Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2012., 18:17   #271
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Meni izbaci 0kB i error za OTA update.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 20:44   #272
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Ja san skinija na comp i instalira, prvi dojmovi su da sad bolje radi
-čita usb stickove
-skyp ona starija verzija radi ali bez kamere
-doša sa aplikacijom facebook
-i dalje se aplikacije ne mogu pribaciti na sd karticu
-iako piše broj međuverzijeV2.0.1 i dalje cilo vrime nudi update
brmbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 10:16   #273
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,731
Preko OTA skida ko da umire,sinoc sam skinuo na komp pa cu danas probat to updejtat stavljanjem na karticu.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 11:16   #274
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
mani je prekinuo par puta ota, pa sam skinuo na karticu, preimenovao u update i sve 5. nije neki update ali šta je tu je
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 14:49   #275
Vteh
Premium
Moj komp
 
Vteh's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Pozdrav ekipa!
Ovaj tjedan sam kupio taj tablet i za sad sve 5.Nego,kad sam ga ukljucio ponudio mi je update 1.0.21, a nikako nece 1.0.25.Da li isto treba preko kartice?Za sad ne zelim ICS.
Vteh je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 14:51   #276
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
jesi prikljucio usb kabel nakon sto skine update?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 19:38   #277
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Vteh Pregled postova
Pozdrav ekipa!
Ovaj tjedan sam kupio taj tablet i za sad sve 5.Nego,kad sam ga ukljucio ponudio mi je update 1.0.21, a nikako nece 1.0.25.Da li isto treba preko kartice?Za sad ne zelim ICS.
Pa najbolji nacin nakon ota updejta je da skines s njihove stranice update fajl na pc, i onda ga kopiras na tab, nakon tog bi se sam trebao instalirati...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 18:52   #278
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
23. ovaj mjesec stiže novi update s kojim ćemo konačno moći filati tablet nebrojenim APKovima, da nam ne stoje neiskorištene masivne SD kartice
Citiraj:
Autor Prestigio
Transfer on SD-card will be solved with the next update together with other improvements. Approx date is set on 23rd of April.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 21:05   #279
code_william
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split , Hrvatska
Postovi: 11
Želim kupit ovaj tablet, pa ako mi netko moze napisati nedostatke/prednosti , bugovi u ics-u i tako?
code_william je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 08:43   #280
particle
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 45
Jeste li možda primjetili da nakon što tablet skinete s punjača, on munja koja je na ikoni od baterije i dalje stoji, a na lock screenu i dalje piše charged mada više punjač nije spojen? ista situacija je i nakon 10 min korištenja (piše da je baterija na 100%)...No kada napravim restart pokazuje pravo stanje baterije..jel možda do ICS-a ili nešto drugo...?
particle je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 09:42   #281
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Citiraj:
Autor particle Pregled postova
Jeste li možda primjetili da nakon što tablet skinete s punjača, on munja koja je na ikoni od baterije i dalje stoji, a na lock screenu i dalje piše charged mada više punjač nije spojen? ista situacija je i nakon 10 min korištenja (piše da je baterija na 100%)...No kada napravim restart pokazuje pravo stanje baterije..jel možda do ICS-a ili nešto drugo...?
Kod mene se dešava ista stvar, a koliko se sjećam, isto je bilo i na Gingerbread-u. Mislim da sam naletio i na drugim forumima na isto pitanje. Nadamo se da će između ostalih i ovaj bug ispravit u tom novom firmware-u kojeg su najavili za 23. ovog mjeseca.
MyJoy je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 12:30   #282
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Nakon dugog razmišljanja odlučih se u konačnici vratiti na gingerbread. Ics izgleda super, ali ova trenutačna inačica je prilično neupotrebljiva. Stvari koje moraju popraviti prije nego odlučim se vratiti: internet browser: katastrofa, ne samo stock nego svi drugi koje sam probao, od dolphin hd (mini nije kompatibilan??) do chrome beta em što ako izađeš iz brovsera i vratiš se sav sadržaj nestane, em što ako otvoriš par tabova ili se smrzne ili se sruši. nadalje; skype, radio je na gb-u, ne kužim zašto su ga sad sjb, youtube app se na svakom duljem klipu smrzne oko sredine i počne učitavati nanovo... to su tri sitnice koje su ipak prelile čašu. app2sd mi toliko i ne fali jer ima dosta omogućene interne memorije. čekamo slijedeći potez prestigia....
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 12:32   #283
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Nakon povratka da li ti zablokira gingerbread?
Nekoliko puta sam probao i svaki put je zablokirao a nakon reseta stoji slika i ne mrda dalje.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 12:39   #284
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
za sad mi radi sasvim ok, samo sam ja formatirao flash prije flashanja sa RKBatchToolom, imaš uputstva u prvom postu pa probaj tako
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 14:49   #285
zfran
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Molim pomoć u vezi 3g. Spojio sam 3g stick Tele2 Huawei E1552 preko usb otg adaptera, ukucao pin, uredno se pojavila ikona za mrežu. Uglavnom sve super osim što se kad pokrenem internet preglednik javl se poruka da nema mrežne veze? Da li možda uređaj treba povući neku aplikaciju sa sticka? Što radim krivo?
zfran je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 16:48   #286
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor zfran Pregled postova
Molim pomoć u vezi 3g. Spojio sam 3g stick Tele2 Huawei E1552 preko usb otg adaptera, ukucao pin, uredno se pojavila ikona za mrežu. Uglavnom sve super osim što se kad pokrenem internet preglednik javl se poruka da nema mrežne veze? Da li možda uređaj treba povući neku aplikaciju sa sticka? Što radim krivo?
jesi provjerio APN postavke? one bi trebale biti "povučene" sa sticka automatski, ali to nekada i ne uspije od prve.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 21:01   #287
zfran
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
jesi provjerio APN postavke? one bi trebale biti "povučene" sa sticka automatski, ali to nekada i ne uspije od prve.
Provjerio sam, povukao je postavke. Jel možda trebam nešto utipkati kod postavki? Ili skinuti aplikaciju tele 2 mobile partner?
zfran je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 08:49   #288
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Problemi.

