Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2008., 14:33   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
24" LCD Roundup

__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 23:37   #2
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Imam u planu u skorije vrijeme kupit 2408wfp.....jel ga ima netko da da svoje mišljenje o njemu?

EDIT: Napomena na ovaj komentar dolje - Napisi samo u search "2408" i pogledaj kolko ima napisano o tom monitoru i koliko ga ljudi imaju - skoro pa ništa. Sve je o tome kakav bi mogao biti....to me ne zanima...
Pročitao sam reviewe na webu i okvirno bi trebao biti okej...naravno da ima mana, al onda koji nema?

Zadnje izmijenjeno od: denied. 05.05.2008. u 15:43.
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2008., 10:20   #3
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Imas brate o njemu citat kolko oćeš
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 23:54   #4
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jel postoji u zagrebu negdje Benq-a (FP241W) za kupit? A da dućan ne prodaje i pegle usput (neću ni spominjat njegovo ime).... Kolko sam vidio on bi bio najbolji monitor u toj klasi......ili?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 00:03   #5
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Jel postoji u zagrebu negdje Benq-a (FP241W) za kupit? A da dućan ne prodaje i pegle usput (neću ni spominjat njegovo ime).... Kolko sam vidio on bi bio najbolji monitor u toj klasi......ili?
Koliko vidim po nabavi osim Hgspota ima ga MagazinRS.

A ovo najbolji u klasi mozda ipak neki Eizo, NEC ili samsung 245T?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 00:14   #6
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ma sve je to još 2-3k kuna više......tak da s 5-6.5k si došo na 9k.....to je već malo puno, hehehehehe.....Ovak, kolko sam uspio naći u zabregu:
1) Dell 2408wfp - 5,5k (sve u svemu za sve po malo, dobar monitor s puno priključaka - što će u daljoj budućnosti možda i trebati)
2) HP LP2465 - oko 5k - premalo priključaka (skoro niš) i već stariji model - tako da na njega ne računam
3) BENQ FP241W - oko 6,5k - definitivno najbolji u toj klasi ali praktički da ga se nemre kupit
4) NEC 2470WNX - iskreno za njega još nisam stigao niš pogledat
5) EIZO i Sami - oko 9k - definitivno najbolji ali za sada malo iznad mog buđeta :-(

To su sve ne-TN monitori (naravno).....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 00:21   #7
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Da to bi bilo to, krivo sam shvatio da se pod klasom misli prije svega velicina monitora, a ne cjenovna klasa.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 00:28   #8
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Gledo sam i ja taj HPov
Kako mislis premalo prikljucka?
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 00:29   #9
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ta razlika mi je skoro više od pol plaće, hehehehehe
denied je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2008., 00:33   #10
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2008., 11:22   #11
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Namjeravam si kupiti samsunga 245t pa me zanima od nekog ko ga ima da li se osjeti "input lag"...
denied je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 11:29   #12
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Namjeravam si kupiti samsunga 245t pa me zanima od nekog ko ga ima da li se osjeti "input lag"...
mislim da takvih ljudi na ovom forumu nema ali svakako ako ima i mene zanima kakv je monitor iz prve ruke...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 11:44   #13
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Prvo sam mislio kupiti 2408 della, procesljo sve reviewe i forume po netu ali ima preeeestrasno puno bugova, a buduci da nisam neki maher sve to provjeravati kod kupnje, odlucil sam se za tog samsunga jer mi se bas potrefilo da imam love.....kolko vidio za njega, nema vecih mana - zato bi ga htio i uzeti....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 11:59   #14
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Prvo sam mislio kupiti 2408 della, procesljo sve reviewe i forume po netu ali ima preeeestrasno puno bugova, a buduci da nisam neki maher sve to provjeravati kod kupnje, odlucil sam se za tog samsunga jer mi se bas potrefilo da imam love.....kolko vidio za njega, nema vecih mana - zato bi ga htio i uzeti....
da ali pitanje je jel te mane vrijede 4000kn vise... ja mislim da ne... dell nema nekih mana jedina mana mu je sivo.crna boja tj nema bas cistu crnu to j jedina stvar koja meni malo zna zasmetat na monitoru ostalo je sve okey.. boje i sve su mu u najboljem redu....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 13:29   #15
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Gledo sam na netu i naravno da greske ne moraju biti ceste...ali...od zelene boje koja se pojavljuje na tamnijim mjestima u slikama i filmovima (tipa u sjeni), od veeelikog input lag-a (po cemu je najpoznatiji), lagane ruzicaste boje koja se pojavljuje (ak nisam krivo shvatio) blizu rubova, pola konektora odostraga je doslovno neiskoristivo - jer je slika prakticki unistena (jedino kaj vrijedi je dvi i hdmi - sve ostalo je za bacit), itd, itd.....kazem nazalost...al sta cu.... Losija crna mi kod della nakon ovog ne lici uopce ko mana, hehhehe....

