Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2011., 16:21   #721
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Uh, ok, za pocetak vas molim za razumijevanje, do jucer sam bio korisnik i4, danas evo stigao u moje ruke SGSII, napomena, do sada prije nisam imao iskustva sa Androidima, osim sto sam citao ovdje na forumu, ono sto me za pocetak zanima je nabavka aplikacija.

Moram uzeti referencu iPhonea, npr. postoji li neka aplikacija za Androide kao sto je Installous za i telefone, zasad su mi primarni navigacija (Navigon?), Documents To Go, Angry Birds i sl. te gluposti.

Znaci gdje su sve app free Market enabler? Pretpostavljam da treba root za to?

Dalje, vidim da ima gore nesto kao SBSettings, kako se mogu mijenjat te ikonice? I ima li nesto s cim mogu killat app otvorene u pozadini, i vidjet npr. free rame?

Ako sam slucajno postao u krivu temu, ispricavam se, prebacujte. Ako sam spomenuo nesto sto se nesmije/nelegalno, upozorite me, ili ovdje na PM.

Droid newbie, jbg.
kao nekakvu zamjenu za SBsetting sam stavio quicker. losiji je od SB-a, ali nisam uspio naci nista slicno nazalost :-(. ja sam isto bivsi aj user i nisam pozalio ni trenutka. imas PM ;-). poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 16:37   #722
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Uh, ok, za pocetak vas molim za razumijevanje, do jucer sam bio korisnik i4, danas evo stigao u moje ruke SGSII, napomena, do sada prije nisam imao iskustva sa Androidima, osim sto sam citao ovdje na forumu, ono sto me za pocetak zanima je nabavka aplikacija.

Moram uzeti referencu iPhonea, npr. postoji li neka aplikacija za Androide kao sto je Installous za i telefone, zasad su mi primarni navigacija (Navigon?), Documents To Go, Angry Birds i sl. te gluposti.

Znaci gdje su sve app free Market enabler? Pretpostavljam da treba root za to?

Dalje, vidim da ima gore nesto kao SBSettings, kako se mogu mijenjat te ikonice? I ima li nesto s cim mogu killat app otvorene u pozadini, i vidjet npr. free rame?

Ako sam slucajno postao u krivu temu, ispricavam se, prebacujte. Ako sam spomenuo nesto sto se nesmije/nelegalno, upozorite me, ili ovdje na PM.

Droid newbie, jbg.
Čitaj malo od početka teme za Android, odmah ćeš sve pohvatat, a ne ovakav padobran ulaz
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2011., 10:41   #723
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Čitaj malo od početka teme za Android, odmah ćeš sve pohvatat, a ne ovakav padobran ulaz
Upravo tako, uz odmah jednu napomenu za killanje aplikacija koje "rade" u pozadini. Kao i svaki moderni OS, Android prekešira aplikacije u RAM. Time postiže brže učitavanje a ne troši ništa više bateriju jer aplikacije samo spavaju u memoriji. Killanje može samo uzrokovati suprotan efekt jer će tu aplikaciju OS ponovno učitati, task manager ubiti, OS učitati... Slobodan RAM je neiskorišten RAM.
Ipak kao što ništa nije savršeno, tako je ponekad potrebno neku loše napisanu aplikaciju ubiti ili još bolje izaći iz nje ako postoji takva opcija.

Za eventualni troubleshooting koristim System Panel, BetterBatteryStats i Battery Monitor Widget. Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put morao ručno ubiti neku aplikaciju. Pravila su ista kao i na desktop OS-u, ako se pazi što se instalira i ne instalira sve i svašta iz sumnjivih izvora sve će radi onako kako je zamišljeno.

