Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2019., 19:06   #1
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Kupnja Microsoft office 2016

Pozdrav,

U zadnje vrijeme mi je dosta office-a iz videoteke, te bih kupio Office 2016 paket.
Je li netko zna gdje se može za malu lovu (+- 20$) uzeti Office 2016, i platiti paypalom?
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 19:10   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
traži na ebayu, nađi sellera s hrpom pozitivnog feedbacka i to je to
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2019., 19:55   #3
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
traži na ebayu, nađi sellera s hrpom pozitivnog feedbacka i to je to
Uzeo office 365, za 2$, dobio user i pass, javim kak ide.

Edit: instalirano i čini se da sve radi

Zadnje izmijenjeno od: trebampomoc. 07.03.2019. u 21:35.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 19:59   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
to je to.. ako slučajno prestane raditi, uzmeš drugi key i prst u uho za par dolara.. imam nekoliko win 10 pro ključeva s ebaya i dosad sve ok
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 16:28   #5
zrendula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Kolega za firmu kupio u HR (R1 račun) Office 2019 (399 kn ako se dobr sjećam)
Ima na njušaklu.
Čekam da me zove da to instaliramo ...

Zadnje izmijenjeno od: zrendula. 08.03.2019. u 16:29. Razlog: upisao cijenu
zrendula je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 16:32   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Kakve to veze ima s ovim što je kolega napisao?
400kn nije +- 20$
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 16:37   #7
zrendula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kakve to veze ima s ovim što je kolega napisao?
400kn nije +- 20$
Ali kao vlasnik licence istu kasnije možeš prodati i nemaš gubitka ...
zrendula je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 16:44   #8
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor zrendula Pregled postova
Kolega za firmu kupio u HR (R1 račun) Office 2019 (399 kn ako se dobr sjećam)
Ima na njušaklu.
Čekam da me zove da to instaliramo ...
Samo se pazite da nije neka kemija s tim, da ne preprodaju sa e-baya, pa kada mu uleti inspekcija pelaja. Jer zašto bi netko prodavao nešto što košta 1500+ kuna za 399 ako je zapakirano
Alister je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 16:51   #9
zrendula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Samo se pazite da nije neka kemija s tim, da ne preprodaju sa e-baya, pa kada mu uleti inspekcija pelaja. Jer zašto bi netko prodavao nešto što košta 1500+ kuna za 399 ako je zapakirano

Inspekcija gleda račun (R1 račun). I da je na njemu sve ispravno napisano.
Prilikom instalacije će se vidjeti da li nešto šteka, ako da ide prijava MUP-u.
Nema tu previše kemijanja. Već sam tih skupim licenci instalirao na puno računala i s nekima je bilo problema i samo sam morao nazvati trgovinu, oni uvoznika i nakon 24 sata Office se je sam aktivirao na osnovu unešenih serijskih brojeva.
zrendula je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 16:59   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
A o kojoj se trgovini radi ako je sve crno na bijelo da ja preporučim direktoru da kupi nama licence odmah tamo. Za jednu bolnicu smo nedugo kupovali preko 100 licenci za office. Ako je razlika u cijeni 1000+kn, uzet ćemo kod ovog tvog.

Želiš reći, ako imaš R1, inspekcija drugo ne gleda? Jer nije baš tako.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2019., 12:10   #11
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
U zadnje vrijeme sam kupio nekoliko Office 2016 Pro Plus licenci ne Ebayu za 4-5 E komad.
Za razliku od Office 365 licenci koje sam izbjegavao, i gdje se aktivacija radi preko nekakvog zajedničkog emaila, u slučaju Office 2016 Pro Plus se dobije pravi key koji se koristi kod aktivacije. U većini slučajeva radi OK, ako ne radi kontaktiraš sellera pa ti pošalje drugi.
Radi se o volume licensingu što će reći da je ovo u najmanju ruku siva zona, ako ne i ne legalno. Da li to kod nas prolazi - ne znam neka netko drugi kaže.
Ja bi htio znati da li je netko ikada imao prilike raditi s Volume Licensingom od Microsoft Office-a, jer me zanima da li admin koji ima 'master' key može dekativirati moj ključ nakon xy vremena, i moja licenca postaje neaktivna, pošto se PC periodički spaja na KMS server i provjerava aktivaciju već aktivirane licence.
Koliko sam ja vidio, selleri prodaju ključeve s kojima je moguće napraviti 1 aktivaciju, ali ukoliko kupite više licenci, dobiti ćete jedan ključ s tolikim brojem aktivacija koliko ste kupili licenci. To rade preko nekog toola koji ima omogućuje generiranje ključeva s bilo kojim brojem aktivacija, a KMS server skida broj aktivacija s glavnog 'master' ključa. Taj dio mi je jasan. Ali pretpostavljam da admin može u bilo kojem trenutku deaktivirati pojedine ključeve iz pool-a, što bi značilo da bilo kada možemo ostati bez licence.
Ima netko iskustva s ovim?
trex je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 12:13   #12
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Nije siva zona, nego inspekcija ima nultu toleranciju prema tome, malo su se i oni postrožili zadnjih mjeseci. Iz prve ruke sada znam da Windows za 2-20$ s ebaya ne prolazi kod inspekcije, bez obzira o kakvoj se firmi radi.

