Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2009., 14:38   #1
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Tiha kućišta

Da li su kućišta koja imaju 120mm ventilatore s prednje i stražnje strane po default tiša i s boljom cirkulacijom zraka?

Ako jesu, da li se to onda prvo gleda kod bilo kojeg kućišta pa onda sve ostalo(veličina, izgled, usb utori itd..)?
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 14:52   #2
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Na tišinu kućišta utječu mnoge stvari, a razmještaj ventilatora nije jedna od bitnijih. Prvo je materijal od kojeg je izrađeno, zatim zvučna izolacija koja na nekim kućištima postoji, dok na drugima je ni nema, pa onda razmještaj komponenti u njemu, način kako se komponente ugrađuju....Što se protoka zraka tiče, uvijek je dobro imati jedan ventilator s prednje strane za usis zraka i jedan iza za ispuh. Isto tako, vrlo bitna stvar je i brzina vrtnje ventilatora, te kako zrak prolazi kroz kućište i po komponentama.
Uglavnom ti i cijena kućišta može reći koliko je otprilike tiho
mahoona je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2009., 15:28   #3
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Odgovor na pitanje - jesu, 120mm ventovi su tiši uz bolji protok zraka od manjih.

Ali kao što mahoona reče, još je puno stvari koje utječu na buku.

Ja niti ne mogu pomisliti da danas koristim kućište s manjim ventovima...
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 15:29   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor mahoona Pregled postova
Uglavnom ti i cijena kućišta može reći koliko je otprilike tiho
Ovo baš i nije uvijek slučaj

Što je kućište masivnije to bi trebalo biti tiše jer se smanjuje rezonancija i deblje stranice bolje upijaju zvuk.
Ventilatori su donekle važni također, ali manje nego što ljudi misle, tj važan je RPM te više-manje svaki ventilator je vrlo tih na oko 900, 800 ili manje RPM, no naravno nije jednako efikasan).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 15:36   #5
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
sva kućišta su tiha...komponente stvaraju buku, a na kućištu je da kompenzira buku stvorenu od strane glasnih komponenti
domis je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 16:09   #6
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
sva kućišta su tiha...komponente stvaraju buku, a na kućištu je da kompenzira buku stvorenu od strane glasnih komponenti
Ovo je najtočniji odgovor!
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 17:43   #7
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Eh da samo cujete razliku izmedju nekakvog Frontiera i P182 ... cak su u Frontieru i tise komponente (i spuzva), ali nema pomoci :/

Ako se trazi posteno/tiho kuciste, ide se na kvalitetnog proizvodjaca ili na masovni uradi sam izolaciju i gumiranje.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 07:21   #8
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Da, znam da su Antecova kućišta najtiša, posebice P182 pa nadalje ali su i izuzetno skupa.
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 07:41   #9
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
U tom slucaju gumu i spuzvu u ruke pa na posao

BTW ventove staviti na 5V i milina ... po mogucnosti 120mm jer nude velik protok uz malu buku (a i velika je dostupnost i mogucnost odabira).
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 11:35   #10
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Da, znam da su Antecova kućišta najtiša, posebice P182 pa nadalje ali su i izuzetno skupa.
Ne znam od kuda ta info da su Antec kucista najtisa te sta Antec ima da druga kucista u malo visem cjenovnom razredu nemaju.....ako vec pricamo o P182 pa na dalje?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2010., 14:19   #11
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
osobno, imao sam HAF932 i mijenjao ga za Cosmosa. Pa razlika u tisini je osjetna. HAF ima heben protok zraka kroz kuciste, odlican cable managment, no ako kuciste imate kraj stola, zvuk ventilatora ce vas iritiarati do yaya (ako ste osjetljivi na buku dok nesto radite u noci kao ja). Sa Cosmosom je sve dosta tise no i temp su porasle za 3-4 stupnjeva i cable managment je skoro pa nikakav. Ali po meni je vrijedilo, tisina za malo vece temp(kablove niti ne gledam, zatvorim kuciste i mir).
Sad svatko moze staviti spuzve na stranice, diskove na gumice, smanjiti ventove na 5V i imat ce vrlo tih komp. No po defaultu cijena ima neke smjernice koliko ce kuciste biti tiho. nije pravilo ali ma indicije za to...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 15:21   #12
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Sto se P182 tice ... dovoljno je samo primiti bocnu stranicu (ili prednja vratasca) u ruke i sve je jasno ... troslojna kompozicija je stvarno posebna

BTW malo sam prepipao Obsidiana u Linksu ... ukratko, imam pare za njega, ali je P182 ipak u utisavanju/dampingu/materijalu ipak korak-dva ispred ... NHF

Sto se ostalih kvaliteta tice poput prakticnosti ili prostranosti je vjerojatno prednost na strani Corsaira.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 15:31   #13
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Ne znam od kuda ta info da su Antec kucista najtisa te sta Antec ima da druga kucista u malo visem cjenovnom razredu nemaju.....ako vec pricamo o P182 pa na dalje?
Ne da su Antec kućišta najtiša nego je njegova serija P1** jako tiha.

