominjanje br. faza je šta je potrebno / poželjno (ovisno o modelu, generaciji) staviti na istu fazu.

Imaš provučen Lan kabel 1. kat > 2. kat, taman šta ti treba za vezu između dva priključka.
Sad staviš jedan PowerLine tu gdje si došao sa Lan kabelom, a drugi ide na 3. kat.
SX na 2. katu ostaje gdje je a za 3. kat trebaš još jedan AP.

Ostaje nekako spustiti Lan kabel sa 1. kata u prizemlje pa onda ...

@Dusan
Smiri se, kakvi crni modemi i ostalo šta si već napisao ... pažljivije pročitaj problem i predloženo rješenje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 17:03   #6
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Mislim da je rješenje da upoznaš nekog t-com tehničara kojemu iz torbe vire modemi, razbacuju se njima pogotovo ih nitko ne pita za rabljene. Iz prvog kata di je server t-comov modem, repeator staviti jednan u prizemelj jedan na 2 a jedan na treći kat i trajno rješen problem, struja nema veze, treba znači npr 3 sx763 konfigurirati i to je to. Daš tehničaru 1000 za posao 1000 za 3 modema i rješen problem. Ako se ne možeš snaći javi se!
Ne razumijem samo zašto bi dao 1000kn tom tehničaru, i zašto bi me 3 stara sx763 trebala koštati dodatnih 1000kn?

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da, na PowerLine sam mislio, aktualni uređaji su dovoljno napredovali i stabilno rade.
Spominjanje br. faza je šta je potrebno / poželjno (ovisno o modelu, generaciji) staviti na istu fazu.

Imaš provučen Lan kabel 1. kat > 2. kat, taman šta ti treba za vezu između dva priključka.
Sad staviš jedan PowerLine tu gdje si došao sa Lan kabelom, a drugi ide na 3. kat.
SX na 2. katu ostaje gdje je a za 3. kat trebaš još jedan AP.

Ostaje nekako spustiti Lan kabel sa 1. kata u prizemlje pa onda ...
Zanimljivo, sviđa mi se. Ako je stvarno stabilno i dovoljno brzo to bi i moglo biti rješenje.
Thanks

Imaš li neke preporuke za PowerLine uređaje?
Možeš slobodno napisati i neki kvalitetni AP, i u slučaju gdje ipak ne bih išao na PowerLine pa bi drmnuo jedan što jači AP na 2. katu, a i u slučaju gdje bih išao na PowerLine pa neki čisto ok AP za 3. kat.

Meni tek slijedi googlanje oko trenutno aktualnih uređaja, ali ako već znate neke konkretne modele za preporuku - cijenio bih
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 17:13   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Za PowerLine gledaj AV500 standard / modele, imaš "Start komplet" sa 2 komada, a po potrebi možeš dokupiti još 1 isti i svi mogu biti međusobno povezani.

Za AP uzmi TL-WR843N(D), to je router ali može raditi i kao AP ili kao Repeter,
D varijanta je interesantna zbog promjenjivih antena ali ih je trenutno nestalo na tržištu kod nas.

EDIT: PowerLine kit:
https://www.nabava.net/powerline__14...-kit__30772211
http://www.iqcentar.hr/product&product_id=49670
dodatni solo:
https://www.iqcentar.hr/53533-tp-lin...ne-s-uticnicom

Postoje i još noviji / skuplji sa GB mrežom pa ti vidi ...
http://www.iqcentar.hr/product&product_id=54528

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.04.2017. u 17:25.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 17:22   #8
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Pa to će me na kraju sasvim jeftino i ispasti

Koliko sam vidio brojka u standardu označava max brzinu u Mbps, tako da to će mi definitivno biti dosta.

Thanks još jednom
Vjerojatno idem onda na ovu kombinaciju:
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click
+
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click

Malo sam jedino skeptičan za ovaj AP da će mi pokrivati cijeli kat, ali možda će čak i biti ok ako ga dobro pozicioniram.

Zapravo ne, trebam tražiti PowerLine uređaje sa barem 2 lan porta.
Na 3. katu mi je dovoljan i 1 lan port na koji će se spojiti ovaj novi AP, ali na 2. katu mi je obavezno da ima i jedan dodatan izlaz zbog spajanja na siemensa.

