Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2009., 21:23   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma nije bitno... svaki put izbije svađa koji je bolji, ali činjenica je da postoje free rješenja koja su bolja od (licenciranog) noda.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 21:39   #32
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
hvala svima na odgovorima, ovakav odaziv nisam očekivao.
thanks Enter Sandman na linku.
uzet ću KIS ili Bitdefender i točka.


edit
što kažete na rezultate na ovoj stranici. nod je dobio 4% haha. prvi je Comodo, meni nepoznat. KIS ima 96%
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 23:01   #33
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor hustler Pregled postova
što kažete na rezultate na ovoj stranici. nod je dobio 4% haha. prvi je Comodo, meni nepoznat. KIS ima 96%
To je test all in one rjesenja. Ja inace koristim Outpost Firewall, ali ne ovu najnoviju verziju jer mi je starija bolja. Komodo me debelo razocao, ali eto valjda placena reklama. Kaspersky Internet Security je dobar kad se podesi i moze i na slabije konfe. Malware Defender bar za trecinu slabiji od Outposta.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 16:57   #34
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ne gledajte retardirane AV testove po internetu, to su sponzorirani clanci i rezultat nema veze sa zdravim mozgom.

Ko zeli kupiti AV kupit ce NOD ali KIS, i nema tu koji je bolji.
Ko zeli free uzet ce Aviru ili MSE.

Razlike su u nijansama, svi obavljaju isti posao.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 21:21   #35
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
samo još jedno kratko pitanje.
ona free trial verzija KIS-a 2010. ima sve funkcije kao i full verzija(kad ga kupim)?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 22:15   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
daj čovječe prestani misliti da si uber zaštićen sa plaćenim softverom... ako već hoćeš gledati usporedbe, onda pogledaj koja rješenja su pri vrhu i besplatna.

da ne kažem kako ja već godinama sam okrenuo masu novaca na čišćenju virusa isključivo free softverom koji mogu mirne duše ostaviti korisnicima na daljnje korištenje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 22:23   #37
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj čovječe prestani misliti da si uber zaštićen sa plaćenim softverom... ako već hoćeš gledati usporedbe, onda pogledaj koja rješenja su pri vrhu i besplatna.

da ne kažem kako ja već godinama sam okrenuo masu novaca na čišćenju virusa isključivo free softverom koji mogu mirne duše ostaviti korisnicima na daljnje korištenje.
normalno da ne mislim da sam sa plaćenim softwareom skroz zaštićen. temu sam otvorio zato jer mogu preko frenda uzet original antivirusni sa lincencom pa pitam.

a ovo zadnje pitanje sam pitao jer sam htio samo isprobati KIS.

uglavnom, mod možeš temu lockat i obrisat ako hoćeš
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 08:41   #38
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor hustler Pregled postova
samo još jedno kratko pitanje.
ona free trial verzija KIS-a 2010. ima sve funkcije kao i full verzija(kad ga kupim)?
Naravno da imaju istu funkcionalnost, zato se na netu i povlače neke zanimljive činjenice oko toga

SYSS s kim/čim ti to rješavaš viruse, jer mi stvarno nije jasno. Koliko sam samo kompova spašavao preko Kasperskya, kada bi uber useri imali AVG i Avast na kompu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 10:05   #39
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Gle,moje mišljenje...ali ja na svom kompu virus nisam vidio unazad 3 godine a i onda sam ga se riješio sa nekim online scannerom,ručno tak da-po meni najbitnija stavka oko ovoga je informiranost samog korisnika i ako si panj u glavi nema te zaštite koja će ti pomoći. I zato neko free riješenje tipa MSE+pamet u glavu i to je to. A ove detekcije i testovi...mah...kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 10:21   #40
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Gle,moje mišljenje...ali ja na svom kompu virus nisam vidio unazad 3 godine a i onda sam ga se riješio sa nekim online scannerom,ručno tak da-po meni najbitnija stavka oko ovoga je informiranost samog korisnika i ako si panj u glavi nema te zaštite koja će ti pomoći. I zato neko free riješenje tipa MSE+pamet u glavu i to je to. A ove detekcije i testovi...mah...kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...
Najgori virus je korisnik. Malo zdravog razuma i opreza i nema se problema sa vecinom bilo besplatnih ili placenih zastita. Moj komp virus nije zarazio 9 ili 10 godina, a i tad se dogodilo to zato jer sam maknuo bio FW i AV na nekih mjesec-dva. Naravno da je bilo pokusaja u zadnjih 9 godina, ali AV softver i FW su uspjesno blokirali sve pokusaje.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 13:18   #41
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Gle,moje mišljenje...ali ja na svom kompu virus nisam vidio unazad 3 godine a i onda sam ga se riješio sa nekim online scannerom,ručno tak da-po meni najbitnija stavka oko ovoga je informiranost samog korisnika i ako si panj u glavi nema te zaštite koja će ti pomoći. I zato neko free riješenje tipa MSE+pamet u glavu i to je to. A ove detekcije i testovi...mah...kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...

Netocno, meni je Avast nije dao da skidam opce s stranice di je bio virus
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:21   #42
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976