Zato mi se sad potrefilo da samsunga mogu kupit bez pdv-a, prodat cu sadasnji monitor i na kraju ce me kostat oko 6k....ne znam u pravilu samsung mi izgleda s obzirom na della sigurna kupnja....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 14:20   #16
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
naravno ali hocu rec da se sve boje daju kalibrirat tako da... ja od svega ovog sto si naveo nisam nista osjetio tako da... to ti vise ovisi od monitora do monitora imas monitora koji su totalno zeznuti a imas koji su cist okey...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 17:16   #17
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
sto se tice Della 2408wfp uskoro ce izaci A01 revizija koja bi trebala neke stvari ispraviti,

http://www.tftcentral.co.uk/news_arc...2.htm#dell_a01
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 18:25   #18
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Kao oficijelno 20.05., pitanje je samo kad ce to napokon doći u hrvatsku......brijem još dva-tri mjeseca ne....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 16:44   #19
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jel zna gdje se može kupiti EIZO 24 inčni (bilokoja verzija) - vidio sam u m-computersu (malo sam skeptičan s firmama koji sadrže samo jedan ured) i u melcompu (koji su u varaždinu)....

EDIT: To mi je jedini 24" monitor koji je ostao za kupiti - prvo je bio dell (koji za sada ima previse bugova - jos se ceka A01 revizija), a nakon toga mi je bila opcija Zamzung 245T (koji isto ima ogroman input lag).....gledao sam sve 24" ne TN monitore....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 02:15   #20
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Jel zna gdje se može kupiti EIZO 24 inčni (bilokoja verzija) - vidio sam u m-computersu (malo sam skeptičan s firmama koji sadrže samo jedan ured) i u melcompu (koji su u varaždinu)....

Melcomp ti ima firme preko kojih posluje u ZG tako da mozes kod njih naruciti, a oni ti dostave u neku od tih firmi.
http://www.melcomp.hr/katalog/?A=DI
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 14:56   #21
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
vrlo zadovoljan benqom 241w.

poslije fakat puno i puno utrosenog vremena na mozganje kaj kupiti, odlucio otici u prodavaonicu pegli i kupio ga. naravno d anije kupovina prosla lagano i bez problema, no na to smo navikli.

a monitor. stvarno dobra stvar. od boja, kontrasta, ostrine do prikljucaka i ergonomije. cak mu i direktno pozadinsko osvjetljenje suncem ne smeta previse (smeta no iznenadis se koliko malo).

eto, vrlo dobra investicija kaj se mene tice
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 23:35   #22
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ja sam isto mislio kupiti Benqa al možeš mi prije slobodno ruke odrezat nego kaj ću dati 6k (i više) kuna u prodavaonici koja prodaje pegle i ostalu bijelu tehniku....sama pomisao tamo odnijeti neš na reklamaciju, cccccc.....Nikad mi nije teško dati više love, samo da znam ak se nekaj desi da mogu bezbolno reklamirati....Ak neš više košta jednostavno malo duže štedim i to je to....Za sada se još raspitujem za NEC 2690WUXi, a ak ne uspijem onda ću vidjeti za Eizo....naravno uz kontrolu prije za mrtve pixele (nema šanse da dam 6-10k kuna a da ne znam da je ekran u redu) ;-)
denied je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 23:47   #23
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
A zašto pobogu dati takve novce za jedan monitor?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2008., 00:19   #24
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
da, ja sam takodjer bio skeptican prema TN matricama, ali otkako sam imao prilike testirati 245B mogu samo reci da nema neke velike razlike izmedju njega i profi EIZA 22". sada mu je pala cijena ispod 3K kuna. ostatak si slobodno uloži u SLI/CF sustav koji ce gaziti Crysis na 1900x1200 rezi. eto toliko
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 12:48   #25
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Između TN i S-PVA/H-IPS matrice će uvijek biti velika razlika u slici......
denied je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 03:00   #26
djankey
Registered User
 
djankey's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
I ja se zanimam za neki kvalitetniji (ne TN) 24" LCD.
Takoder se dvoumim izmedu Della 2408WFP i Samsunga 245T.
Kao sto je denied napisao razlika u cijeni je oko dosta velika (5500 naspram 8000)

denied koji si monitor kupio i kakvi su dojmovi?

