Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2010., 10:36   #31
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Nikako shvatit ovo sa ekranom. Pa koja je razlika izmedju 15.4" i 15.6" osim u 0.2" da te tako muci? Ovaj Dell ima fullHD rezu, vjerojatno i puno bolji panel od ovih raznih 15.x" sa 1280x720 rezama...



Zbog cega ti je FR tako vazan?

Meni se sve cini da trazis nesto sto neces nac na trzistu. I da baterija traje, i da ima WiFi koji hvata savrseno (e da mi je znat kako se to provjerava), i da ima metar jezgri, jaku graficku, tocno ekran kakav ti zelis s rezom kakva ti pase, i da vrti igre ko veliki. Negdje ces morat lupit kompromis.
A onda je samo subjektivni doživljaj, a koliko god glup bio tu je. A u 15,6'' sam sva tri imao sa 1366x768 rezom, ne znam kako bi bilo sa većom rezolucijom.

Baterija ne mora trajati nešto ekstra, mislim da tri sata nezahtjevne upotrebe sa primjenjenim mjerama štednje i nije nešto nemoguće.
Pa gle u hotelima se spajam preko wifi, ovo đubre sada sa 2-3 crtice signala jebe i diskonekta pa nemože naći mrežu tamo gdje je ostali imaju....u svakom slučaju stvara probleme...dok se recimo kolege sa svojim lapovima uredno koriste netom i guštaju ja ne. Dakle ne savršeno možda samo vrlo dobro jer ovo što sada imam je jako loše.

A da ću morati raditi kompromis to i ja vidim ali bih da je što manji. Zato sam i krenuo u izbor dovoljno rano (2,5 mjeseca) prije nego dođem doma da se stignem premišljati i nadam se dobro izabrati.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 10:47   #32
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
WLAN signal ne ovisi samo o laptopu nego i o čipsetu wlan kartice. Problem je u tome što u laptopima istog proizvođača možeš naći nekoliko raznih čipseta. Posebno poznata po tome je Acer eMachines serija koja uglavnom ima Atheros čipset, ali različite modele i različite mrežne standarde (neki podržavaju i n standard). Kolega ima Lenovo S10 i kaže da mu je signal na njemu jači nego s većim HP-om 6xxx. Osobno sam sa HP nx6325 hvatao više i bolje nego sa HP ProBookom sa istog mjesta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2010., 10:56   #33
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
WLAN signal ne ovisi samo o laptopu nego i o čipsetu wlan kartice. Problem je u tome što u laptopima istog proizvođača možeš naći nekoliko raznih čipseta. Posebno poznata po tome je Acer eMachines serija koja uglavnom ima Atheros čipset, ali različite modele i različite mrežne standarde (neki podržavaju i n standard). Kolega ima Lenovo S10 i kaže da mu je signal na njemu jači nego s većim HP-om 6xxx. Osobno sam sa HP nx6325 hvatao više i bolje nego sa HP ProBookom sa istog mjesta.
Razumijem. Trenutno imam Atheros AR9285 802.11b/g/n WiFi Adapter, to je sve što vidim o njemu ali znam da nisam zadovoljan.
Ma pretpostavka mi je da i ovdje vrijedi koliko para toliko muzike, tako da sve što uzmem bi trbalo biti bolje od sadašnjeg entry modela (mislim da je bio cca 5000kn kada sam ga uzimao).
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 12:30   #34
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor gums Pregled postova
A onda je samo subjektivni doživljaj, a koliko god glup bio tu je. A u 15,6'' sam sva tri imao sa 1366x768 rezom, ne znam kako bi bilo sa većom rezolucijom.
Meni jako odgovara veca reza jer imam odlican vid. Samo malo povecas font dpi da slova ne budu buhice i deri. Puno veci workspace = lakse za radit.

Za WiFi kartice ti je coconut vec dobro napisao, najcesce u specsima ne pise ko je proizvodjac, nego samo koje standarde podrzava, tako da nije bas piece of cake saznat tu informaciju za novi laptop, pogotovo jer ih i sam proizvodjac laptopa mijenja kako mu dolaze nove i jeftinije ponude za chipsete . Sto je malo bezveze, ali WiFi adapter te nebi trebao brinut, u dobrom dijelu hotela mozes i na zicu recimo, a i signal je dovoljno jak... recimo moj forcebook ima smece od wireless adaptera, al' mi to nije nikad smetalo.


Malo si uranio sa 2.5 mjeseca, dok ti odaberes, doc ce novi modeli .
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 13:01   #35
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Meni jako odgovara veca reza jer imam odlican vid. Samo malo povecas font dpi da slova ne budu buhice i deri. Puno veci workspace = lakse za radit.