EDIT: zapravo je ok
Spojim siemensa sa ovim lan kabelom koji ide od routera, i onda od siemensa odem u PowerLine... Malo sam glup
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.04.2017. u 17:44.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 17:42   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Računaj da je "poželjno" PowerLine uštekati direktno u utičnicu u zidu, zato sam ti predložio onu verziju sa "prolaznom" utičnicom, osim toga TP-Link mi je "draži" od D-Linka.
Isto tako pametno je držat se istog modela ako ćeš dodavati još koji u lanac kasnije.

Nema prolaz > https://www.protis.hr/products/detai...akiranje/92067
Ima prolaz > https://www.protis.hr/products/detai...akiranje/80515

Taj AP će pokriti kat ako ga staviš "u sredinu" i ako nemaš vilu sa 500 M2 po etaži
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 17:44   #10
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Sad sam tek vidio da si editirao post sa linkovima gore, pogledam sad sve po redu
A katovi su po 100 kvadrata tako da bi valjda trebao biti miran.

EDIT:
Imam dovoljan broj utičnica tako da nisam imao potrebe ići na prolazne varijante.
Na kraju naručeno http://www.iqcentar.hr/product&product_id=54528 + dotični ruter.
Hvala ti još jednom
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 21.04.2017. u 18:15.
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2017., 18:49   #11
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Igor i sam si reko da je buđet max 2500 kn, ja sam to smjestio u 2000. Konfigurirati 3 modema na tri kata + provođenje lan kablova i spajanje ako ti netko radi min cijena 1000 posao + materijal, ako nađeš? Nikky jako sam miran, ne boj se. Inače, kod mene je u funkciji moj prijedlog za prizemlje, kat i tavernu /tri odvojena prostora/.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 22.04.2017. u 10:17.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 19:36   #12
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
@Igore ...još ispravka netočnog navoda ... napisao si: "....da zamjenim siemensa sa kvalitetnim APom sa više antena..."
Više antena ne znači jači (mW) adapter niti bolje pokrivanje prostora. Imaš standarde n150 (20MHz) i n300(40MHz) samo ovaj zadnji da bi radio na 300Mbps mora osim boljeg čipseta imati i dvije antene (za MIMO bez kojeg reflektirani signali pri toj brzini prave probleme). Brzine (standardi) koje sam naveo su teorijske a u praksi su oko pola toga.

ps: svaki wifi adapter će u "g" modu imati veći domet nego kad ga postaviš u "n" mod a siemens ima samo "b" i "g" mod.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 20:29   #13
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
treba znači npr 3 sx763 konfigurirati i to je to. Daš tehničaru 1000 za posao 1000 za 3 modema i rješen problem. Ako se ne možeš snaći javi se!
De bolje ckomi neg sto pises bedastoce, ne znas ni sebi AP postaviti al pametovanje ti ide...

Btw, trebas 3 modema za cca eto ko za tebe 300kn ?!? PTT ukljucen.

@Igorr

Iz PowerLine opet mos u Siemensa, uglavnom svaki taj siemens je za jedan kat dovoljan ako je negdje u sredini... za 70kn se nadju gdje god os.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 22:17   #14
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
- To radi sasvim ok za veći dio tog 2. kata, ali na rubnim dijelovima kata, a i na 3. katu, je signal solidno loš. Prekida mi se veza a i brzina je jako loša.


većina je rečena... a ja ću dodati - daj malo okreni antenicu. ne mora biti vertikalno i ne mora biti horizontalno... MIMO antene po uređajima su u međusobnom kutu od 90 stupnjeva. okreni antenu na routeru npr da bude pod 45* i vidi kako se signal ponaša tamo gdje ga prije nije bilo ili je bio loš. ja sam imao apsurd pred par godina da u sobi pored nisam imao gotovo nikakav signal s mog routera, a onda sam samo wifi stick polegnuo (do tad je stajao vertikalno u njegovom usb docku) i signal je skočio na full. kod ne-MIMO uređaja gdje je samo 1 antena, razlika u signalu između 2 polarizacije bi trebala biti 30dB. zbog refleksija je manje naravno. ali nek je 10dB. dovoljno da ti u rubnim područjima ne radi.

