Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2021., 17:49   #7531
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Za mene je drek i ostat će, jer prvo ne isporučuju punjač, a drugo podržan je samo 25W. Ja volim imati dostupno brzo punjenje, a ako poželim lako ga spojim na spori punjač. Kad se negdje žurim, nek se nađe superbrzi punjač.

OP je i dalje mila majka u pogledu softvera i nadogradnji u usporedbi s recimo Xiaomijem, Motorolom, Nokijom pa i Realmijem ako ćemo iskreno....
Ha ha, sad shvaćam na što ciljaš. Gledaš po boljoj opremljenosti punjača. NE razumiješ što je PD i grijanje. Svodi se : "moj jači od tvog". Ja ću biti sretan ako dobiješ 120w i slatko nasmijati najbržem degradiranju baterije

A gdje žuriš osim ako nije u pitanju ovisnost o smaku svijeta, potres?
Puniš gdje god stigneš , po doma, na poslu, po restoranu na doručak/ručak. U autu jedva punim kad pičim na more svaki vikend. Powerbank nosim samo poslovno na put.

Za OP baš i ne slažem. Ne sviđa mi politika dijelova i ograničen storage do 256gb
Zašto ne preporučuješ OP 9 pro? Vau, još brži punjač ima?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 21:29   #7532
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Punim sa 50w već godinu i nešto sitno i baterija traje 6h sot kao i prvog dana. Tak da te priče o tolikoj degradaciji su bapske priče kao i 'puni od 20% do 80%'. To je najveća glupost koju sam u životu čuo.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 21:32   #7533
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ha ha, sad shvaćam na što ciljaš. Gledaš po boljoj opremljenosti punjača. NE razumiješ što je PD i grijanje. Svodi se : "moj jači od tvog". Ja ću biti sretan ako dobiješ 120w i slatko nasmijati najbržem degradiranju baterije

A gdje žuriš osim ako nije u pitanju ovisnost o smaku svijeta, potres?
Puniš gdje god stigneš , po doma, na poslu, po restoranu na doručak/ručak. U autu jedva punim kad pičim na more svaki vikend. Powerbank nosim samo poslovno na put.

Za OP baš i ne slažem. Ne sviđa mi politika dijelova i ograničen storage do 256gb
Zašto ne preporučuješ OP 9 pro? Vau, još brži punjač ima?
Imam Ugreen PD 65W punjač i strašno je dobar. Evo upravo njime punim OP8T, za promjenu jelte

Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Punim sa 50w već godinu i nešto sitno i baterija traje 6h sot kao i prvog dana. Tak da te priče o tolikoj degradaciji su bapske priče kao i 'puni od 20% do 80%'. To je najveća glupost koju sam u životu čuo.
Pa jasno, imao sam nekoliko mobova s 50 i 65 W punjačima, i nema tu degradacije. Ne punim uvijek s tim punjačem, ali kad zatreba, dobro dođe.
locks je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 21:42   #7534
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Tak da te priče o tolikoj degradaciji su bapske priče kao i 'puni od 20% do 80%'. To je najveća glupost koju sam u životu čuo.
Za tebe su to gluposti jer se nisi potrudio odvojiti par minuta da istrazis navedenu tematiku.
Nisu to nikakve bapske price nego znanstvene cinjenice potvrdjene u laboratoriju i preporucene od strane proizvodjaca i strucnjaka zbog nacina kako te baterije funkcioniraju i njihove kemije.
Za li-ion baterije je preporuka da se nadopunjavaju.