Pozdrav
__________________

djankey je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 11:11   #27
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
---Odma isprika SVIMA(mods included) na reakciji ali jednostavno moram---
Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
da, ja sam takodjer bio skeptican prema TN matricama, ali otkako sam imao prilike testirati 245B mogu samo reci da nema neke velike razlike izmedju njega i profi EIZA 22".
Ovo je ISTO kao da kazes da Opel Corsa 1.0 vozi isto kao i BMW M3 CSL, takvom izjavom samo pokazujes da neprimjecujes elementarne razlike a kamoli neke dublje podjele. Predpostavljam da monitore nisi usporedjivao jednog kraj drugog nego onako u razlici od par dana...odokativno. Nemoj se uvrjedit ali trebao si na svoju izjavu dodati IMHO jer tvrdis nesto sto ne da nije istina nego je dokazano suprotno uzduz i poprjeko.
Post ispod tvog je "bolno" istinit.
Pozdrav

@EDIT (da ne spamam nanovo)
Citiraj:
Autor oggy1985 Pregled postova
ma ajde, 1/2 ih ovdje brije na neku grafiku i "profi" monitore s kojima će raditi kaj? onaj ko se bavi grafikom/videom di su boje važne zna kakav će kupiti monitor i zašto...
Isto tako neki bruju da biciklom idu u francusku. Na more (u Tursku npr) mozes ici u YUGU bez klime i u novom Volvu S80 i u jednom i u drugom ces stic u tursku(valjda), samo ako si isao sa YUGOm morat ces 3 dana lezat i odmarat. Skorn je rekao da nema razlike TN/IPS/PVA Sto je jednako trvdnji da nema razlike izmedju Yuga 45 i Volva S80 i da apropo tome budale daju 8 puta vise novaca za volva jer auto je auto kao sto je i monitor monitor. I na kraju tvrdnju da je TN za vecinu dovoljan smatram apsolutno opravdanom iz razloga sto su 80% ljudi totalne "njubare" koje neznaju gotovo nista o nicem i ne zele izaci iz tog stanja neznanja pa sukladno tome jedan TNac, Yugo i "bicikl" iz Peveca ce biti vise no dovoljni.
Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: Uber Gosu. 24.06.2008. u 11:19.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 08:41   #28
oggy1985
Premium
Moj komp
 
oggy1985's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: kućica sa cvijećem
Postovi: 81
ma ajde, 1/2 ih ovdje brije na neku grafiku i "profi" monitore s kojima će raditi kaj? onaj ko se bavi grafikom/videom di su boje važne zna kakav će kupiti monitor i zašto... a za gejming su monitori s TN matricom dušu dali, i cijenom i kvalitetom... ko da ti je bitno kad gejmaš da li je nijansa više simo ili tamo... bitno je da je head-shot i da je ekran pun krvi već vidim da će pola koji briju na fensi monitore kupiti nešto za +6-8k kn i onda brijati da imaju kvalitetnu sliku i vjerne boje... a o kalibraciji monitora će biti muk... a kamoli da će se onda još neko sjetiti kupiti neki uređaj za 2-3k kn za HW kalibraciju, pa da onda još podržava i kalibraciju printera... IMO mora se stvarno biti fanatičan GEEK da ti se da sve to kalibrirati i uštimavati ako se time ne baviš
__________________
"We all live under the same sky, but we don't have the same horizon." by K. A.
oggy1985 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 12:24   #29
djankey
Registered User
 
djankey's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Nisu svi ljudi ovdje gameri. Nije da ne volim baciti pokoju partiju FPS-a, ali posao je posao. Kad od neceg zivis i te kako je bitna reprodukcija boja i kutovi vidljivosti.
Dakle, ima li netko za preporuciti koji kvalitetan 24" LCD monitor (dobavljiv u HR) ili nema?
__________________

djankey je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 07:59   #30
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Prosurfao sam cijeli net o monitorrima i skužio da nema savršenog ne-TN monitora, tako treba napraviti neki kompromis s nedostacima koji ti najmanje smetaju.....Dell 2408 ima najveći input lag od svih mogućih monitora, često se pojavljuje neka ružičasta boja umjesto crne, itd., itd. - uglavnom ima brdooo grešaka (njega sam odmah odbacio) - treba pričekati novu reviziju. Samsung 245t ima isto jaako veliki input lag (oko 3fps-a u prosjeku) i nema 1:1 prikaz slike (ak se dobro sjećam) - sve ostalo je super.

(Ne znam zašto ljudi uvijek kukaju kad netko kupuje neki skuplji hardver - kaj ih briga, daj neki savjet ili ne )
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na