Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2017., 10:51   #1
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
Question Novi ruter na ZTE (tcom) ruter/modem







I onda na router.asus.com ima quick install i ne uspije, onda treba odabrat vrstu veze a za pppoe piše da treba od ISP "authentication card" username i password.. Išo na tcom i pito u chat i lik mi kaže da ako postoji kakav problem s tcom ruterom da mogu ići na link, blabla, da ne preporučuju ikakave izmjene u hardware. I lik ode.

Ja kupio novi ruter i sad ovaj k... kako drugi onda koji žele nekakav bolji gaming ruter...
Pomoć pls.

Hvala.
-->
Poz!

Znači imam Tcom ISP, ZTE ZXDSL 931 VII njihov ruter/modem, i kupio sam ASUS RT-AC51U ruter radi QoS, bandwidth control i te fore. I zanima me kako spojit sada.
Znaci spojim WAN portove od oba, i uštekam pc na LAN1 novog, pogledao sam ZTE-ove postavke na http://192.168.1.1/...
(negdje sam pročito da bi trebalo ih BRIDGE, a vec je postavljeno na bridge ako je to to)
Type: PPPoE
Type: Bridge Connection
Modulation Type: ADSL_2plus
to sam kopiro šta bi možda trebalo znati.. ne razumijem se baš u to tako da ako treba slike od svega, nema beda.
dal možda treba ovdje šta postavit






I onda na router.asus.com ima quick install i ne uspije, onda treba odabrat vrstu veze a za pppoe piše da treba od ISP "authentication card" username i password.. Išo na tcom i pito u chat i lik mi kaže da ako postoji kakav problem s tcom ruterom da mogu ići na link, blabla, da ne preporučuju ikakave izmjene u hardware. I lik ode.

Ja kupio novi ruter i sad ovaj k... kako drugi onda koji žele nekakav bolji gaming ruter...
Pomoć pls.

Hvala.
akmaggot666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 14:14   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Nekako mi se čini da nemaš blage o svemu tome i da lupaš ko Max po diviziji
Primjera radi našao si "Bridge" gdje nema veze sa onim šta tebi treba.
ZTE treba podesiti u Bridge ili Semi - Bridge (PPPoE Pass-Trough) za Internet konekciju,
a onda podesiti WAN PPPoE na Asusu.

Za početak vrati sve postavke šta si mijenjao u ZTE kako su bile ili napravi Factory reset i nadaj se da će sam povući postavke sa ACS servera (treba neko vrijeme).
Ovo nije nužno ako radi izlaz na Internet kao prije nego si krenio čačkati.

Kad to napraviš možemo dalje, a u međuvremenu pogledaj ovu temu > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=256861
ima još sličnih tema.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2017., 14:17   #3
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
Internet radi, nisam ništa mijenjo...
sad je pitanje, kako stavit taj zte u bridge ako vec nije...
i onda zasto pita za pppoe username i pw kojeg mi navodno treba dat tcom a nedaju

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.03.2017. u 14:53. Razlog: Ne treba quote za post poviše
akmaggot666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 15:07   #4
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor akmaggot666 Pregled postova
Poz!

Znači imam Tcom ISP, ZTE ZXDSL 931 VII njihov ruter/modem, i kupio sam ASUS RT-AC51U ruter radi QoS, bandwidth control i te fore. I zanima me kako spojit sada.
Znaci spojim WAN portove od oba,
NE! Kabel ide iz LAN1 port na ZTE-u u LAN ili WAN port na Asusu, ovisno sto zelis dobit.

Username/Passwort za PPPoE procitas iz ZTE-a, jer su ti podaci dostupni, a ko to neznas dobit, T-Com SZK ti MORA dati te podatke; cak ih mozes saznat sa telefonskog automata, kad zoves s te fiksne linije...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 15:22   #5
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
zelim dobit da mi ASUS ruter radi ko ruter samo, tj da ZTE ruter se "ugasi" i radi samo kao modem, da ASUS ruter radi bandwidth controll, QoS i ostalo, znaci kako onda spojit

znaci podatke mogu dobit s 192.168.1.1? gdje da ih nađem ;D

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.03.2017. u 16:29.
akmaggot666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 20:49   #6
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
trebaš zte prebaciti u bridge mod možeš sam ručno ili nazvati SZK da ti oni to daljinski naprave,upisati u asusa
pppoe korisničko ime i lozinku za asusa,spojiš iz zte-a mrežnim kablom sa bilo kojeg porta u wan port asusa i conect ,
za spajanje na internet drugo nije potrebno. wifi na zte mora biti isključen a na asusu postaviš,za vlan id ti je i dalje zadužen
zte ,tako da netrabaš baš ništa podešavati.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 16:38   #7
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
ja sam sredio svoje, sada radi OK.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.03.2017. u 17:57.
akmaggot666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na