Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2019., 22:39   #31
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 261
Bolja je dvojka, fino se krug ravnomjerno crni. Ona prva ima i neke crvenkaste tragove po sredini kruga.

Gle, iste definitivno nisu. Al ako i dvojka zadovoljava potrebe, ne treba ići na jedinicu zbog kamere.
acmevagabundo je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 07:37   #32
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Nakon dosta godina na Note i S seriji Samsunga, prije mjesec dana prešao na običan 11. Ove priče oko kvalitete zaslona tipa "pojede za doručak" su mi smiješne. Navikao sam na kvalitetne Samsung zaslone i da, bolji su na S i Note seriji od ovog LCD-a, ali razlika u svakodnevnoj upotrebi nije uopće velika. Najveća razlika koju vidim je kad gledam YouTube ili Netflix. I to je to. Zaslon na 11 je dovoljno svijetao, dovoljno oštar, ima odličan prikaz boja, true tone je super stvar i auto brightness odlično radi svoj posao. Najveći potencijalni deal breaker mi je i bio zaslon kad sam prelazio na 11, ali sam vrlo brzo shvatio da se nemam što brinuti oko zaslona. Više smetaju bezeli recimo, ako ću baš sitničariti. Mobitel ionako nosim u maski tako da stainless steel umjesto aluminija mi ne igra veliku ulogu.

Ako ćemo baš pljuckati po Appleu, više me smeta njihova odluka da startaju s 64GB u Pro seriji i onda ako želiš više, moraš ići na 256GB što je već znatna nadoplata. Plan je bio da idem na Pro Max u početku ali je razlika u cijeni između Pro Max 256GB i običnog 11 128GB prevelika. Veći bezeli i lošiji zaslon za ne znam koliko tisuća kuna manje već... Ne čini se tako loša odluka.
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 10:32   #33
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Silvestrus Pregled postova
Nakon dosta godina na Note i S seriji Samsunga, prije mjesec dana prešao na običan 11. Ove priče oko kvalitete zaslona tipa "pojede za doručak" su mi smiješne. Navikao sam na kvalitetne Samsung zaslone i da, bolji su na S i Note seriji od ovog LCD-a, ali razlika u svakodnevnoj upotrebi nije uopće velika. Najveća razlika koju vidim je kad gledam YouTube ili Netflix. I to je to. Zaslon na 11 je dovoljno svijetao, dovoljno oštar, ima odličan prikaz boja, true tone je super stvar i auto brightness odlično radi svoj posao. Najveći potencijalni deal breaker mi je i bio zaslon kad sam prelazio na 11, ali sam vrlo brzo shvatio da se nemam što brinuti oko zaslona. Više smetaju bezeli recimo, ako ću baš sitničariti. Mobitel ionako nosim u maski tako da stainless steel umjesto aluminija mi ne igra veliku ulogu.