Koliko ja znam, stranice kućišta su napravljene od par slojeva metala, uključujući i čelik. Taj metal služi kao neka vrsta zvučne izolacije, i to poprilično dobre (puno bolje od one spužve).

Sav taj metal se odrazio i na težinu kućišta - preko 20 kila ima najlakše kućište iz P1** serije.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 15:42   #14
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Šteta samo kaj Antec ne farba unutrašnjost svojih kućišta u crno... Puno bolje izgleda crna unutrašnjost.

I šteta kaj nema Lian Li-a nigdje kod nas...
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 15:51   #15
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
To kaj ne farba

slikica

To je ovaj iz siga ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 19:20   #16
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Ne da su Antec kućišta najtiša nego je njegova serija P1** jako tiha.

Koliko ja znam, stranice kućišta su napravljene od par slojeva metala, uključujući i čelik. Taj metal služi kao neka vrsta zvučne izolacije, i to poprilično dobre (puno bolje od one spužve).

Sav taj metal se odrazio i na težinu kućišta - preko 20 kila ima najlakše kućište iz P1** serije.
O cemu ti frende pricas!? Kakvih 20 kila!? Kada sam kupovao Cosmos-a, uzeo sam u Linksu P182, P183, Cosmosa, Thermaltake Element i jos neka kucista pa ih malo usporedivao....i vjeruj mi daleko je to od 20 kg.....

No da ne bi bilo da izmisljam, evo konkretno sta kazu specifikacije (a i svako kuciste sam "provrtio" po rukama pa znam sta pricam):

Antec P183:

Case dimensions:

- 20.25"(H) x 8.1"(W) x 19.9"(D)
- 514 mm (H) x 205 mm (W) x 507 mm (D)

Net weight: 30.9 lbs / 14 kg

http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MTgyMw==

Antec P182:

Case Dimensions:

- 21.3"(H) x 8.1"(W) x 19.9"(D)
- 520(H) x 210(W) x 510(D) mm

Weight: 14kg

http://www.hexus.net/content/item.php?item=8863

Antec P193:

Case dimensions:

- 20.25" (H) x 8.1" (W) x 23.25" (D)
- 51.4 cm (H) x 20.5 cm (W) x 59 cm (D)

Weight: 35.8 lbs / 16.25 kg

Tako da ne znam gdje si ti vidio 20 kg?

Mozda je 20 kg kada je case pun hardveraja ili sta ja znam cega sve ne.

Ne kazem da je Antec los....dapace, odlicna kucista...pogotovo za one koji imaju kratke grafe i sama duzina kucista im nije nesto pretjerano vazna.

O izolaciji ne mogu nista reci posto nisam obracao paznju na to kada sam kupovao kuciste tj. nisam mogao "cuti" kuciste prije kupovine......no vjerujem da ljudi koji ga posjeduju znaju vise od mene kakvu kucista imaju izolaciju.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 20:22   #17
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Zeznuo jbg, to je kad vjerujes nekim (prijašnjim) opisima s nekih stranica.

I nekim userima
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 20:39   #18
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Ne kazem da je Antec los....dapace, odlicna kucista...pogotovo za one koji imaju kratke grafe i sama duzina kucista im nije nesto pretjerano vazna.
A koja to grafa ne stane u njega?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 21:31   #19
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Ne kazem da je Antec los....dapace, odlicna kucista...pogotovo za one koji imaju kratke grafe i sama duzina kucista im nije nesto pretjerano vazna.
Meni nekim čudom stane GTX295.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 22:08   #20
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
vecina ljudi neke stvari nisu ni vidjeli, a kamoli nesto od toga koristili ili jos bolje imali. Naravno to se ne odnosi na tebe, vec kazem opcenito za neke ljude.
-->
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
A koja to grafa ne stane u njega?
Mislim da 4870x2 za namontiranim Accelerom bi isla malo "naknap".....ili bi jednostavno morao micati kavez za diskove.

Kako god.....to je bio jedan od razloga zasto ga nisam htio kupiti.

Samo sam rekao svoje misljenje.....pa ako nekome nije problem neka izmjeri koliki je razmak od straznje stranice do kaveza sa diskovima na P182....ali neka da tocnu mjeru do kaveza....pa da vidimo kako bez ikakvog kemijanja stane 4870x2 sa Accelerom u taj Antec.

I kazem jos jednom, Antec nije los....samo je po mojoj procjeni bio prekratak (i dalje je) i naravno da bih ga kupio da mi je odgovarao dimenzijama i jos nekim stvarima.

@fran --> vecina ljudi neke stvari nisu ni vidjeli, a kamoli nesto od toga koristili ili jos bolje imali. Naravno to se ne odnosi na tebe, vec kazem opcenito za neke ljude.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 22:25   #21
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
28cm - ali naravno od izbocenog dijela gdje se graficka serafi, inace + 1cm.
U slucaju da se treba maknuti kavez, zasto ne bi hardove imao u nizoj komori gdje ih stane 3kom? Kavez je namontiran a hard mi je dolje tako da stoji prazn, a posto ih ti imas 2...
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 02.01.2010. u 23:03.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 02:21   #22
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Jedino kućište sa 20+kg koje sam ja susreo je bilo TTkandalf lcs.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 14:11   #23
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
28cm - ali naravno od izbocenog dijela gdje se graficka serafi, inace + 1cm.
U slucaju da se treba maknuti kavez, zasto ne bi hardove imao u nizoj komori gdje ih stane 3kom? Kavez je namontiran a hard mi je dolje tako da stoji prazn, a posto ih ti imas 2...
ATI 4870x2 sa namontiranim Accelerom je tocno 32 cm....o tome ti pricam...ne stane...a avezi za hardove mi trebaju.