Za WiFi kartice ti je coconut vec dobro napisao, najcesce u specsima ne pise ko je proizvodjac, nego samo koje standarde podrzava, tako da nije bas piece of cake saznat tu informaciju za novi laptop, pogotovo jer ih i sam proizvodjac laptopa mijenja kako mu dolaze nove i jeftinije ponude za chipsete . Sto je malo bezveze, ali WiFi adapter te nebi trebao brinut, u dobrom dijelu hotela mozes i na zicu recimo, a i signal je dovoljno jak... recimo moj forcebook ima smece od wireless adaptera, al' mi to nije nikad smetalo.


Malo si uranio sa 2.5 mjeseca, dok ti odaberes, doc ce novi modeli .
Ma moje iskustvo u zadnjih 5 mjeseci je isključivo wifi u hotelima, a signali očajni. jbg možda je peh, no firma ne bira hotel po tome kriteriju već po kriteriju €.
Ma ne moram kupiti najnoviji model, bitno je da udovolji potrebama. A i ako nađem nešto za što zagrizem ful naručiti ću ga još dok sam na terenu.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 13:09   #36
Milan987
Registered User
 
Milan987's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Uzmi MSI GX723,cena oko 800eura,500GB HDD,Core2Duo 2.3Ghz,Win 7...
Milan987 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 05:34   #37
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Milan987 Pregled postova
Uzmi MSI GX723,cena oko 800eura,500GB HDD,Core2Duo 2.3Ghz,Win 7...
Nemoj me krivo shvatiti ali ovo što si ti predložio je mnogo lošiji prijedlog od gore navedenih asusa i dell-a (makar je to moje laičko mišljenje), ako ništa drugo tamo su procesori nove generacije, brži ram, nove generacije grafike, općenito isplativija platforma.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 11:13   #38
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Mali update situacije (radi toga je novi post da ne trpam sve u isti koš) i suženje izbora pa opet trebam neke savjete ili smjernice. Za sada sam uz određene kompromise suzio izbor na HP 8740w, verzija će ovisiti o tada raspoloživima (no nešto od ovih niže navedenih, iako sam ja radije za top varijantu jer kada kupujem lap za te novce i nije neka razlika a možda se pokaže kao bitna razlika u 2-3 godine što je predviđeni rok uporabe)
http://www.nabava.hr/hp-elitebook-87...7__64112_p.php
http://www.nabava.hr/hp-elitebook-87...7__64111_p.php
http://www.nabava.hr/hp-elitebook-87...5__64110_p.php
u dućanima. No problem je što nisam siguran oko grafike koja dolazi sa njima, naime Quadro FX 2800M (1 GB GDDR3) će sigurno zadovoljiti sve ozbiljne namjene no da li ću se moći išta na njoj i ponekada zaigrati (stariji naslovi COD4, NFS, CM rally i slično) ? I oko toga bih trebao savjet ako je netko imao iskustva sa sličnim grafikama? Vidio sam i sličnu verziju sa ATI grafikom (nisam upamtio kojom točno) da li je to možda bolji izbor za povremeno igranje?
Predviđeni rok kupovine je po povratku u HRV krajem 07 mjeseca, dakle vremena za raspravu imamo. I svaki savjet/prijedlog je sobrodošao.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 05:26   #39
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
No i ja sam se uspio odlučiti te kako bih nekome olakšao odluku stavljam neke svoje dojmove i mišljenja ovdje. Radi prenosivosti, težine ali i prilike da proban modele između kojih sam se višeumio odluka je pala na:

HP EliteBook 8540w Mobile Workstation (WD928EA)
Link : (http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html)
Prvi dojmovi:
- Ekran 15.6" LED-backlit Full HD 16:9 Anti-Glare 1920 x 1080, pokazao se kao prava mjera. Do sada sam koristio samo laptope sa 15.6" i standardnom 1366x768 rezolucijom koja je premala te za rad fali mjesta. Radi toga sam i gledao modele 8740w, no imao sam priliku prije kupovine probati ovaj lap i ekran je meni makar odličan, rezolucija nije prevelika a radne površine dovoljno.
- Baterija 8-cell (68 WHr) Long Life Lithium-Ion Battery, usprkos ugrađenim komponentama meni je trajanje od cca 3 sata na bateriji zadovoljavajuće, a mislim da se uz dodatne mjere štednje može izvući i nešto više.
- Tipkovnica prvi dojam je bio wtf – pa na bivšem compaqu (presario cq61) je bila bolja (tvrđa) tipkovnica – trebalo mi je malo vremena da se priviknem na nešto mekše tipke no sada sam zadovoljan i tipkovnicom. Stvar navike pretpostavljam. Touch tipke iznad tipkovnice nisu loše riješenje, nema problema sa ne hvatanjem i lakše je čišćenje. Pohvala za tipku koja poziva kalkulator. Također lap kraj kamere ima malu lampu koja je dostatna da u mraku ponešto osvjetli tipkovnicu te se može najnormalnije raditi– pohvala radi ovoga.
- Finger print reader koliko god ga htio trenutno ga ne koristim, kada se postave otisci i poslje prvog restarta nema login ekrana, može se isključivo u safe mod ili recovery. Pokušao više puta rezultat isti. Valjda se i to bude skoro riješilo. A i nisam jedini na ovome modelu da ima te probleme.
- Kućište na prvi pogled dojam je isti kao i nakon mjesec dana, kvalitetno i čvrsto. Pri normalno zahtjevnom radu nema primjetnog zagrijavanja sa gornje strane tipkovnice, a pri zahtjevnom radu zagrijavanje nije veliko – rad je i dalje ugodan. Iznenadla me činjenica da za razliku od bivšeg (compaq presario cq61) disk nije najtoplija komponenta, ne grije se pretjerano dok je na bivšem pri normalnom radu nakon par sati disk išao do 65 °C.
- Performanse kako sam ranije gledao i7 modele sada mogu reći da nisam pogriješio što sam odabrao i5 540m. Pokazao se kao dovoljan za ozbiljnije zadaće (catia,Acad,Procast,virtualizacija) ali i one neozbiljne (samo igranje). Sada samo mogu reći da sam trebao odmah ići na 8gb rama, ali to stignem i dok se doma vratim kroz par mjeseci. Grafika FX880, iako ne spada u grupu najjačih je za moje potrebe dovoljna. Ozbiljnije poslove odrađuje sasvim ok, a u neozbiljnijima sam također zadovoljan sa njom (cod4 i ostali noviji nastavci.. rade na nativnoj rezoluciji vrlo dobro).Osobno nalazim kako je ovaj cpu i ova grafika = dobar balans performansi i trajanja baterije. Nisam baš za testove ali ako nekoga zanima mogu u everestu izvrtiti neke testove (to mi uzima najmanje vremena J jbg opet sam na terenu)

Prednosti (po meni)
- dovoljan broj USB portova (2x3.0 i 3x 2.0 USB), raznolikost portova (1 x DisplayPort,1 x external VGA monitor,1 x 1394a,1 x stereo microphone in,1 x stereo headphone/line-out,1 x RJ-45,1 x eSATA,1 x docking connector,1 x secondary battery connector,1 x Express Card/54,1 x Smart Card Reader,1 x 6-in-1 Media Card Reader)
- Kvaliteta i čvrstoća izrade
- Solidni zvučnici za ovu klasu laptopa, iako smješteni netipično
- Performanse pomalo iznad očekivanja
- Trajanje baterije cca 3 sata (uz određene dodatne mjere štednje i malo više je moguće)
- Dodatno proširenje vađenjem optike (recimo dodatni disk) – i na tome se radi
- Garancija 36 mjeseci
Mane (po meni)
- Verzije sa i5 cpu dolaze sa samo dva memorijska slota što malo komplicira nadogradnju memorije
- Osobno nalazim tipke ispod touchpada (koji mi je odličan) premekanima
- Za sada nemam više prigovora, možda sa vremenom
No ovo su sve moja mišljenja (nekome sitnice, nekome glupost no meni bitne stavke) i tu sam ih stavio ako nekome mogu pomoći pri odabiru laptopa slične namjene kao što je moja.
Pozdrav
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 14:28   #40
rplohl
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Dobar lap nema sta. Dostojan svakog divljenja.
Elitebook je ponosi dika HP-a, jedini laptop koji je prezivio Himalaju (zaista).


