Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2019., 18:58   #9781
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Nemos virovat da ljudi kukaju jel ih zovu i upozoravaju da iskljuce modeme...a sta kad tim istima sprzi modem pa ce opet ode kukat da mu je sprzen i da nema interljneta dan,dva.fpalm
Jel ti kad palo na pamet da recimo optika ne provodi struju, da recimo neki žive i rade na internetu i kad grmi i sjeva, da recimo se stvaraju gubitci ako internet ne radi itd. itd. Ne moraju me zvat da iskopčam modem jer sam svjestan potencijalnih problema pa imam backup preko 4G, a ako baš skuri modem, pa ne plaćam uzalud 30 kn (ili koliko je već sad) osiguranje opreme svaki mjesec.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 14:40   #9782
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Umjesto šta zovu ljude bolje bi bilo da ulože koju kunu u infrastrukturu i naprave pravo uzemljenje njihovog razvoda (ili nedajbože postave optiku) a ne da po svakoj grmljavini ršlus i to ne samo na njihovoj opremi nego i svim vezanim uređajima na istu
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2019., 19:15   #9783
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ne kužim kakvo uzemljenje da oni rade? Pa modem bude spržen kroz moju utičnicu za struju jer ja nisam napravio dobro uzemljenje za kuću. Kakve to veze ima s njima?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 19:41   #9784
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Tvoje je uzemljenje vjerojatno ok. Oni bi trebali napraviti odvodnike prenapona na svojoj bakrenoj instalaciji ali to ne žele jer je preskupo.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 11:05   #9785
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
jel se nesto promjenilo ili me opet ovi iz tkome rade majmunom. pitam ih na chat ponudu za novi prikljucak za net+tel i nece ispod 299kn nego govore da se javim u poslovnicu ili eventualno ako pridodam mob postojeci da ce ic dole (al to nece da napisu koliko).

edit: hvala Ag

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 06.05.2019. u 11:15.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 11:12   #9786
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Zatraži predstavnika, oni imaju najnižu cijenu za nove usluge
https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 12:14   #9787
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Pozz.. može pomoć?
Dobio sam hibridni ruter i turbo mix opciju, 100Gb.. kod potpisivanja ugovora su mi rekli da je moguće nadoplatit idućih 100Gb za 30kn.. danas sam zvao SZK gdje je cura koja se javila morala nekoga pitat, jer nije bila sigurna, onda mi je rekla da je to nemoguće. Otišao sam u centar vratit stari ruter, agent tamo mi je rekao da nije istina da se ne može, da SZK nema pojma i da se to napravi u pola minute.. Opet sam zvao SZK i oni su mi opet rekli da se ne može nadoplatit.. sad više ne znam ko je od njih u pravu..
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 12:21   #9788
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
moras sve provjerit 100 puta i sve trazit napismeno prije potpisivanja tak da ih poslje mozes hebat jer neznaju sta rade. dozivio nedavno.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 12:21   #9789
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Pa reci ovima na POS-u da ti uključe kad već tvrde da mogu. Koriste isti sustav kao i ovi na telefonu pa mogu napravit aktivaciju.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 12:28   #9790
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
geronimo_2 a izgleda da je to jedini način.. al vjerujem da nitko od njih to neće htjet napravit..

Mirkopoter - kad istekne, onda ću probat.. ako ništa, neka vrate max brzinu od 6MBita kaj sam imao i nek si pokupe tu glupost od turbomixa..

Išao sam se sad raspitat da se ne raspištoljim sa downloadom pa za par dana imam samo osnovnu brzinu..

Navodno se gigabox može proširit sa dodatnih, a ovo ne može.. teška glupost!
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2019., 12:32   #9791
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pošalji mail i reci da ako se nemože uključiti da želiš raskid bez naplate radi zavaravajuće ponude
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 13:45   #9792
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pricao sa predstavnikom. opet muljanja. prvo ide prica playstation za 1kn ovo ono i onda na kraju dodemo do cjene min 249kn/mj za net i tv 97 kanala. previse. kao hakom ih stiso pa nesmiju nize ovo ono. pricamo o optici jer je u neboderu (pecine) provuceno za bnet i t-com. al kaze tkomac da i bakar ista cjena. vatever. vjerovatno ce bit a1 ili iskon.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 14:40   #9793
zvrlo
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Sb
Postovi: 16
Jel netko uspio dobiti 100 megabita na vdslu ?
I imali nade za admin pristup na speedportu plus ?