https://www.androidauthority.com/max...y-life-882395/

To sto ti nesto nisi primjetio je manje bitno.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 22:35   #7535
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
To je glupost jer se promovira korištenje 60% baterije - od 20 do 80 posto. Da želim koristiti 60% baterije kupio bih mobitel od 2400Mah baterije a ne 4000. I moj se mobitel ne zagrije sa 50w punjačem kada dođe do 100% kao sa 5W punjačem kada je mobitel jako topli. Degradacija o kakvoj se priča je mit. Degradacije naravno da ima ali nije toliko velika razlika. Kolega sa S8+, S9+ i Note 20 ima puno veću degradaciju sa slabijim punjačima nego ja sa 50w.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 23:02   #7536
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
To je glupost jer se promovira korištenje 60% baterije - od 20 do 80 posto. Da želim koristiti 60% baterije kupio bih mobitel od 2400Mah baterije a ne 4000. I moj se mobitel ne zagrije sa 50w punjačem kada dođe do 100% kao sa 5W punjačem kada je mobitel jako topli. Degradacija o kakvoj se priča je mit. Degradacije naravno da ima ali nije toliko velika razlika. Kolega sa S8+, S9+ i Note 20 ima puno veću degradaciju sa slabijim punjačima nego ja sa 50w.
Da, sasvim je logicno da baterija koja se brže puni sporije degradira
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 23:26   #7537
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Imam Ugreen PD 65W punjač i strašno je dobar. Evo upravo njime punim OP8T, za promjenu jelte
Također,imam uGreen-ov 65w PD Gain sa 4 porta i napajam laptop. Na žalost, nemoj prerano veseliti jer uGreen nema certifikaciju VOOC (zajedno sa oneplus warp i realme dart) i tako dakle, ne puni ti OP tom brzinom makar niti ni približno. Malo bolje potrudi čitati specifikacije pa onda u sebi odgovori istinu.

Kao što sam gore naveo, Oneplus ima vlastiti standard - koji naravno samo radi s vlastitim punjačima i kabelima. A razlika je dodatn pin po konektoru kabela i punjača da konačno prepoznaje warp punjenje. Čisto da te ne ponižavam u neznanju

Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Pa jasno, imao sam nekoliko mobova s 50 i 65 W punjačima, i nema tu degradacije. Ne punim uvijek s tim punjačem, ali kad zatreba, dobro dođe.
Ako imao punjače od treće strane, punili su sporije i nisu degradirali.

Čekao sam tvoje odgovore nepunih 4 sata. Baš zanimljivo.
Za info, OP3T i OP6T krepani za godinu pol. Morao sam slati u Poljsku na servis na izmjenu. Otada više nemam interesa/povjerenja u Oneplus.

Koliko sam raspisao u odmaralištu Macola i sad pičim prema Zg.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 01:07   #7538
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Da, sasvim je logicno da baterija koja se brže puni sporije degradira



S obzirom da mu baterija traje 3h sot na s9+ tako je ispalo.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 01:20   #7539
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da smo 120 puta rekli da SoT nema ama baš nikakvu težinu niti je mjerilo izraubanosti baterije.
Svaki novi mobitel u smislu svake nove generacije ima sve više i više hardverskih kuraca koji cuclaju struju, a također i drljavo govno od OSa zvano Android ima sve više i više procesa koji također doprinose trošenju iste. Tako da SoT kod mene može biti 7 sati a kod tebe 3 sata na istom mobitelu sa jednako degradiranom baterijom jer sigurno jednako ne koristimo i ne trošimo mob.

Da se SoT smanjio - sigurno da jest, ali od kad si mob kupio do tog trenutka je prošlo 2 godine pa je i Andro Knego napravio svoje a i razne "optimizacije" istog u režiji proizvođača mobitela. A bogamu ni aplikacije koje se apdejtaju nisu nevine.

Npr. Moja žena i moj ćaća imaju Xiaomi Mi A3. Žena kraj dana dočeka sa 25% i meće ga punit preko noći - svaki dan.
Ćaća ima isti i podjednako star primjerak (preko godinu dana oba). On ga meće punit svake nedjelje kad mu dođe na 30%.
Po tome bi rekli da je ženin za otpis jer ga puni svaki dan, a ćaćin da je kak treba bit a SoT im je isti - 4-5 sati.

Razlike su u tome da žena koristi 2 SIMa unutra, da je konstantno na netu, što mreža što wifi - ukratko - koristi se. Ćaća ima jedan SIM unutra, ne koristi podatkovni promet, samo WiFi i jedino što od neta koristi je Whatsapp i brutalno kameru. I mislim da je 5x do sada upalio Youtube.

