Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2011., 19:11   #331
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
pa nije li market na mobu vezan za gmail acc? pa ako se mob flasha, nakon sto ponovno dignes rom, moras regat svoj gmail acc da bi mogo pristupit marketu da bi opet skinuo besplatan dio (core) Don't Panica. Nakon toga bi on mogao po tom market loginu vidjet da si to platio, jelda? meni je to nekak najlogicnije... A tako se brinu i da recimo ako i kupis novi mob koji je na Androidu, opet se sa istim mailom regas i opet mozes svemu pristupit...

EDIT: A kakva je POI baza tom Don't panicu?
Nemam pojma da li je app vezana za gmail acc. Ovo mi je prva app kupljena na marketu, tako da... A što se tiće POI-a, meni za Vinkovce ima dosta POI-a. Čak sam se iznenadio da ima kružni tok koji je napravljen prije kojih par mj. Inaće sam još uvjek zadovoljan, sve radi jako brzo (pogotovo za razliku od igo-a koji sam koristio prije). Nemam porblema sa rezoluciom, pošto koristim X10 mini sa 320x240 rezom.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 20:21   #332
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
pa nije li market na mobu vezan za gmail acc? pa ako se mob flasha, nakon sto ponovno dignes rom, moras regat svoj gmail acc da bi mogo pristupit marketu da bi opet skinuo besplatan dio (core) Don't Panica. Nakon toga bi on mogao po tom market loginu vidjet da si to platio, jelda? meni je to nekak najlogicnije... A tako se brinu i da recimo ako i kupis novi mob koji je na Androidu, opet se sa istim mailom regas i opet mozes svemu pristupit...
Sve što kažeš stoji i vrijedi kada plaćaš google checkoutom. Karte su kupljene paypalom bez ikakve veze s marketom i tu je pitanje kako će utvrđivati povezanost moba i licence.

Google account i licencu je malo teže povezati ukoliko nema doticaja s marketom, a pored toga, svoj account možeš istovremeno koristiti na xy mobova i nije im u interesu da licence tako lako prenosiš među uređajima. Ukratko, licenca je vezana za id uređaja.

Isto vrijedi i za izgubljen/promjenjen mob. Tko to može dokazati? Ti licencu možeš bekapirati, to je obični kriptirani fajl. Neki oblik remote deaktivacije licence na starom mobu ili automatska provjera ispravnosti licence prilikom startupa je nemoguć jer app ne smije tražiti pristup na net makar ima full internet access dozvolu (zbog store-a). To su mogli izvesti bez beda, ali to onda ne bi bila offline navigacija i nije im u interesu.



Citiraj:
Autor perich Pregled postova
EDIT: A kakva je POI baza tom Don't panicu?
Ovo što sam vidio po južnoj Istri je sasvim zadovoljavajuće. Nisam prijetio da je neka bitnija benzinska ili odmorište izostavljeno. Za druge POI neznam, nisam pratio (ako ih uopće ima u bazi).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2011., 20:31   #333
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Imao sam namjeru kupiti Dont Panic još otkad je najavljen ali sada ću pričekati dok se ne rasčisti kako funkcionira plačena karta na novom ROMu npr.

Pošto znam često flashati nove ROMove nije mi baš u interesu da sa prvim sljedečim izgubim licencu koju sam platio.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 20:33   #334
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Imao sam namjeru kupiti Dont Panic još otkad je najavljen ali sada ću pričekati dok se ne rasčisti kako funkcionira plačena karta na novom ROMu npr.