Kolega gore je napisao da se radi o trgovini s R1 računom, pa me taj dio zanima, jer znam da to nije istina.

Želiš imati "original" windowse doma, odličan izbor su ti za 3 dolara, za išta drugo nisu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 13:48   #13
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Ja samo znam da kad sam kupio Office 2016 Pro Plus prek ebaya, uredno aktiviran, ali nakon promjene cpu,mbo,ram morao sam kontaktirati MS support koji me prespajao sa eng na slovenski pa na srpski i javila se gospođa koja me pitala prilikom neprolaska aktivacije sa kupljenim keyem za neki kod raspodijeljen u 6 ili 7 dijelova koji se prikaže u Office-u, te kad sam joj to sve rekao ona je provjerila i diktirala mi novi key koji je uredno aktiviran i otad nema problema, ali ak bi opet htio mijenjat dijelove opet bi morao zvat support, a sad dal će opet proć to, ne znam.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 14:35   #14
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
A gledaj, nitko ne kaže da keyevi nisu legalni, jer ne bi radili da nisu.
Izvor keya je problem za našu administraciju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 15:23   #15
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Ja samo znam da kad sam kupio Office 2016 Pro Plus prek ebaya, uredno aktiviran, ali nakon promjene cpu,mbo,ram morao sam kontaktirati MS support koji me prespajao sa eng na slovenski pa na srpski i javila se gospođa koja me pitala prilikom neprolaska aktivacije sa kupljenim keyem za neki kod raspodijeljen u 6 ili 7 dijelova koji se prikaže u Office-u, te kad sam joj to sve rekao ona je provjerila i diktirala mi novi key koji je uredno aktiviran i otad nema problema, ali ak bi opet htio mijenjat dijelove opet bi morao zvat support, a sad dal će opet proć to, ne znam.
Da, postojeća licenca se deaktivira ako se desi veća hardverska izmjena (promjena MBO spada u veću HW izmjenu), zato što se aktivacija veže uz hardware ID koji je rezultat funkcije različitih unique ID-eva podsustava, a sve u svrhu da se onemogući kloniranje aktivirane instance software-a.
Pošto se radi o volume tipu licence, mislim da se može reaktivacija napraviti bezbroj puta, ali moraš svaki puta zvati da ti obrišu trenutnu aktivaciju.

Mene je više zanimalo da li prilikom kupnje volume licence treća strana(ne Microsoft nego administrator firme koja je kupila volume licencu) ima ovlasti da to radi i na taj način poništi aktivaciju
trex je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 12:51   #16
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Pozdrav
Žena za udrugu je kupila original licencu za office 2016 plaćenu oko 1500 kn, ne sjećam se točno. Ima račun, karticu s ključem i kutiju pa i laptop na kojem su još uvijek instalirani. Ali i problem koji baš nisam očekivao.
Naime, kod instalacije je jedan bivši zaposlenik koji je dobio novi laptop i office aktivirao office ključ na svoj privatni mail. Sada kada sam htio taj office prebaciti na drugo računalo imam problem jer je office aktiviran kako je i ne mogu ga prebaciti na drugi account unatoč svim dokazima da je taj office u vlasništvu udruge. Zvao microsoft i ponudili mi da kupim drugi ključ za nekih 300 kn što mi ne pada na pamet da platimo nešto što je zapravo naše. Ili da kontaktiramo tog zaposlenika pa da nam da neki key da prebacimo na drugi komp, ali u tom slučaju i dalje ostaje aktiviran na njega...
Ima netko ideju kako da to riješim da dođemo do svoje uredno plaćene licence? Jbg, nitko nije razmišljao o tom microsoft accountu, već je bilo samo da se instalira...