Poanta priče je - ne znamo kako tko koristi mob. Pa kad netko kaže "imam 3 sata SoTa na S9+ jer je baterija degradirala" mi zvuči malo pretanko

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 30.05.2021. u 01:28.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 05:31   #7540
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Također,imam uGreen-ov 65w PD Gain sa 4 porta i napajam laptop. Na žalost, nemoj prerano veseliti jer uGreen nema certifikaciju VOOC (zajedno sa oneplus warp i realme dart) i tako dakle, ne puni ti OP tom brzinom makar niti ni približno. Malo bolje potrudi čitati specifikacije pa onda u sebi odgovori istinu.

Kao što sam gore naveo, Oneplus ima vlastiti standard - koji naravno samo radi s vlastitim punjačima i kabelima. A razlika je dodatn pin po konektoru kabela i punjača da konačno prepoznaje warp punjenje. Čisto da te ne ponižavam u neznanju



Ako imao punjače od treće strane, punili su sporije i nisu degradirali.

Čekao sam tvoje odgovore nepunih 4 sata. Baš zanimljivo.
Za info, OP3T i OP6T krepani za godinu pol. Morao sam slati u Poljsku na servis na izmjenu. Otada više nemam interesa/povjerenja u Oneplus.

Koliko sam raspisao u odmaralištu Macola i sad pičim prema Zg.


Отправлено через iPhone
A gdje sam ja napisao da Ugreen podržava Vooc i da se puni jednako brzo? Samo sam napisao da imam taj punjač i koristim ga ponekad.
Kupio sam ga da imam kvalitetan punjač, jer je izgledno da će sve više proizvođača izbacivati punjače, pa sam se osigurao.