Pošto znam često flashati nove ROMove nije mi baš u interesu da sa prvim sljedečim izgubim licencu koju sam platio.
Imho, trebalo bi šljakati jer ne mjenjaš id uređaja. Samo bekapiraš dontpanic folder sa SD kartice. Dokle god imaš bekap foldera, nećeš trebati niti skidati novi sadržaj sa store-a.
Svejedno ću pitati da mi to potvrde pa javim.

edit: I ja sam masu puta flešao nešto drugo i sve mi je uredno šljakalo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:05   #335
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imho, trebalo bi šljakati jer ne mjenjaš id uređaja. Samo bekapiraš dontpanic folder sa SD kartice. Dokle god imaš bekap foldera, nećeš trebati niti skidati novi sadržaj sa store-a.
Svejedno ću pitati da mi to potvrde pa javim.

edit: I ja sam masu puta flešao nešto drugo i sve mi je uredno šljakalo.
Thanks, valjda će šljakati


Jel netko vidio ovo?
Thrutu




Odlična stvar, samo na koju foru radi? Preko poziva ili preko 3G-a/neta?

EDIT:

Našao. Great

Citiraj:
To share using Thrutu your phone needs WiFi, 3G or 4G coverage. Also, Thrutu needs access to the voice and data networks simultaneously, and not all networks support this
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:19   #336
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Jedino si to mogo i ocekivat ...3g ili wifi. Ovaj zadnji dio quote-ane recenice se odnosi na WCDMA mreze koju koriste ameri.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 12:31   #337
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Neznam koja je fora manipulirat komentarima na Marketu, ako se već nešto napiše, nek ostane..

@Viper - Koju ocjenu daješ Dont Panicu? Nemam Pay Pal, a volio bi probat kako radi, koji je još legalan način da kupim kartu Hrvatske?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 12:42   #338
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Mozes uplatit preko opce uplatnice.. kontaktiraj mireo na dontpanic@mireo.hr (napisi tko si i koju kartu zelis)

Od jedan do pet - 3.5 . Brza je ali ima tih nekih musica jos,izgled karte i ucitavanje iste je losije nego sto je bilo na BE 3.1 winmobile. Ova nova verzija dostupna na marketu je dosta sporija od prethodne.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 12:52   #339
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Nemam Pay Pal, a volio bi probat kako radi, koji je još legalan način da kupim kartu Hrvatske?
https://www.facebook.com/FenixJunior...20600251292623
Citiraj:
ako baš jako želite aplikaciju a nemate kreditnu karticu ni PayPal, javite nam se na dontpanic@mireo.hr - poslat ćemo vam ponudu za karte koje želite i nakon što uplatite iznos po ponudi poslat ćemo vam mailom kod s kojim možete skinuti karte. Komplicirano ali radi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 13:25   #340
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Poslao sam im mail i sad slijedi čekanje odgovora, kako sam pročitao sa linka na fejs i nisu baš ažurni, ali ajde strpit ću se..
Zahvaljujem, javim vam kad što dobijem/doznam/isprobam..

EDIT: Bome, evo već odgovora.. Pristojna cijena karte Hrvatske, uzimam ovo sigurno kroz par dana..

Croatia 7,99 EUR
Slovenia 9,99 EUR
B&H 7,99 EUR
Serbia 17,99 EUR
Hungary 17,99 EUR
Slovakia 14,99 EUR
Czech R. 14,99 EUR
Poland 17,99 EUR
Romania 11,99 EUR
Italy 17,99 EUR
France 17,99 EUR
Benelux 17,99 EUR
British Isles (UK, Ireland) 17,99 EUR
Dach (Germany, Austria, Switz) 17,99 EUR
Iberia (Spain, Portugal) 17,99 EUR
Scandinavia 17,99 EUR
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 03.06.2011. u 13:39.
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2011., 17:12   #341
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Jel ima itko instaliran Lookout? I koliko vam troši memorije? Meni na desireu samo onaj scan aplikacija pojede oko 20 mb.
Čini mi se puno.
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 18:55   #342
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ja ga imam..
Pa zasto se opterecujes sa time koliko ti pojede, pa nije to memorija telefona da ce ti prifalit mjesta..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 19:02   #343
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
15-20MB je normalna cifra za veliku većinu appova/widgeta. 'Puno' je relativan pojam. Ako ti na mobu zafali RAMa, OS će automatski ubiti najstariju pokrenutu aplikaciju i osloboditi jedan dio memorije.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 19:41   #344
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322