Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2010., 00:47   #1
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Komp se ne boota nakon instalacije Acrobat Readera

Još sam uvijek u šoku dok ovo pišem na laptopu, evo što se dogodilo:

Kad je acrobat reader završio update pitao je za restart i ja sam kliknuo da restarta, međutim kod reboota se ništa više ne vidi, čujem sve ventilatore, od napajanja(enermax), kućišta i grafičke ali kod monitora blinka power tipka kao da ne registrira da je uopće uključen u računalo!

Reset i power tipke na računalu ništa ne reagiraju, više ni ne čujem onaj zvuk rebootanja kad se pritisne reset tipka. Mogu računalo isključiti jedino odostraga kod napajanja.

Računalo je staro oko 5 godina, non-stop je bilo uključeno, jedino grafička i DVD čitač su stariji manje od godinu dana.

Ja mislim da je matična ploča otišla kvragu, što vi mislite? Koje korake mogu sam poduzeti da točno utvrdim koja komponenta više ne radi?

Imamo ogromne količine podataka i važnih dokumenata na tom računalu, vjerojatno nije HD ako se BIOS uopće ne vidi kod uključenja a monitor(power tipka) blinka kao da nije ni povezan.

Procesor, Athlon64 3200+
RAM, 2GB (4*512)
Matična ploča, GIGABYTE GA-K8NF-9
Napajanje, Enermax, model: EG425AX-VE(G)
HDD, Maxtor 250GB
Grafička, 8600GT 256MB

Zadnje izmijenjeno od: Uniks. 22.08.2010. u 03:25.
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 00:53   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Bas lijepo da si podijelio svoje strahove i frustracije s nama, a da nisi napisao dijelove toga kompjutera, i da nisi pogledao vjerojatno troznamenkasti broj tema u kojima se spominje da se u takvoj situaciji prvo radi clear cmos.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2010., 00:58   #3
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Zašto bi tip matične ploče i procesor bili bitni?

anyway, sad sam googlao "clear cmos" pa javim poslije da li je funkcioniralo, tj, ako nađem taj jumper na matičnoj ploči, prvo moram nekako doznati koji je točno tip matične ploče pa skinuti njen dijagram s interneta ako još postoji...

Imaš možda sliku gdje bi taj "jumper" otprilike trebao biti, kako izgleda i što s njim napraviti?
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 01:01   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Izvadi bateriju s ploče na par minuta da se ne mučiš sa traženjem jumpera u gluho doba noći
Nakon tih par minuta vrati bateriju natrag pa probaj upalit komp.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 01:03   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Zašto bi tip matične ploče i procesor bili bitni?
Zato sto, ne bi covjek vjerovao, "racunalo staro 5 godina" nije bas detaljan opis.
I ne samo maticna i procesor, sve treba napisati.
Uostalom, pravila foruma lijepo kazu da se napise konfa kod izlaganja problema.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 01:15   #6
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Našao sam bateriju ali nema nikakve plastike kakvu on premeće okolo, piše ispod CLR_CMOS kod tih ispupčnica(LOL) ali nema plastike da stavim na njih.

Da onda skroz izvadim bateriju?
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 01:28   #7
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Nije bitno sto nema plastike (koja se inace zove kratkospojnik, jumper), to bi trebao kratkospojiti (odvijac, bilo sta) na sekundu.
Ili jednostavno izvadi bateriju van i nakon 2-5 min vrati nazad...

PS: istekaj komp iz struje, dok vadis bateriju.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 01:51   #8
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Izvadio sam je prije 6 minuta, da li se može računalo pokrenuti i bez nje?

A ako se ništa ne promijeni da li je onda prvi korak da kupim novu CMOS bateriju ili da počnem razmišljati o novoj matičnoj ploči (zašto bi uostalom power tipka na monitoru blinkala kao da nije ni uključen u računalo)?

EDIT:

Ništa.
Sve je isto nakon vađenja i stavljanja baterije.
Power tipka na monitoru blinka i ništa se ne vidi.