Citiraj:
Autor gums Pregled postova
No i ja sam se uspio odlučiti te kako bih nekome olakšao odluku stavljam neke svoje dojmove i mišljenja ovdje. Radi prenosivosti, težine ali i prilike da proban modele između kojih sam se višeumio odluka je pala na:

HP EliteBook 8540w Mobile Workstation (WD928EA)
Link : (http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html)
Prvi dojmovi:
- Ekran 15.6" LED-backlit Full HD 16:9 Anti-Glare 1920 x 1080, pokazao se kao prava mjera. Do sada sam koristio samo laptope sa 15.6" i standardnom 1366x768 rezolucijom koja je premala te za rad fali mjesta. Radi toga sam i gledao modele 8740w, no imao sam priliku prije kupovine probati ovaj lap i ekran je meni makar odličan, rezolucija nije prevelika a radne površine dovoljno.
- Baterija 8-cell (68 WHr) Long Life Lithium-Ion Battery, usprkos ugrađenim komponentama meni je trajanje od cca 3 sata na bateriji zadovoljavajuće, a mislim da se uz dodatne mjere štednje može izvući i nešto više.
- Tipkovnica prvi dojam je bio wtf – pa na bivšem compaqu (presario cq61) je bila bolja (tvrđa) tipkovnica – trebalo mi je malo vremena da se priviknem na nešto mekše tipke no sada sam zadovoljan i tipkovnicom. Stvar navike pretpostavljam. Touch tipke iznad tipkovnice nisu loše riješenje, nema problema sa ne hvatanjem i lakše je čišćenje. Pohvala za tipku koja poziva kalkulator. Također lap kraj kamere ima malu lampu koja je dostatna da u mraku ponešto osvjetli tipkovnicu te se može najnormalnije raditi– pohvala radi ovoga.
- Finger print reader koliko god ga htio trenutno ga ne koristim, kada se postave otisci i poslje prvog restarta nema login ekrana, može se isključivo u safe mod ili recovery. Pokušao više puta rezultat isti. Valjda se i to bude skoro riješilo. A i nisam jedini na ovome modelu da ima te probleme.
- Kućište na prvi pogled dojam je isti kao i nakon mjesec dana, kvalitetno i čvrsto. Pri normalno zahtjevnom radu nema primjetnog zagrijavanja sa gornje strane tipkovnice, a pri zahtjevnom radu zagrijavanje nije veliko – rad je i dalje ugodan. Iznenadla me činjenica da za razliku od bivšeg (compaq presario cq61) disk nije najtoplija komponenta, ne grije se pretjerano dok je na bivšem pri normalnom radu nakon par sati disk išao do 65 °C.
- Performanse kako sam ranije gledao i7 modele sada mogu reći da nisam pogriješio što sam odabrao i5 540m. Pokazao se kao dovoljan za ozbiljnije zadaće (catia,Acad,Procast,virtualizacija) ali i one neozbiljne (samo igranje). Sada samo mogu reći da sam trebao odmah ići na 8gb rama, ali to stignem i dok se doma vratim kroz par mjeseci. Grafika FX880, iako ne spada u grupu najjačih je za moje potrebe dovoljna. Ozbiljnije poslove odrađuje sasvim ok, a u neozbiljnijima sam također zadovoljan sa njom (cod4 i ostali noviji nastavci.. rade na nativnoj rezoluciji vrlo dobro).Osobno nalazim kako je ovaj cpu i ova grafika = dobar balans performansi i trajanja baterije. Nisam baš za testove ali ako nekoga zanima mogu u everestu izvrtiti neke testove (to mi uzima najmanje vremena J jbg opet sam na terenu)

Prednosti (po meni)
- dovoljan broj USB portova (2x3.0 i 3x 2.0 USB), raznolikost portova (1 x DisplayPort,1 x external VGA monitor,1 x 1394a,1 x stereo microphone in,1 x stereo headphone/line-out,1 x RJ-45,1 x eSATA,1 x docking connector,1 x secondary battery connector,1 x Express Card/54,1 x Smart Card Reader,1 x 6-in-1 Media Card Reader)
- Kvaliteta i čvrstoća izrade
- Solidni zvučnici za ovu klasu laptopa, iako smješteni netipično
- Performanse pomalo iznad očekivanja
- Trajanje baterije cca 3 sata (uz određene dodatne mjere štednje i malo više je moguće)
- Dodatno proširenje vađenjem optike (recimo dodatni disk) – i na tome se radi
- Garancija 36 mjeseci
Mane (po meni)
- Verzije sa i5 cpu dolaze sa samo dva memorijska slota što malo komplicira nadogradnju memorije
- Osobno nalazim tipke ispod touchpada (koji mi je odličan) premekanima
- Za sada nemam više prigovora, možda sa vremenom
No ovo su sve moja mišljenja (nekome sitnice, nekome glupost no meni bitne stavke) i tu sam ih stavio ako nekome mogu pomoći pri odabiru laptopa slične namjene kao što je moja.
Pozdrav
rplohl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2010., 14:44   #41
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
registar branitelja na kompu.


prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na