Ako ćemo baš pljuckati po Appleu, više me smeta njihova odluka da startaju s 64GB u Pro seriji i onda ako želiš više, moraš ići na 256GB što je već znatna nadoplata. Plan je bio da idem na Pro Max u početku ali je razlika u cijeni između Pro Max 256GB i običnog 11 128GB prevelika. Veći bezeli i lošiji zaslon za ne znam koliko tisuća kuna manje već... Ne čini se tako loša odluka.
Vidiš, kod mene je obrnuto. Razlika u ekranu mi je značajna stavka. Ne, nije to razlika nebo-zemlja i nešto bez čega se ne može, nisam to nigdje ni napisao, nego mislim da bi svaki mobitel iznad 400-500$ trebao imati OLED.
S druge strane bezeli mi nimalo ne smetaju. Ni bočni ni gore i dolje. Dapače, na Noteu i Galaxyju mi smeta taj bezeless dizajn. Ili ova Huaweijeva shema s oblim ekranom i bez fizičkih tipki - ne hvala. Rupe po ekranu a pogotovo ogromni notch su mi katastrofa. Notch, kamera koja iskače ili par milimetara gornjeg bezela? Definitivno bezel.
Ako iPhone 12 bude ovakav kakav najavljuju i ta kamera ispod ekrana bude dobra onda je to, ako zanemarimo iOS i cijenu (postoje glasine da će Apple zbog 5G podrške dignuti cijene za trećinu), savršen mobitel.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 14:22   #34
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Cek zas bi svaki mob trebao imati oled? Je bolji za primjenu na mobitelima, ima dosta prednosti, ali ima i mana, jos uvijek se prica o burn in problemu, sporom odzivu i sl. Dobar ips ekran jos uvijek ima bolju ostrinu i realniji prikaz boja makar je saturirano i prenaglaseno sad moderno i ljudi se loze na to, ali ako neki skuplji mob nema oled znaci da ima vrhunski ips sto nije nuzno losije, dapace moze nekom bit i bolje.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 15:13   #35
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Cek zas bi svaki mob trebao imati oled? Je bolji za primjenu na mobitelima, ima dosta prednosti, ali ima i mana, jos uvijek se prica o burn in problemu, sporom odzivu i sl. Dobar ips ekran jos uvijek ima bolju ostrinu i realniji prikaz boja makar je saturirano i prenaglaseno sad moderno i ljudi se loze na to, ali ako neki skuplji mob nema oled znaci da ima vrhunski ips sto nije nuzno losije, dapace moze nekom bit i bolje.
Točno, ima ljudi koji više vole pizzu od janjetine.

Mane ovoga, vrline onoga... kompletna teorija pada u vodu kad uvidiš da Apple u svoje top modele ugrađuje OLED. Dakle i Apple ih smatra općenito boljima no ne da ih za 7000kn nego za 9000 koliko košta najjeftiniji pro.
Ili recimo ovako, da na tržištu postoji iPhone 11 Pro Max u verziji s IPS ekranom i da košta isto kao i ovaj s OLED-om, koliki postotak kupaca bi ga kupio? Bi li ti?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 17:39   #36
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja bih i nadoplatio za LCD.

Da postoji RGB OLED kao što je na Apple Watchu, onda vjerojatno ne bih.

Koliko znam, RGB OLED Samsung stavlja na tablete.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 19:54   #37
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Točno, ima ljudi koji više vole pizzu od janjetine.

Mane ovoga, vrline onoga... kompletna teorija pada u vodu kad uvidiš da Apple u svoje top modele ugrađuje OLED. Dakle i Apple ih smatra općenito boljima no ne da ih za 7000kn nego za 9000 koliko košta najjeftiniji pro.
Ili recimo ovako, da na tržištu postoji iPhone 11 Pro Max u verziji s IPS ekranom i da košta isto kao i ovaj s OLED-om, koliki postotak kupaca bi ga kupio? Bi li ti?
Bio bi u pravu kada bi svaki pa i najlošiji OLED bio bolji od najboljeg IPSa. Budući da to nije slučaj, generaliziranje ti ne drži vodu.

Ima dobrih i loših OLEDa. Ima dobrih i loših IPSova. Sve ovisi koji je konkretno ekran je u konkretnom mobitelu.

To što se nekima sviđaju prenaglašene boje na nekim OLEDima kao u nekom crtiću ili CSI Miamiju u to neću ulaziti jer to su osobni ukusi i to ne čini neki ekran boljim od drugoga.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 20:13   #38
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Eto ja vise volim LCD nego AMOLED. Pa ipak, ne volim sto 11 ima tako velike bocne bezele. Samo bocni su mi problem.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 20:34   #39
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Evo ti tih 99/100 ljudi.



Da je barem to napravio i s nekim shitOLEDOM. Ovo je bio odgovor na pljucanje o ppi-u.
Nebi se spuštao na intelektualni razinu prepucavanja youtube vide ima kojima su cilj viewsi i clicksi. To sam prerastao tamo 90te dok su starci furali crvene pasoše još.

Rekao sam ti činjenično stanje o udjelu lcda u dvije kategorije koje tabore na vrhu.

