Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2017., 23:59   #3901
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 03:16   #3902
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ima li netko rješenje za touch tipkovnicu? Nakon updatea na 1709 više nije ista, stalno joj se mijenja veličina. Kad je aktivan samo monitor od laptopa, normalne je veličine. Kad spojim TV, onda se razvuče. Kad je samo TV aktivan, onda je toliko sitna da ne mogu vidjeti i pogoditi slova s više od metra udaljenosti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 11:25   #3903
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Da li je netko uzimao retail licence s Ebaya za malo para?
Promjenio sam komp - samo sam prebacio disk u novi i licencirani Insider Win10 su postali nelicencirani kao i taj Ebay Office 2016.
Sad da li je ovo stvarno retail verzija koju ću kasnije moći preseliti na drugi komp?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 11:52   #3904
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ma daj tih 4€ i miran si do sljedece izmjene.. a mozda je i retail ..
bolje 4€ nego 1200 kn ili koliko več sad to dođe kod nas
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 19:03   #3905
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja uzeo neki dan sa g2deal
Za 10e

Sve 5
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 22:29   #3906
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
uzeo preko ebaya win10 home za 3€ i office 2016 pro plus (jer je najjeftiniji) za 6€. sve radi do izmjene lapa a onda cemo uzeti win 13 i office 2025.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 15:33   #3907
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Vjerojatno je negdje već spomenuto, no nisam uspio naći konkretan odgovor. Da li Windows 10 licenca ostaje vezana za staru matičnu i nakon što je na osnovu iste aktiviran novi hardware?

Točnije, zanima me da li će korisnik kojem ustupim staru matičnu moći aktivirati Windows 10 na osnovu hardware id-a?
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 21:21   #3908
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
u pravilu da..
ali ako je cpu, hdd, gpu različit .. možda i ne prođe
ali matična je srce .. ako se ona promjeni i sve ostane isto.. definitivno key ne radi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 13:33   #3909
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
U ovom slučaju matična i procesor ostaju isti.

Pitam iz razloga što sam za aktiviranje nove konfiguracije imao natezanje sa korisničkom službom nakon čega su u konačnici preko LogMeIn aplikacije unijeli broj za aktivaciju (koji je bio korišten na staroj kofiguraciji).

Stoga, postavlja se pitanje da li sada mogu dvije različite konfiguracije koristiti istu licencu? S jedne strane bi imalo logike da nije moguće, s druge strane stara konfiguracija ostaje uglavnom nepromijenjena (jedino hdd fali) što, po svemu sudeći, implicira da se ipak može aktivirati.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 13:57   #3910
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
A da probaš napraviti deaktivaciju Windowsa na staroj ploči prije nego je izvadiš van?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 13:02   #3911
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A da probaš napraviti deaktivaciju Windowsa na staroj ploči prije nego je izvadiš van?
Ovo sam radio i prolazi.
Nedavno sam klijentu slagao kompletan PC te sam na starom PC-u deaktivirao licencu na M$ stranici. Instalirao nove Win na novom PC-u i iskoristio isti key. Sve radi.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 17:06   #3912
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Ja sam prije par mjeseci instalirao sebi noviji PC (drugia MBO i HDD) i aktivirana su oba i rade normalno.
Možda zato jer sam se logirao na svoj MS račun i sa novog PC ...
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 21:56   #3913
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ajd kad smo več kod licenci..
jel imao tko ovaj slučaj i da zna

kolega ujko ima firmo
I sad curici treba laptop (5-ti razred)
Kupili oni neki asus sa windows legalni
E sad, treba i office ..
situacija.. ako se kupi na buvjaku key za 5-6$ .. kako to gledaju ovi šta kontroliraju
Em, prvo je na firmu
EM .. office je kupljen ali ne u našem dučanu .. račun je ebay ..
I naravno laptop nije u firmi .. nego 3 kata iznad u stanu
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 22:48   #3914
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
pa zar ne bi trebali učenici imati pravo na besplatne windowse i office paket? msdna ili kako se to zove...

npr: https://cip.tvz.hr/12-za-studente/33...sdnaa-programu
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 22:57   #3915
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ključna riječ - trebali.

Ontopic - ako prijenosnik ne bude u prostoru tvrtke, mislim da neće biti problema.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 23:55   #3916
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
Što oćeš reć, da nemaju?
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 00:38   #3917
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa zar ne bi trebali učenici imati pravo na besplatne windowse i office paket? msdna ili kako se to zove...

npr: https://cip.tvz.hr/12-za-studente/33...sdnaa-programu


a neznam ja dal to osnovno školci imaju ..