Zadnje izmijenjeno od: simba. 01.07.2019. u 13:49.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 14:51   #17
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Pozdrav
Žena za udrugu je kupila original licencu za office 2016 plaćenu oko 1500 kn, ne sjećam se točno. Ima račun, karticu s ključem i kutiju pa i laptop na kojem su još uvijek instalirani. Ali i problem koji baš nisam očekivao.
Naime, kod instalacije je jedan bivši zaposlenik koji je dobio novi laptop i office aktivirao office ključ na svoj privatni mail. Sada kada sam htio taj office prebaciti na drugo računalo imam problem jer je office aktiviran kako je i ne mogu ga prebaciti na drugi account unatoč svim dokazima da je taj office u vlasništvu udruge. Zvao microsoft i ponudili mi da kupim drugi ključ za nekih 300 kn što mi ne pada na pamet da platimo nešto što je zapravo naše. Ili da kontaktiramo tog zaposlenika pa da nam da neki key da prebacimo na drugi komp, ali u tom slučaju i dalje ostaje aktiviran na njega...
Ima netko ideju kako da to riješim da dođemo do svoje uredno plaćene licence? Jbg, nitko nije razmišljao o tom microsoft accountu, već je bilo samo da se instalira...
mi smo imali sličnu stvar sa windowsima, djelatnik je napravio microsoft account i na njega vezao windowse nakon par mjeseci dao otkaz i mi nismo mogli promjeniti account jer je vezano sa microsoft accountom bilo na njega.
Sreća pa nije bilo na njegov osobni privatni mail nego na privatni mail od firme. Pa smo zatražili od hosting providera da nam resetira njegov mail dobili password ulogirali se i odjavili njegov mail sa accounta /računala gdje je bio instaliran.

Mislim da je za office ista stvar on bi se trebao ulogirati sa svojim username-mom i passwordom i negdje admin opciji promjeniti mail (sa svoga na neki vaš službeni) ako ne budete mogili naći zovite službu za korisnike i oni će vas voditi/spojiti se na Vaš komp i odraditi to.

Ako ste ostali u dobrim odnosima sa zaposlenikom vjerujem da mu neće biti teško to odraditi za Vas. Ako se u lošim odnosima uvijek mu možete prijetiti tužbom jer je prisvojio vlasništvo firme i oštetio firmu.

Vjerujem da ima rješenje za taj problem
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 00:28   #18
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
iso miki, pa vi niste normalni ako tak muljavite za firmu.
neda mi se preko moba u detalje zašto i kako.

proucite licensing preko o365 i jasno bude vam sve sto dobivate za bijednu mjesecnu pretplatu.

ako vam to ne pase, imate onaj škart od open/libre office
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:41   #19
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Ma dao nam dečko lozinku od office accounta da prebacimo, al ovi u microfoftu svejedno kažu da ne mogu.

Btw, office je kupljen iz projekta i trajan je, office 365 nije. Nakon završetka projekta office ostane, office 365 bi i dalje morali plaćati... Al to je nebitno za ovo
simba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 21:13   #20
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Koja je fora s ovim jeftinima za osobnu upotrebu, gledam 2016icu, to su neki nelegalni cd keyevi ili?
Ne pitaju da se instalira nesto dodatno da mu blokira provjeru?
A ima i na cdkeys nekoj stranici za 8 eura.
Neznam gdje kupiti vazecu verziju a da nije ova od 300 dolara s MSove stranice.

Zadnje izmijenjeno od: poweeer. 07.01.2020. u 21:23.
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 21:31   #21
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Bilo već bezbroj tema oko toga.
Siva zona. Ako trebaš privat a želiš "original" uzmi. Ako trebaš za firmu/obrt, nemoj riskirati.

Uglavnom, ebay, legit je, nije prevara.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 22:55   #22
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ti keyevi ti ne prolaze pod legalu ako mislis za firmu uzimati. Za osobnu uporabu su super
xGAME je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na