Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2010., 10:13   #1
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
Integrirana zvučna kartica, procesor te zauzeće istog?

Volio bih da mi potvrdite, ili opovrgnete moja razmisljanja.
Prije (u doba pentijuma 2 kada je otprilike kupljena ) je prevladavala filozofija da je bolje koristiti standalone pci zvucnu karticu, jel su tada realno bile daleko bolje i uz to nisu trosile procesorske resurse.

Koliko je danas u doba dual i quad procesora to bitno?
Prilikom koristenja ne osjecam razliku u odnosu na to koristim li pci, ili integriranu zvucnu karticu, ali zanimaju me misljenja drugih ljudi.


[planiram preci an win7, a po svemu sudeci tesko da cu pronaci 64 bitne drivere za soundblaster live]
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 10:40   #2
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Sve zavisi što želiš od zvuka i koliki ti faktor on predstavlja u životu .

Ako ti zvuk treba samo radi toga da ti nešto bruji iz zvučnika kad pokreneš jubito ili Kapelske krijesove onda normalno da je integruša sasvim dovoljna.

Iako, nisu sve integrirane ni loše, ja osobno imam realtekovu 889 koja za mene odlično obavlja posao i ne treba mi ništa više dok na drugome kompu imam 8738 5.1 zvučnu koja je miljama daleko od ove integrirane.

A to što veliš da ne čuješ razliku između integ i pci zvučne (ako je u pitanju sb live), vjerojatno bi ipak čuo da staviš neku skuplju Creative kartulju, ne znam koju integriranu imaš, ako je neko novo integrirano 5.1, 7.1 rješenje onda ni ne mož čuti neku razliku između te sad već stare SB live i integrirane.
I ima još jedan faktor naravno - zvučnici. Džaba ti ne znam kolko skupa i razvikana kartulja ako na nju imaš zakačene neke male prdavce.

Što se tiče drivera za SB live baci oko vamo, ima i za x64

http://kxproject.lugosoft.com/
blackened je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2010., 10:49   #3
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
koristio sam prije kx, bili su dosta problematicni i nisu mi ostali u ugodnom sjecanju, ali hvala na savjetu

zvucnici su neki creative 2.1, nisu nista uber, ali nisu shit.
nisam audiofil, sama kvaliteta zvuka mi nije presudna, pitanje je postavljeno vise iz pov-a tracenja resursa.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 11:11   #4
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Sve zavisi što želiš od zvuka i koliki ti faktor on predstavlja u životu .

Ako ti zvuk treba samo radi toga da ti nešto bruji iz zvučnika kad pokreneš jubito ili Kapelske krijesove onda normalno da je integruša sasvim dovoljna.

Iako, nisu sve integrirane ni loše, ja osobno imam realtekovu 889 koja za mene odlično obavlja posao i ne treba mi ništa više dok na drugome kompu imam 8738 5.1 zvučnu koja je miljama daleko od ove integrirane.

A to što veliš da ne čuješ razliku između integ i pci zvučne (ako je u pitanju sb live), vjerojatno bi ipak čuo da staviš neku skuplju Creative kartulju, ne znam koju integriranu imaš, ako je neko novo integrirano 5.1, 7.1 rješenje onda ni ne mož čuti neku razliku između te sad već stare SB live i integrirane.
I ima još jedan faktor naravno - zvučnici. Džaba ti ne znam kolko skupa i razvikana kartulja ako na nju imaš zakačene neke male prdavce.

Što se tiče drivera za SB live baci oko vamo, ima i za x64

http://kxproject.lugosoft.com/
Kad kažeš da je 8738 miljama daleko od integruše,jel to miljama iza ili ispred inetgruše.
Imam jednu takvu koja leži neiskorištena al nisam baš mislio da može nadsvirat ovu integrušu na asus MBO?
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 11:13   #5
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ma iza
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 11:29   #6
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kako sto nevidija pokusava napraviti sa fizikom - stvar je u softwareu....
Eax i to...
Iako, snr i ostale audio gluposti vjerujem da je bolji na profi rijesenjima..
Obicnim ljudima nebitno.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 15:09   #7
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Ako koristiš aplikacije poput Amplitube i GuitarRig mogao bi naletjeti na stvari poput jittera, pucketanja i velikih latencija(opališ po žici gitare,a zvuk se čuje kasnije). Užasno iritirajuće i neupotrebljivo. Koristeći ASIO drivere na nekim matičnim dobije se prihvatljivija kvaliteta, a na nekim nema pomoći(neovisno o procesoru, RAM-u itd). Tu je definitivno potrebno nabaviti zvučnu karticu s tim da ni one jeftinije neće dati puno bolje rezultate.
Osobno sam se susreo sa ovim problemom, a vjerujem da ima još primjera gdje integrirani audio čip ne može zamijeniti posebnu karticu.
Što se tiče kvalitete zvuka ja još nisam naišao na dovoljno kvalitetne zvučnike spjojene na PC da bih čuo razliku. Naravno ima "šišmiša" koji tvrde da ima razlike i na zvučnicima od 50 kn
herion je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 23:13   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor frikec Pregled postova
koristio sam prije kx, bili su dosta problematicni i nisu mi ostali u ugodnom sjecanju, ali hvala na savjetu
cisto informativno, imam lajavicu 5.1 i sa KX driverima (32/64 bitnim) na W7 rade 5/5 sa zvucnom . nikakvog problema ali niti najmanjeg, cisto da znas ako se odlucis na W7 i live.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na