FYI, izašao je novi Google Maps 6.0 i modana verzija kojoj radi navigacija. Isprobao sam je i normalno radi. Odakle je skinuti i kako intalirati imate ovdje.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:11   #724
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Meni (SGS2) još uvijek 5.8 na mobu i nigdje ne vidim da ima update. Doduše, sad sam se sjetio da je i ova verzija dosta kasnila u odnosu na ostatak svijeta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:37   #725
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Navodno zbog lokalnih zakona Google ne može ponuditi Maps, a pogotovo navigaciju za cijeli svijet. Srećom postoji market enabler i/ili xda.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:42   #726
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Lokalni zakoni? Govorimo li o istoj državi, RH? Naši zakoni za to područje su još uvijek u 19. stoljeću.
Ne sekiram se, doći će kad-tad. Dotle ću i dalje koristiti iGO i Auru.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:49   #727
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Postoje i druge države na svijetu koje također nemaju omogućenu navigaciju i/ili update
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 13:06   #728
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Meni (SGS2) još uvijek 5.8 na mobu i nigdje ne vidim da ima update. Doduše, sad sam se sjetio da je i ova verzija dosta kasnila u odnosu na ostatak svijeta.
Market Access/Enabler kako je rečeno, ili u ovoj temi na xda
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 20:14   #729
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
decki moze malo pojasnjenje koja je razlika izmedu opere mobile i opere mini.
pise na stranici da mini salje prvo podtke na server i tamo koristi kompresiju, ali isto tako pise za mobile verziju da ima neku opciju turbo koja onda radi istu stvar?
spominje se da za mobile ver treba imat jaci mob pa pretpostavljam da u mom slucaju to nije bed (SII)?

iskreno tudum sam sto se tice opere i nisam uopce znao da imaju tu jaku kompresiju. jel postoji mozda neki add-on da se isto dobije na firefox-u kojeg koristim inace (zbog syncanja bookmarka)?

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 20:26   #730
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Mini prvo otvara stranicu na nekom njihovom serveru, smanjuje ju i onda šalje tebi kompresiranu. Tak da se troši manje prometa.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2011., 20:27   #731
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
kod minija je turbo stalno ukljucen i mini nema flash..
kod mobile mozes turbo ukljucit po potrebi ili namjestit da koristi samo kad nisi na wifi
koristim samo mobile i odlicno radi na SGS 1 i 2

neznam ako ima addon za firefox
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 20:33   #732
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
kod minija je turbo stalno ukljucen i mini nema flash..
kod mobile mozes turbo ukljucit po potrebi ili namjestit da koristi samo kad nisi na wifi
koristim samo mobile i odlicno radi na SGS 1 i 2

neznam ako ima addon za firefox
e to me interesira, znaci kad roknem turbo buton onda radi isto kao mini verzija odnosno kompresira preko njihovog servera. to mi treba da imam sto manji promet jer preko dana sam na 3G.

edit1: stavio, izgleda jako dobro, ali koliko vidim nema mogucnost dodavanja add-onova kao firefox iako ono najvaznije ima cini mi se, a to je da po defaultu ne prikazuje movie neg daje play button (slicno kao flash block add-on na firefox desktop verziji).
dali je moguce nekako uvalit bookmarkse iz firefox-a, bar preko fajla nekako ili neki tool mozda postoji?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 02.12.2011. u 21:35.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 01:00   #733
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
radi gotovo isto.. samo mislim da je mala razlika u postotku kompresije jer se kod minija mogu slike kompresirat na vise stupnjeva.. pogledaj u postavkama... mislim da za operu pise 90%, a za mobile 80%.. ma ja sam zadovoljan sa operom mobile.. neznam za dodatke.. to ces morat pricekat da netko drugi kaze il da se sam pozanimas..

i ja sam prije gledao da pokusam nekako sync bookmarkse iz firefoxa (sa kompa) ali me prosla volja, a vidio sam da ionako gledam uvijek iste stranice preko mobitela.. na pocetku ce ti bit jos interesatno surfat preko mobitela, ali poslije ces gledat samo ono sto ti je hitno i vazno.. meni se svodi surfanje preko mobitela na svega jedno 3 stranice, ali sam bookmarkao jos par stranica koje cesto gledam na kompu

nebih znao za importanje bookmarksa preko fajla, ali mozes npr privremeno importat na operu na kompu i preko opera link povezat mobitel i sync na njega
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 11:46   #734
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137