Sretan ti put 😉
locks je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 17:21   #7541
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Servisno iskustvo.
Baterija traje kao i mob. 2 godine. Nakon toga kako tko ima srece. Imam picajzle klijente kojima baterija ode nakon 2 godine, s druge strane klijente koji pune s 5 do 55w punjačima od 2 usd ili 25 usd i baterija super nakon 2 godine (naravno konektor punjenja crkne radi losih kablova) Nemojte padat na marketing o degradacijama i slicnim laboratorijskim testovima, sve se baterije degradiraju nakom 2 godine neke više neke manje ovisno o korištenju. Vise utjecaja na degradaciju ima loš sw i milijun loših ažuriranja nego dobar kvalitetan punjač bilo koje brzine.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 17:26   #7542
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Servisno iskustvo.
Baterija traje kao i mob. 2 godine. Nakon toga kako tko ima srece. Imam picajzle klijente kojima baterija ode nakon 2 godine, s druge strane klijente koji pune s 5 do 55w punjačima od 2 usd ili 25 usd i baterija super nakon 2 godine (naravno konektor punjenja crkne radi losih kablova) Nemojte padat na marketing o degradacijama i slicnim laboratorijskim testovima, sve se baterije degradiraju nakom 2 godine neke više neke manje ovisno o korištenju. Vise utjecaja na degradaciju ima loš sw i milijun loših ažuriranja nego dobar kvalitetan punjač bilo koje brzine.
Nema šanse da punjenje od 30W sprži batku u godinu dana. Pa ni 50W. Dvije godine isto ne bi trebalo biti problem. Sve preko je već nešto drugo. Moje iskustvo. Tako da se potpuno slažem s tobom. A obzirom da većina nas ovdje promijeni mobitel unutar 2g. (a neki i puno prije) onda je sve jasno.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 18:25   #7543
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Prvo i osnovno, ne treba generalizirati - Brko je sve gore vec rekao a ja cu ponoviti. Nitko od nas ne zna kako netko drugi koristi svoj mob i kako se ponasa prema istome tj. prema bateriji...
Ja osobno znam ljude koji su uspjeli demolirati bateriju u svom mobitelu i to samo nakon godinu dana koristenja i punjenja sa originalnim punjacima koji pune na 15-18W.
Poanta je da postoje ljudi koji su dosta nemarni u nacinu punjenja mobitela, jednostavno iz ne znanja ili iz nemara. Ne zeli svak misliti o postotku baterije i paziti da ista ne padne ispod 20% i sl.
dok radi, obavlja svoje dnevne duznosti, pravi djecu i sl . Znam ljude koji odreda imaju vrhunske mobitele al jednostavno ne zele biti njihovi robovi, pa uredno cijede bateriju do zadnje kapi i
koriste mobitel dok je na brzom punjacu - sve ono sto nebi trebali raditi jer je dokazano da ove radnje stete bateriji.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 18:43   #7544
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam prvi nemaran, koristim sve i svasta, testiram jako puno vrsta punjaca svaki tjedan,razne proizvođače i kablove, punim kad mi se puni, ne gledam jel 10% ili 50%, ovisi koliko procjenim da će mi mob trebat, igram igrice dok je na kablu i nikad mi kapacitet nije degradirao do 2 godine korištenja. Neke sam prodao isa 1 god starosti,neke s 3 godine starosti i na vecini baterija nije degradirala 2 godine. Već nakon dvije sam primjećivao razliku. Ali ja sam uvijek nakon sto sam nakon nadogradnje primjetio ubrzano trošenje baterije resetirao mob na tvorničke postavke što većina ne radi ukljućujući članove našeg foruma pa je glavni krivac degaradiranja punjač od 18w. To je najveći problem današnjih mobova, ažuriranja koja skraćuju vijek prisilnim trošenjem i samim time i uzrokuje grijanje moba. Ovo što pišem je općenito iskustvo što sam svojim što sa mobitelima klijenata. Naravno da nije tako kod svih
Kod nekoga vidiš 1000 ciklusa punjenja u jednoj godini,kod drugog 400. Prvi sigurno igra igre po cijele dane ili šalta po fejsu instagramu ili su mu ažuriranja uništila bateriju na način da je morao češće puniti radi nekakve greške koja prisilno troši. Neki koriste videofonije par sati dnevno i naravno da se baterija nenormalno brže troši.
Nakon 2 godine, i onaj koji je punio s 5w punjačem i onaj s 18w punjačem će sigurno primjetiti razliku u trajanju što je normalno.
Jedan mali primjer sw manipulacijama je nova verzija iosa koja sada odjednom prikazuje 96 ili čak 100% healtha na nekim mobovima i baterija traje 20-30% bolje nego što je trajala prije par dana na npr phone 11 pro maxu od kolege a posla. Mob ima godinu i pol, i on puni mob sa svim i svačim, ali ne baš punjačima.od 2 eura
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 18:59   #7545
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Osobno, najveću degradaciju sam primijetio koristeći mobitel u autu i više privatni mobitel (onaj koji platim vlastitim novcima) ne spajam u auto.


Ne sjećam se kad sam kod nekog u autu vidio nešto osim
3rd party autopunjača, bez obzira jesu li brand name tipa Anker i ne
3rd party kabele, bez obzira jesu li brand name ili ne

U autu si x sati dnevno, brightness ekrana na najjače, GPS, spojen je na punjač i dugotrajna visoka temperatura uništavaju bateriju.

Čim veća snaga i brzina punjenja = veće zagrijavanje. Izbjegavam brze punjače. Kroz noć se stigne napuniti i na najsporijem punjaču, a tijekom dana za nadopunjavanje spajam samo stari spori powerbank.

U doba Nokia N i E serije, imao sam originalni autopunjač i s istim načinom korištenja nisam primijetio nikakve degradacije baterije ni nakon dvije godine korištenja.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:06   #7546
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
A ja sa 50w punjačem ne primjetim nimalo degradacije. I kaj ćemo sad? Poanta je da brzo punjenje ne šteti toliko koliko se misli.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:13   #7547
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Koliko dugo puniš tako?