Da li postoji neki jeftini način da se HD s tog računala spoji na laptop?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 22.08.2010. u 09:28. Razlog: spajanje postova
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 02:34   #9
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Postoji. Oko 120 Kn, IDE/SATA na USB.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 02:43   #10
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Ja na ovaj problem gledam ovako... Budući da ti ne znaš što znači ''CLEAR CMOS'', napiši odakle si točno iz zg, pitaj nekog forumaša da ti dođe to pregledat i ispitat za ćevoše i pivkana i riješen problem, inače će svaki prijedlog forumaša tipa ''CLEAR CMOS'' ići na 10ak postova nakon kojih ćeš pitati: 'Što je CLEAR CMOS?''
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2010., 02:46   #11
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Inače primjetio sam ovo ljeto da kad god je bila neka igra koja ima 3D grafiku, računalo je počinjalo izuzetno glasno bučiti, a prestajalo je odmah kad sam uključio klimu koja je direktno iznad računala.

Citiraj:
Budući da ti ne znaš što znači ''CLEAR CMOS''
LOL, otkud ti ta ideja, već sam linkao youtube video gore i izvadio bateriju, ubuduće čitaj dalje od prvog posta.

Zadnje izmijenjeno od: Uniks. 22.08.2010. u 03:00.
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 02:48   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
covjece

daj napisi o kojim se komponentama radi pa ce ti netko mozda znati brze pomoci mozda vec postoji rijesenje tvog problema. ovako bez informacija je ko pucanj u prazno...

moguce da je grafa crkla.
moguce da je ram umro
moguce da napajanje nevalja

sto mogucnosti
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 02:58   #13
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
moguce da je grafa crkla.
moguce da je ram umro
moguce da napajanje nevalja
Kakve onda ima veze o kojim točno komponentama se radi, ili komponenta radi ili ne radi, pokušaj sa CMOs-om nije uspio kao jedini pokušaj nekupovanja novih komponenti i to je to...

Govorenje da informacija o markama komponenti ima veze s bilo čim je besmisleno.

I ne može biti bilo što kad se uopće ništa ne vidi kod bootanja niti monitor prepoznaje da je uključen u računalo, a budući i da napajanje radi i grafička je nova, matična ploča je glavni osumnjičenik. Također sam prije godinu dana stavio novu termalnu pastu i novi ventilator na procesor.(4 puta sam slagao nova računala od pojedinačnih komponenti bet ikakvih problema)

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Postoji. Oko 120 Kn, IDE/SATA na USB.
Imaš možda link za taj proizvod?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 22.08.2010. u 09:29. Razlog: spajanje postova
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 03:15   #14
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Kakve onda ima veze o kojim točno komponentama se radi, ili komponenta radi ili ne radi, pokušaj sa CMOs-om nije uspio kao jedini pokušaj nekupovanja novih komponenti i to je to...
Ti ne zelis da ti se pomogne?
Sramis se svojih "starih" komponenata?
Je li to neka greska ili stvarno da si ti clan od 2006?
Ne znas za pravila foruma/podforuma, ili se pravis (glup/slijep)?
Ja kuzim da si soku, ali daj duboko udahni, skoncentriraj se i pocmi nabrajat svoje uber-kul stare komponente ( i ne nece ti se nitko rugat)..


Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Govorenje da informacija o markama komponenti ima veze s bilo čim je besmisleno.
Ne lupetaj!

Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
I ne može biti bilo što kad se uopće ništa ne vidi kod bootanja niti monitor prepoznaje da je uključen u računalo
Zasto onda trazis pomoc ako znas vec krivca?

Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Imaš možda link za taj proizvod?
Guglaj..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 03:22   #15
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Procesor, Athlon64 3200+
RAM, 2GB (4*512)
Matična ploča, GIGABYTE GA-K8NF-9
Napajanje, Enermax, model: EG425AX-VE(G)
HDD, Maxtor 250GB
Grafička, 8600GT 256MB

EDIT:

Da li je ovo najbolje što se može dobiti do 2000kn, ili se može još jeftinije a kvalitetnije/brže, trebam samo 3 komponente:

1.Matična ploča ASROCK H55M-LE, iH55, DDR3, zvuk, S-ATA, G-LAN, PCI-E, D-SUB, DVI, mATX, s. 1156 579kn , da li matične ploče podržavaju staru RAM memoriju od prije 5 godina?