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
zvrlo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 14:57   #9794
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Tu sam vidio da je netko pitao za spajanje preko LTE i ADSL na određenim uređajima, jel mogu podesit u HUAWEI HA35 da se recimo mob spaja na ADSL, a komp na LTE?
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 21:41   #9795
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
ne moze
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 22:04   #9796
SajkoCro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Požega
Postovi: 10
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
ne moze
Mogu se limitirati željeni uređaji samo na ADSL, ali ne i obrnuto (da vuče samo LTE).
SajkoCro je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 23:12   #9797
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor SajkoCro Pregled postova
Mogu se limitirati željeni uređaji samo na ADSL, ali ne i obrnuto (da vuče samo LTE).
e pa to me i zanima, recimo da stavim recimo ipad i mobove od mojih na ADSL. Može uputa?
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 23:22   #9798
SajkoCro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Požega
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Trotter IT Co Pregled postova
e pa to me i zanima, recimo da stavim recimo ipad i mobove od mojih na ADSL. Može uputa?
https://imgur.com/a/YFiORmP

Staviti željeno ime za uređaj i pronaći uređaj s popisa koji se želi limitirati samo na ADSL konekciju (biti će prikazana sva imena koji su bila u doticaju s routerom, preko lana i preko Wi-Fi-a).

Sejvaš rule i možeš ga onda naknadno uključivati/isključivati u pola sekunde .

I da, znači koje uključiš uređaje u taj RULE vući će samo preko ADSL konekcije, u suprotnom slučaju idu kombinirano (ADSL+LTE).
SajkoCro je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 23:23   #9799
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Zakon!! hvala ti puno!! sad ću doma svoje limitirat
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 23:28   #9800
SajkoCro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Požega
Postovi: 10
Nema na čemu .

Možeš si sada fino naštimati da ti ne pojede onih 100 GB što idu preko LTE-a.

Još ako voliš gejmati online kao ja, samo sebe staviš na ADSl rule, a ostale pustiš, nema oscilacije u pingu.
SajkoCro je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 14:07   #9801
ius1
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Došao mi prvi račun nakon produženja ugovora.

Produžio sam 1 mj i pol prije isteka, a reklamiraju da se može i 6 mj prije, sve isto uzeo. Za tu moju lojalnost T-Smradovi mi naplatili 119kn prijevremeni raskid za hbo premium iako sam na njihov nagovor ranije sve isto produžio te i dalje koristim hbo premium i u novom ugovoru.

Također vidim da su mi u novom ugovoru hbo pretplatu stavili na 18 mj, a ne na 24 mj kako je dogovoreno. Tako da se nakon tih 18 mj (po 29kn) moram sjetit zvati ih da mi otkažu hbo ili platit 89kn/mj cijenu bez ugovora ak zaboravim. A sve ostalo u ugovoru max 3 i sportski su na 24mj.
Naravno nazvao sam ih i ukazao na njihov bezobrazluk i naravno nakon mog poziva mi neće naplatit tih 119kn (al nekom ko ne pazi i neda mu se zajebavat bi smeća to uredno naplatila) ali kažu ne možemo pretplatu za hbo na više od 18mj iako ja imam sve snimljen razgovor gdje mi agent govori da će bit sve isto, isti uvijeti ko prošli ugovor gdje je bilo na 24 mj.
ius1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 14:13   #9802
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Prigovor i traži preslušavanje poziva.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:14   #9803
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Uspio sam dogovorit (valjda) trio za 209 kn, Prošireni 5 kn, HBO 5 kn, Max Sport Plus 15 kn i dodatni prijemnik prvu godinu 20 kn, a drugu 40 kn. Dosad imao sve to isto osim HBO-a koji je bio 30 kn.

Ponovila mi je agentica par puta sve redom i ukupnu cijenu pa se nadam da neće bit problema i da će biti tako kako je rekla.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:18   #9804
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ma cek sve skupa sto si naveo je 209 ili 209 + te sve stvari?

zapisi si datum i sat kad ste dog da im mozes specificirati koji razgovor da preslusavaju
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:21   #9805
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Uspio sam dogovorit (valjda) trio za 209 kn, Prošireni 5 kn, HBO 5 kn, Max Sport Plus 15 kn i dodatni prijemnik prvu godinu 20 kn, a drugu 40 kn. Dosad imao sve to isto osim HBO-a koji je bio 30 kn.