Moj bebač je tek 9 mj .. pa iz prve ruke neznam..
A ova curica ide 5-ti razred.. osnovna š...
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 08:06   #3918
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Što oćeš reć, da nemaju?


Pa provjereno znam da neke srednje i fakulteti i dalje nemaju pristup DS-u i O365.

Mi smo tek za zadnjoj godini faksa dobili DS - i to ne svaki student ponaosob već je Carnet admin dobio prava i mogao dijeliti keyeve.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 13:52   #3919
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kako vidjeti imam li Retaili ili OEM verziju W10? Imam W10 Pro koji je upgrade sa W7. Planiram obnoviti komp novom platformom (mbo, cpu, ram, gpu, ssd). Od stare ostaju samo 'nebitniji' dijelovi - psu, case i hdd.
Brine što napraviti da bez problema aktiviram W10 na novoj platformi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 14:27   #3920
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
evo da pitam i ovdje jer nigdje nisam uspio naci. na pcu i laptopu na win10 strojevi se ne bude iz sleepa. pc je klokan laptoip nije. ugasene su opcije fast startup i opet nista. jednostavno se ne pali
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 14:36   #3921
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako vidjeti imam li Retaili ili OEM verziju W10? Imam W10 Pro koji je upgrade sa W7. Planiram obnoviti komp novom platformom (mbo, cpu, ram, gpu, ssd).
Od stare ostaju samo 'nebitniji' dijelovi - psu, case i hdd. Brine što napraviti da bez problema aktiviram W10 na novoj platformi.
Windows 7 SP1 Pro upgrade na Windows 10 Pro se vodi kao aktivacija digitalnom licencom. Možeš provjeriti u Settings, pod Update, pa Activation, a pomoću ProduKey alata lako saznaš ključ. Obzirom da je riječ o aktivaciji digitalnom licencom, automatski se prilikom nadogradnje aktivira generički ključ, a ako kojim slučajem imaš OEM, onda budeš pored tog ključa pronašel i BIOS OEM ključ. Neovisno o tome, ako još uvijek imaš stari Windows 7 ključ možeš ga bez problema iskoristiti prilikom reaktivacije na novoj konfiguraciji. Također, možeš na Internetima kupiti jedan od važećih Windows 10 Pro ključeva za par dolara, eura ili funti. Zbog nove ploče, reaktivacija je sigurna, samo je pitanje koji ključ hoćeš probati.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 15:02   #3922
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor Keyser Söze Pregled postova
evo da pitam i ovdje jer nigdje nisam uspio naci. na pcu i laptopu na win10 strojevi se ne bude iz sleepa. pc je klokan laptoip nije. ugasene su opcije fast startup i opet nista. jednostavno se ne pali
Probaj najnovije drivere i BIOS update, iako sumnjam na neku aplikaciju ili postavku u Windowsima koja nije baš "legla" kad kažeš da se događa na oba kompa.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 17:34   #3923
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa zar ne bi trebali učenici imati pravo na besplatne windowse i office paket? msdna ili kako se to zove...
Za osnovnoškolce i srednjoškolce je http://office365.skole.hr. S AAI@EDU identitetom mogu instalirati Office365 na 5 uređaja. Imaju 1TB OneDrivea.
EDIT: Windowse nemaju, samo Office365.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 11.01.2018. u 17:35. Razlog: Nadopuna
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 13:20   #3924
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
U čemu je caka s tim ključevima za par dolara? Jer vidim da je regularna cijena između 100 i 200 evrića pa mi nije jasno kako su ovi ključevi tako jeftini? Ja imam naravno gusarski Win 10 na kojemu sve radi cakum pakum, od updateova, pa do sveg ostalog.
I kad sam već spomenuo updateove jesu li vama ugašeni ili upaljeni? Windows 7 je to imao puno bolje riješeno ako se mene pita, desetka te doslovno sili da koristiš automatic updates jer nema opcije za gašenje ili kontrolu, osim prisilno u services ili gdje sam već bio našao...a da ne spominjem i automatsko skidanje drivera koji su u većini slučajeva stariji bar za 4 verzije od onih koje želim, sve u svemu jedan veliki od Microsofta. Koristim ih zadnjih nekoliko mjeseci i nikako se naviknuti, da mi driveri za laptop imaju podršku za win 7 bez razmišljanja bih se vratio, ovo napravili sve automatski, kao jednostavnije za debilčiće,a zapravo u praksi ispadne da samo imam još dodatnog posla i zezancije.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 13:25   #3925
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Na uredskoj mreži mi se ništa ne updatea jer sam postavio metered konekciju, a doma ide sve automatski. Preko firewalla i servisa isto možeš namjestiti kako ti odgovara. Meni je ovo na Windows 10 puno bolje rješeno nego na Windows 7.