2.Procesor INTEL Core i3 530 BOX, s. 1156, 2.93GHz, 4MB cache, 64 bit, GPU, Dual Core 948kn

3.Napajanje 400W, CORSAIR CX Series CMPSU-400CXEU, ATX2 v2.2, 120mm vent. 439kn

links.hr

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 22.08.2010. u 09:30. Razlog: spajanje postova
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 07:02   #16
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kako je nekima tesko pomoći

Ja mislim da je tebi crklo napajanje ili grafa.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 08:20   #17
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma moze biti svasta. inace vadenje baterije nije garancija da ce se BIOS vratiti na tvornicke postavke, jucer bio kod lika i bila baterija vani 15-tak minuta (mjenjao procesore), sastavim sve nazad on samo proleti post screen........ uglavnom jumper je naravno napravio posao, ubuduce samo jumperom radim CCMOS.

Uniks:
komp ti je bucao vise jer se nesto grijalo. cim ti je vece opterecenje procesora/napajanja/graficke, onda ti se i odredeni dio/dijelovi vise griju, i trebaju bolje/jace hladenje. nekako vjerujem da tvoj komp nije vidio tracka sunca, pa bi unutra moglo biti pol kante jupola prasine i smeca...........

uglavnom najbolje jest ovo sto ti je Tomtam rekao, nadi nekog forumasa koji se kuzi i neka se zaleti do tebe i vidi da li moze sto dobiti, barem beep-anje (sto nitko nije pitao, imas uopce spojen sistemski zvucnik na maticnu?). ovako te ja ili netko drugi mozemo ispitivati i govoriti ti da probas stvarno svasta, a posto ti ne znas (nhf, nije uopce napisano kao uvreda) kako napraviti resetiranje BIOSa......... kako bi znao rastaviti i sastaviti cijeli komp? pocupati sve sa ploce, spojiti samo napajanje/maticnu sa zvucnikom/procesor?

i ne, ono sto si nabrojao definitivno nije najbolje sto mozes dobiti za 2000 kuna, IMHO. pogotovo jer pretpostavljam da mislis puknuti na ove 3 komponente svoje komponente, nazalost ram ti je ddr, a tebi za navedenu plocu treba ddr3. uglavnom maticna cak i ima ok cijenu, no generalno je tric-trac ove 3 komponente...........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 08:29   #18
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pošto je ram 4x512mb, pokušaj sve povaditi i isprobati samo sa jednim. Malo se poigraj sa time, šaltaj po slotovima sve pomalo.

Mislim da bi član od 2006. barem to trebao znati
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:08   #19
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Najviše me muči to da nisam restartao ne bi se ovo desilo, barem neko vrijeme, budući da je non-stop bio uključen pa se jako rijetko restartao.
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:32   #20
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
To je istina, da lol

Jesi ti išta od prijedloga pokušao napravit?
Od tog tvog kompa ne možeš gotovo ništa iskoristit. Možda grafičku ako je PCI-X, dvd i disk, al to bi bila glupost napravit
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:53   #21
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Ako kupim ovo, onda samo stavim unutra svoj 5 godina stari HDD i prikopčam USB na laptop, pa imam sve ko i prije, samo sporije zbog USB-a?
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 13:58   #22
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Nitko nije čovjeku preporučio da proba dignut neku live distribuciju nekog OS-a!

Nedavno se frendu slična stvar dogodila, probao i clear cmos, nije proradilo pa sam pomislio da je napajanje ili matična. Nikakvih beepova nije bilo.
Kad sam ubacio live OS podignuo se bez problema. Uglavnom jako čudno rikavanje windowsa, bez ikakve naznake prije, samo je ugasio komp, i nije se više palio.

Uglavnom, ako ti digne OS sa diska ili usb-a isključuješ kvar komponenti.

EDIT: ups, sorry, sad sam vidio da ne možeš niti do BIOS-a.
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 14:18   #23
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Ako kupim ovo, onda samo stavim unutra svoj 5 godina stari HDD i prikopčam USB na laptop, pa imam sve ko i prije, samo sporije zbog USB-a?
Da, ako je tvoj 5 godina star disk S-ATA.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 15:18   #24
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Ako kupim ovo, onda samo stavim unutra svoj 5 godina stari HDD i prikopčam USB na laptop, pa imam sve ko i prije, samo sporije zbog USB-a?
Uzmes ovo za 100 kuna i spajas sta hoces..
http://shop.ebay.com/?_kw=USB%20to%2...&_stpos=&gbr=1
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 17:46   #25
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Inače primjetio sam ovo ljeto da kad god je bila neka igra koja ima 3D grafiku, računalo je počinjalo izuzetno glasno bučiti, a prestajalo je odmah kad sam uključio klimu koja je direktno iznad računala.