Postoje jako dobri razlozi zašto je tako. I zašto je ubacivanje LCDa priča cutting measure. I zašto je LCD na budget telefonima(u oba tabora) a OLED u flagshipima.

BTW posto sam škicnuo....jel ti znaš koji je drugi telefon u usporedbi u tom videu bio ili si samo lupio ko maksim po diviziji?

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 12.11.2019. u 20:42.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 08:26   #40
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Bio bi u pravu kada bi svaki pa i najlošiji OLED bio bolji od najboljeg IPSa. Budući da to nije slučaj, generaliziranje ti ne drži vodu.

Ima dobrih i loših OLEDa. Ima dobrih i loših IPSova. Sve ovisi koji je konkretno ekran je u konkretnom mobitelu.

To što se nekima sviđaju prenaglašene boje na nekim OLEDima kao u nekom crtiću ili CSI Miamiju u to neću ulaziti jer to su osobni ukusi i to ne čini neki ekran boljim od drugoga.
Konkretno, OLED na Samsungu A7 2018 (300€) i S8 je bolji nego IPS na iPhoneu XR. To mogu reći jer ih imaju članovi moje obitelji. Vjerujem da postoji loš OLED samo ga ja još nisam vidio.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 08:28   #41
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ja bih i nadoplatio za LCD.

Da postoji RGB OLED kao što je na Apple Watchu, onda vjerojatno ne bih.

Koliko znam, RGB OLED Samsung stavlja na tablete.
Vjerujem da ti bi. Vjerujem i da bi nadoplatio za ukidanje 3.5mm jacka, ukidanje podrške za SD karticu, brzi punjač...
U biti, ono što ti imaš je najbolje!
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 21:29   #42
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Mislim da zanemaruješ činjenicu da je zaslon na 11 dovoljno dobar za većinu ljudi. Tko želi OLED, postoji pro serija i to je to. Priča ovdje nije da je LCD na 11 bolji od OLED u Android flagship uređajima. A ove ostale stvari što si počeo spominjati također za dosta ljudi nisu razlozi da se ne kupi novi iPhone. Da jer Apple smanjio bezele i stavio OLED na obični 11, tko bi kupovao pro seriju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 13:18   #43
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Vjerujem da ti bi. Vjerujem i da bi nadoplatio za ukidanje 3.5mm jacka, ukidanje podrške za SD karticu, brzi punjač...

U biti, ono što ti imaš je najbolje!
Zanimljivo, nisi se obracao meni no nista sto si nabrojao mi ne treba.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 13:24   #44
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Ah ti apple hejteri. Uvijek se bune radi gluposti, a za godinu-dvije kad njihov favorit isto napravi je "meh, ionako mi to nije trebalo"
Just ignore

A kao što sam u prijašnjem postu naveo - tako dugo dok će ostali vendori koristiti Android kao OS na mobitelima, tako dugo ću ih i izbjegavati
domis je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 13:27   #45
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
nije li zamzung maknuo reklamu di mocka apple zbog micanja 3.5 jacka
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 13:39   #46
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislite si "haha, govnar Brko nije ovdje mod pa naše svađe sa smartphone tema 'ko je bolji-tome je veći' ćemo prenijeti ovdje".

Svejedno bih vas zamolio da se suzdržite daljnjih nadjebavanja. Tema je RECENZIJA iPhoneta na PCE portalu, a ne "saću da ti dokažem da je moj mob bolji jer je moj" postove brisat ne mogu, ali mogu svašta drugo nešta
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 14:53   #47
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Silvestrus Pregled postova
Mislim da zanemaruješ činjenicu da je zaslon na 11 dovoljno dobar za većinu ljudi. Tko želi OLED, postoji pro serija i to je to. Priča ovdje nije da je LCD na 11 bolji od OLED u Android flagship uređajima. A ove ostale stvari što si počeo spominjati također za dosta ljudi nisu razlozi da se ne kupi novi iPhone. Da jer Apple smanjio bezele i stavio OLED na obični 11, tko bi kupovao pro seriju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Valid arguments.