Meni se kroz 6 mjeseci već fino osjetila degradacija, a to sam primijetio jer mi u slučajevima normalnog korištenja ne bi uspio preživjeti dan. U početku bi na kraju dana imao 40% baterije.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:18   #7548
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Prvo i osnovno, ne treba generalizirati - Brko je sve gore vec rekao a ja cu ponoviti. Nitko od nas ne zna kako netko drugi koristi svoj mob i kako se ponasa prema istome tj. prema bateriji...
Ja osobno znam ljude koji su uspjeli demolirati bateriju u svom mobitelu i to samo nakon godinu dana koristenja i punjenja sa originalnim punjacima koji pune na 15-18W.
Poanta je da postoje ljudi koji su dosta nemarni u nacinu punjenja mobitela, jednostavno iz ne znanja ili iz nemara. Ne zeli svak misliti o postotku baterije i paziti da ista ne padne ispod 20% i sl.
dok radi, obavlja svoje dnevne duznosti, pravi djecu i sl . Znam ljude koji odreda imaju vrhunske mobitele al jednostavno ne zele biti njihovi robovi, pa uredno cijede bateriju do zadnje kapi i
koriste mobitel dok je na brzom punjacu - sve ono sto nebi trebali raditi jer je dokazano da ove radnje stete bateriji.
Sve što sam napisao se odnosi na one koji pravilno pune bateriju, dakle kad je na 20 ak posto i pune ju do 90/100%. I naravno uz normalno korištenje a ne prženje moba 24/7 i onda punjenje sto puta dnevno.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:19   #7549
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Prvo i osnovno, ne treba generalizirati - Brko je sve gore vec rekao a ja cu ponoviti. Nitko od nas ne zna kako netko drugi koristi svoj mob i kako se ponasa prema istome tj. prema bateriji...
Ja osobno znam ljude koji su uspjeli demolirati bateriju u svom mobitelu i to samo nakon godinu dana koristenja i punjenja sa originalnim punjacima koji pune na 15-18W.
Poanta je da postoje ljudi koji su dosta nemarni u nacinu punjenja mobitela, jednostavno iz ne znanja ili iz nemara. Ne zeli svak misliti o postotku baterije i paziti da ista ne padne ispod 20% i sl.
dok radi, obavlja svoje dnevne duznosti, pravi djecu i sl . Znam ljude koji odreda imaju vrhunske mobitele al jednostavno ne zele biti njihovi robovi, pa uredno cijede bateriju do zadnje kapi i
koriste mobitel dok je na brzom punjacu - sve ono sto nebi trebali raditi jer je dokazano da ove radnje stete bateriji.
Ček, mobitel bi se trebao drugačije koristiti?

Zaboli me džon za bateriju, nijedan mob kod mene nije duže od godinu, godinu i pol.

Najbolje da si radim stres kad ću mob zdroknut na punjač. Punim ga s čim stignem, na sporom, brzom, auto punjaču, čemu god, glavno da struja ulazi.

I nisam primijetio degradacije.

Jedino što eto volim je kad ga ukopcam, da se napuni do kraja ili da se puni barem pola sata.
Evo, Zenfone 6, nakon godinu i pol, sa svojih 5000mah baterije, nikakve pažnje kod punjenja, i dalje izdrži cijeli dan da ne znam što radim.
A stalno sam u navigaciji, pozivima, bt-u..
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:24   #7550
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Ček, mobitel bi se trebao drugačije koristiti?

Zaboli me džon za bateriju, nijedan mob kod mene nije duže od godinu, godinu i pol.

Najbolje da si radim stres kad ću mob zdroknut na punjač. Punim ga s čim stignem, na sporom, brzom, auto punjaču, čemu god, glavno da struja ulazi.

I nisam primijetio degradacije.