dok sam koristio stari linksys wrt54gl po doma, jednu antenu sam držao vertikalno a drugu horizontalno, i brutalno je pokrivao cijeli kat kuće, puno bolje nego to sada radi mikrotik s internim MIMO antenama.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2017., 09:15   #15
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
@Igore ...još ispravka netočnog navoda ... napisao si: "....da zamjenim siemensa sa kvalitetnim APom sa više antena..."
Više antena ne znači jači (mW) adapter niti bolje pokrivanje prostora...
Nije pravilo, ali koliko sam vidio po testovima, uređaji sa više antena uglavnom i dođu sa jačim adapterom pa samim time i bolje pokrivaju više prostora, a često postižu i veće brzine.
Ali thanks na komentaru i pojašnjenju

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
@Igorr

Iz PowerLine opet mos u Siemensa, uglavnom svaki taj siemens je za jedan kat dovoljan ako je negdje u sredini... za 70kn se nadju gdje god os.
Poigrati ću se kad mi uređaji dođu ali postoji solidna šansa da ću, zbog lošije pozicije, na 2. katu staviti novi tp-link AP, vjerujem da će bolje pokrivati rubne dijelove etaže od siemensa. I onda na 3. katu staviti siemensa jer tamo ga mogu bolje pozicionirati.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
većina je rečena... a ja ću dodati - daj malo okreni antenicu. ne mora biti vertikalno i ne mora biti horizontalno...
Iskreno - stvarno mi nije palo na pamet pomicati antenu u različite smjerove, a zapravo je banalno za probati
Jedino što sam probao je pozicionirati različito cijeli uređaj u okrugu od pola metra/metar koliko mi je moguće.

Nakosim antenu pa probam onda i tako, zahvaljujem
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2017., 18:56   #16
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Mikrotik oprema bi super to rijesila
3x wap uređaja i malo lan kabla
Al hebiga vi ovdje pricate o 70kn tht smradacu
A znas kak ide... koliko para toliko muzike
Osim ako ste zadovoljni sa g sistemom


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2017., 21:46   #17
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
G je i dalje sasvim dobar za sve normalne upotrebe. sad će hackermani reć "eee al ja bi gigabit na vajerles" jer je od životne važnosti povuć svih 50mbita vdsl-a na laptop kad radimo speedtest.

u normalnom familijarnom a pogotovo turističkom okruženju, to se ne događa i poželjno je da se ne događa. Staviš po jedan G router, koji već zbog standarda ne ide preko 20mbita, dovoljno se pokrije kat, a na njega se ionako kači dvoznamenkasta količina ljudi pa bolje da individualni device pokupi umjerenu brzinu, a ne da potegne max i ubije net svima. s druge strane kod tih novih N routerčića bez vanjskih antena je drastično ubijeno pokrivanje signalom, pa će 2 zida dalje G router i dalje davat neku normalnu brzinu, a N routerčić će cmoljit na megabit ili dva.

(s druge strane N router s vanjskim većim antenama će pokrit krug od pol kilometra, i na tih pol kilometra bacat megabit. ovdje sam ostao šokiran zyxelom, neznam model, jedan kafić u centru ga ima na terasi ispod tende, ja ga doma pol kilometra dalje lovim s laptopom i vučem 1 mbit. kod frenda sam montirao zyxel AP sa 2 vanjske 5dBi antene, i stvar gura moju full brzinu neta (30mbita) gotovo bilo gdje u kući, a AP je na tavanu iznad 2. kata. prethodni router je radio samo blizu hodnika jer je signal valjda išao "okolo" a ne "kroz" katove. ni ne dođem do kućnog praga kod frenda, a mob mi se već spoji.
naravno stavio sam limit na 10/1mbit, i tih 10mbita je fiksno bilo gdje u ili oko kuće. mikrotik HAP ili ostala đubretarca s internim "printanim" antenicama mogu samo sanjat takvu pokrivenost.