Instalirao ICS prije tjedan dana (2.0.1) i sve je radilo vise-manje OK do jucer. Stavio tablet na punjac, on se upalio uobicajeno i poceo puniti. Nakon odredjenog vremena dodjem, vidim da zelena lampica radi, odspojim od punjaca, pritisnem power tipku ali nista. Mislim - ugasio se (mada bi to bilo prvi put), drzim power tipku - nista. Spojim punjac opet, lampica za punjenje se pali ali tablet ni da mrdne.
Jutros probam spojiti na komp drzanjem minus tipke ali nista se ne desava. Kada pritisnem power tipku komp javlja "USB device not recognised, bla bla".
Solucije ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 08:55   #289
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Rijesio gingerbread iz sedmog pokusaja.
Svaki put kada se instalira pocme neke greske izbacivat (google acc prestao radit, neke programe nakon istalacije i ponovnog pokretanja tableta vise nije bilo, wifi veza se gubila nakon kratkog vremena....), ali najvise me smetalo sto je tablet zablokirao tako da nista ne reagira osim tipke reset no nakon toga boot je iznimno dug i pokrene se "safe mod".
Mozda je problem bila i SD kartica ali nju sam izvadio i formatirao prije predzadnjeg pokusaja.

Sad je sve ok.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 20:21   #290
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor zfran Pregled postova
Provjerio sam, povukao je postavke. Jel možda trebam nešto utipkati kod postavki? Ili skinuti aplikaciju tele 2 mobile partner?
tele2 mp je za windowse, ako se ne varam. to ti neće pomoći.
gle, meni se na drugom android uređaju desila ista stvar. stick e1750 koji je kao podržan, nije radio, tj. ista stvar kao kod tebe, ima mreže, ali nema konekcije. stavim drugi stick, koji po proizvođaču nije podržan, mf190, on proradi od prve, čak bez restarta boxa.
sad, nema mi logike, da je do sim kartica, ali, recimo da bi bilo dobro probati promjeniti karticu, mada je to hvatanje za slamku. možda, jednostavno, stick nije podržan. tako da ti ostaje jedino netko od vlasnika tableta da ti potvrdi koji stick radi.

jer, ako su apn-i ok, ako ima love na računu onda nema razloga da ne radi. još ono klasično pitanje - si restartao tablet nakon prikopčavanja sticka?
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 23:00   #291
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,731
Meni je taj stick na Tele2 radio odlicno,barem starom gingerbreadu. Sada isti taj stick radi sa karticom od bonbona.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 23:02   #292
code_william
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split , Hrvatska
Postovi: 11
došao sam do problema kod instalacije 4.0.3 , dakle na kompjuteru mi se prikaze roza umjesto zelene ,,lampice,, , itko pomoc
code_william je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 12:41   #293
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor zfran Pregled postova
Molim pomoć u vezi 3g. Spojio sam 3g stick Tele2 Huawei E1552 preko usb otg adaptera, ukucao pin, uredno se pojavila ikona za mrežu. Uglavnom sve super osim što se kad pokrenem internet preglednik javl se poruka da nema mrežne veze? Da li možda uređaj treba povući neku aplikaciju sa sticka? Što radim krivo?
evo, acver kaže da mu taj stick radi bez problema. istinabog, nije precizirao koji tvoj, 1552 ili ovaj koji meni nije radio 1750.
čuj, često je ili nekakva glupost u pitanju ili reset rješava stvar. znam, gubiš podatke, postavke, ali...