Jedino što eto volim je kad ga ukopcam, da se napuni do kraja ili da se puni barem pola sata.
Evo, Zenfone 6, nakon godinu i pol, sa svojih 5000mah baterije, nikakve pažnje kod punjenja, i dalje izdrži cijeli dan da ne znam što radim.
A stalno sam u navigaciji, pozivima, bt-u..
Bateriju ubijaju ciklusi i grijanje. Nikakva brzina punjenja. Dakle sporije punjenje generira nešto manje grijanje ali to nije znatna razlika u odnosu na brže punjenje. Dakle prosječnog korisnika to ne zanima. Pogotovo ako pravilno puni bateriju kako sam gore napisao. Osim toga benefiti vrlo brzog punjenja kudikamo nadilaze tu razliku u degradaciji baterije između sporijeg i ultra brzog punjenja.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 20:45   #7551
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nije grijeh staviti novu bateriju nakon 2-3 godine
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 20:46   #7552
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nakon 2 godine, i onaj koji je punio s 5w punjačem i onaj s 18w punjačem će sigurno primjetiti razliku u trajanju što je normalno.
Jedan mali primjer sw manipulacijama je nova verzija iosa koja sada odjednom prikazuje 96 ili čak 100% healtha na nekim mobovima i baterija traje 20-30% bolje nego što je trajala prije par dana na npr phone 11 pro maxu od kolege a posla. Mob ima godinu i pol, i on puni mob sa svim i svačim, ali ne baš punjačima.od 2 eura
Imam iPhone 11, gotovo godinu i pol korištenja . Baterija mi je dalje 100% bez gubitka u mA. Samo 190 ciklusa sa 20W orginalnim punjačem.

Upute imaš:
https://howchoo.com/iphone/simplest-...on-your-iphone

Nakon update iOS 14.5 kalibrira se u tjedan dana. Nekima se vrat u plusui 4-16%.

Trenutni iPhone XS kao ljetni beater, uskoro će navršiti 3 godine, sa 85% zdravlja baterije i 703 ciklusa punjenja. Baterija je još dalje tvornička .
Vidiš, punio 5W od Apple i 18W od Pixela 1st. Bio je poslovni mob, pošteno gažen jer je non stop radio hotspot.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 20:56   #7553
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Da ti skratim muke,

Zenfone 8.

Fenomenalan mob sa svime što tražiš a i za više nego korektnu cijenu.
Slažem se.. Killer mob, nakrcan, sa jako dobrom cijenom..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 20:57   #7554
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Vec sam negdje ovo napisao OP 5T kupljen 2. mjesec 2018 minimalno svakodnevno nocno dash punjenje od cca10-100%, cijelu noc na punjacu i iz to radi sleep tracking.

Trenutno imam 5 sati SoT, kad je bio nov imao sam 6 sati SoT... Ne mislim se puno bateriji al koga to veseli...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 21:04   #7555
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Imam iPhone 11, gotovo godinu i pol korištenja . Baterija mi je dalje 100% bez gubitka u mA. Samo 190 ciklusa sa 20W orginalnim punjačem.



Upute imaš:

https://howchoo.com/iphone/simplest-...on-your-iphone



Nakon update iOS 14.5 kalibrira se u tjedan dana. Nekima se vrat u plusui 4-16%.



Trenutni iPhone XS kao ljetni beater, uskoro će navršiti 3 godine, sa 85% zdravlja baterije i 703 ciklusa punjenja. Baterija je još dalje tvornička .