kod mene u kući turiste opslužuje upravo sx763 jer signal s mikrotika koji je kod mene je takva tapija da ga 2 zida dalje - nema.
i kod staraca u zgradi sam stavio sx763, stoji na ormaru pored prozora, pokrivam cijeli stan i pol ulice, parkiram se na cesti 50m od zgrade, nisam ni izašao iz auta i mob se već spoji. nisu ti sx-evi loši uređaji, ako te ne puca da guraju 100mbita preko wireless-a.

a moje viđenje razloga zašto svi novi routeri imaju print antenice je - smanjivanje dosega. zagađenost etera se već godinama osjeća... ne radi ti youtube jer 30 susjeda oko tebe kuri wireless. od kako furaju te N routerčiće, razina signala i broj mreža u dohvatu se drastično smanjio. ono šta se i ulovi, varira oko -90 - 95dBm, praktički ne smeta. imam negdje screenshot s laptopa od pred jedno 10 godina, 30tak mreža u dosegu i hrpa njih na -70dBm. sad ih je samo par i oko -90 su. po inssideru, ja sam gotovo jedini koji kuri stari G standard i pokriva pol ulice.

ne budi mi teško:
screenshot s laptopa kod mene u kući:


Pol ovih mreža je moje, gargoyle je mikrotik hap 941 2 metra dalje iza zatvorenih vrata. gatsuga i openwrt su sa sx763 u apartmanu 2 zida dalje.
tu je još vanjska mreža koju laptop iz nekog razloga ne zeli pokazati, i linksysov repeater u garaži 30metara dalje prizemno.
ova jedna mreža s jakim signalom su susjed na katu ispod, a ostale mreže sa slabim signalom su susjedi u kući preko puta moje.
ovaj stelladimare je upravo taj famozni zyxel pol kilometra dalje. lovim ga i u sobi, ne moram ni na terasu izaći.

kod staraca je situacija gotovo pa jos jasnija, a oni su u zgradi gdje se lovilo pun k mreža.

jasno je koja je njihova mreža (sx763) , ovaj thomson je kat iznad (wifi G) , riccardo kad ispod (wifi N), a ovi koji dolaze i nestaju su stanovi pored.

zbrojiš 2 i 2 i sve je jasno. dolaskom N standarda i internih antena, drastično se smanjio kaos u eteru, snaga je taman da se pokrije stan , a šit antene love i manje sranja izvana pa su moguće veće brzine blizu routera, koje se pretvore u ništa čim se makneš 2 zida dalje. a onda onaj tko želi, montira N router s vanjskim antenama, i pokrije pol grada.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 22.04.2017. u 22:20.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2017., 23:18   #18
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Zato sam ja i napisao
Wap od mikrotika

Eto sve si u detalje rekao, nema se sta dodat


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2017., 09:14   #19
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
@jp_rv potpuno točno i očekivano , što je modulacija (ovisi o brzini ) šira to je domet manji pa ustvari sa "b" modom imaš na wifi najveći domet a sa 40MHz širine (n300) je najmanji domet istog uređaja.
Jedan od razloga je i u tome što TX tog uređaja pri većoj širini modulacije daje i manju snagu (dBm) što se vidi i u teh. specifikacijama wifi uređaja a i RX je potreban jači signal za veće brzine što se isto vidi u specifikacijama kao npr. -60dB za "n" a -80dB za "g" mod.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2017., 23:42   #20
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Jp_rv, s kojom to aplikacijom radiš scan?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 00:44   #21
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Vjerojatno inSSIDer 2, sam je maknuo MAC da se ne vidi

http://inssider.software.informer.com/2.0/

Ovaj drugi donji je inSSIDer Home verzija.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 08:00   #22
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
verzije 2 i 3. s time da je 3 njesra. znači nađite si 2 negdje.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2017., 09:58   #23
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Čisto da se javim nakon što koristim ovo neko vrijeme, za slučaj da je netko u sličnoj nedoumici/situaciji.

Dakle TP-Link powerline uređaji + onaj njihov jeftini AP/Router.
Sve radi maksimalno brzo i stabilno, za sad ni jedan jedini problem.
Doslovno plug&play

Thanks još jednom na preporuci
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na