LOL, otkud ti ta ideja, već sam linkao youtube video gore i izvadio bateriju, ubuduće čitaj dalje od prvog posta.
Pročitao sam sve postove, detaljno, svejedno zadržavam mišljenje. Mislim, ovaj forum je stvarno OK način da nešto naučiš (ja sam stvarno puno ovdje naučio), ali, pliz, kad ti netko da prijedlog, isprobaj. Nemoj govorit ''ZAŠTO BI ja to sad?'' Zašto bi netko trošio svoje vrijeme da ti pomaže kad si ti pomoći nedaš.

Evo, da ti i ja probam pomoći.

1. Pogledaj vrti li se vent na napajanju kada upališ komp. Ako ne, postoji mogućnost da je ''zaribao'' i da je zbog previsoke temperature vrisnilo napajanje. Svakako, vrtio se vent ili ne probaj poštekati osnovne stvari na drugo napajanje (ako imaš), čisto da otkloniš sumnju na njega.

2. Izvadi grafičku, upali komp bez nje i slušaj postoji li beep. Ako ne, iskoristi izvađenu karticu i dobro usisaj ili sa debelim kistom ispraši PCI-E ili AGP, što god već imaš kao utor. Vrati karticu i probaj.

3. Izvadi sve kekse memorije, dobro ispraši, odn. usisaj DIMM-ove (utore za memoriju) i probaj pokrenuti komp samo s jednim keksom nasumice, ako ne radi onda probaj s drugim. Ako s jednim radi dodavaj kekse dok god se ne ponovi problem, pa ćeš naći u koji ne valja, ako je riječ o RAM-u. (lol, ovo zvuči ko recept za kolače)

U nekoliko slučaja koje sam imao da se komp neće probuditi, a da se ne čuje nikakav beep, bio je problem s prašinom. Pogotovo onom koju nanese vent od coolera procesora na DIMM-ove, a jednom se dogodilo da je sve proradilo kada sam počistio PCIE-utor od prašine.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 21:05   #26
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
sumnjam da je prašina kad sam prije nekoliko mjeseci detaljno čistio kućište od nakupljene prašine, čak i sa mini-usisivačem.

Također, već sam rekao da sam prvo provjerio da li se svi ventilatori od svega što ima ventilatore vrte...također cijelo ljeto temperatura u sobi nije nikad prešla 25C, klima je zapravo tako snažna da je moram ugasiti nakon 5 minuta jer postane vrlo hladno, stoga je računalo uvijek prestajalo bučiti nakon spuštanja temperature ispod 18C, a ne normalne sobne temperature.
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 21:58   #27
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Može biti dosta toga, mbo, cpu, gpu. Napajanje najvjerojatnije nije problem ako se comp pali i vrte se ventilatori od hladnjaka na procesoru. Ako ne pomaže CMOS, trebalo bi isprobati na drugom compu komponentu po komponentu. Ovako je teško reći ali meni tu vuče na neispravmu ploču ili procesor.

Zadnje izmijenjeno od: Ico_Zg. 22.08.2010. u 22:12.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 02:21   #28
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova

1. Pogledaj vrti li se vent na napajanju kada upališ komp. Ako ne, postoji mogućnost da je ''zaribao'' i da je zbog previsoke temperature vrisnilo napajanje. Svakako, vrtio se vent ili ne probaj poštekati osnovne stvari na drugo napajanje (ako imaš), čisto da otkloniš sumnju na njega.

2. Izvadi grafičku, upali komp bez nje i slušaj postoji li beep. Ako ne, iskoristi izvađenu karticu i dobro usisaj ili sa debelim kistom ispraši PCI-E ili AGP, što god već imaš kao utor. Vrati karticu i probaj.

