Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2020., 21:08   #48181
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
To je točno, stariji auti više klase kakvi su se nekada radili, ne mogu se mjeriti s današnjim.
I naravno, multi link je daleko udobniji od polukrute osovine.

Osobno nevjerojatno mi se sviđa E klasa tamo iz cca 2006.g., to je W211 ak se ne varam.
320 benzinac 4matic i plinara, da ima malo km i ok cijenu, udomio bi ga.

Inače,evo novi Fijat Pežopel

https://postimg.cc/m1HkCcY8

Ja te prilično podržavam, mislim da ne bi pogriješio s tim odabirom, ako bi našao ok primjerak, benzinci su generalno bolje uscuvani i ljudi koji su imali za tocit, su imali i za odrzavanje.
Meni su za oko upali w210 okci 320 CDI, neki veliki turbo i nasvirat ga koliko stock injektori i pumpa daju (270-280 ks ), ali mi je potpuno nepotreban..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2020., 21:39   #48182
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Za 2 godine možda im se i brak raspadne
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2020., 06:30   #48183
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
E to definitivno
Za tebe bar onda jeftinih auta vani.
Ok neki voze aute do raspada.
Osobno ne bih, hvala, do nekih cca 250 000km možda, dok su ulaganja koliko toliko isplativa, i dok još nešto vrijedi za prodaju
Ma kakav raspad. A i ulaganja su mi minimalna. Posralo nas valjda. OD 300.000 do 350.000 dobio je novu lambdu i ventilator hladnjaka, i vozi Miško. Prije toga reparirana getriba, nastradala jer u servisu nisu ulili dovoljno ulja.
Jab rekao da je to sve skupa mizeran iznos za 13god i 400.000 službe, za Golfa.

Kilometri su samo broj, samo još jedan faktor. Ne valja podvući strogo crtu na nekom broju i to je to.
Konkretno, moj Clio je bolji na 162.000 nego što je bio sa 120.000. Razlika je u 8 dobrih guma i nov kompletan prednji ovjes. Ma i sa 200.000 će bit odličan jer ne trpim nikakav strange noise.

Da kupujem nekakvu staru BMW 5icu. Bilo bi mi važnije da izgleda dobro vizualno, i izvana i iznutra. Da nije u njemu popušeno 10.000 šteka Marlbora i 8.000 Qraca. I da mu je ovjes dobar, unfallfrei. Pogon se popravi, ni ubacit drugi motor nije bauk!
  Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 06:58   #48184
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Istina. Ali ipak zahvate koje si nabrojao za Golfa na tim km definitivno nisu preskupi. A ni komplicirani, to si sve doslovno sam možeš složiti.

Ali isto to da si mijenjao recimo na BMW 5ici ili A6ici, lijepo bi se izuo financijski. Još ak je automatik, računaj da sigurno ide reparacija getribe koja je 15-20 000kn. Možda bi i bilo dodatnih kvarova radi kompliciranijeg ovjesa, pogona itd. Kod tih auta više košta posao nego dijelovi pošto za neke gluposti moraš rastaviti pol auta.

Ili na mercu B klasi, radi zamjene ležaja alternatora od 50kn, vaditi skroz van motor
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 12:46   #48185
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
A klasa je još gora. Gledao sam vađenje motora radi gluposti.

Moj šura je kupio najjeftiniji E60 na mobile.de. Nije mu dugo trebalo do zamjene getribe, ali je kupio rabljenu s otpada i sam na kanalu zamijenio. Ako imaš više volje nego novaca, može se sve.
  Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 13:31   #48186
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
A i B su isti po položaju motora, tak da kod oba je tak. Mislim na "staru" A i B klasu.

Radi volje sam i postao samouki mehaničar
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 16:28   #48187
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Problem kod automatskih getriba je neodržavanje ili nepravilno održavanje (krivo ulje)

Znatiželje radi sam za svoj auto poslao upit u par servisa i dobio sam razne odgovore po pitanju servisa automatika, što je jako tužno.