Rasprava s ključevima je bila već nekoliko puta, nećemo valjda opet isto. Uglavnom, legalno je, ali siva zona.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 14:10   #3926
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Na uredskoj mreži mi se ništa ne updatea jer sam postavio metered konekciju, a doma ide sve automatski. Preko firewalla i servisa isto možeš namjestiti kako ti odgovara. Meni je ovo na Windows 10 puno bolje rješeno nego na Windows 7.

Rasprava s ključevima je bila već nekoliko puta, nećemo valjda opet isto. Uglavnom, legalno je, ali siva zona.
Ako se dobro sjećam na Win 7 si odmah mogao postaviti po volji u control panel/windows update hoće li skidati i kako, a ovdje kada odem na windows update mogu jednio podešavati "active hours" , a neki laik koji se ne razumije pretjerano u računala se sigurno neće sjetiti otići u service te tamo čačkati po opcijama, tako da po meni to nije nikako bolje riješenje...činjenica je da su išli sve pojednostaviti ali time nisu izašli u susret malo zahtjevnijim korisnicima.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 15:45   #3927
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Windows 10 i je tako koncipiran. Da se instalira i da sve malo naprednije moraš u Task Scheduler/Services/Registry/YouNameIt.
Instalacija traje 10 minuta, ali gašenje pizdarija nakon instalacije traje sat vremena...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 02:59   #3928
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 408
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Windows 7 SP1 Pro upgrade na Windows 10 Pro se vodi kao aktivacija digitalnom licencom. Možeš provjeriti u Settings, pod Update, pa Activation, a pomoću ProduKey alata lako saznaš ključ. Obzirom da je riječ o aktivaciji digitalnom licencom, automatski se prilikom nadogradnje aktivira generički ključ, a ako kojim slučajem imaš OEM, onda budeš pored tog ključa pronašel i BIOS OEM ključ. Neovisno o tome, ako još uvijek imaš stari Windows 7 ključ možeš ga bez problema iskoristiti prilikom reaktivacije na novoj konfiguraciji. Također, možeš na Internetima kupiti jedan od važećih Windows 10 Pro ključeva za par dolara, eura ili funti. Zbog nove ploče, reaktivacija je sigurna, samo je pitanje koji ključ hoćeš probati.
Ne želim te plašiti, ali meni Win10 (upgradean sa Win 8.1) se nisu htjeli aktivirat na novoj ploči. Srećom pa sam staru ploču koristio u buildu za svoje roditelje pa je aktivacija nakon reinstalacije Windowsa, na tom kompu, prošla bez problema.

A sebi sam uzeo novi ključ na Ebay.de (7€)
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 16:15   #3929
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ja sam nakon novog updatea morao ponovo podešavat monitor,sve je bilo prekričavo,pretamno
Nakon friške instalacije win10 i jučerašnjeg updatea na 1709 opet ista stvar s slikom.Jel netko imo istu stvar?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 16:48   #3930
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Windows 10 i je tako koncipiran. Da se instalira i da sve malo naprednije moraš u Task Scheduler/Services/Registry/YouNameIt.
Instalacija traje 10 minuta, ali gašenje pizdarija nakon instalacije traje sat vremena...

Sent from Mobara
I to je tak nebitno za nekog evriđ juzera. Sigurno su dobili punoo više pluseva što se sve odradi u 10 minuta, nego minusa što Brko, Pupo, Nikky moraju gasit i fino podešavat sat vremena poslje.


Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ne želim te plašiti, ali meni Win10 (upgradean sa Win 8.1) se nisu htjeli aktivirat na novoj ploči. Srećom pa sam staru ploču koristio u buildu za svoje roditelje pa je aktivacija nakon reinstalacije Windowsa, na tom kompu, prošla bez problema.

A sebi sam uzeo novi ključ na Ebay.de (7€)


Pa imaš telefon, zašto se svi bojite MS službe. Da ne govorim da ako si dovoljno dosadan da će ti aktivirat piratske windowse, a di neće nešto što ima validno porjeklo
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na