Vidiš, punio 5W od Apple i 18W od Pixela 1st. Bio je poslovni mob, pošteno gažen jer je non stop radio hotspot.
Čuj ovo 190 ciklusa, jesi li ga koristio uopće? Ti bi trebao imati 110%
Kapacitet baterije je samo broj. Sve je u swu. Ja cu ti stavit smeće bateriju u tvoj XS i vratit na 100% ako želiš da ti piše health 100% . Samo ga nemoj tako prodavat pod novo jer neki princip mora postojat
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 21:06   #7556
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja sam prvi nemaran, koristim sve i svasta, testiram jako puno vrsta punjaca svaki tjedan,razne proizvođače i kablove, punim kad mi se puni, ne gledam jel 10% ili 50%, ovisi koliko procjenim da će mi mob trebat, igram igrice dok je na kablu i nikad mi kapacitet nije degradirao do 2 godine korištenja. Neke sam prodao isa 1 god starosti,neke s 3 godine starosti i na vecini baterija nije degradirala 2 godine. Već nakon dvije sam primjećivao razliku. Ali ja sam uvijek nakon sto sam nakon nadogradnje primjetio ubrzano trošenje baterije resetirao mob na tvorničke postavke što većina ne radi ukljućujući članove našeg foruma pa je glavni krivac degaradiranja punjač od 18w. To je najveći problem današnjih mobova, ažuriranja koja skraćuju vijek prisilnim trošenjem i samim time i uzrokuje grijanje moba. Ovo što pišem je općenito iskustvo što sam svojim što sa mobitelima klijenata. Naravno da nije tako kod svih
Kod nekoga vidiš 1000 ciklusa punjenja u jednoj godini,kod drugog 400. Prvi sigurno igra igre po cijele dane ili šalta po fejsu instagramu ili su mu ažuriranja uništila bateriju na način da je morao češće puniti radi nekakve greške koja prisilno troši. Neki koriste videofonije par sati dnevno i naravno da se baterija nenormalno brže troši.
Nakon 2 godine, i onaj koji je punio s 5w punjačem i onaj s 18w punjačem će sigurno primjetiti razliku u trajanju što je normalno.
Jedan mali primjer sw manipulacijama je nova verzija iosa koja sada odjednom prikazuje 96 ili čak 100% healtha na nekim mobovima i baterija traje 20-30% bolje nego što je trajala prije par dana na npr phone 11 pro maxu od kolege a posla. Mob ima godinu i pol, i on puni mob sa svim i svačim, ali ne baš punjačima.od 2 eura
Potpis.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Osobno, najveću degradaciju sam primijetio koristeći mobitel u autu i više privatni mobitel (onaj koji platim vlastitim novcima) ne spajam u auto.


Ne sjećam se kad sam kod nekog u autu vidio nešto osim
3rd party autopunjača, bez obzira jesu li brand name tipa Anker i ne
3rd party kabele, bez obzira jesu li brand name ili ne

U autu si x sati dnevno, brightness ekrana na najjače, GPS, spojen je na punjač i dugotrajna visoka temperatura uništavaju bateriju.

Čim veća snaga i brzina punjenja = veće zagrijavanje. Izbjegavam brze punjače. Kroz noć se stigne napuniti i na najsporijem punjaču, a tijekom dana za nadopunjavanje spajam samo stari spori powerbank.

U doba Nokia N i E serije, imao sam originalni autopunjač i s istim načinom korištenja nisam primijetio nikakve degradacije baterije ni nakon dvije godine korištenja.
Kod mene slicna situacija samo sto preko dana obicno nadopunim bateriju sa upaljenim fast chargingom ako sam u zurbi, ako ne onda bacim mob na spori wireless punjac... Preko noci punim na sporom punjacu jer nema nikakvog smisla silovati bateriju sa brzim punjacem kad se ionako puni barem 5 sati. Zasad, nakon 2 i pol godine koristenja primjetim degradaciju baterije ali niti blizu onom kojeg sam imao sa S7-icom nakon nepune 2 god. Ocito je i kemija/tehnologija baterije napredovala...

Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
A ja sa 50w punjačem ne primjetim nimalo degradacije. I kaj ćemo sad? Poanta je da brzo punjenje ne šteti toliko koliko se misli.
To sto ti ne primjetis ne govori nista, dapace ako ne vodis neku statistiku i nisi testirao (sto je samo po sebi jako tesko IRL) - normalno je da neces primjetiti razliku od npr. 30min jer ne koristis mobitel na identican nacin bas svaki dan.

Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Ček, mobitel bi se trebao drugačije koristiti?

Zaboli me džon za bateriju, nijedan mob kod mene nije duže od godinu, godinu i pol.

Najbolje da si radim stres kad ću mob zdroknut na punjač. Punim ga s čim stignem, na sporom, brzom, auto punjaču, čemu god, glavno da struja ulazi.