Spremam se uzeti rabljeni auto i samo iz tog razloga gledam da je do 100 000km, servis automatika kojeg želim je na 70-80k km tako da do tih 100k km nije moguća neka drastična šteta
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 17:52   #48188
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Istina. Meni su rekli ak više od 200 000 km nije mijenjano ulje a mjenjač dobro radi, da ne dirati niš. Naravno, pričam o 'klasičnim" hidrauličkim automaticima kojih je sve manje. Ove robotizirane getribe su nešto drugo.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 20:26   #48189
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
https://www.facebook.com/startstylea...9803?__tn__=-R



naletih na ovo, iako je upitno kolko je korisno
Skinuo aplikaciju i danas slikao i poslao.
Nisam dobio nikakav odgovor nego samo da je prijava zaprimljena.
Sutra će ziher ponovo neko bit pa šaljem ponovo
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 20:39   #48190
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Skinuo aplikaciju i danas slikao i poslao.
Nisam dobio nikakav odgovor nego samo da je prijava zaprimljena.
Sutra će ziher ponovo neko bit pa šaljem ponovo
Super, sad će na cesti biti još manje policije
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2020., 21:03   #48191
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Istina. Meni su rekli ak više od 200 000 km nije mijenjano ulje a mjenjač dobro radi, da ne dirati niš. Naravno, pričam o 'klasičnim" hidrauličkim automaticima kojih je sve manje. Ove robotizirane getribe su nešto drugo.
Roboti su užas, to ne kupovati, hrpetina problema.
Getribe koje bi kupio su Aisin i ZF, ništa drugo jer je sve prepuno problema i uz ispravno održavanje.

Vezano za to što si naveo, ako radi ne mijenjati, to je tempirana bomba- može ti se razletit za 2 metra, a može radit par godina bez greške, rulet.
Mehaničar mi je rekao da se nataloži mulj i da zbog njega zapravo mjenjač još uvijek radi, dakle imaš zapravo neispranam mjenjač kojega štiti njegov mulj, ostaci špena itd.... kada to ispereš s novim uljem, onda krenu problemi, puštaju brtve, rikavaju solenoidi....
I još nešto, za moj mjenjač, TF80SC, preporuča se ispiranje sa 12 litara.
Kaže mi mehaničar da ja i još jedan čovjek to zbilja tako i želimo, svi drugi ga traže ZAMJENU, dakle otvori, pusti da iscuri i dosipa novo. Rezultat je da imaš novo ulje koje na dnu mjenjača ima pizdarija. Trošak kad pravilno radiš ispiranje je oko 900-1000kn, trošak dosipavanja je 500-600 kn - i sad ono maestralno - to radiš svakih 70 000km, dakle ljudi štede 400-500kn na 70 000km, e to mi je neshvatljivo.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 21:25   #48192
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ako o necemu ne znas, nemoj pisati i usporedjivati. Jednostavno se drzi Minhena i Stutgarta.



Moguce da jahreswagen autima nije znacajno pala cijena, ja sam gledao i govorio o 2-3 godine starim autima, ja osbno sam pratio Audi A4, i 2.0 TSI cijene nisu bas padale, dapace cini mi se da su rasle, a 2.0 TDI se mogo dobit cak i za manju cijenu, ali sam gledao samo benzince za sebe.
Pošto mijenjam auto svake dve godine moglo bi se reći da znam dosta o tome pa zato i pišem. Ti si rekao da je pala cijena mercedesima i bmwima dizelašima ja sam rekao bollocks. That's all.

Nije im pala cijena u nemčiji a još manje kod nas.

Tak bi ja mogao reći drži se Kiji i Dacija I ne guraj nos di mu nije mjesto...ako ćemo zub za zub, oko za oko....ali ne želim...forum je i svako ima pravo na svoje mišljenje.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 22:54   #48193
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Pa kako će padati cijene rabljenih kad i cijene novih idu gore svake godine?!
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 11:14   #48194
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Skinuo aplikaciju i danas slikao i poslao.
Nisam dobio nikakav odgovor nego samo da je prijava zaprimljena.
Sutra će ziher ponovo neko bit pa šaljem ponovo
Treba im neko vrijeme da zaprime i obrade. Ali sigurno će prijava biti prihvaćena.
Ne znam koliko, ali nemoj slati opet.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 11:47   #48195
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Roboti su užas, to ne kupovati, hrpetina problema.
Getribe koje bi kupio su Aisin i ZF, ništa drugo jer je sve prepuno problema i uz ispravno održavanje.

Vezano za to što si naveo, ako radi ne mijenjati, to je tempirana bomba- može ti se razletit za 2 metra, a može radit par godina bez greške, rulet.
Mehaničar mi je rekao da se nataloži mulj i da zbog njega zapravo mjenjač još uvijek radi, dakle imaš zapravo neispranam mjenjač kojega štiti njegov mulj, ostaci špena itd.... kada to ispereš s novim uljem, onda krenu problemi, puštaju brtve, rikavaju solenoidi....
I još nešto, za moj mjenjač, TF80SC, preporuča se ispiranje sa 12 litara.
Kaže mi