3. Izvadi sve kekse memorije, dobro ispraši, odn. usisaj DIMM-ove (utore za memoriju) i probaj pokrenuti komp samo s jednim keksom nasumice, ako ne radi onda probaj s drugim. Ako s jednim radi dodavaj kekse dok god se ne ponovi problem, pa ćeš naći u koji ne valja, ako je riječ o RAM-u. (lol, ovo zvuči ko recept za kolače)

U nekoliko slučaja koje sam imao da se komp neće probuditi, a da se ne čuje nikakav beep, bio je problem s prašinom. Pogotovo onom koju nanese vent od coolera procesora na DIMM-ove, a jednom se dogodilo da je sve proradilo kada sam počistio PCIE-utor od prašine.
To sam napravio temeljito, nikakva korist.

Zaključno, nekoliko opaski u vezi komunikacije na ovom forumu.

1. Dobio sam nesuvislu absurdnu poruku/upozorenjs(s negativnim bodovima) od administratora u kojoj citira početni post ove teme i stavlja riječi "nekultura" i "prostote" da označi sadržaj tog posta.
Očito, količina absurdnosti, netočnosti i nesuvislosti te poruke se jedino može objasniti priprostom zabunom, čovjek je mislio tu poruku/upozorenje poslati nekom drugom, doduše citiranje samog posta je malo teže objasniti.

2. Logika dosta ljudi koji su postali u ovoj temi je poprilično začuđujuća. Postoji tisuće stvari koji čovjek može znati o računalu, neke od tih stvari su manje relevantne od drugih.
Ako osoba početno pokaže neznanje o jednoj od tih stvari kao što je CLEAR CMOS o kojoj zatim sazna puni doseg informacije unutar 10 minuta od početnog upoznavanja s tom nepoznatom stvari, čak i vizualno (priloženog) preko videa, to bi kod razumnih osoba trebao biti barem znak da se prijeđe preko toga i onda ide na drugu stvar.
Međutim vaše ponašanje je bilo nesuvislo, ne samo da ste ignorirali explicitni prikaz usvajanje novih informacije već ste se zakvačili za taj primjer kao dokaz da ako čovjek ne zna jednu od tisuću stvari onda to znači da:
a) ne može uopće naučiti tu jednu stvar u vrlo kratkom vremenu
b) neznanje o jednoj stvari znači 100%tno neznanje o svim stvarima koje se mogu znati

Da li biste se složili da je takva linija logike i komunikacije bila poprilično glupa s vaše strane?
Koristio sam samo jedan primjer, beskorisnost i nesuvislost vaših postova je bila prevalentna i kod drugih primjera, na što sam usputno indicirao u prijašnjim postovima.
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 07:50   #29
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
i ok, sto nisi odgovorio na moj post? da ja sada tebi kazem:

raskopaj cijeli komp - makni sve sa svega, ocisti i promijeni paste - sastavi samo maticnu sa procesorom sa spojenim sistemcom i sa napajanjem - prije toga otvori napajanje i malo ga pregledaj, kratkospoji zelenu i crnu na 20/24 pinskom konektoru i sa multimetrom provjeri napone, ili jos bolje i lakse spoji napajanje na PSU tester - upali sam spomenutu plocu sa procesorom i sistemcom direkt na pinovima koristeci odvijac ili neki drugi prikladni metal - javi sto se dogada. plus pozeljno da probas sa drugim napajanjem, nikad ne znas........

da li bi ti ovo znao i da li bi ti ovo htio napraviti? iskreno Tomtam i ja smo ti dali najlakse, najbolje, najisplatljivije rjesenje koje oduzima najmanje vremena. ako zelis nauciti nesto o kompovima svaka cast i vjerujem da imas podrsku svih ljudi ovog foruma, no tvoja pitanja "Zasto to, zasto ovo? nekako odbijaju ljude da pomognu........


kako god - update acrobat readera ti nikako nije mogao prouzrokovati ovaj kolaps sto sada imas.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 23:05   #30
Johnny1177
Premium
Moj komp
 
Johnny1177's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Jedino rješenje isprobat sve komponente na drugom računalu, od rama, grafičke itd i provjerit koja radi a koja ne. Ako rade sve može biti greška u matičnoj, napajanju.... Mojem frendu je riknula abitova matična, ali dok nismo isprobali sve komponente te metodom eliminacije došli do zaključka da je matična nismo bili posve sigurni u čemu je problem!
Johnny1177 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na