Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2021., 20:57   #541
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Ako Amd FidelityFX postane podrzan sa svim novim igrama kao nekakav open source dodatak i ako bude dobar kao Dlss 2.0 onda bi to bio uspjeh za cijeli gaming.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:04   #542
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Pa tak nekak bi se to i moglo odigrati, jer slično je prošel nekadašnji Mantle, pa danas na temelju toga imamo odličan Vulkan koji je naposljetku službeno podržan od nVidije.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:04   #543
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
IMO ne prodaju ti gimmicki gpu. Imao je i AMD tako određenih prednosti pa je situacija ostajala ista.

Brijem da nvidia nema DLSS da bi marketshare odnosno omjer bio isti.

Imaju gpu određene karakteristike koje su klasika - peformanse (sirove), cijenu i određene druge karateristike (efikasnost, zagrijavanje, vram). Kombinacija svega toga je ključ

Trenutno su problem kapaciteti, odnosno potražnja. Da AMD može izbaciti 3 put više gpu nego što sad izbacuje, osvojio bi tržište. Bez ikakvog DLSS-a, FidelityFXvishera...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:07   #544
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
No i trenutno, AMD ima sve od navedenog (karakteristike) minus RT + DLSS, dok nVidia zarađuje stotine milijuna direktnom prodajom kritporudnicima i to je to.

Previše je para nVidia uložila u marketing da ih jedan Radeon sjebe u samo jednoj generaciji, mada su im sad došli preblizu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:22   #545
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
No i trenutno, AMD ima sve od navedenog (karakteristike) minus RT + DLSS, dok nVidia zarađuje stotine milijuna direktnom prodajom kritporudnicima i to je to.

Previše je para nVidia uložila u marketing da ih jedan Radeon sjebe u samo jednoj generaciji, mada su im sad došli preblizu.
Problem Amd-a je sto se sva proizvodnja oslanja samo na Tsmc, dok Nvidia koristi i Samsung za proizvodnju serije 3000.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:27   #546
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Problem Amd-a je sto se sva proizvodnja oslanja samo na Tsmc, dok Nvidia koristi i Samsung za proizvodnju serije 3000.
Jedini problem AMD-a je marketing/percepcija...već godinama imaju bolje drivere od Nvidije, ali i dalje "AMD ima lošije drivere", i "AMD procesori se samozapale i više griju od Intela"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 21:27   #547
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Problem Amd-a je sto se sva proizvodnja oslanja samo na Tsmc, dok Nvidia koristi i Samsung za proizvodnju serije 3000.
nVidia koristi isključivo Samsung za RTX 3000, dok im TSMC proizvodi samo A100 HPC/AI/Ml akceleratore, jer nVidiji nije uspjela ucjena, pa da natjeraju TSMC na spuštanje cijena po waferu.

AMD pak radi ono kaj sam napomenul u temi za procesore, sav fokus stavlja na enterprise + OEM tržište, jer tu su nofci, dok im 2.000 7nm TSMC wafera donosi milijun čipova za PS5, rađe nek idu za EPYC, pa nek svaki CPU košta 5.000$.

Kaj se same RT + DLSS priče tiče, identičnu stvar smo imali prije 15 godina s PhysX hardverom i implementacijom, dok se danas više nitko ne zamara - fizika u igrama radi na svemu.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 05.03.2021. u 21:38.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:04   #548
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Dok amd izbaci dlss ja sam to sve izigrao...uz RT.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:04   #549
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tad će i RT biti relevantan. Kad prođe xy godina, postane standardna postavka svakog AAA naslova i kad ga budu dobro vrtile i tadašnje mainstream gpu.

Ovako čim oni njega moraju isticat, plaćat marketing, plaćat developerima za ubacivanje u igru to nije to, to nije standard
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:10   #550
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Ukoliko je istina ovo kaj pričaju, AMD-ovo rješenje bude cross-platform, a obje nove konzole već imaju te mogućnosti, pa ako još ispadne i open-source, svi sretni i zadovoljni.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:12   #551
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na konzolama kad upališ RT ode na 30 fpsa, barem onaj Spiderman koji ima samo RT refleksije
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 22:18   #552
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
I za konzole je to milina. Fora je u tome da je AMD u samo jednoj generaciji došel do toga, a bili su nigdje, mada su RX 5700 (XT) sasvim solidni modeli, ali ipak samo srednji rang.

To je ono kaj nVidiju muči, jer sad više nemaju ništa osim RT + DLSS kombinacije i problem bude, ako AMD na GPU strani krene istim putem kao na CPU prije par godina.
The Exiled je offline   Reply With Quote