Nije stvar bila jel taj lcd dobar ili loš,problem je bio što je neko lupio da je ekran bolji od najboljih oleda na tržištu,samo da bi ko argument dao video di ljudi odabiru iphone xr ekran na uštrb...wait for it....pocophone f1 ekrana.

Faca mi tada je bila ko od Keenana Thompsona u SNLu

https://tenor.com/view/kenan-thompso...y-gif-13594532
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 18:40   #48
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Konkretno, OLED na Samsungu A7 2018 (300€) i S8 je bolji nego IPS na iPhoneu XR. To mogu reći jer ih imaju članovi moje obitelji. Vjerujem da postoji loš OLED samo ga ja još nisam vidio.
Keep looking.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 20:37   #49
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Ah ti apple hejteri. Uvijek se bune radi gluposti, a za godinu-dvije kad njihov favorit isto napravi je "meh, ionako mi to nije trebalo"
Just ignore

A kao što sam u prijašnjem postu naveo - tako dugo dok će ostali vendori koristiti Android kao OS na mobitelima, tako dugo ću ih i izbjegavati
Napišeš da bi u 2019. godini mobitel od 7000kn trebao imati OLED i onda si Apple hater? A mogao bi se kladiti da sam u životu imao više Apple proizvoda nego ti.
Android je puno napredniji OS od iOS-a s tim da ga neki proizvođači malo ukakaju vlastitim sranjima ali u osnovi je uvijek par godina ispred iOS-a. Do iPhonea 6S ipak sam prednost davao iOS-ovoj fluidnosti. Od tada je to više manje isto.

Nemam nikakvog favorita. To što će neki Android proizvođač slijediti bezobraznu poslovnu politiku i ukinuti 3.5mm jack, podršku za SD, izmjenljivu bateriju, bježati od standarda... je sranje i sigurno to neću opravdavati. Jedina utjeha je što imam izbora pa dok mogu biram ono što mi paše.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 20:58   #50
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Android je puno napredniji OS od iOS-a s tim da ga neki proizvođači malo ukakaju vlastitim sranjima ali u osnovi je uvijek par godina ispred iOS-a.
Tako je, sve do kraja prve godine od izlaska. Nema patcheva, a ako ih i ima, opet ga ne možeš koristiti jer hardver ne može pratiti taj bloatware
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:27   #51
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Cijela InfoGamer galerija je nastala uz pomoć iP 11 pa bacite pogled (new tab za vecu fotku). S tim da su smanjene fotke ispod 1 MB za galeriju.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:28   #52
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
baš gledam i mislim si da je 11 slikao, gg fotke
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:33   #53
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Da, nije mi se nosio SLR i bas sam htio vidjet kako ce se 11-ica snaci. Nije lose i teska ju srca moram vratiti Bas me vuce da potrosim lovu...
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:35   #54
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Počeo gledati galeriju bez čitanja opisa i mislim si "Gdje je Bubba, yebeš Info bez njega", kad ono na zadnjoj slici njegovo Visočanstvo na RGB tronu.

Iskašljao sam pluća...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:38   #55
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Da, nije mi se nosio SLR i bas sam htio vidjet kako ce se 11-ica snaci. Nije lose i teska ju srca moram vratiti Bas me vuce da potrosim lovu...
jel nešto konkretno slikano sa onim night mode exposureom od par sekundi? po fotkama mislim da ne jer bi bilo blura na ljudima
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:41   #56
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Ne, ni jedna fotka nije s night modom, iskljucio sam ga namjerno.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:45   #57
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
ma ono, no brainer naspram skupljeg 11 Pro što se kamere tiče, imaš istu kameru + ultra wide što je po meni bolje imat nego zoom
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:49   #58
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
50% je skoro Pro skuplji, nema se tu sta razmisljat
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 10:28   #59
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Dosta nezgodno okruženje za procijeniti boje. Jel možeš negdje okačiti izvorni .jpg fotografije gdje ekipa slaže puzzle i ove prve na kojoj tri klinca hodaju.
U exifu piše da su obrađene fotošopom CS6. Samo smanjene ili?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 13:40   #60
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
krešo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na