@acer, za koji stick si rekao da ti je radio?
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 09:40   #294
zfran
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Taj stick sam posudio da isprobam 3g. Probat ću opet s nekim drugim, valjda bude više sreće. hvala na odgovorima.
zfran je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 09:45   #295
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,731
Da upravo taj E1552 radi.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 09:48   #296
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Problemi.

Instalirao ICS prije tjedan dana (2.0.1) i sve je radilo vise-manje OK do jucer. Stavio tablet na punjac, on se upalio uobicajeno i poceo puniti. Nakon odredjenog vremena dodjem, vidim da zelena lampica radi, odspojim od punjaca, pritisnem power tipku ali nista. Mislim - ugasio se (mada bi to bilo prvi put), drzim power tipku - nista. Spojim punjac opet, lampica za punjenje se pali ali tablet ni da mrdne.
Jutros probam spojiti na komp drzanjem minus tipke ali nista se ne desava. Kada pritisnem power tipku komp javlja "USB device not recognised, bla bla".
Solucije ?
Ima li itko ikakvo rjesenje prije nego danas posaljem na reklamaciju ? Probao sam slati upit Prestigio supportu ali nema odgovora.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 09:59   #297
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Pa ima valjda taj tablet reset pin na poleđini?
Samo ga pritisni s nečime dovoljno dugim i tankim, tipa spajalica ili slično.

Nakon toga ga probaj upaliti
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 10:00   #298
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Oni ti malo sporo reagiraju, ali mislim da ti ga je najbolje dati na servis...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2012., 11:03   #299
flash6
Registered User
 
flash6's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
pozdrav svima,

imam 5080, i imam par primjedbi te pitanja:

- nakon update-a na ICS, naravno, imam problem sa indikatorom baterije. nakon restarta, indikacija stanja radi normalno

- par dana nakon update, tablet je poceo restartati sam od sebe kad je spojen na punjac. ima li netko slicnih problema, da li je to stvar ICS-a ili je hardverski problem? da li je to zrelo za servis?

-koliko vam traje baterija, kroz normalnu uporabu? ono, ok, vidim cak i do 9 sati za gledanje filmova, ali za ocekivati je od uredjaja koji drzi u konstantnom koristenju toliko dugo da drzi na standby-u barem dva dana, no to kod mene nije slucaj. koristio ga-ne koristio, vrlo brzo baterija iscuri. punjenje baterije do 100% traje preko 4 sata i tako svaki dan jer se baterija prazni na dnevnoj bazi, a ako ga koristim kao e-book reader, onda ne izdrzi niti jedan dan. kako sam uredjaj dobio star 1 mjesec, od covjeka koji se kune da ga prakticki nije niti koristio, ne znam da li je ovo ponasanje baterije normalno, ili je to mozda opet nesto za slanje na garanciju.

-wireless, jako cesto se izgubi wireless, pod cesto mislim gotovo svaki put nakon duzeg standbya, a ponekad, rjedje u radu...tad moram ugasiti wireless i upaliti ponovo. taj problem se manifestirao i prije update-a na ICS.

molim pomoc i misljenja korisnika, da li da to nosim na servis, ili je to jednostavno mana jeftinog androida? hvala
flash6 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2012., 11:23   #300
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor flash6 Pregled postova
-koliko vam traje baterija, kroz normalnu uporabu? ono, ok, vidim cak i do 9 sati za gledanje filmova, ali za ocekivati je od uredjaja koji drzi u konstantnom koristenju toliko dugo da drzi na standby-u barem dva dana, no to kod mene nije slucaj. koristio ga-ne koristio, vrlo brzo baterija iscuri. punjenje baterije do 100% traje preko 4 sata i tako svaki dan jer se
pogledaj u postavkama sustava što i koliko koristi bateriju. da li si instalirao nešto što se vrti u pozadini i "cucla"? kakav program za mail, fejs, tviter...?

što se punjenja tiče, pokušaj izbrisati podatke o punjenju baterije, pa ju reformatirati. potraži na netu, imaš upute kako se to radi.

pusti ga preko noći na punjaču, isključenog. pa vidi da li će se stanje popraviti.
viking.software je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na