Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2020., 14:03   #31
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Broj je vlasništvo korisnika dokle god poštuje uvjete korištenja u mreži. Ako ne poštujete uvjete (nadoplata bonom, pretplata) ne ukida se broj nego se ukida pristup mreži,što automatski znači gubitak broja naravno. Mrežni operater ima uvjete kad broj možete dobiti natrag ako se ukine,tj. ne natrag nego kad će taj broj ponovo biti u optjecaju,5,10 ili više godina pa ga možete opet zatražiti ali samo u matičnoj mreži/operateru ( 098,099-HT,091- A1 itd). Znači ako izgubite 098 broj jer niste nadoplaćivali bonom,a u A1 mreži ste, ponovo ga možete dobiti vi ili bilo tko drugi nakon 5 godina samo u HTu ili koliko god vremena je odredio HT.
Vlasništvo nad brojem je u tom smislu podijeljeno na taj način. Niti jedan operater ne može ukinuti/oduzeti nekome broj dokle god se poštuju uvjeti korištenja MREŽE.
To je odgovor Hakoma otprije nekolilo godina kad slao upit da li mogu zatražiti natrag broj iz Vipa kojeg sam ukinuo 2001. godine i da li se može rezervirati kad bude u optjecaju. Nemam više taj mail jer sam ga izbrisao.
Što se tiče sima,naravno da je sim isključivo vlasništvo operatera, u smislu da se taj sim ne može koristiti za druge mreže, npr. zadržati sim a preći u drugu mrežu. Druga vrsta vlasništva nema nekog smisla,nepotrebno je razglabati o tome hoćemo li je baciti u smeće ili ne.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na