Ponovila mi je agentica par puta sve redom i ukupnu cijenu pa se nadam da neće bit problema i da će biti tako kako je rekla.
Ja sam nešto slično dogovorio starcima, prvi račun došao odmah 40kn veći nego se dogovorili. Sad borbu vodimo da se to ispravi, jer je rok za pritužbu odavno prošao (a prvi račun još nije došao).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:23   #9806
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
koje komedije...lol
nego jel ima nekakav dobar app za android da mogu i ja snimat takve razgovore sa agentima ili je to jos uvjek iz nekog razloga blokano?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:48   #9807
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ma ne sve zajedno 209 haha, 209 je samo osnovni trio + sve ovo ostalo na to. Znači ukupno 254 prvu godinu i 274 drugu.

Prošli put kad sam produljivao tražio ih e-mailom potvrdu da je sve onako kako smo dogovorili pa su mi poslali i onda sam imao pisani dokaz. To ću i sad napravit.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:56   #9808
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pametno.
a opet mi se cini ok. meni je najnize tkoma nudio optiku za 250kn i unutra je "samo" ovo:
"U njemu imate neograničen internet po početnoj brzini do 50Mbit/S i MaxTv sa osnovnim paketom programa. Uz taj osnovni paket programa na izbor imate i jedan od 4 paketa: Max Arena ili HBO premium ili Prošireni paket ili Sport Klub paket. Taj paket po izboru možete ( ali i ne morate) rotirati svakih 90 (30 u magenti) dana.
Na kraju u tom paketu imate i snimalicu 30h te na izbor MaxTv2go ( koji Vam može služiti kao dodatni ekran za gledanje na mobilnim uređajima i to znači da na mobitelu možete gledati sve što imate doma na MaxTv-u) ili PIckBox ( hrvatska verzija Netflixa)"

i receno mi je da je to najnize.
isti tip iz tkome nazove drugi dan kad skuzi da necu ovo uzet i nudi iskon za 209kn.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:01   #9809
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,468
Pitanje za ekipu: meni je propusnost parice 20/2 (centrala je cca 1.5km udaljena, i nema mogucnosti za nista bolje). Trenutno sam na Optimi bez UO.

Kakva je situacija s brzinom Internet linka ako se koriste HD kanali, te kakva je situacija ako se ima dva prijemnika?
Tj. da li je brzina veca ako je prijemnik ugasen, te po potrebi kad je HD kanal/oba upaljena se smanjuje brzina Interneta, ili je na neki nacin taj bandwidth 'rezerviran' i brzina Interneta je stalno u banani?
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:08   #9810
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
koje komedije...lol
nego jel ima nekakav dobar app za android da mogu i ja snimat takve razgovore sa agentima ili je to jos uvjek iz nekog razloga blokano?
Ja snimio sa Tele2 dogovor i kad su me pravili budalom i sami ponudili petog člana u biznis tarifi iako sam ja pitao da nije limit 4 člana. Agent je rekao da ako oni ponude može ići 5 bez problema... I nakon mj natezanja pazi odgovor


Nadalje, a vezano uz snimke razgovora koje ste dostavili uz Vaš prigovor, ispričavamo se na netočnim informacijama koje su Vam pružene*prilikom istoga te ističemo kako je Uvjetima korištenja Ekipne i Biznis Ekipne tarife, točkom 10. jasno definirano kako je maksimalni broj priključaka četiri.

Shodno navedenom, nismo u mogućnosti izvršiti aktivaciju dodatnog člana.


Želimo istaknuti i kako usmene informacije od strane djelatnika oko ugovaranja novog tarifnog modela nisu obvezujuće i informativnog su karaktera, a prava i obveze iz pretplatničkog odnosa uređuju se Ugovorom koji se temelji na Općih uvjeta poslovanja Tele2 d.o.o..

Naposljetku želimo još jednom istaknuti kako nam je iskreno žao zbog nastale situacije te se nadamo da će jedno od ponuđenih rješenja biti zadovoljavajuće.



Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na