Trenutno mi je u kompu 2 x 1 TB + samo jedan od 500 GB koji je vanjski.

U vrijeme kada sam uzimao kuciste (Cosmosa) sam imao 1 Caviar Black od 1 TB + 4 x 500 GB Seagate B. i to one tzv. "problematicne " serije. Kako su mi ti od 500 GB premali diskovi (i zauzimali bezveze prostor u kucistu), presao sam na ove od 1 TB. Sa time da uskoro u komp idu jos dva od 1 TB Blacka....cim ih nadem na "trznici" (ako netko ima za prodati neka mi sibne PM i 101% kupujem). No, kao i uvijek nece se nista naci pa cu opet kupti nove hardove. To ti je znaci 4 harda u kompu i naravno da mi to ne bi odgovaralo....a i znam da nece u skoroj buducnosti (citaj narednih par mj.) nece sigurno ostati samo 4 harda.
Zato sam i rekao, svatko kupuje ono sta mu se svida i ono sto mu pase....meni Antec nije odgovarao (makar je usao u uzi izbor kada sam kupovao kuciste prije cca 2 mj ili koliko je vec vremena proslo)...i to radi graficke kartice i tih hardova....a i izgledao mi je nekako "plasticno".
Vjerujem da su kucista odlicna.....no meni ne odgovaraju.
Onome tko ima krace graficke (sada smo lijepo mjerenjem vidjeli da grafa sa Accelerom bez kemijanja ne ide samo tako u to kuciste) i tko ne koristi malo vise hardova ta kucista su odlican izbor....pogotovo ako imaju tu zvucnu izolaciju.
Sto se tice tisine i kucista....ako se kupuje "tiho" kuciste treba paziti na svaku sitnicu.....pocevsi od hardova, hladenja procesora, tihih ventova i naravno sto kvalitetnijeg kucista. Imati "tiho" kuciste sa dobrim hardverajem unutra zna biti na kraju jako skupo....provjereno.

@De5tr0yer - dali je to unutra namontirano vodeno pa je zato tesko ili...!?

Imao sam prije dosta godina Thermaltake Armor big tower i bilo je tesko kuciste....sada tocno koliko je bilo tesko ne sjecam se.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 14:24   #24
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Imao Kandalfa LCS bez vodenog prije ovog i stvarno ga ima. Pise u spec aluminij i celik ali po tezini se stvano pitam sto je na njemu od aluminija... MBO backplate mozda
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 14:28   #25
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
@De5tr0yer - dali je to unutra namontirano vodeno pa je zato tesko ili...!?

Imao sam prije dosta godina Thermaltake Armor big tower i bilo je tesko kuciste....sada tocno koliko je bilo tesko ne sjecam se.
Vaganjem sam ustanovio da je kućište teže od onoga što su napisali u spec.

Sa vodenim unutra onim stock koje dolazi ima nekih 26kg, bez vodenog ima 23kg cca.

Da ne pričam sa komponentama unutra i custom vodenim...

EDIT: @srdan: aluminij ti je samo prednja maska. A i to je aluminij debel u 3pm
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 01:32   #26
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
ATI 4870x2 sa namontiranim Accelerom je tocno 32 cm....o tome ti pricam...ne stane...a avezi za hardove mi trebaju.

Trenutno mi je u kompu 2 x 1 TB + samo jedan od 500 GB koji je vanjski.

U vrijeme kada sam uzimao kuciste (Cosmosa) sam imao 1 Caviar Black od 1 TB + 4 x 500 GB Seagate B. i to one tzv. "problematicne " serije. Kako su mi ti od 500 GB premali diskovi (i zauzimali bezveze prostor u kucistu), presao sam na ove od 1 TB. Sa time da uskoro u komp idu jos dva od 1 TB Blacka....cim ih nadem na "trznici" (ako netko ima za prodati neka mi sibne PM i 101% kupujem). No, kao i uvijek nece se nista naci pa cu opet kupti nove hardove. To ti je znaci 4 harda u kompu i naravno da mi to ne bi odgovaralo....a i znam da nece u skoroj buducnosti (citaj narednih par mj.) nece sigurno ostati samo 4 harda..

U donji kavez stane 4 diska...

A ako imaš više od 4 diska u kompu, onda nemožeš imati tiho kućište
Imam P182 već jedno 2 godine i to je vjerojatno najbolja "komponenta" koju sam kupio (uz Seasonic 380W napajanje koje bez problema nakon 3g radi tiho kao i kad je kupljeno s tim da CPU radi na 3.9GHz )
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na