I nisam primijetio degradacije.

Jedino što eto volim je kad ga ukopcam, da se napuni do kraja ili da se puni barem pola sata.
Evo, Zenfone 6, nakon godinu i pol, sa svojih 5000mah baterije, nikakve pažnje kod punjenja, i dalje izdrži cijeli dan da ne znam što radim.
A stalno sam u navigaciji, pozivima, bt-u..
Kao sto rekoh, tebe zaboli đon, nekog drugog je itekako briga, siguran sam da svak ne mijenja mobitele istim tempom kao i ti - zato kazem opet, ne valja generalizirati pogotovo kod ovakvih stvari koje su jako subjektivne i podlozne kojekakvim stavovima...

Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Bateriju ubijaju ciklusi i grijanje. Nikakva brzina punjenja. Dakle sporije punjenje generira nešto manje grijanje ali to nije znatna razlika u odnosu na brže punjenje. Dakle prosječnog korisnika to ne zanima. Pogotovo ako pravilno puni bateriju kako sam gore napisao. Osim toga benefiti vrlo brzog punjenja kudikamo nadilaze tu razliku u degradaciji baterije između sporijeg i ultra brzog punjenja.
Grijanje je usko povezano sa brzinom punjenja bikoz fizika . Da objasnim laicki ono sto je valjda svima jasno. Brzi punjac "gura" elektrone vecom brzinom u bateriju, tim povecava trenje jer svaka tvar koja provodi struju ima svoj specifican otpor. Vise trenja = veca temperatura, simple as that. Upravo iz ovog razloga su proizvodjaci pribjegli ugradjivanju 2 manje baterije umjesto 1 vece. Upravo zato Samsung ima sporije punjenje (25W) od konkurencije jer i dalje koriste single-cell bateriju dok su Xiaomi, OPO, Asus i ostala ekipa presli na dual-cell baterije koje podrzavaju puno brza punjenja... Tako da sa tih "50W" fast charginga zapravo punis 2 x 25W (pretpostavljam), samo marketing odradi svoje pa neupuceni ljudi krivo tumace stvari... Naravno, o samoj degradaciji ovisi i "kemija" baterije koja se donekle moze razlikovati od jednog do drugog OEM-a te izvedba hladjenja baterije koja igra bitnu ulogu. E sad, jesi li ti spreman pristati na kompromis brzeg punjenja naustrb degradacije baterije od npr. 10% po godini - to je tvoja stvar. Meni npr. brzo punjenje ne predstavlja nesto sto apsolutno moram imati pri kupnji novog mobitela. Vrlo vjerojatno ce biti ugaseno 90% vremena kao sto je i dosad bilo. 100 ljudi - 100 cudi, 100 zena - znate dalje . Cisto za FYI evo jedan zanimljiv battery benchmark gdje se jasno vidi kakvo punjenje i izvedba hladjenja uzrokuju kakve temperature baterije
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 21:12   #7557
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Koliko dugo puniš tako?

Meni se kroz 6 mjeseci već fino osjetila degradacija, a to sam primijetio jer mi u slučajevima normalnog korištenja ne bi uspio preživjeti dan. U početku bi na kraju dana imao 40% baterije.

Preko godinu dana već. Svaki dan je jednom na punjaču i to najčešće kada se tuširam i spremam za posao/izać van. Znači 20-25 min i dovoljno da dođe do 100%.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 21:38   #7558
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Potpis.
Grijanje je usko povezano sa brzinom punjenja
To sam ti i ja napisao samo sam dodao da to nisu (u smislu grijanja) velike razlike.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 22:00   #7559
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Evo sada sam punio sa 50w. Mobitel je skroz malo topli na dodir. Na 5w je puno topliji.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 08:30   #7560
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Evo sada sam punio sa 50w. Mobitel je skroz malo topli na dodir. Na 5w je puno topliji.
Pa da haha Mi pišemo o teoriji a u stvarnosti...moj S7 je vreo na 15W a poco na 33W topli...
delavi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na